Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

replika bolumu hk

4 posters
YazarMesaj
ytk

ytk

replika bolumu hk Empty
MesajKonu: replika bolumu hk   replika bolumu hk Icon_minipostedPaz 11 Mart - 3:57

Son zamanlarda surekli olarak sadece bir saat sormak icin siteye uye olup baslik acan kullanicalardan dolayi bence gereksiz bir kalabalik oluyor. En son sayin teng'in cildirmasindan sonra acaba bubolume bazi limitler mi getirsek diye dusundum. Acikcasi paylasmak-sormak bu forumun temelini olusturan bir dusunce ama gereksiz yere zaman kaybettigimiz durumlar cogaldi gibi. Bu yuzden bir formul gelistirilebilir mi acaba? Ne dersiniz?
teng

teng

replika bolumu hk Empty
MesajKonu: Geri: replika bolumu hk   replika bolumu hk Icon_minipostedPaz 11 Mart - 4:18

@ytk, hislerime tercüman oldunuz.. Very Happy

Bu forumun kurulma sebeplerinden biri de aynı bilgiyi temcit pilavı gibi tekrarlamamak, bilgileri kütüphane gibi tasnif ederek, isteyene öğrenme imkanı sağlanması idi. Hadi yeni üye forumda nereye nasıl ulaşacağını bilmiyor olabilir başlangıç için ona yol göstermeli. Ama saat 1.55 te istediği bilgileri hangi başlıkta bulabileceğini söylüyorum, eleman hiç bakma zahmetinde bulunmadan 1.58 de aynı soruyu başka yerde soruyor. Gel de çıldırma monstre
Bir de sorusunun cevabını ilk 10 dakika içinde almayınca bozuk atanlar var onlar da başka alem..
Toplum olarak nasıl bir yola gidiyoruz, Allah hayretsin....
brkgler

replika bolumu hk Empty
MesajKonu: Geri: replika bolumu hk   replika bolumu hk Icon_minipostedPaz 11 Mart - 7:37

teknik olarak bu sınırlama mümkün Wink fikirlernizi sonuna kadar destekliyorum. Ayrıca Tayfun abinin bu konuda gösterdiği anlayışı fazlasıyla takdir ediyorum...
ytk

ytk

replika bolumu hk Empty
MesajKonu: Geri: replika bolumu hk   replika bolumu hk Icon_minipostedPaz 11 Mart - 7:43

Ben de forumda herkesin sabirla bu sorulara cevap vermesini takdir ederek izliyordum ama artik dayanamadim. Acikcasi bence en azinda belli bir mesaj sayisina ulasan uyeler konu acabilsin veya belli uyelerin girebildigi bir yer acalim. Gerci bu basliga mesaj yazmak ugruna mesaj kirliligi yaratabilirler ama mesaj limitini yuksek tutarsak caydirici olabilir veya en azindan bu surede birseyler okuyup bilgi sahibi olabilir yeni bir uye.
ofis

ofis

replika bolumu hk Empty
MesajKonu: Geri: replika bolumu hk   replika bolumu hk Icon_minipostedPaz 11 Mart - 22:20

forum içi arama özelliğini yetersiz buluyorum. bunada bir el atılsa, mümkünatı varsa geliştirilse; yeni konu açma sorununun önüne geçme yollarından biri olur diye düşünüyorum.
teng

teng

replika bolumu hk Empty
MesajKonu: Geri: replika bolumu hk   replika bolumu hk Icon_minipostedPaz 11 Mart - 22:35

Forum içi arama bence son derece detaylı, hatta birçok forumda bu kadar sınıflandırma yok.Kocaman ''replika saatler, incelemeler sorular başlığı '' var.Ama insanlarda okuma, bilgi edinme alışkanlığı yoksa adresine mail gönderseniz gene okumazlar. Hadi sorumu hemen cevaplayın da gidivereyim, zihniyetine ödün vermenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Ama sizin forum içi arama ile ilgili önerileriniz veya çalışmanız varsa bize aktarın lütfen.
ofis

ofis

replika bolumu hk Empty
MesajKonu: Geri: replika bolumu hk   replika bolumu hk Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 1:29

ben birçok defa; yazdığım yada okuduğum bir konu olsun, hangi bölüme açıldığına bakmayı unuttuğum için tekrar gerek duyduğumda aklımda kalan kelimelerle aratma yapmaya çalışıyorum ve bulamıyorum.yazarı hatırlıyorsam ulaşma şansım oluyor biraz daha.

mesela son olarak kapalı çarşı kelimelerini bir türlü bulduramadım aradığım yerde tek bir mesajda çıktı oda aradığım değildi Very Happy şimdi kapalı çarşı kelimeleri 1 defa mı yazıldı forumda.

tüm forum içinde kelime aramanın püf noktaları, yeni üyeler ve gerektiği zaman bizler içinde arama sayfasının özelliklerini anlatan ''kurallar-forum bilgileri'' bölümünde sabit bir konu olsa fena olmaz.

arama bölümü dediğiniz gibi detaylı ama ne hikmetse bana %50 performans veriyor.elim boş dönüyorum.

şuda yapılabilir,konunun bölümü hatırlanıyorsa o bölümün sayfasına girildiğinde ''bu bölümde ara'' seçeneği eklenebilir daha çok başlığının yanına.baştan birkaç eleme yapılmış olur arama sırasında.

birde bu bulamamanın teknik bir sebebi varmıdır, resimleri görememek gibi.çünkü bazen detaylı aramada çok sonuç çıkabiliyor bazen de tık olmuyor.

şimdilik çözüm üretemiyorum malesef.aklıma gelen birşey olursa aktarırım.
arama kısmına yazılan kelimeyi, mesajlarda yada bulamayınca konularda aratırken sıkıntı var gibi onu çözemedim.

replika bolumu hk
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mekanizmalar bölümü ?
» Replika ama..
» Replika Momentus :D
» Alım - Satım Bölümü Kuralları
» Genel bir alım satın bölümü olabilir mi?