Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum

+4
teng
sazcı67m
solestar
mertsamet
8 posters
YazarMesaj
mertsamet

mertsamet

Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Empty
MesajKonu: Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum   Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 2:45

İyi günler saat merakım yaklaşık 2 ay önce başladı forumu keşfedip okuyarak ve araştırarak sayenizde otomatik saatlere ilgim arttı. 1.5 ay önce heveslenip bir adet seiko 5 military saati aldım. Saatten çok memnunum ama artık daha zevkle takacağım bir saat arıyorum. Şuanda kafamda 2 adet model var. Öncelikli olarak Orient Racing Skeleton denilen CFT serisi. Tip olarak ve malzeme kalitesi olarak çok hoşuma gitti sapmalasıda +-3 denilmesi aklımı çeliyor. Diğer bir yandan bugün koluma taktığım Swatch Otomatik Crono serisi ise duruşuyla hoşuma gitmesine rağmen malzeme kalitesi olarak biraz zayıf geldi özellikle kasanın plastik ve kısmi şeffaflıklar oluşu biraz basit bir duruş vermiş saate. Ama içindeki ETA C01.211 olması ve isviçre kalitesi kafamı karıştırıyor. C01.2011 fabrika verileri +-20sn/gün olsada kullananlar günde +-2-4 sn olduğunu söylüyorlar. Fiyatları ise CFT serisi 650-700tl, Swatch ise 600tl.

http://www.monochrome.nl/swatch-automatic-chronograph/

http://orientwatchusa.com/cft00006w

Şimdi siz bu paralara saat alcak olsanız Hangisini seçersiniz veya yerine ne alırsınız.

Cevap veren arkadaşlarıma ve abilerime şimdiden teşekkürler.
solestar

MesajKonu: Geri: Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum   Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 3:30

Ben olsam bu ikisi arasından tereddütsüz Orient’i tercih ederdim. Boş verin ETA’yı İsviçre’yi Smile Bu fiyat klasmanında Orient’e karşı ETA’ nın bir üstünlüğü olduğunu düşünmüyorum. Orient makine konusunda kendini ispatlamış; forumda da herkes bu konuda hemfikir. Geriye fiyat, tasarım, malzeme kalitesi ve sizin beğeniniz kalıyor. Fiyatların aynı olduğunu varsayarak onu da bir kenara koyalım. Orient’in bu modelini ve birkaç farklı modelini kullandığım için işçilik bakımından bu modelin Orient ortalamalarının üzerinde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İki saat tasarım olarak birbirinden oldukça farklı. Orient’in tasarımı konusunda içiniz rahatsa malzeme kalitesi ve işçilik olarak Orient üstün görünüyor. Swatch, krono özelliğine sahip, ama kullanmayacağınız bir özellikse estetik açıdan saate kattığı bir şey olduğunu düşünmüyorum . Swatch’un kasasında plastik kullanması ve kordon bağlantısının standart olmaması da benim için önemli dezavantajlar. Buna karşın Orient’teki power reserve göstergesi önemli bir avantaj. Mekanik saatlerde power reserve göstergesi oldukça işe yarıyor. Anladığım kadarıyla Orient içinize daha fazla sinmiş ve sürekli aklınızda olan bir model. Dolayısıyla bu iki saat arasından Orient sizin için doğru seçim olacaktır.

sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum   Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 6:43

Bende orienti seçmenizi isterim. Swatch sizinde dediğiniz gibi kasası olsun camı olsun kalitesiz malzemedir. Zamanında swatchın en babasını kullandım kronolu filan camı organik (mika) kasası çelik model bir saatti. Fakat aşırı çok ağırdı. Nasıl bir çelik kullandılarsa saat bir sene içerisinde çizik, vuruk içinde kaldı. Birine hediye ettim de kurtuldum. Alüminyum modelleri derseniz onlar daha çabuk deformasyona uğruyorlar. Plastik kasaları hepsinden beter bir kaç sene içerisinde kordonun geçtiği taraklar çürüyüp kopuyor. Bence swatch günlük kullanım için ideal bir saat değil.Orientin swatchın yanında artıları: Orient alırsanız kasası taş gibi sağlam olur.İstediğiniz model deri kayışlı olsa bile standart olduğundan Oriente uygun deri kayış bütün saatçilerde mevcuttur. İleri giden geri kalan Saniyelere gelince mekanik saatin hoşluğu buradan gelir en azından saatinizi günlük etmesenizde haftada bir kontrol edersiniz kaç saniye ileri gitti, kaç saniye geri kaldı diye işte işin zevki burada Very Happy Uzun lafın kısası mekanik saat kolunuzda yaşayan bir canlı gibidir sürekli ilgi ister.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum   Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 8:29

Orient ile Swatch aynı klasmanda bile olmadıkları için Orient'i tek geçerim.
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum   Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 9:55

Orient
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum   Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 9:58

Kesinlikle Orient.
mertsamet

mertsamet

MesajKonu: Geri: Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum   Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:17

teşekkürler bende orient düşünüyordum birde size onaylatayım dedim. Sağolun yorumlarınız için
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum   Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:44

Orient tabi ki.
mertsamet

mertsamet

MesajKonu: Geri: Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum   Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 2:57

http://www.istegelsin.com/urun/orient---cft00005m0-erkek-kol-saati_537735.aspx?CatID=9934

orientte karar kılıp düşük fiyat ararken bu siteyi buldum. Site pek güvenilir gelmedi fakat kapıda ödeme tercihini seçerek alışveriş yaptım kaybedecek birşeyim yok peşin 450 tl bu saat için şuan çok iyi bir fiyat. Yinede sitedeki telefonları aramaya çalıştığımda numaraların iptal olmuş olmasından sonra sitenin artık işlevsel olmadığını düşündüm:D yinede bir sorayım sizlere bu siteyi bilen var mı ?
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum   Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 4:45

Bugün Satış bölümündeki başka bir konu başlığında bu sitenin güvenilir olmadığına dair sizin kendi adınıza söylediğiniz sözler vardı ki keza şimdide aynı yorumu yazmışsınız. İnşallah bir terslik çıkmadan elinize ulaşır. Güzel bir model seçmişsiniz hayırlısı olsun.

Swatch Otomatik Crono vs. Orient CFT serisi Yorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Satılık Orient Racing Skeleton CFT serisi
» Orient union otomatik
» HAMILTON yorum lutfen
» vintage ORİENT SK CRYSTAL OTOMATİK
» Orient - Seiko Otomatik saat arıyorum ?