Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Model Araba Meraklıları

+7
Deniz-KSK
krytime
Exern
egunns
sermerhat
ofis
Kerim_91
11 posters
YazarMesaj
Kerim_91

Kerim_91

Model Araba Meraklıları  Empty
MesajKonu: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 21:15

Otomobil merakım yılların vermiş olduğu bir merak olarak hala gönlümde sürmekte . Bu merakın verdiği haz ile zamanında model araba koleksiyonu yapmaya karar vermiştim ve hala eskisi kadar elimde bulunmasa da bir kaç fotoğraf ile konuyu canlandırmak isterim.. Siz abilerim ve kardeşleriminde konuya faydalı olmasını beklerim ok1

Model Araba Meraklıları  2ep600n
Model Araba Meraklıları  2edpixh
Model Araba Meraklıları  Xlxced
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 21:37

kıssskandım.
bende delisiyim ilk maketimi 7 yaşında babam yurtdışından getirmişti.uzun zamanda alsa yapmıştım.hala durur.

bu modelin sarısı ve siyah çizgilisi.
Model Araba Meraklıları  131408161043ferrari1.th

bu kalitede bulamadığım için devamını getirmedim şimdilerde bulunuyor ama başlarsam bana 6-7 bin tl ye patlayacağı için bulaşmıyorum o kadar arabaya yerde bulamam oda ayrı Smile hanımdan izin alma olaylarına hiç girmiyorum zaten.

iyisimi siz resimleri koyun ben seyredeyim. geek
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 22:34

Bende bir ara kafayı çok takmıştım ama baktım pahalı bir hobi ve ucu sonu yok Smile şimdilik rafa kaldırdım. şuan elimde sadece vitrinimi süsleyen 3 adet model aracım var. ama şunuda kabul etmek gerekirki gerçekten imkanı olan için şahane bir hobi.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPtsi 19 Eyl. - 9:22

çok güzel hobi ama saatten de tuzlu bunlar Smile adamlar 1 hafta sonra model upgrade ediyor
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPtsi 19 Eyl. - 9:36

Bu hobi gerçekten de saat holeksiyonculuğu ve saat hastalığı gibi kıyas etmek istemem çünkü her hobinin farklı tadı ve tuzu vardır Smile Ancak saat hobim gibi model araba koleksiyonumu da her zmn ayrı tutuyorum.. Zaman buldukca farklı modellerim ile paylaşım yapmaya devam ...
Gösterilen ilgiye de teşk ederim Smile
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:16

Kerim arabalarin cok guzelmis. alkisalkis Bende kucuk koleksiyonumla konuya katkida bulunmak isterim.

Model Araba Meraklıları  58182208

Model Araba Meraklıları  67385120
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:24

Exern arabalar çok güzel, özellikle New Beetle.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:30

Bunlar da bizim oğlanın koleksiyonundan parçalar , saat benim tabi ki Very Happy .

Model Araba Meraklıları  DSC05499
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:32

krytime ; Böyle paylaşımlar ve böyle renkler ile saatleri sergilemek ayrı bir güzel oldu şimdi. Teşekkürler Wink
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:36

Bende de var bende de... 30-35 tane klasik (1950'lerden 80 sonlarına kadar) var ama en ufaklarından Majorette ve Hotwheels modelleri var. İzmir'e dönünce foto paylaşırım. okkiii
http://www.google.com
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:40

Deniz-KSK demiş ki:
Bende de var bende de... 30-35 tane klasik (1950'lerden 80 sonlarına kadar) var ama en ufaklarından Majorette ve Hotwheels modelleri var. İzmir'e dönünce foto paylaşırım. okkiii

Majorette ve Hotwheels ; boyut olarak küçük olmalarına rağmen biz Model araba koleksiyonerlerinin hepsnide en az bir iki tane bulunan bir boyut ve model arabalardır. Bu yüzden paylaşımınızı en kısa sürede bekliyorum Smile
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:41

Kerim_91 demiş ki:
krytime ; Böyle paylaşımlar ve böyle renkler ile saatleri sergilemek ayrı bir güzel oldu şimdi. Teşekkürler Wink

Rica ederim , Kerim _91 .
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:41

