Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)

+14
teng
vervito
fuurkann
erhun
bumblebee
deka
yusufduz
charizard
christiano
ytk
caneryerinde
brkgler
mertsamet
lombardo
18 posters
YazarMesaj
lombardo

lombardo

Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Empty
MesajKonu: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 9:39

Hepinize selamlar, sevgili saat sevdalıları. Çok çok heyecanlı olduğum bu anımı en çok paylaşmak isteyeceğim insanlar kesinlikle sizlersiniz. Umarım sıkıcı olmam..

Bu foruma üye oluşumdan birkaç ay geçmemesine rağmen ilk swiss imi edindim. Gelin birlikte bakalım:

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 65600167[/img]

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 68977334[/img]

Öncelikle; şahsen çok başarılı bulduğum kutu-ambalaj kısmından bahsetmek istiyorum. Bu bence bir markanın prestijini gösteren; küçük ama bana göre gerçekten çok önemli bir ayrıntı. Bu saatte; dış kutunun yapımında kullanılan kartonun bile kaliteli olduğunu dokunduğunuzda anlayabiliyorsunuz. İçteki esas ahşap kutusu ise bence çok şık:

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 35835699[/img]

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 14694709[/img]

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Img0676bn[/img]

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 90334519[/img]

Ve artık kendileriyle tanışma vakti geldi. Tanıştırayım; Hamilton Khaki Pilot (Siyah PVD kasa):

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 34617046[/img]

Bu aşamada; saatin teknik özelliklerinden kısaca bahsedip, görsel incelemeye devam etmek istiyorum. Eta 2836-2 mekanizma, 46 mm. kasa çapı, safir ön ve arka camlar, superluminova kollar ve indeksler ve 200 mt. su geçirmezlik; sanırım özet için yeterlidir. Ben şahsen, hamilton' ın birçok modelinde; dome (bombeli) safir çalışmalarını çok başarılı buluyorum ki bu modelde de böyle:

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 14724318[/img]

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 47256161[/img]

Saatin beni etkileyen bir diğer özelliğiyse gerçekten çok kaliteli, kalın bir deri kayışa ve gerçekten orijinal bir tokaya sahip olması:

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 32201328[/img]

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 71587907[/img]

Kasa işçiliği konusundaysa; çok fazla bilgi sahibi değilsem de, beklentilerimi karşıladığını düşünüyorum:

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) 94646552[/img]

Kadran üzerindeki dakika rakam ve marker ları; ışığın geliş açısına göre, yansıtma özelliğiyle farklı tonlarda görünen bir tür metal malzeme ile çalışılmış. Bu gerçekten ayrı bir hava katıyor. Bir kaç resim de yerinde paylaşalım Smile

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Img0657gn[/img]

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Img0655ii[/img]

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Img0661ne[/img]

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Img0662wq[/img]

Bol görselli; oldukça 'hantal' bir paylaşım oldu, kusura bakmayın Smile Bu kadar görselden sonra birkaç şey paylaşmak istiyorum. Öncelikle bana mekanik saat sevdası aşılayan turksaatforumu sakinlerine teşekkür ederim. Bugün bu isveç-amerikan kırması güzeli edinmişsem, sizlerin sayesindedir Smile Saatin akrep-yelkovan tasarımı, resimlerde de gördüğünüz gibi oldukça özgün ve detaycı.

Merak eden arkadaşlar için; saati elbette ki malum distribütörden almadım. 3 bin gibi bir fiyat çekilen bu saat bana yurtdışından, kargo ile beraber 440 euro' ya mal oldu ve ne şanslıyım ki gümrükten sorunsuzca geçti Smile

Ancak, tabii ki subjektif bir bakış açısı olsa da; gördüğüm en güzel pilot saati olduğunu söyleyebilirim Smile (Tabii gerçek saat erbabı kişilerin çoğunun ortak görüşü olan; 'pilot saati dediğinde ne day ne de date penceresi olmaz; o 12 nin üstündeki ok da yukarı bakar, aşağı değil!' yaklaşımını gözardı edersek Smile)

Herkese tekrar teşekkürler. Bilgi yetersizliğim yüzünden fazla teknik açıklamaya yer veremediğim bu incelemeden keyif almanız dileklerimle...

mertsamet

mertsamet

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 9:47

güle güle kullanın çok güzel bir saat. Zevkiniz güzelmiş.
brkgler

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 9:48

saatiniz daima güzel zamanları göstersin size güle güle kullanın ... detaylı reimler için teşekkürler...
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 9:48

Not: Akrep-yelkovan tasarımını övdüğümü, ancak bunu gösteren kayda değer bir resim eklemediğimi farkettim Smile Son olarak, buyrun:

[img]Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Img0679e[/img]
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 9:57

gerçekten hoş bir pilot.gümrükten geçmesi ise mükemmel.nereden aldığınızıdda öğreneblirmiyiz?
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 10:10

