Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi

+21
ytk
ofis
gokhandeniz
burbank
caneryerinde
Analyzer
deka
vervito
Magneto
krytime
christiano
cowboy
haspirin
Exern
durdor
teng
Deniz-KSK
GoZTePeLee
asymptote
brkgler
MuhammetTüfekçi
25 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
MuhammetTüfekçi

400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Empty
MesajKonu: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 6:39

Deri kordonlu ve otomatik bir saat bakıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim scratch
Not:Uzun yıllar kullanılacak sağlam olması ön planda
brkgler

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 6:45

marka önermek haddime düşmez ama pek çok kez sağlamlığıyla övündüğüm SEIKO ORIENT ikilisinden şaşma derim... otomatikleri ve istikrarları hakkında forumdan yararlanabilirsin
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 7:06

SEIKO 5 serisinden alıcam gibi görünüyor Wink Saati yenilemenin vakti geldi.50 senelik saati kullanıyordum 5-6 aydır.
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 7:15

400 liraya yurtiçinde bulunur mu bilmem ama Seiko' nun 6R15 mekanizmalı saatlerine bakmanızı öneririm.
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 7:36

Seiko Military SNK803 saatinden alsam 10 sene dayabilir mi ortalama kullanımda.Tabi kişiden kişiye değişir fakat yinede malzeme kalitesi düzeyi bellidir.
Ayrıca otomatik saatlerin bazılarında saatin ne kadar kurulduğunu gösteren göstergeler olabiliyormuş.Bu saatler ne kadardan başlar?En çok sıkıntı çektiğim konulardan biride o sabahları saatim çalışmayabiliyor bazen Crying or Very sad
brkgler

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 7:52

saatin ne olursa olsun sen ona bir bba şevkati ile yaklaşırsan o yıllar boyu sana zamanı hatırlatacaktır Very Happy Giriş seviyesi için SNK803 güzel seçim ucuza bir otomatik al tak bir kaç ay kolundan hiç çıkarma sürekli arka rotoru bir takip et... zaten sonra sende bu hastalığa yenik düşeceksin
muhaha

o bahsettiğin gösterge power reserve diye geçer... doğal olarak saatin makinesi modifiyelere uğradıkça fiyatlarıda artmaya başlıyor. ortalam bir power reserve eta makinalı sanırım 300 euro'dan başlar, ancak japonların fiyatları çok daha makul...
GoZTePeLee

GoZTePeLee

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 7:53

400 lira civarında çok güzel yurtdışından gelme tabi gun-metal seiko saatler var.üstadlara danışmak lazım ama gerçekten 10 sene gidecek bir saat.gun-metal olmasıda ayrı bir kalite.(silah malzemesinden üretim)
brkgler

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 7:57

ortalama bir saatin dış mekanizması plastik alaşımlı olmadığı müddetçe uzun süre dayanır. Önemli olan içindekidir bunu unutmamak lazım biere 400tl ye çok seçenek var yahu bir gez dolaş saatçileri arkadaş hatta NACAR var bir bak inernette dolu dolu by
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 8:01

Hor kullanmazsanız 10 değil 50 sene de dayanır. Otomatik saatlerde power rezerve özelliği çok gerekli değildir, saat bileğinizde kuruluyor zaten, bu saatler için zemberek tam kurulu iken ortalama 38-42 saat arası bir otonomi söz konusudur (saat belirtilen süre kadar kurulma gereği duymadan kendi kendine çalışır). Aslında bu süre çok yeterli bir süredir, gece uyurken saati bileğinizden çıkarsanız bile durmaması gerekir (tabi gündüz vakti bileğiniz çok pasif, hareketsiz kalmıyorsa). Bu arada yukarıdaki mesajda 6R15 mekanizma önermemin nedeni bu mekanizmalarda seiko nun 7S serisi makinelerinden farklı olarak manuel kurulma işleminin gerçekleştirilebilmesi. Sözün kısası 400 liraya alınabilecek en iyi otomatik saat bir seiko yada orient olur, marka belli doğru modeli bulmak önemli..
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 9:28

Hocam Fiyat/Performans ve sağlamlık olarak şu markaları sıralayabilir misiniz?
1)Orient
2)Seiko
3)Casio

Orient nasıldır peki?Seiko'dan daha mı kalitelidir?Tabi her modelde kalite değişir ama genel olarak kalite benzerdir diye düşünüyorum Very Happy
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 9:34

