Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

creo saat

+9
mehmet_34
christiano
yusufduz
krytime
movement34
asderty
solestar
MrWrong
sazcı67m
13 posters
YazarMesaj
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 5:38

merhaba arkadaşlar CREO diye bir marka duydunuz mu duyduysanız ya da kullandıysanız bu saat hakkında görüşlerinizi istiyorum. Çünkü bu gün bir mağazada bu ürünü inceleme fırsatım oldu mekanizmasına kadar inceledim. arka şeffaf kapak kenarındaki çelik üzerinde ne mekanizma olduğu yazılı mekanizmanın üzerinde de yazılı benim incelediğim miyato tourbillion mekanizmalı bir saatti açıkcası camdaki kadrandaki mekanizmadaki işciliği hiç bir isviçre saatinde göremedim maalesef. Cama eski kurmalı mekanizma saatlerdeki gibi bombe vermişler ama mineral bir cam değil safir sert bir cam. Kullanılan kayış dörtdörtlük kalite bir kayış zannedersem köpekbalığı derisi ya da timsah. Tokasındada CREO amblemi var. Saat otomatik mekanizma olduğu halde oldukça ince vede çok hafif. Kadran seramik sanatsal harika çok ince işcilikli bir kadran. Saatçi bilmem ne kadar doğru el işciliği olduğunu söyledi. Ama sitesindede bazı saatlerinde el işciliğidir yazıyor. Zenith in klasik saatlerine çok benziyor Googledan tüm aratmalarıma rağmen kendi sitesi çıkıyor. hakkında 2011 yılında tüketici kalite ödülünü ilk alan saat şeklinde çeşitli gazete haberleri çıkıyor. Başka bir şey bulamadım. Anladığım kadarıyla Türkiyeye ait bir saat markası. Bu kadar dürüst bir firmanında tüketici kalite ödülü alması bence olağan gibi geldi. Kendi sitesinde saatlerinde kullanılan mekanizmaları kullanılan metaryalleri ürünlerine tek tek açık açık yazmış etanın tourbilion çeşitleri ve miyatonun tourbilion çeşitleri gibi çok kaliteli makineler bunun yanında Quartz makinelerde var. Türkiye'ye ait böyle bir saat markası olduğundan açıkcası çok gururlandım fakat bu kadar kaliteli bir saat olmasına rağmen neden internette yoğun bir bilgi yok, tanıtıcı reklamları yok buna anlam veremedim. Question Acaba kendine ait özel müşteri kitlesi mi var? Site adresi şöyle www.creo.com.tr.
MrWrong

MrWrong

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 5:53

Sitesine baktım hoş modellerde var. Fiyat aralığı nasıl acaba? Hiç vitrinlerde falan denk gelmedi bu marka. İlk defa duydum desem yalan olmaz.
solestar

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 5:53

Tourbillon kategorisindeki saatler tourbillon değil, tourbillonun ne olduğunu bilmiyorlar sanırım.
Tourbillon Limited kısmındaki saatler ise gerçek tourbillon. Şu Çin tourbillonlarından. Ve tip olarak tıpkısının aynısının benzerleri malum replika satış sitesinde farklı marka adlarıyla mevcut.
ETA mekanizma yazmışlar, ETA ile yakından uzaktan alakası yok, o da ayrı bir konu.
Diğerlerine bakmadım.
asderty

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 6:27

İnternette bir yerde 200-300 ve 500 liralık 3 tane fiyat gördüm, ama ilan süresi bitmişti, kesin doğru diyemem.

Şöyle bir baktığımda bana çok olumlu hissttirmedi. Yani illaki kaliteli ve pahalı olması gerekmiyor ama, sanki hemen hemen ithalatçı benzeri bir pozisyonunda gibi geldi bana.

Gerçi markayı ve atölye-fabrika her neyse artık onu satın almışlar, iyi birşey sonuçta...
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 7:15