Sayın Exern; Öncelikle teşekkür ederim. Bu konuya bakmayalı bayağı olmuş , konuyu canlı tutacağız paylaşımlar yapacağız demişiz öyle kalmış. Laf ağızdan bir kez çıkar , konuyu canlandırdığınız için teşekkür ederim . Ben gene paylaşımlara devam edeyim Smile

Sizin de farklı boyutlarda , güzel bir koleksiyonunuz var. Bende bu yüzden bu hobiyi seviyorum. Her insanın farklı düşüncelerdeki hayalini böyle hobiye dönüştürmesi gibi güzel bir şey olamaz diye düşünüyorum.
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:44

Krytime, 504 çok güzel, detaylı bir parça. ok1
http://www.google.com
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:52

Paylaşımlara devam edeyim ;

Model Araba Meraklıları  S6301552
Model Araba Meraklıları  S6301537
Model Araba Meraklıları  S6301548o
Model Araba Meraklıları  S6301818
Model Araba Meraklıları  S6301820
Model Araba Meraklıları  S6301822
Model Araba Meraklıları  S6301559
Model Araba Meraklıları  S6301562k
Model Araba Meraklıları  S6301563q
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:55

Deniz-KSK demiş ki:
Krytime, 504 çok güzel, detaylı bir parça. ok1

Teşekkürler Deniz-KSK. 504 aslında çok özel ve pahalı bir parça değil ama detayları benim de hoşuma gitti . Saatler de vintage lerden hoşlandığım gibi ,arabalarda da klasikler çok hoşuma gidiyor, şöyle bir baktım da benim oğlana çoğunlukla klasik araba almışım guluyor .
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 8:58

Kerim_91 mavi olan nedir ? Pontiac mı?
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 9:01

krytime demiş ki:

1967 model Dodge Charger R/T efendim.

Koleksiyonumda en başları çeken parçalarımdan biridir.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 9:03

Kerim_91 demiş ki:
krytime demiş ki:

1967 model Dodge Charger R/T efendim.

Koleksiyonumda en başları çeken parçalarımdan biridir.

Çok güzel bir araba ok1 .
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 9:13

krytime; Sağolun efendim.
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 10:35

Kerim harika arabalar. Hepsi birbirinden güzel. Model Araba Meraklıları  988442

Exern o mavi canavar ne öyle Mustang mi Shelby mi? İkisini hep karıştırırım da.Model Araba Meraklıları  737349
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 5 Ocak - 21:03

krytime demiş ki:
Exern arabalar çok güzel, özellikle New Beetle.
merci Bende en cok Audi TT Coupe' yi begeniyorum.

Kerim_91 demiş ki:
Sayın Exern; Öncelikle teşekkür ederim. Bu konuya bakmayalı bayağı olmuş , konuyu canlı tutacağız paylaşımlar yapacağız demişiz öyle kalmış. Laf ağızdan bir kez çıkar , konuyu canlandırdığınız için teşekkür ederim . Ben gene paylaşımlara devam edeyim Smile

Sizin de farklı boyutlarda , güzel bir koleksiyonunuz var. Bende bu yüzden bu hobiyi seviyorum. Her insanın farklı düşüncelerdeki hayalini böyle hobiye dönüştürmesi gibi güzel bir şey olamaz diye düşünüyorum.
Bencede cok guzel dusunuyorsunuz. Ozellikle de, merakinizin baska insanlar tarafindan da paylasilmasi cok hos.

bao.bao demiş ki:
Kerim harika arabalar. Hepsi birbirinden güzel. Model Araba Meraklıları  988442

Exern o mavi canavar ne öyle Mustang mi Shelby mi? İkisini hep karıştırırım da.
2010 Ford Mustang GT 1/32 study
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPtsi 9 Ocak - 10:37

Rado ve Thunderbird

Model Araba Meraklıları  DSC02965
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPtsi 9 Ocak - 12:34