1 ve 2 yer değişir benim listemde. 3 numarayada (limiti arttırarak) Swatch kronolu otomatik veya Citizen Eco-drive koyarım (15-20 yılda bir pil değişimi var)
http://www.google.com
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 9:34

Dijital saat düşünmüyorsanız Casio almanızı önermem. Orient ve Seiko' nun fiyat/performans oranları eşit derece iyi ve yeterlidir. Yalnız alacağınız saati mutlaka bileğinizde deneyerek almanızı öneririm. Orient' in çoğu otomatik saatlerinde rahatsız edici bir rotor sesi duyarsınız. Kimileri bu sesten rahatsızlık duymaz, aksine mutlu olurlar ama ben o gruptan değilim, siz de olmayabilirsiniz Smile
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 9:36

Rotor seslerine gelirsek: Orient eski düzen TDI dizeldir, Seiko ise yeni teknoloji FSI benzinlidir. Very Happy
brkgler

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 9:40

MuhammetTüfekçi demiş ki:
Hocam Fiyat/Performans ve sağlamlık olarak şu markaları sıralayabilir misiniz?
1)Orient
2)Seiko
3)Casio

Orient nasıldır peki?Seiko'dan daha mı kalitelidir?Tabi her modelde kalite değişir ama genel olarak kalite benzerdir diye düşünüyorum Very Happy

Orient Seiko birbirine oldukça yakın ürünler. Ancak iş Türkiye'de daha farklı. Ülkemizde satılan Seikoların arkasında duran bir saat firmasına henüz rastlamadım. Ancak Orient'in distribütörü daha ciddi davranıyor.

Bak ben saat hastalığına Casio ile yakalandım daha küçücük bir çocukken dünya kupası özel üretimlerini aldırıyordum. Tabi o zamanlar geride kaldı tıpkı Casio'nun baz modelleri gibi guluyor

Herneyse ben bir satış elemanı değilim bu sebeple onu alma bunu al demeyeceğim... Sadece alacağın saat için ayırdığın paraya elde edebileceğin en iyi ürün için sana yardımcı olmak niyetindeyiz burada hepimiz...

Forumumuzda otomatik mekanizmalarla ilgili yerde yani BURADA ihtiyacın olan temel bilgileri bulabilirsin.

Son bir seçenek olarak... internetten alışveriş yapıyor musun? Ebay vb.?
teng

teng

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 13:06

Geçenlerde Sirkeci'de Aslan Saatte otomatik bir Orient görmüştüm hala unutamadım.Power reseve göstergeli altın kaplama çok kibar bir saat idi, çelik kasalı olanı da vardı(.Sitesinde saati bulamadım.) Hatta bir ara gidip resimlerini çekip paylaşmayı düşünüyorum, belki bir arkadaşımıza faydalı olur diye. Şimdi sorabilirsiniz sen neden almıyorsun diye. Benim o kategoride avatardaki Zenith'im ve Le Locle'm var üstüne rumi de gelecek, zaten genelde daha spor saat takıyorum. Kullanamam diye düşünüyorum. Ama bu saatin çıkış ayarı da çok iyi idi. 1 sn gösteriyordu.Ve fiyatı da 400 tl civarında idi.
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 8:55

İnternetten alışveriş şansım var fakat yapmak istemiyorum.Swatch hakkında ne düşünüyorsunuz?350 liraya güzel saatleri var gibi görünüyor.Ayrıca "Citizen" fiyatları nasıldır?400 liraya modeller bulabilir miyim?Özellikle 50 senelik citizen saatin çalıştığını görünce sempatim arttı.
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 9:24

Swatch kesinlikle almayın, çok kalitesiz ve dayanıksızlar..
brkgler

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 9:34

İnternetten alışveriş şansım var fakat yapmak istemiyorum.Swatch hakkında ne düşünüyorsunuz?350 liraya güzel saatleri var gibi görünüyor.Ayrıca "Citizen" fiyatları nasıldır?400 liraya modeller bulabilir miyim?Özellikle 50 senelik citizen saatin çalıştığını görünce sempatim arttı.