benim incelediğim miyato mekanizmaydı. içinde japan miyato, makina seri kodu, makinanın cinsi vs. bilgiler makina üzerinde küçük küçük yazılıydı. Saatin arkasında kapağın çelik kısmınada işlenmiş. Ve mekanizma şahane sanatsal bir tesviye olmuş. Tornanın açtığı izler Desenli desenli pırıl pırıl parlıyor. Rötor o kadar estetik ki. içi boş üçgen şeklinde. Fırıl fırıl dönüyor. Mekanizmadan teknik olarak anlamam fakat Çin işi çok mekanizmalar gördüm. 1000 dolarlık yurtdışından gelen eta mekanizma diye satılan VACHERON replikasıda inceledim ama çin kopyası olduğu belli mekanizma ben burdayım kopyayım diyor.CREOnun çin işi bir saatle hiç bir alakası yok. Çin saatlerinde balans deliği oluyor tourbilion diye milleti kandırıyorlar. Ama bu saatte denge aparatı var ismini bilmiyorum balansın yanında seri halde kıvılcım gibi çalışan çarkı çeviren aparatın yanında bir aparat daha var.Çin işi çok düz mekanizma skeleton saatlerde inceledim böyle bir unsur asla yoktu. Ve mekanizmalar bu kadar ince tasarım değil. Çin işi Saatler alabildiğine büyük. Bunda mekanizma acaip seri işliyor ve saatin cam, kadran, kasa kalitesini anlatamam. Sonra ilk defa bir saat ülkemizde kimbilir kaç uzman kişinin incelemesinden geçerek kalite ödülü almış. Çin mekanizmasını koyup japon diye yazarak o kadar uzman kadroyu kandırmaları imkansız gibi geliyor. bu kanuna aykırı şu anda replika siteler kanun dışı satış yapıyor. Korsan cd olayı gibi satış bayilikleri yok. Ya internette ya da ayak üstü çin işi hırdavat ürünleri gibi spot ürünler satan yerlerde tezgah altından satış yapıyorlar. Replika saatlerin bayilikleri olmaz. Garanti sertifikaları olmadığı gibi uluslar arası garanti kapsamınada girmez. Bu markada 2 yıl garanti birde uluslar arası garanti var.Hepsini gördüm. Creonun sitesinden Ankara bayiliklerine baktımda satışları son derece kaliteli saat mağazaları. Sizce böyle bir ödül almış yasal bir firma millete çin işi üzerine japan yada swiss yazan çakma mekanizmalı saatler satabilir mi Question
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 7:33

http://saatciler.com/wp/2011/04/creo-saat-2011-yili-tuketici-akademisi-kalite-odulunu-alan-ilk-saat-firmasi-oldu/

Benim bu linkten anladığım şu. limitli model çıkaran kazanmaktan öte ağır sağlam adımlarla ilerleyen bir Türk kuruluşu. Kısacası kalite. Mutlaka bu saatten bir tane edinmeliyim Very Happy ...
solestar

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:01

Ben saatlerin replika olduğu söylemedim zaten. Sitede sadece 2 tane tourbillon saat var ve bu saatlerde Çin yapımı flying tourbillon makine var. Bu makineler sahte saatlerde yaygın olarak kullanılıyor, söylemek istediğim bu sadece. Görünüm olarak aynı ama kadranında Jaeger veya Breguet yazan sahte saat takmak yerine Creo yazan bir saat takmak isteyecek pek çok insan olacaktır, onlar için güzel bir alternatif. Ayrıca tüm Çin yapımı saatler kalitesiz ve çöp de değil. Çinliler de tatminkâr kalitede makine ve saat üretiyorlar.

Tercih yapmak zorunda olsam ben bu ikisinden Creo'yu tercih ederdim.
creo saat C23qk1rtqpa0cj8lu

creo saat C23qkzseiwsrk3i36
movement34

movement34

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:19

2 tane tourbillon modeli var biri zaten direk breguet emitasyonuna kendi adini bastirmis,

miyota mekanizlari tabiki tourbillon degil,sadece tourbillon gorunumlu,

bunlarin disindaki diger quartz saatleri tamamen bujiterde satilan saatlerden,

yinede turkiyeye tourbillon mekanizmali bir saat getirme riskine girmis bir firma olarak takdiri hak ediyor,,
krytime

krytime

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:37

sazcı67m, bahsettiğiniz saatin fiyatı ne idi Question
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:49

Sayın solestar ben kendi düşüncelerimi söyledim size karşı bir tezatlık oluşturmak istemedim lütfen kusuruma bakmayın. Sadece kullanan ya da mekanizmayı inceleyen arkadaş varmı anlamında sordum. Ve kimseden sağlıklı bir cevap gelmeyince kendi amatör incelememe dayanarak ve uzman saatten anlayan kişilerin yer aldığı saatcinet sitesindeki bu kuruluşun hakkında güzel yorumları okuyunca kendi yorumlarımı söyledim.
yusufduz

yusufduz

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:54

sazcı67 arkadaşımız markadan o kadar çok etkilenmiş ki... bir nevi tanıtım gibi olmuş :-)
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:57

