Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kendi mekanizmasını yapan markalar

+12
Ahmet Emre
Polemik_
krytime
deka
Azizim
MUstafa Bozer
M.Ali Sade
propmatic
barett
ertay
watcher
teng
16 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 2:26

propmatic demiş ki:
watcher demiş ki:
Ben de ay fazli, kronolu, iki krono gostergeli ve kurmali, yassi (plat) butonlu, altin kaplama ve yuvarlak kasali arka kapak transparant saatli makinelere takmis durumdayim bu aralar
benim avatardaki saati sen tarif ediyorsun:))

Ondan ilk firsatta bir tane benim olacak, uzerinde de TURKSAAT yazacak fumeur
Montaja simdiden baslayabilirsin Sleep
http://www.turksaatforumu.com
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 2:40

watcher demiş ki:
propmatic demiş ki:
watcher demiş ki:
Ben de ay fazli, kronolu, iki krono gostergeli ve kurmali, yassi (plat) butonlu, altin kaplama ve yuvarlak kasali arka kapak transparant saatli makinelere takmis durumdayim bu aralar

şu an ispanyol forumu için bir saat yapıyorum. onu görsen ondanda istiyceksin. Smile))
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 2:48

Hani nerede?
Sunu bi goreyim
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 2:52

propmatic demiş ki:
teng demiş ki:
Rolex , Zenith, Jaeger dışında hangi markanın makinelerini önerirsiniz ?
beklediğin özelliğe bağlı. hangi fonksiyonları olmasını bekliyorsun?
çok komplike olan makinaları sevmem ben. seiko nun makinaları harika. ve saatleri son derece kaliteli.
ben 70 lilerden kalma bir seiko otomatik chronograph aldım, isviçre saatlerine kök sökdürür vallaa
Ben de komplile saatleri çok sevmiyorum. Kadranın yapısını bozuyorlar. Fonksiyon olarak otomatiklerde power reserveli, kurmalılarda da sade bir model dersek ?
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 5:19

teng demiş ki:
propmatic demiş ki:
teng demiş ki:
Rolex , Zenith, Jaeger dışında hangi markanın makinelerini önerirsiniz ?
beklediğin özelliğe bağlı. hangi fonksiyonları olmasını bekliyorsun?
çok komplike olan makinaları sevmem ben. seiko nun makinaları harika. ve saatleri son derece kaliteli.
ben 70 lilerden kalma bir seiko otomatik chronograph aldım, isviçre saatlerine kök sökdürür vallaa
Ben de komplile saatleri çok sevmiyorum. Kadranın yapısını bozuyorlar. Fonksiyon olarak otomatiklerde power reserveli, kurmalılarda da sade bir model dersek ?
komplike saatlerde jaeger lecoultre veya breguet hiç de fena sayılmaz. power reserve li makinalar bence otomatik deil, manuel olması lazım. otomatikde zaten nekadar güç olduğunu bilsen ne olur, bilmesen ne olur. saati takdığın sürece zaten sürekli full kurulu oluyor. manuellerde saatin power reserveli olması daha mantıklı bence. nezaman kurulması gerektiğini anlarsın. eta 2897-2 makineler var. sonra bide bizim kendi üretimimiz unitas power reserve var. power reserve göstergesi 10:30 pozisyonda.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 5:27

watcher demiş ki:
Hani nerede?
Sunu bi goreyim
Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Dsc00026ks
bu longines modelini yaptırmak istiyorlar bana. bakalım 200 tane siparişleri varmış. belki 100 tanesinide size yaparız. toplam 300 yaparız. en asgari miktar zaten 300 oluyor. tamamlamış oluruz
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 5:34

Bunu bizim projeye uyarlamak mumkun olur mu?
Kadrani gravuru filan?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 5:36

ah bu otomatikmis, bizim projedeki saatimizi arkadaslar kurmali istiyorlardi.
kadrani krem, saniyenin pozisyonu filan sanirim uymaz.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 5:45

watcher demiş ki:
Bunu bizim projeye uyarlamak mumkun olur mu?
Kadrani gravuru filan?
evet herşey özelleştirilir. ayrıca kurmalı makina da olur.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 5:47

propmatic demiş ki:
watcher demiş ki:
Banada öyle geldi. fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 5:49

propmatic demiş ki:
watcher demiş ki:
Hani nerede?
Sunu bi goreyim
Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Dsc00026ks
bu longines modelini yaptırmak istiyorlar bana. bakalım 200 tane siparişleri varmış. belki 100 tanesinide size yaparız. toplam 300 yaparız. en asgari miktar zaten 300 oluyor. tamamlamış oluruz
Bu da iyiymiş,ben sevdim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 5:49

watcher demiş ki:
propmatic demiş ki:
watcher demiş ki:

Her an peşinden gelebilirim.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 6:18

deka, annem hep ne derdi biliyormusun? oğlum derdi elalemin güzeli hiç bitmez. sen onlara uyma. hepsi para tuzağıSmile))) arkadaşlar bu işin sonu yok. babamın dediği gibi bir insanın bir tane saati olmalı. hahahaha yok size saat maat!!!!Smile))
deka

deka

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 6:27

Asıl bunu bana değil watchera söylemen lazım,onun ne kadar saati olduğunu herkes biliyor. fumeur ,yani tam watchera göre bir söz olmuş. diable ,ben hiç üzerime alınmadım blublu
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 6:30

deka demiş ki:
Asıl bunu bana değil watchera söylemen lazım,onun ne kadar saati olduğunu herkes biliyor. fumeur ,yani tam watchera göre bir söz olmuş. diable ,ben hiç üzerime alınmadım blublu
gelinine söylemek istediğin lafları kızınasöylersin ya. bende öyle yaptım. watcher alınmasın, küsmesin diye sana söylüyorum. sende çaktırma işte
deka

deka

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 6:31

Ben böyle şeylere alet olmayayım fumeur ,bak watchera söylerim sonra. diable
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 7:48

propmatic demiş ki:

Longines diver tarzıda şık olabilir.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 7:53

zaten diver bu.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 7:56

Bezeli içten dönüyor, Jaeger gibi..
Makinesi nedir bunun ?
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 8:02

biz 2824-2 kullanıcaz. unitas otomatik te güzel yakışır, yada unitas kurmalı
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 8:08

propmatic demiş ki:
zaten diver bu.

Evet.Bende aynı modeli kastetmiştim Wink
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 8:14

propmatic demiş ki:
deka, annem hep ne derdi biliyormusun? oğlum derdi elalemin güzeli hiç bitmez. sen onlara uyma. hepsi para tuzağıSmile))) arkadaşlar bu işin sonu yok. babamın dediği gibi bir insanın bir tane saati olmalı. hahahaha yok size saat maat!!!!Smile))

eh biz de o zaman bir vatandasin olarak disaridan kazik yemeye devam ederiz, nasilsa saat alimini durduramadigima gore.
Bugun bir iki saat boyunca saat duzenlemesi yaptim, eksik gordugum bisuru saat var tamamlamam lazim, ay fazli kare saatim yok, guzel bir pilot saatim yok (bir tane zilli haric) otomatik zilli saatim yok (bir tane var ama istanbulda tamirde), baska yine bisuru eksik var :(
ama en cok sunu istiyorum, el primero makine, krono dizilisi cok hos ve ay fazli:

Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 !BkubiBgCGk~$(KGrHqMH-DUEs+pkY2UDBLYv7Q6OBw~~_35
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 8:18

propmatic demiş ki:
biz 2824-2 kullanıcaz. unitas otomatik te güzel yakışır, yada unitas kurmalı

Unitas otomatik? scratch
whats that?
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 8:22

hatırlıyorum bu saati. çıktığında pek rüzgar yapmamışdı. neden? çünkü ozamanlar zenith in en ucuz bu makineyi içeren chronographları (deluca modeli) 1500Mark idi. şmdinin parasıyla 750euro. fullcalendar chronolar 2500 mark idi. bide bakarmısınız şimdiki fiyatlara. zenithler artık 7-8-10 bin euro dan başlıyor. zenith amcalar, siz türkiyede olsayınız sizi çok ayıplarlardı. ama siz ayıp nedir bilmiyorsunuz ki.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 8:26

watcher ben unitas ın otomatik makinasını yaptım
Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 S001001
ayrıca şimdi bunun bumperautomatic versiyonunu da bu yıl basel fuarında tanıtıcam. oda şu:
Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Baugrupperotoryo
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 8:44