PM attım. Reklam yapmak istemedim. Bu arada tüm arkadaşların iyi dilekleri için teşekkürler...
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 10:23

gule gule kullanin.. sahibinden mi acaba aldiginiz yer?
christiano

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 11:27

Hayırlı olsun,güle güle kullanın.
charizard

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 11:45

Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 18:25

Hayırlı olsun,saatinizi beğendim, inceleme için teşekkürler.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 18:28

İnceleme için teşekkürler, hayırlı olsun. ok1
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 18:50

hayırlı olsun güle güle kullanın.
nereden satın aldığınızı ve gümrükten geçişle ilgili bilgi verir misiniz ?
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 19:09

lombardo demiş ki:
...Bugün bu isveç-amerikan kırması güzeli edinmişsem, sizlerin sayesindedir Smile

İsviçre-Amerikan olacak, pardon. İsveç beni andı herhalde; malum İskandinavya' ya özel bir ilgim olduğundan, bilinçaltımda Norveç' le beraber yer edinmiş belli ki Smile

Bu arada gelen sorular artınca buradan bir genel cevap vermek mantıklı olur diye düşündüm: Arkadaşlar, saatin gümrükten geçmesi için herhangi özel birşey yapmış değilim Smile Üstelik saat, üzerindeki 440 euro' luk fatura ile birlikte geldi. Saatin geliş şekli hakkında bildiğim tek şey; ben işteyken annemin arayıp, PTT' nin Almanya' da bir kargo getirdiğini haber vermesi oldu Smile Dediğim gibi; tamamen şans.

lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 19:23

Sizler için üşenmedim, aradım sordum arkadaşlar Smile Şimdi DHL grubu bünyesinde farklı 5-6 firma var. Benim örneğimdeki firma DHL Deutsche Post. DHL' in bu hizmeti; söz konusu ülkenin resmi posta teşkilatı ile PTT (veya başka bir ülkeye gönderilecekse o ülkenin resmi posta kurumu) arasında bir nevi aracılık yapmak olarak özetlenebilir ve birçok ülkede veriyorlarmış bu hizmeti. Ekononmik olduğundan tercih edilen bir hizmet; ancak her iki taraftan da devlet kurumlarıyla bağlı olduğundan gönderinin teslimat tarihi kendilerine bağlı değil. Bu yüzden aciliyeti olmayan bir gönderi olmalı. Benim saatim; satın almamdan yaklaşık bir ay sonra elime ulaştı Smile
erhun

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 20:17

Tasarımı oldukça güzel. İyi günlerde kullanmanızı dilerim.
fuurkann

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedÇarş. 18 Nis. - 2:41

Sn. lombardo öncelikle yeni saatiniz hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.. ayrıca mekanizma kasaya göre biraz küçük kaldığından mikro olmasa da mili rotor gibi göründü, belki de fotoğraftan öyle görünüyordur, bu durumun da ayrıca hoşuma gittiğini belirtmek istedim. ok1
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedÇarş. 18 Nis. - 3:13

güle güle kullanın...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedÇarş. 18 Nis. - 5:16

İyi günlerde kullanın. Hamilton bu modelle kendini aşmış...
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedÇarş. 18 Nis. - 8:35

Iyi günlerde kullaniniz.....
ehy

ehy

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedÇarş. 18 Nis. - 21:04

İyi günlerde kullanmanız dileği ile.
Nereden aldınız acaba öğrenebilirmiyiz?
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 2:12

Güle güle kullanın. İnceleme için teşekkürler.

Sade ve hoş bir model. Tek eleştirilebilcek noktası day date penceresinin konumu, boyutu ve hatta gerekliliği. Olmasa çok daha hoş olurmuş.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 2:18

burbank demiş ki:
Güle güle kullanın. İnceleme için teşekkürler.

Sade ve hoş bir model. Tek eleştirilebilcek noktası day date penceresinin konumu, boyutu ve hatta gerekliliği. Olmasa çok daha hoş olurmuş.
Bir de böyle akrep ve yelkovanı görece daha kalın ve ucu luminovalı bir saniye kolu daha bir bütünlermiş gibi geldi.
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 18:34

Saniye kolu konusundaki düşüncenize kesinlikle katılıyorum. Hem daha bir bütünlerdi, hem de daha bir güzel olurdu Smile Ama şu anki haliyle de oldukça uzun olduğu için; bütünleme işinde pek iyi değilse de Smile, arada da kaybolmuyor.
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)   Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :) Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 20:39

güzel günlerde kullanın

Hamilton Khaki Pilot açılış & inceleme :)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hamilton Khaki Navy GMT 3T
» Satılık : Hamilton khaki pilot 46mm
» Hamilton Khaki E.T.O
» Hamilton Khakı Navy
» Hamilton Khaki Navy