450 küsür lira ama bu saat için çok daha fazlası eder gibi geldi. çelikten anlarım saf çelik kullanılmış 316L üzeri eski isviçre ya da şimdiki çin replikları gibi prinç üzeri nikel değil. Makine orjinal japon miyato. Cam harika tam bombeli kenarları oval safir. Nacar Hislon filan orada bir çok klasik modelle karşılaştırdık bir çok saatle Bu saat için 450 Fazlası eder gibi geldi.
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:59

yusufduz demiş ki:
sazcı67 arkadaşımız markadan o kadar çok etkilenmiş ki... bir nevi tanıtım gibi olmuş :-)

Markadan etkilenmedim kaliteden etkilendim. Görüp incelemek lazım.
solestar

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:59

Estağfurullah, ne kusuru Smile
Tourbillon modeller ilgimi çekiyor; alacağımdan değil ama yukarıdaki Creo'ya ne kadar isterler merak ettim.
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 9:04

Sayın solestar bende o yüzden fiyat araştırdım. İşte maalesef hiç bir bilgi yok. Sadece geçen yıllardan kalan zannedersem Quartz model fiyatları olan silinmiş linkler var.
christiano

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 10:17

Ben geçen sene sormuştum İzmir'de,bayiliklerine bakmıştım orada bilgi veriyordu.Şuan bakmadım ama Bornova'daki bayiinde altın kaplama tourbillon modeli için 3000TL ama bir şeyler yaparız demişlerdi.Ben de teşekkür edip direk uzaklaştım.
christiano

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 10:20

Altın kaplamadan kastım içindeki çember kısım,tanımlamam eksik olmuş baya zaman geçti kusura bakmayın,ürün şuydu
http://www.creo.com.tr/urun_detay.php?urun=542
mehmet_34

mehmet_34

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 10:58

Bu bir saat firmasının resmi web sitesi orjinal eta makina yazıyor. Bunu buraya bu şekilde koymaları ilginç değilmi? Yani yukarda dendiği gibi çin malı ise nasıl yazabilirler böyle bir şeyi?!!!!
teng

teng

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 11:40

Eta mekanizma yazmasını bırakın, el yapımı Eta mekanizma yazıyor. hahaha

Benim için bitmiştir, daha fazla bakmaya gerek görmedim.
christiano

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 12:00

ETA kısaltmasının açılımı mı sandılar acaba sayın teng guluyor
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 7:43

Saati İnceleyen var mı diye sordum incelemeden herkez olumsuz şekilde bir şeyler yazdı. Kimse yanlış düşünmesin. Bu firmayı savunmuyorum da sonuçta babamın oğluda değiller ama Türkiyede bir saat kuruluşu tarafından ilk kez güzel yönde bir şeyler olmuş. Adamlar limitli modeller çıkartmışlar. Kalite ödülü almışlar. İçinde hong Kong malı mekanizma bulunduran milyarlarca fiyata satılan size şu anda 20 tane isviçre markası saat sayabilirim. şu bir gerçek hiç bir şeyi görmeden incelemeden kullanmadan ön yargılı olmamak lazım. Sıkı bir araştırmadan sonra saatin bir modelini bu gün itibariyle almış bulunmaktayım. Herkeze iyiakşamlar...
christiano

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 7:48

Hayırlı olsun sayın sazcı67m.Yanlış düşünüp anlayacak bir şey yok,savunmadığınızı ya da hangi yönden destek verdiğinizi de gayet iyi anladık ama bizlere biraz kızmışsınız,her ne kadar tarafsızım diyerek yazsanız da kızgınlığınız bizi eleştirdiğiniz noktayla ortak. Sakın siz de bu yazdıklarımı yanlış anlamayın.Tekrar hayırlı olsun güle güle kullanın.Sonuçta önemli olan sizin hoşunuza gitmesi.
Fotoğraflarını ve detaylı incelemesini bize sunarsanız memnun oluruz.
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 7:58

cep telefonumdan çektim görüntü pek kaliteli değil. Çok teşekkür eder[url=creo saat 3l7nj]creo saat 3l7nj[/url]
christiano

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 8:19

Ne kadara mal oldu? makinesi,camı,zaman tutması,kadran kalitesi vs bize ayrı bir başlıkta inceleme sunarsanız detaylı bilgi edinmiş oluruz.
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 8:35