Her zaman söylediğimiz gibi... Saat sadece dıştan göründüğü gibi bir eşya değil. Ben sizin yerinizde olsam bir saatimi harcar ve pilli mekanizma, otomatik mekanizma, kurmalı mekanizma nedir? temel işlevlerini öğrenirim. Daha sonra bütçemi ona göre yönlendiririm.
Saat dünyasında marka çok... Ayrıca sana yaklaşık yüz senedir çalışan saatler de olduğu söylenirse şaşırma bu oldukça yüksek bir ihtimal... Bu işin özü mekanizmalarında gizli... Smile

Türkiye'deki bazı alışveriş sitelerinde de 400 liraya az kullanılmış ve bakımı yapılmış çok kaliteli saatler bulmak mümkün... Hele e-bay de bazen çok değerli eserler denk geliyor.

Not: Bilmeden alacağın ucuz yollu bir saat seni en fazla evine kadar taşıyacaktır. Bilerek alacağın pilli bir saat sana yakın zamanda bir otomatik aldıracaktır. okkiii
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 9:49

brkgler demiş ki:

Her zaman söylediğimiz gibi... Saat sadece dıştan göründüğü gibi bir eşya değil. Ben sizin yerinizde olsam bir saatimi harcar ve pilli mekanizma, otomatik mekanizma, kurmalı mekanizma nedir? temel işlevlerini öğrenirim. Daha sonra bütçemi ona göre yönlendiririm.
Saat dünyasında marka çok... Ayrıca sana yaklaşık yüz senedir çalışan saatler de olduğu söylenirse şaşırma bu oldukça yüksek bir ihtimal... Bu işin özü mekanizmalarında gizli... Smile

Türkiye'deki bazı alışveriş sitelerinde de 400 liraya az kullanılmış ve bakımı yapılmış çok kaliteli saatler bulmak mümkün... Hele e-bay de bazen çok değerli eserler denk geliyor.

Not: Bilmeden alacağın ucuz yollu bir saat seni en fazla evine kadar taşıyacaktır. Bilerek alacağın pilli bir saat sana yakın zamanda bir otomatik aldıracaktır. okkiii

Keşke vaktim olsada araştırsam.Sabahları kahvemi yudumlarken 10-15 dakika girebiliyorum forum'a,onun haricinde bilgisayar başında işlerimi hallederken girebiliyorum foruma taskafa

Otomatik saat almak istediğim kesin fakat 400 lira civarı deri kayışlı model pek bulamadım.Seiko 5'lerin hepsi çelik kordonlu Rolling Eyes
teng

teng

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 9:55

Ben size deri kayışlı Orient önermiştim ?
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 9:58

teng demiş ki:
Ben size deri kayışlı Orient önermiştim ?

Nerde hocam ?Göremedim kusra bakmayın Sleep
teng

teng

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:02

teng demiş ki:
Geçenlerde Sirkeci'de Aslan Saatte otomatik bir Orient görmüştüm hala unutamadım.Power reseve göstergeli altın kaplama çok kibar bir saat idi, çelik kasalı olanı da vardı(.Sitesinde saati bulamadım.) Hatta bir ara gidip resimlerini çekip paylaşmayı düşünüyorum, belki bir arkadaşımıza faydalı olur diye. Şimdi sorabilirsiniz sen neden almıyorsun diye. Benim o kategoride avatardaki Zenith'im ve Le Locle'm var üstüne rumi de gelecek, zaten genelde daha spor saat takıyorum. Kullanamam diye düşünüyorum. Ama bu saatin çıkış ayarı da çok iyi idi. 1 sn gösteriyordu.Ve fiyatı da 400 tl civarında idi.

Burada Very Happy Yarın havaalanına giderken o tarafa geçebilirsem resmini çekeceğim
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:05

Otomatik saat almak istediğim kesin fakat 400 lira civarı deri kayışlı model pek bulamadım.Seiko 5'lerin hepsi çelik kordonlu Rolling Eyes
Çelik kordonlu olmasının ne sakıncası var? En çok 30-40 liraya kaliteli gerçek deri kordon taktırabilirsiniz. Hem deri kordon kullanımı yazın terlemeden ötürü pek sağlıklı değildir, çok sıcak yaz günlerinde çelik kordonuyla, diğer günlerde deri kordon ile kullanırsınız böylesi daha iyi olur.
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:12

teng demiş ki:
teng demiş ki:

Burada Very Happy Yarın havaalanına giderken o tarafa geçebilirsem resmini çekeceğim
Bana modelini söyle sana alıp alamayacağımı söyleyeyim guluyor
teng

teng

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:39

modelini nette bulamadım. ama yarın gidersem öğrenirim.
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 10:51

asymptote demiş ki:
400 liraya yurtiçinde bulunur mu bilmem ama Seiko' nun 6R15 mekanizmalı saatlerine bakmanızı öneririm.