Bu pervaneli unitas miydi? Taniyamamistim Very Happy

Bumper neden?
Donerken darbe ve gurultu yapmiyor mu?
Avantaji nedir?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 8:46

propmatic demiş ki:
hatırlıyorum bu saati. çıktığında pek rüzgar yapmamışdı. neden? çünkü ozamanlar zenith in en ucuz bu makineyi içeren chronographları (deluca modeli) 1500Mark idi. şmdinin parasıyla 750euro. fullcalendar chronolar 2500 mark idi. bide bakarmısınız şimdiki fiyatlara. zenithler artık 7-8-10 bin euro dan başlıyor. zenith amcalar, siz türkiyede olsayınız sizi çok ayıplarlardı. ama siz ayıp nedir bilmiyorsunuz ki.

Zenith te zaten uyguladigi bu dengesiz politika nedeniyle iflasin esiginde su an degil mi?
Ama bu saatte model ve tipiyle cok hosuma gidiyor, senin avatardakiyle ayni anda clown
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 8:52

watcher demiş ki:
Bu pervaneli unitas miydi? Taniyamamistim Very Happy

Bumper neden?
Donerken darbe ve gurultu yapmiyor mu?
Avantaji nedir?
evet ikiside unitas bazında. bumper in rotorü 270 derece dönüyor sadece. iki noktadan geri dönmesini sağlayan kolonlar var. onun önünde yaylar buluncak. resim şimdi göstermiyor o yayları. 270 derece dönecek ve geri fırlayacak o yaylardan ve kolonlardan itelenerek
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 8:56

watcher demiş ki:
propmatic demiş ki:

Zenith te zaten uyguladigi bu dengesiz politika nedeniyle iflasin esiginde su an degil mi?
Ama bu saatte model ve tipiyle cok hosuma gidiyor, senin avatardakiyle ayni anda clown
iwc veya breitling o paraları hakediyorsa, zenith hayli hayli hakediyor ama zenithin başka büyük bir sorunu daha var. o sorun öözülmedikçe durumları da pek iyiye gitmez. zenithin kolleksiyonunda corporate identity denen bişey yok. bi bakmışsın kafaları esmiş klasik saat yapmışlar. bi bakmışsın avantgarde model yapmışlar. bi bakmışsın pilot model yapmışlar vs vs. demek istediğim şu. sen rolex i 50 metreden görünce, breitling navitimer i görünce, panerai i görünce hemen tanıyormusun? zenith de bu olay yok işte. zenithi kadranına bakınca ancak zenith olarak algılayabiliyorsun. bu bir saatmarkası için çok çok ciddi bir problem. zenith daha kırmızı çizgisini belirlememiş
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 9:02

hmmm bu dedigine tamamen katiliyorum, gerci bunu denediler ama o uzay tipi garip kolleksiyon da tutmadi piyasada.
vintage modellerini reedition yaptilar fiyatlarda cildirdilar.
Zenith saatler piyasada artik %70 lere varan indirimlerle satiliyorlar, yine de o parayi etmezler diye dusunuyorum.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 9:05

zenithin ölüsü bile para eder bence ama tüketiciyi korkutan o 70% e varan iskontolar. sen piyasada tutulmayan bi ürünü alırmısın? yarın birgün paraya ihtiyacın oldu, satmak istedin. ne olucak? o parayı ona vericeme diyorsun, giderim rolex alırım. arkamı döndüğümde rolexi paraya çeviririm. tüm dünyada.
o yüzden zenith in hedef kitlesi sadece zenithin hayranlarından oluşuyor. bu hayranlığın temelide kesinlikle tasarımı deil, makinalarındaki innovasyonlardan kaynaklanıyor. son derece keyifli ve kaliteli makinaları var zenithin.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 9:15

evet bu indirimler yabanci forumlarda alicilari cok irrite ediyor, ben de el primeroya bayiliyorum, hatta kurmalisina, hatta elinde bikac tane varsa baliklama atlarim, bence en guzel kronolu makinelerden biri;
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 9:19

...

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 9:21

...

