Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

LUME TEST SEIKO vs ORIENT

+3
recklesstr
haspirin
Exern
7 posters
YazarMesaj
Exern

Exern

LUME TEST SEIKO vs ORIENT Empty
MesajKonu: LUME TEST SEIKO vs ORIENT   LUME TEST SEIKO vs ORIENT Icon_minipostedCuma 7 Ekim - 14:24

Saatler floresan ile aydinlatildiktan sonra SLR olmayan bir dijital makine ile resimlendi. Sizinde bildiginiz gibi saatler gunes isigi ile sarj edilip SLR kamera ile resimleri cekilseydi test daha tatminkar olabilirdi. Sonuc olarak ben belirgin bir fark goremesemde sanki Seikolar birazcik daha parlak gibi. Orient Mako'nun diver saati olmasi nedeniyle bolca lume kullanildigindan daha fazla isik yaymasi kamerayi yaniltiyor ve en parlak saatmis gibi gozukuyor. Aslinda parlaklik olarak digerlerinden pek de farkli degil. Ilk bastaki Orient'in cok zayif performans sergilemesine ise cok sasirdim affraid

LUME TEST SEIKO vs ORIENT OK7De

Seiko SNKG79, SMY113, SNDB03
Orient CET05001W, CEX0R002W, CEM65002D

Baslangic
LUME TEST SEIKO vs ORIENT ViH0Q
3 dk. sonra
LUME TEST SEIKO vs ORIENT Scp2z
5 dk. sonra
LUME TEST SEIKO vs ORIENT GZkmz
10 dk. sonra
LUME TEST SEIKO vs ORIENT BFx4R
20 dk. sonra
LUME TEST SEIKO vs ORIENT MzaUy
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: LUME TEST SEIKO vs ORIENT   LUME TEST SEIKO vs ORIENT Icon_minipostedPaz 9 Ekim - 20:51

elinize sağlık
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: LUME TEST SEIKO vs ORIENT   LUME TEST SEIKO vs ORIENT Icon_minipostedPaz 9 Ekim - 21:21

Güzel bir test olmuş. Seiko ve Orientleriniz de ayrıca çok güzel bir koleksiyon oluşturmuş.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: LUME TEST SEIKO vs ORIENT   LUME TEST SEIKO vs ORIENT Icon_minipostedPaz 9 Ekim - 22:02

Güzel bir test olmuş ,ellerinize sağlık..Ayrıca Orient'in lacivert kadran rengi burada da bir kez daha güzelliğini göstermiş.
deka

deka

MesajKonu: Geri: LUME TEST SEIKO vs ORIENT   LUME TEST SEIKO vs ORIENT Icon_minipostedPtsi 10 Ekim - 3:47

Orientin bu serisinde en güzel renk mavi kadran,ancak pepsi model olmazsa.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: LUME TEST SEIKO vs ORIENT   LUME TEST SEIKO vs ORIENT Icon_minipostedPtsi 10 Ekim - 6:33

Ben de Mako'nun en çok siyah olanını seviyorum. Gerek orjinal yunus logolu kauçuk kordonu, gerek metal kordon gerekse de Nato kordonla çok uyumlu duruyor. Ama mavi kadranlı olana metal kordon dışındakiler aynı derecede uymuyor gibi.
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: LUME TEST SEIKO vs ORIENT   LUME TEST SEIKO vs ORIENT Icon_minipostedPtsi 10 Ekim - 10:03

burbank demiş ki:
Ben de Mako'nun en çok siyah olanını seviyorum. Gerek orjinal yunus logolu kauçuk kordonu, gerek metal kordon gerekse de Nato kordonla çok uyumlu duruyor. Ama mavi kadranlı olana metal kordon dışındakiler aynı derecede uymuyor gibi.

Dediğiniz gibi lacivert kadranlı mako ya en uygun giden kordon metal kordon olarak duruyor. Forumdaki Diver mako yu bu yüzden satılmadan alabilirsem benden iyisi olmayacak bu aylarda cheers
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: LUME TEST SEIKO vs ORIENT   LUME TEST SEIKO vs ORIENT Icon_minipostedPtsi 10 Ekim - 10:56

En sağdaki alt üst modelin performansı daha iyi. Diğerleri abartılı olmuş ve saman alevi gibi çabuk sönmüşler.
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: LUME TEST SEIKO vs ORIENT   LUME TEST SEIKO vs ORIENT Icon_minipostedSalı 18 Ekim - 12:03

Tesekkurler. Hazir 3 er tane Seiko ve Orient edinmisken kendi imkanlarimla bir test yapayim dedim.

Azizim demiş ki:
En sağdaki alt üst modelin performansı daha iyi. Diğerleri abartılı olmuş ve saman alevi gibi çabuk sönmüşler.

Bence daha fazla lume materyaline sahip oldugundan verdigi toplam isik miktari fazla oluyor ve kamerayi yaniltiyor cunku ciplak gozle parlakligi digerlerine yakin gorunuyor.

LUME TEST SEIKO vs ORIENT
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Seiko SKX007 & Orient CEM65002D
» Orient - Seiko Otomatik saat arıyorum ?
» seiko snzf17 veya 15 ile orient mako xl
» Seiko Mini Monster + Orient Power Reserve
» Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?