Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

vostok-watches hakkında bilgi

+6
yusufduz
deka
Deniz-KSK
Echelon57
burbank
Magneto
10 posters
YazarMesaj
Magneto

Magneto

vostok-watches hakkında bilgi Empty
MesajKonu: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 11:49

http://www.vostok-watches.com bu sitenin sattığı saatler orijinal midir ,bir de mekanizmaları hakikaten orijinal Rus mudur ? eğer Rus ise

şu saati gözüme kestirdim Very Happy

vostok-watches hakkında bilgi Amphibianautomaticam060

Automatic / self-winding mechanism
Central second hand
Calibre 2416B, 31ruby jewels
Totally wound watch runs not less than 31 hours
Shock resistance balance
Water resistant up to 20 atm
Calendar
Luminous hands und markers
Diameter 40 mm
Rotating Bezel
Stainless steel case
Stainless steel screw-down back
price : 83Euro

%19 da indirim var toplam tutar üzerinden. Yanlış hatırlamıyorsam ve doğru okuduysam Rusların kaliteli saatler ürettiği fakat SSCB nin dağılmasıyla bu fabrikaların çoğunun kapandığı idi .

Umarım vostok amfibianlar hakkında bilgisi olan vardır Very Happy
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 12:55

Hala kaliteli saatler üretiyorlar. Malzeme kaliteleri (Vostok Europe, Buran, Aviator vb. gibi nispeten fiyatlı olanlar hariç) İsviçreler gibi olmasa da inhouse mekanizmaları, dayanıklılıkları ve uygun fiyatları ile haklı üne kavuşmuş saatleri.

Bu kapsamda bu fiyat seviyesindeki bu Vostok modelinin sahte olması için bir neden göremiyorum. 2416b'de elle kurma özelliği de olan Vostok'da en çok kullanılan otomatik mekanizmalardan. Ancak fiyatı biraz fazla geldi bana. Daha uyguna bulunabilir. Kevin's Russian Time sitesine bakın. Orada da amphibian serisinden modeller mevcut.

Vostok için konuşmak gerekirse sadece mekanizmaları değil saatleri baştan sona Tataristan'ın sınırları içindeki "Chistopol"daki fabrikada üretiliyor.

Aşağıdaki videoda fabrikadaki üretim süreci ile ilgili detaylı çekimler var.

Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 14:31

Teşekkür ederim hocam bilgi ve video için...
KevinRussianwatches sitesinden amfibian modellerine baktım ama benim model yok gözüküyor . Sanırım mail atarak bilgi almak iyi olacak , belki sipariş üzerine benim saati tedarik edebilirler (mi ?)
Ayrıca Rus olduğunu öğrenmem iyi oldu . İçim rahatladı Smile

http://kevinsrussiantime.com/watches/0136.php , bu da güzelmiş (siyahı olursa daha da güzel olur )

ekleme : http://stores.ebay.com/chistopolcity-store bu da sanırım resmi ebay sayfası
Echelon57

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPtsi 12 Ara. - 19:48

@Magnota size Wostok 2809 calibreli bir saat tavsiye etsem?
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 3:13

Magneto demiş ki:

http://kevinsrussiantime.com/watches/0136.php , bu da güzelmiş (siyahı olursa daha da güzel olur )

Bunun metal kordonlu olanı benim de hep aklımda. ok1
Bir ara DH'de forum saati olarak da düşündüğümüz modeller arasındaydı.
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 4:08

burbank demiş ki:
Magneto demiş ki:

Bunun metal kordonlu olanı benim de hep aklımda. ok1
Bir ara DH'de forum saati olarak da düşündüğümüz modeller arasındaydı.

Ah o eski zamanlar, koca yaz dönemi geçti bu konu üstünde... Crying or Very sad
Kısmet olmadı Vostok.vostok-watches hakkında bilgi Dontknow
http://www.google.com
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 5:29

Üzülme Hocam biz de dalgıç grubu olarak ikimiz aynı modelden alıp grup saatimiz yaparız. Very Happy
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 13:08

@Echelon57

Vostok 2809 calibre derken ,ne gibi mesela Smile

Tabii ben daha sonradan koleksiyona Mako 1 i de ekleyeceğim . 2 dalgıç geçinir giderler Very Happy
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 13:09

Süper seçimler, Mako 1 benim de öncelikli alınacaklar listemde. by
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 13:13

burbank demiş ki:
Süper seçimler, Mako 1 benim de öncelikli alınacaklar listemde. by

dalgıç demişken , Black Monsteri olmayan diver koleksiyonuna , koleksiyon demem ben Very Happy
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedSalı 13 Ara. - 22:26