6RXX serisi kalibreler pahalıdır, Anantanın bazı modellerinde de kullanılır. o fiyata bulmak pek mümkün değil. 6R içeren sıfır bir seiko, tahminimce yurtdışında en ucuz 500 USD.

Türkiye'de 6R kalibreye sahip modellerden, en uygun olarak premier serisi otomatikler bulunabilir. (minimum 1200 TL'den başlıyor.)

brkgler

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 18:40

Ten hocam bahsettiğiniz Orient bu model CFD0E00(x)W olabilir mi?

BURADAKİ ÖRNEKLERE BİR BAKALIM[u]
teng

teng

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 19:39

brkgler demiş ki:
Ten hocam bahsettiğiniz Orient bu model CFD0E00(x)W olabilir mi?

BURADAKİ ÖRNEKLERE BİR BAKALIM[u]

Bunlar değil, daha güzel ve klasik bir saat idi.
brkgler

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedÇarş. 14 Ara. - 3:58

hocam şöyle bir modelimiz daha var buyrun BURADAN bakın Smile
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 15 Ara. - 11:04

brkgler demiş ki:
hocam şöyle bir modelimiz daha var buyrun BURADAN bakın Smile

Buna 4 haneli bütçe lazım Smile
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 15 Ara. - 11:20

Abe alasin bi Orient Mako, bakasin keyfine Very Happy

Mako 41mm:
400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi 4752526039_813a9377c2

Mako XL 44mm:
400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi 5891084571_4cbbfae1bf_z
teng

teng

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 15 Ara. - 11:26

Exern demiş ki:
Abe alasin bi Orient Mako, bakasin keyfine Very Happy

Mako 41mm:
400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi 4752526039_813a9377c2

Mako XL 44mm:
400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi 5891084571_4cbbfae1bf_z
Yaw ne güzel saatler buluyorsunuz. Ben uyuyormuyum ne ? Sleep
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 15 Ara. - 11:28

Şu makolarda siyah üstü beyaz yazılı tarih-gün çarkıda olsaymış tadından yenmezmiş o vakit..
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 15 Ara. - 12:31

yarın margafonide orient saatler indirimle satışta, belki güzel modeller düşer.. ilgilenen arkadaşlara hatırlatmış olayım..
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 15 Ara. - 19:36

Markafoni bilgilerini naklen geçiyorum, maksat kamu hizmeti olsun. Forumdaşlar faydalansın. fumeur

FDB08004B0: 389 TL
FDW01001B0: 461 TL
FEM65001BV ve diğer 41mm'lik küçük Mako'lar: 293 TL
FEM75001BV ve rengi değişik diğer büyük Mako'lar: 389 TL
Herkesin peşinde koştuğu FFT00004B0: 701 TL
200m'lik bir diver SEL03001B0: 893 TL
Open heart Orient Star YFH02001B0: 752 TL

Bir sürü yığınla model var, bakmakta fayda var. study
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 15 Ara. - 20:47

fiyatlar piyasaya göre nasıl acaba markafonide?
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 15 Ara. - 22:20

Benim saate 377 TL fiyat vermişler, ben eylül ayında yetkili saatçiden pazarlıkla 370'e almıştım. Fiyatlar 3 aşağı, 5 yukarı böyle bayilerde de. Ha ne olur en iyi ihtimalle 370'lik saati kıran kırana pazarlıkla 350'ye bırakırlar dışarıda. Bence fiyatlar iyi özellikle Mako isteyenler kaçırmamalı. beret
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 15 Ara. - 23:22

Ray için ben 300 lira vermiştim yakın zamanda Smile Yani markafoni fiyatı daha iyi... Düşünenler kaçırmasın Smile Eşime aldığım saatte var ve %50 indirimli olarak :( ben 250 TL vermiştim yanlış hatırlamıyorsam. Sitedeki fiyatı 193TL
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 2:03

Deniz-KSK demiş ki:
Markafoni bilgilerini naklen geçiyorum, maksat kamu hizmeti olsun. Forumdaşlar faydalansın. fumeur

FDB08004B0: 389 TL
FDW01001B0: 461 TL
FEM65001BV ve diğer 41mm'lik küçük Mako'lar: 293 TL
FEM75001BV ve rengi değişik diğer büyük Mako'lar: 389 TL
Herkesin peşinde koştuğu FFT00004B0: 701 TL
200m'lik bir diver SEL03001B0: 893 TL
Open heart Orient Star YFH02001B0: 752 TL

Bir sürü yığınla model var, bakmakta fayda var. study

Koyu renkle işaretlediğim modele dikkat!! yurtdışı liste fiyatı 1000 USD. AR kaplı safir cam var. Mekanizması 40N5A, second hack ve elle kurma imkanı var. Aynı mekanizma 300 metrelik seramik bezel versiyonunda da var. kullanıcılar günlük sapmasının 1-2 sn olduğunu belirtiyor.