Zaman tutması şimdilik iyi ama daha yeni aldım bir günlük süreç dolmadı , camı kristal bombeli, kadran eski kurmalı saatlerdeki gibi nos, rakamlar ve eller sade boyasız metal lümina yok, kadran ölçmedim ama 39-40 mm filan zannedersem, bir otomatiğe nazaran yükseklik az, mekanizmadan çok iyi anlayan bir arkadaşımla baktık önce anlayamadı çünkü mekanizmayı firmanın kendi tarzlarına göre sanırsam mekanizma yaptırmışlar, arkadaş hakiki japon miyato olduğuna kanaat getirdi, Satıcı Taksitle 465 TL olduğunu söyledi. Peşin 300 TL ye anlaştık aldım, oradan onun tanıdığı bir saat ustası abiye daha gösterdik o da inceledi hakiki miyato olduğuna kanaat getirdi kolleksiyonuma bir saat daha eklendi işte böyle Very Happy
christiano

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 8:40

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.
mertsamet

mertsamet

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 8:45

incelemeyi merakla bekliyoruz aldığınızda TOURBILLON LIMITED modellerinin fiyatlarınıda sorsaydınız keşke Very Happy yada telefonla bi soruverin merakla bekliyoruz incelemenizi. Bu arada sanırım içindeki makina Bulova BVA serisi içindeki makinelerden.
yusufduz

yusufduz

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 8:49

sazcı67m hayırlı olsun yeni saatiniz.İncelemenizi ve yakın çekim resimlerini de bekleriz,iyi günlerde kullanın.
MrWrong

MrWrong

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 8:56

Hayırlı olsun güle güle kullanın.
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 9:10

Teşekkür ederim Christiano. Sayın Mertsamet Ben anlamıyorum mekanizmalardan saatin arkasında sadece japan movement saatin seri numarası 5 bar su geçirmezliği yazıyor. Mekanizmada yazılar var mavi tonda ama bir türlü okuyamıyorum çok küçük. Tourbillion dediğiniz Çin mekanizma olanlarıda varmış ama tourbillion özelliği ne kadar gerçek bilmiyorum sadece duyduğum performansı isviçre makinelerine nazaran son derece iyiymiş. İsteğe göre swiss ETA filanda makine yaparlar mutlaka ama fiyatı aşırı pahalı olur haliyle. Çin tourbilliondansa kastınız Arasında pek bir fiyat farkedeceğini sanmıyorum belkide çok daha ucuzdur.
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 9:11

Arkadaşlar herkeze çok çok teşekkür ederim...
outlawwanted

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 9:47

hayırlı olsun güle güle kullanın üstad master tourbillonun fiyatı bellimiydi?
ytk

ytk

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 10:24

gule gule kullanın sayın sazcı67m
sazcı67m

sazcı67m

creo saat Empty
MesajKonu: Geri: creo saat   creo saat Icon_minipostedCuma 16 Mart - 10:45

Tşkler outlawwanted ve ytk. inanın bilmiyorum fiyatını Crying or Very sad saatçide de yoktu zaten o model. Benim sadece saatçiyle diyaloğum şu şekilde oldu dün gittim mekanik saatleri inceliyordum elimde şu model var yeni ve çok kaliteli, ucuz bir ürün, sınırlı sayıda geliyor dedi saat çok hoşuma gitti. internette araştırdım forumda arkadaşlara sordum fakat fiyat bilgisi tanıtıcı reklam vs. filan maalesef bulamadım, bu günde iş çıkışı arkadaşımla gittim onun onayını aldım ve de aldım. Telefon etmek lazım sitelerinin telefonundan bayilere tavsiye ettikleri fiyatları en azından üç aşağı beş yukarı söylerler.

creo saat
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ...(SAAT KORDONU YAPILIR)...HER TÜRLÜ SAATE ÖZEL TASARIM EL YAPIMI DERİ SAAT KAYIŞI-SAAT KORDONU YAPILIR....
» Ölüm, saat başı kendini hatırlatıyor, Prag saat kulesi.
» Uygun fiyata el yapımı Armand Nicolet saat son 9 saat 56 dakika
» Bu saat için ne diyorsunuz. İlk defa bir saat alacağım. Neler sormam gerekir almandan önce ?
» 16'ncı yüzyılda Osmanlılarda saat ve Takiyüddin'in 'Mekanik Saat Konstrüksüyonuna Dair En Parlak Yıldızlar' adlı eseri