Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Safir mi Mineral mi?

5 posters
YazarMesaj
farukk

Safir mi Mineral mi? Empty
MesajKonu: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedCuma 16 Mart - 0:17

Abilerim kardeşlerim aranıza yeni katıldım, sizden begendiğim iki saat konusunda yardımcı olmanızı istiyorum. Birkaç gün sonra bu saatlerden birini alacağım. Saatlerin markası casıo ef-550d-1a ve efr-501 sp-1a, bu saatlerden ef-550 görünüş olarak daha çok hoşuma gitti fakat camı mineral, efr-501 se mineral mi safir mi olduğunu anlayamadım bazı sitelerde mineral bazı sitelerde safir kristal yazıyor, mesela casionun türkiye sitesinde mineral bombeli, avrupa sitesinde ise mineral glass/saphire glass yazıyor. Eğer 501sp safir kristal ise onu mu almalıyım yoksa mineral yada safir diye çok takılmayıp ef-550 yi mi yardımcı olursanız sevinirim.

EFR-501SP-1AVDF(Ersanın sitesinde yazan özeliikler)

Takvim
Kronometre
Bip Sesli Alarm
100 Metre Su Geçirmezlik
Mineral Bombeli Cam
Vidalı Kurma Kolu
Vidalı Arka Kapak
Çelik Kasa
Çelik Kordon
Tek Basmalı 3 Katlamalı Çift Kilitli Klips
Saatin Boyutları : 49,0 X 45,3 X 13,3mm
Saatin Ağırlığı : 176 gram

EF-550D-1AVDF (Ersanın sitesinde yazan özeliikler)

Kronometre
100 Metre Su Geçirmezlik
Mineral Cam
Vidalı Kurma Kolu
Vidalı Arka Kapak
Çelik Kasa
Çelik Kordon
Takvim
Tek Basmalı 3 Katlamalı Çift Kilitli Klips
Saatin Boyutları : 50,8 X 45,1 X 12,1mm
Saatin Ağırlığı : 181 gram
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedCuma 16 Mart - 1:47

Burada "Mineral Glass / Spherical Glass" olarak geciyor.
Yanlis okumus olabilirsin. Mineral olmasi lazim.
farukk

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedCuma 16 Mart - 1:57

Evet haklısınız kelimeleri karıştırmışım ama bazı saat satan büyük siteler de safir krsital yazmış:S
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedCuma 16 Mart - 2:37

casio başta olmak üzere, tüm saatlerin internet üzerindeki açıklamalarında ki en büyük problemlerden biri bu cam.diğeride makinasını yanlış yazıyorlar.
farukk

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedCuma 16 Mart - 3:07

Anladım. peki benim saate verebileceğim para 500 tl en fazla, sizce ef-550 yi alsam camı sıkıntı olur mu, yoksa bu fiyatlarda safir camlı bir saat mi bulmaya çalışım? ya da önereceğiniz bir saat var mı?
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedC.tesi 17 Mart - 10:26

Orient
farukk

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedC.tesi 17 Mart - 23:46

Orient marka saatlere baktım ama casionun edifice serisi gibi spor tarz bi saati yok gibi, ben daha çok öyle istiyorum.
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedPaz 18 Mart - 1:38

olsun yine de orient.
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedPaz 18 Mart - 9:22

Casionun safir camlı saati var mı Question
farukk

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedPtsi 19 Mart - 10:04

Evet var. Örnğin, Efe-504d safir ve bunu almayı düşünüyorum.
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedSalı 20 Mart - 7:00

Evet saati gördüm. Hoşunuza gidiyorsa alın tabiki fikrimi sorarsanız bu paraya mekanik bir saat almanız daha isabetli olurdu.
farukk

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 5:32

Bu fiyata mekanik ve spor bir saat bulabilsem düşünürdüm ve önereceğiniz bir saat var mı acaba?
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: Safir mi Mineral mi?   Safir mi Mineral mi? Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 5:49

SEIKO5 SNZH17J1 bu benim tercihim seiko 5 sport serisinden başka bir çok seçenek var alın ve bir ömür boyu kullanın. Okut saatin fiyatlarına baktımda çoğu siteden uygun gibi hemde çok güvenilir bir yer çünkü ben çok alışveriş yaptım. Alırsanız oradan alın daha uygun ve zevkinize göre modeller bulabilirseniz başka sitelerdende alabilirsiniz.

Safir mi Mineral mi?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Safir mi, Mineral mi?
» Mineral kristal cam çizik?
» Bombeli Safir Cam'in Avantajlari
» Safir Cam Nasıl Taktırabilirim ?
» Safir camlar hakkında...