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 9:52

evet kesinllikle öyle. zenithi herzaman tavsiye ederim ama düdüklenmeyin. 2. el alın veya iskontolu alın. ama satarım diyorsanız ilere, asla bulaşmayın zenithe.
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 4 Şub. - 1:22

propmatic demiş ki:
makinaya logo yapmak 5 frank ı geçmiyor azizim:)
Bu makineyi kim üretiyor?
Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 28325
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 4 Şub. - 4:24

kesinlikle bilmiyorum ama panerai in jean perret de makina yaptırdıklarını biliyorum. ayrıca ilk çıkan modellerin içerdiği makinalar unitas 6497-2 ve chronograph mekanizma iptal edilmiş valjoux 7750 idi. sadece valjoux nun küçük saniyesini kullanıyorlardı 9 pozisyonda. bu modifikasyonu direk eta kendisi yapmışdı panerai için. bunu yapdıktan sonra zaten valgrange makinalarını üretme ihtiyacı duydular. piyasa çok istiyordu büyük çaplı makinaları. 16 1/2 a büyülttüler sonra 2824-2 ve 7750 yi. valgrange oldu onlar
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 4 Şub. - 5:56

propmatic demiş ki:
kesinlikle bilmiyorum ama panerai in jean perret de makina yaptırdıklarını biliyorum. ayrıca ilk çıkan modellerin içerdiği makinalar unitas 6497-2 ve chronograph mekanizma iptal edilmiş valjoux 7750 idi. sadece valjoux nun küçük saniyesini kullanıyorlardı 9 pozisyonda. bu modifikasyonu direk eta kendisi yapmışdı panerai için. bunu yapdıktan sonra zaten valgrange makinalarını üretme ihtiyacı duydular. piyasa çok istiyordu büyük çaplı makinaları. 16 1/2 a büyülttüler sonra 2824-2 ve 7750 yi. valgrange oldu onlar
Panerai yeni grade modellerinde kullanılan calibreler genelde P kodlu oluyor bundan özellikle 2008 ve öncesi calibrelerde ETA makine kullanılıyor ve JLC'den grade modeller için makine alınıyordu.Panerai ETA makinalara OP X.. kodu veriyor ama 2009-2010 limited serilerinden bazıların P kodunu kullanması,makinelerin bizzat kendisi mi yapıyor sorusunu akla getiriyor.Zaten Panerai'nin artık in house üretime geçmesi gerekir dünyada bu kadar fan klüpleri olan,koleksiyoneri çok olan bir markanın in house makineler üretmemesi biraz garip bir durum.Ama bu makineyi üretmekte kolay değil bu da bir gerçek.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 4 Şub. - 11:20

doğrudur. kesinlikle bilmiyorum ama tedarilçilerin bazılarını şahsen tanıyorum. isteğim bilgilere ulaşabilirm ama büyük markaların yaptıklarıyla pek ilgilenmiyorum. bu sektörde olduğum için bazı şirketlere konuşurken dedikodular yapıyoruz ordan bazı bilgilere sahip oluyorum ama araştırmıyorum kendimden
Ahmet Emre

Ahmet Emre

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 21 Haz. - 20:03

Sayın propmatic bu bahsi geçen longines modelini ne yaptınız ,adet 300 'ü buldumu, tekli sipariş alırmısınız ,maliyet nedir acaba.
dermanyeri

dermanyeri

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 20 Tem. - 19:30

hocam inhouse makina ne demek? yine basit bir soru belki ama benim gibi bilmeyenler çıkabilir. Yani bir saatte iyi birşeymi inhouse makina olması?
http://www.mustafagullu.com.tr
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 20 Tem. - 20:04

Bir firma mekanizmayı kendisi yapıyor, dışarıdan almıyor ya da dışarı yaptırmıyorsa o mekanizmaya in-house mekanizma deniyor.
el-primero

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 3 Tem. - 10:39

zenıth i bu yüzden seviyorum. varmı zenith gibisi? ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 3 Tem. - 10:42

Var var Rolex var...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 3 Tem. - 11:43

hahaha

Bu arada frederiq piguet sitesi direk blancpain'e yönlendiriliyor.. fransızca yazıda da galiba blancpain diyor ki piguet'i yuttuk biz Smile)
keremfender

MesajKonu: Geri: Kendi mekanizmasını yapan markalar   Kendi mekanizmasını yapan markalar - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 25 Eyl. - 23:18

victorinox Wink

Kendi mekanizmasını yapan markalar
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Bir saati değerli yapan nedir?
» Saatinizin mekanizmasını tespit edin
» GG'de orjinal diye satış yapan bir replika satıcısı
» Köstekli saat mekanizmasını kol saati kasasına koyabilir miyiz?
» Tanidiginiz Markalar