Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma

+10
asderty
outlawwanted
brkgler
Azizim
teng
vervito
Deniz-KSK
movement34
watcher
BR-02
14 posters
YazarMesaj
BR-02

BR-02

Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Empty
MesajKonu: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 10 Ocak - 20:57

Hydro Mechanical Horologists HYT H1

fosforlu bir sivi pistonlarin hareketi ile zamani gösteriyor. Daha neler cikicak bakalim...

Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Hyth1

Birde vidyosu var......Keyifli seyirler.....

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 10 Ocak - 21:42

Wayyy, yahu dun bir arkadas bana boyle sivi icerikli bir mekanizma hayal ettigini soylemisti de ben buna imkansiz diyerek gulmustum.
Sevgili Burak senden ozur diliyorum, artik benim hayallerimi bile asan seyler hayal edilebiliyor ve yapilabiliyor, hayretlerim sasti vallahi clown
http://www.turksaatforumu.com
movement34

movement34

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 10 Ocak - 21:59

fiyati hakkinda da bilgi var mi acaba,yoksa sadece consept mi
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 10 Ocak - 22:20

2012 Basel'de görücüye çıkacak bu pistonlu güzel. Urwerk'in rüzgar türbinlerine rakip geldi. Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Pray
http://www.google.com
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 10 Ocak - 22:29

Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma HYT-H1-montre

Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma HYT-H1-montre
http://www.google.com
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 10 Ocak - 23:00

yaklask 45.000.- CHF diye söylenti var......
movement34

movement34

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 10 Ocak - 23:26

Eger oyleyse bence Gayet uygun bir fiyat,
Bu model hublot olsaydi,fiyat bunun en asagi 5 kati olurdu.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedPaz 15 Ocak - 5:05

nasıl çalıştığını tam anlayan var mı?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedPaz 15 Ocak - 6:19

Ben anlamadım Question
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedPaz 15 Ocak - 6:47

Pistonlar sayesinde sıvı jel kıvamındaki madde hareket ediyor, o madde power reserve göstergesi diye tahmin ediyorum. Pistonların hareket kabiliyetini yine çarklardaki sistemden alıyor bir nevi balans hareketi gibi birşey olduğunu düşünüyorum. Tabi saate balans var ama demek istediğim çarklar vasıtasıyla bu pistonarın hareket ettirilmesini mekanik saat teknolojisinde çok şaşırtıcı bulmuyorum. Bana göre asıl şaşırtıcı olan nokta bu pistonlar sayesinde sıvı maddenin hareket etmesi. Sıvıda florasan gibi yanar dönerli bir madde de kullanmışlarsa parıldama yapabilir. Aslında saati diğerlerinden ayıran iki önemli sistem var. Birincisi piston hareket sistemi, ikincisi bu hareket sisteminden güç alan sıvı göstegesi, diğer saatlerdeki power reserve göstergesini sıvı üzerinden uyguladıklarını düşünüyorum.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedPaz 15 Ocak - 7:00

bence bu sıvı bu pistonların içine doluyor bir yerde.. pistonların hareketinde sıvı görevi var kanımca.
movement34

movement34

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedPaz 15 Ocak - 8:57

Nasil calistigi kadar, o siviya uygulanacak basinci '' siviyi,saat gorevi gorerek,saat hassasiyetinde, itecek sekilde '' nasil ayarlamislar.

Bu saatin mekanizmasini dizayn eden kisi,kesinlikle cok iyi bir fizik profosoru falan olmali.
brkgler

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedPaz 15 Ocak - 19:06

watcher demiş ki:
Wayyy, yahu dun bir arkadas bana boyle sivi icerikli bir mekanizma hayal ettigini soylemisti de ben buna imkansiz diyerek gulmustum.
Sevgili Burak senden ozur diliyorum, artik benim hayallerimi bile asan seyler hayal edilebiliyor ve yapilabiliyor, hayretlerim sasti vallahi clown

Tüh beee bir projem daha burda lekelendi alkisalkis ama önce ben düşünmüştüm. beret Ben önce üstadların içtiği sudan içmeli geçtiği yollardan çift dikiş gitmeliyim ondan sona belki kalfa oldum derim. Henüz sizlerin yanından geçemez bendeki mefhumat.

Velhasıl, sevigili babam ülkemizin yetiştirdiği engin mühendislerden birisidir. Ben küçüklüğümden beri onun mekanikle iç içe yaşadığı hayatı irdelerdim kullandığı malzemeleri de alır oynardım. Misal hiç misket atan tabancam olmadı ama çok su terazisi kırdım fumeur Geçenlerdede hoş sohbet esnasında bahsettim su terazisinden Mete üstadıma hakikaten gülmüştü Very Happy

Kısaca şöyle bir bilgi vereyim bu adamlar nasıl çalıştırıyorlar bu saati... Pistonlar basınç (itme gücü) üretiyor hepsi bu. Bildiğiniz gemi motoru bu aslında. İçindeki sıvı da muhtemelen ince civalı saf su bu da saniyeyi hassas ölçmeye yarıyor. Yalnız bu saatin kaç rakıma kadar daayandığı hakkında bir bilgi yok. Eğer mekanizmanın basınca dayanıklılığı yüksekse şunu açıkça söyleyeyim çağ atlatacak bir proje gerçeğe dönmüş.