özellikleri; (ISO anti-shock ve antimagnetik sertifikaları mevcut)

Mechanical Movement : ORIENT caliber 40N5A Made in Japan
Self-winding & Hand-winding movement
Self-winding movement
Enhanced shock proof
22 jewels
21600/hour vibrations
Power reserve indicator, Date indicator

Stainless steel case and bracelet
One-way rotating bezel
Sapphire crystal
Screw caseback
Screwed-down crown
Diameter 46.00mm
Thickness 13.30mm
Water resistant to 200m
(Certificated by ISO 6425 diver’ s watches, ISO 764 antimagnetic watches and ISO 1413 shock-resistant watches)
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 3:02

İmkanı olanlar bence kaçırmamalı, fiyatlar iyi çünkü.
christiano

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 7:34

Ben Hamilton saatimi acilen satmak zorundayım,uygun fiyat olduğunu düşünüyorum,ilgilenen arkadaşlar Orjinal saat alım satım bölümünden bakabilirler arkadaşlar.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 9:11

Bu iki model de benim çok hoşuma gitti.

400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Orient1

400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Orient3
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedC.tesi 17 Ara. - 10:40

400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Orient3
Şu model hakkında bilgi almam lazım.Çok hoşuma gitti çok Very Happy
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedC.tesi 17 Ara. - 10:53

Bu arada markafonideki saatlerden önerisi olan var mı?
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedC.tesi 17 Ara. - 15:46

Bu arada markafonideki saatlerden önerisi olan var mı?

markafoniden beğendiğin saatlerin fotolarını yükle buraya , ona göre yardımcı olalım... Ama beğendiğin saatte güzel bir saattir . Başını ağrıtmaz
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 22 Ara. - 5:18

Seiko'mu önerirsiniz,yoksa Orient mi?(Sağlamlık bakımından)
brkgler

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 22 Ara. - 6:16

aynı klansmandalar zaten... Klasik severim diyorsan Orient tavsiyemdir. bol seçenek sunar... Klasik ve spor karışımı dersen çelik bilezikleri ve dolgun görünüşleriyle SEIKOnun vazgeçilmez modelleri bulunmakta...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 22 Ara. - 13:11

Mustafa bey seiko ve orient arasında çok fark aramayın. makineleri ortak fabrikalarda üretiliyor zaten. ama orient biraz daha sağlam makineleri kendine ayırıyor. seiko zaten klasik seiko5 ve diğer ucuz denebilecek otomatik serilerini kineticler çıktıktan sonra dışlamış gibi hafiften. daha çok springdrive teknolojisinin geliştirilmesi üzerine yoğunlaşmış. makine hasssasiyeti konusunda orient derim ben. ama görüntü olarak çok beğendiğiniz seiko da varsa alın.
deka

deka

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedPerş. 22 Ara. - 22:49

Ancak şu da bir gerçek ki, günümüz saatlerinin arka camları kapaklı olduğu için makianaları görüyoruz ya, Seiko makinaları daha bir hoş, estetik duruyor, Orientlerin makinaları daha kaba,saba.
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: 400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi   400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi Icon_minipostedCuma 23 Ara. - 8:31

deka demiş ki:
Ancak şu da bir gerçek ki, günümüz saatlerinin arka camları kapaklı olduğu için makianaları görüyoruz ya, Seiko makinaları daha bir hoş, estetik duruyor, Orientlerin makinaları daha kaba,saba.
Alacağım model büyük ihtimalle "Çelik" kapaklı olacak cam değil.Bu neden kaba saba olması önemli değil fumeur

400 liraya kadar sağlam saat tavsiyesi
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Max. 1500 Lira'ya kadar saat tavsiyesi
» 1000TL'ye Kadar Saat Önerisi
» 200TL'ye kadar saat önerisi
» saat tavsiyesi..
» saat tavsiyesi