Yoksa şundan mı Very Happy

vostok-watches hakkında bilgi Sany0203

vostok-watches hakkında bilgi Dsc01377f

Şimdi @ Deniz'in kulaklarını çınlattın Hocam. Bozulacak sana. Very Happy

Dalgıç deyince Orange Frankenmonster'ı da es geçmemek lazım.

vostok-watches hakkında bilgi Dsc01669tp
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedÇarş. 14 Ara. - 1:42

Aha da canavarlar çıkmış ortaya.. diable Benim niye yok bir Black Monster'ım, bir Orange Monster'ım. vostok-watches hakkında bilgi Icon_smile_blackeye
Şubatta zaten bir diver daha alacağım.. O tercihimi de gidip bir canavardan yanamı kullanayım napayım?? vostok-watches hakkında bilgi Icon_smile_disapprove
deka

deka

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedÇarş. 14 Ara. - 5:57

Kesinlikle. ok1
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedÇarş. 14 Ara. - 6:27

Bu gidişle bir BM yada Mako II alacağım zaten. Very Happy

Bu arada konuya şöyle bir katkı yapayım..
http://www.smirs.com/

Bir sürü model var, güvenilirde bir site.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedÇarş. 14 Ara. - 19:47

Deniz-KSK demiş ki:
Bu gidişle bir BM yada Mako II alacağım zaten. Very Happy

Bu arada konuya şöyle bir katkı yapayım..
http://www.smirs.com/

Bir sürü model var, güvenilirde bir site.

Güvenilir olabilir,ama fiyatlarını başka güvenilir sitelerden teyit etmek yerinde olur.
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 6:25

bu saat biraz daha bekleyecek,
Markafonide Orient kampanyası görünce dayanamadım Orient RAY'i aldım ,yeni model olan Diver'dan kaptım bir tane ...

Ama bu RUS saatinden vazgeçmiş değilim , Black Monsterla birlikte.
Black Monsterimda ya olacak ya olacak Very Happy
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 8:15

bugun munihte gezerken sadece rus saatleri satan bir dükkan gördüm. açıkcası çok güzel vostoklar vardı. aklım kaldı. heralde yarın tekrar gideceğim.
@magneto bahsettiğiniz saatten 2 adet vardı dükkanda 74 Eur fiyatlı
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedC.tesi 24 Ara. - 10:23

Bahsettiğiniz saat güzel bir saattir. Vostok firmasının eski nesil KGB saatlerinin(Askeri istihbarat personeli için yapılmış ve ücretsiz dağıtılan) sanıyorum ki yeniden yapılmış hali. Üzerinde zaten KGB'nin amblemi var.
Tabi KGB lağvedildi, onun yerine dış istihbarat olarak işleyecek FSB kuruldu. Askeri istihbarat kanadı olarak da GRU kuruldu. Ama nostaljik bir saattir. Smile
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 15:28

Bence Vostok , bazı isviçreli markalardan da manevi anlamda daha değerli ,Swiss Made ibaresine leke sürdüler Çin malı malzemeler ve mekanizmalar sokarak . Swiss Made artık yerler altında sürünmeye başladı .
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 19:09

Magneto demiş ki:
Bence Vostok , bazı isviçreli markalardan da manevi anlamda daha değerli ,Swiss Made ibaresine leke sürdüler Çin malı malzemeler ve mekanizmalar sokarak . Swiss Made artık yerler altında sürünmeye başladı .

+35.5

teng

teng

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPaz 29 Ocak - 21:29

Deniz-KSK demiş ki:
Magneto demiş ki:

+35.5

Geçtiğimiz günlerde çok güvenilir bir kaynaktan Hublot'un bile (yanlış duymadınız) kasalarını Çin'de yaptırdığını öğrendim. Artık Swiss made kalktı onun yerine Chwiss made geldi.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 0:34

teng demiş ki:
Deniz-KSK demiş ki:
Magneto demiş ki:

+35.5

Geçtiğimiz günlerde çok güvenilir bir kaynaktan Hublot'un bile (yanlış duymadınız) kasalarını Çin'de yaptırdığını öğrendim. Artık Swiss made kalktı onun yerine Chwiss made geldi.

guluyor guluyor guluyor guluyor guluyor guluyor guluyor
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 1:22

Hublot çok pis sinsi kalleş bir markadır onlardan her türlü pisliği beklerim ben Smile) diable şunun gibi bir şey o Hublot.
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 4:49

Jean Claude reyiz çok mutlu çook.. diable

vostok-watches hakkında bilgi Hublot%20CEO%20Jean-Claude%20Biver%2002
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: vostok-watches hakkında bilgi   vostok-watches hakkında bilgi Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 12:44

vostok-watches hakkında bilgi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yadigar Saat Hakkında Bilgi
» Saat hakkında bilgi
» Rolex hakkında bilgi
» Bu saat hakkında bilgi (seiko sdwb63p)
» Seiko saatim hakkında bilgi ?