Hatta buna karşı alternatif çözümlerim de vardı... pistonsuz bir sistemde civalı suya yüksek iletkenli mıknatıs tozu katacaktım alt tarafta bulunan de-polarize mıknatıslı plaka iletimden etkilenip suya doğrudan itiş gücü sağlayacaktı. ağırlaşan su bir tarafa hareket ettiğinde çarkların üstünde yarattığı basınçlı itme gücüyle dönecekti. Hassasiyet açısından asla saniyenin altına inemezdi ama çılgıncaydı diable

outlawwanted

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 6 Mart - 2:14

vay anasını desem sevgili adminlerim kızmaz herhalde çünkü onlarda buraya yazmamış olsa bile bile içlerinden illa vay anasını demişlerdir bu eseri gördükten sonra gelde vay anasını deme Smile
asderty

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 6 Mart - 9:17

Sistemin saatte düşünülmesi çok yaratıcı olmuş. Paylaşım yapılalı bayaa olmuş ama sistemin çalışma mantığı şu: fosforlu sıvı saati, üstteki yelkovan da dakikayı gösteriyor. Sistemde (bence) 2 renk sıvı var. (camın kalanında hava olma ihtimali de var, ama sıvıyla daha problemsiz olur) Fosforlu yeşil ile şeffaf olanı ayıran bir ayırıcı conta gibi birşey olmalı. Soldaki piston skıştırıldığında sıvılar camda hareket ediyor ve şeffaf olan sıvı sağdaki pistona doluyor. 12 saat boyunca yavaş yavaş ilerliyor. Mekanizma soldaki pistonu 12 satte en alt seviyesine ittirecek hareket oluşturuyor. saat 6 olunca da sağdaki piston hızlı bir şekilde sıvıları basarak yeşil sıvıyı kendi pistonuna dolduruyor.

Basınçta sorun olacağını sanmıyorum. Kapalı sistem olduğundan iç basıncı dışarıdan bağımsız. Zaten kapakta su-hava sızdırmazlığı da vardır.

Birisi bulduysa diğerleri de yapabilir, ama böyle şeyleri ilk olarak düşünebilmek önemli bence de.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 6 Mart - 9:31

Simdi saat 18:50:12 oyle mi Smile
http://www.boraeresici.com
asderty

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 6 Mart - 9:39

ilk fotoğrafta 10 u 12 geçiyor ok1
asderty

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 6 Mart - 9:42

Soldaki değirmen gibi görünen çark saniye olabilir, ya da saniye hiç olmayabilir...
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedSalı 6 Mart - 9:45

Video yu seyretmek lazimmis guluyor
http://www.boraeresici.com
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 8:57

Gerçekten harika bir saatmiş. Muhteşem... Ben çocuktum bundan rahat 30 sene önceydi. Mahallemizin otobüs dolmuş durağında oynuyordum. Durağa bir amca geldi. Kolunda rolex yada seiko5 i andırır çelik kordonlu bir saat vardı. Saatin kadranında yanıp sönen kırmızı küçük bir led lambanın olduğunu farkettim. Çok dikkatimi çekmişti o da mükemmel bir saatti. Saatin markasını bilmiyorum. Ama o yıllarda yaygın olan otomatik mekanizma bir saat olduğundan yüzde yüz kesin eminim. Herhalde yanıp sönen ışık gücünü mekanizmanın gücünden depoluyordu. Bilmiyorum böyle bir saat siz hiç çevrenizde hiç gördünüzmü. Ben bugüne kadar öyle bir saate bir daha hiç rastlamadım. Geçen aklıma takıldı googleda yabancı sitelerde otomatik eski saatlerin içinde çok arattım ama bulamadım maalesef...
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 9:44

Bir alman tanidigimda 77den kalma bir omega var, ayni zamanda ekranin altinda ufak bir dijital saat kimi var, kirmizi sekilde. Celik kordon v.s derken benzer bir yapida..
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 10:10

Ayıp ya!! Bu ne böyle, sıvı falan yakışıyormu hiç.. muhaha
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma   Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 9:21

ytk demiş ki:
Bir alman tanidigimda 77den kalma bir omega var, ayni zamanda ekranin altinda ufak bir dijital saat kimi var, kirmizi sekilde. Celik kordon v.s derken benzer bir yapida..

Konuyu tekrar hortlattım lütfen kusuruma bakılmasın Very Happy Büyük aramalar sonucu internette sonunda buldum çocukluğumda gördüğüm ilgimi çeken saat işte buydu. Technosun signal marka otomatik bir saatiymiş...

https://www.youtube.com/watch?v=zpEl9Jhw3iE

Hydro Mechanical Horologists HYT H1 cift silindirli mekanizma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Longines Hydro Conquest L3.665.8.76.2-L3.665.4.76.2
» Kello, Mechanical Watch Analyzer
» Cift tourbillon Brequet,Patek Philippe ve Rolex
» Mekanizma dekorasyonları
» Landeron Mekanizma