Benim bir tanıdığımda yaklaşık 80-90 adet diecast araç vardı. Bunların içinde 400-500TL fiyatlara çıkan modeller de mevcuttu. Bu tanıdığım öğrenciydi ve bütün parasını bu işe yatırıyordu. 12 ay taksitle 200TL lere araba alıyordu. Bir gün oturup hesap yaptık modellerim toplam piyasa değeri 20.000TL civarları birşeydi. Yani gerçek araba alınabiliyordu Very Happy
O anda bana çok gereksiz bir hobi olarak görünmüştü. (Lütfen arkadaşlar bana kızmasın)
Bir saat gibi kolunuza takıp yanıbaşınızda sizi ısıtacak birşey de değil ya belki o yüzden soğuk gelmiştir bana.
Ama yine de bir modelin DSLR makine ile birkaç fotoğrafını çekmiştim. Onları paylaşayım: Not: Lütfen fotoğrafların amatörlüğünün kusuruna bakmayın. Hayatımda yaptığım ilk DSLR çekimidir. Fotolar 2006 tarihlidir Very Happy
Model Araba Meraklıları  NlvLW
Model Araba Meraklıları  ZgBuP
Model Araba Meraklıları  5gX7d
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPtsi 9 Ocak - 19:35

bu aracı seyretmek gerçeğiyle aynı zevkte.çok kaliteli bir model.küçük olunca insanın ısırası geliyor.

bende fotoğraf hazırladım ama unutkanlıktan bir türlü yükleyemedim.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedSalı 10 Ocak - 0:47

bootsector ; Bana da ilk vakitler sizin dediğiniz gibi bir yorum geliyor ve ne zevk alındığı soruluyordu. Ama her zevkin bir hastalığı vardır ve bataklık gibi battın mı içine çeker derler ya aynı durum bu model araba(diecast) koleksiyonerliğinde de var Smile

İzmir de model araba koleksiyonerleri haddinden fazla vardır bilirim:)
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedSalı 10 Ocak - 6:15

Efendim herkes imkanları ölçüsünde bazı zevklere sahip. Kimi çeşit olsun diye kolleksiyonunu ona göre çeşitlendirir,kimi imkana sahiptir üst düzey haricindekiler ilgisini çekmez. Bu saat için de böyledir model arabalar için de. Mesela ben klasik otomobilleri o kadar çok seviyorum ve bunlara sahip olamayacağımı o kadar net biliyorum ki 1/24 ölçeğindeki mütevazi modelleriyle idare ediyorum
Model Araba Meraklıları  Img0042jd
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedÇarş. 8 Şub. - 9:18

Model Araba Meraklıları  S6303286
Model Araba Meraklıları  S6303287

iyi bir model olmasada şimdilik bu var elimde.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedÇarş. 8 Şub. - 10:44

Gözünü sevdiğimin Belair ı , yıllar bu arabanın klasını eskitemedi bir türlü.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 9 Şub. - 3:44

bu tarz oyuncaklar hepsi el işi, değil mi?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 9 Şub. - 3:45

oyuncak derken yanlış anlaşılmasın, saatlerimize de oyuncak diyoruz... watcher'in lafı olmasın hepimiz kocaman çocuklarız Smile
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 9 Şub. - 3:53

benim resmini koyduğum fabrikasyon olmalı.

fakat daha yukarıda orjinal resmini verdiğim ferrari 7-8 yaşlarında ilk maketimdi.günler sürmüştü anlayıp yapabilmesi, haliyle 1-2 parça artırmıştım.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Model Araba Meraklıları    Model Araba Meraklıları  Icon_minipostedPerş. 9 Şub. - 5:26

vervito demiş ki:
bu tarz oyuncaklar hepsi el işi, değil mi?

Sn. vervito , Model arabaların çoğu seri üretim yani fabrikasyon ürünler. Ancak şöyle diyebiliriz üst markalarda ve belirli modellerde el işçiliği daha fazla da olabiliyor . Yani bu ne demektir kullanılan malzeme bire bir olabiliyor . Mesela 1:1 arabadaki deri koltuk deri direksiyon var ise 1:18 1:12 ölçekli modellerde de bunlar aynı şekilde uygulanmakta. Bunu baz alarak da fiyatlar 700-1000 TL üstüne çıkıyor.

Model Araba Meraklıları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rus saati meraklıları
» Araba koleksiyonu...
» Cep saati meraklıları
» Araba ve Saat mi Dediniz? Iste Budur...
» En çok beğendiğiniz klasik model