Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumun saatine kutu

+16
dewittfan
Axiaziz
kuvarsit
egunns
certus
mustafasuren
sifujack
solestar
deka
teng
deha
ertay
silver
borahan
watcher
aaltindeger
20 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
teng

teng

Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 16 Mayıs - 21:25

Görünen o ki kutu konusunda hepimizin farklı bir görüşü var. Ancak İstanbul'daki kutucunun hazırlayacağı örnekleri bile beklemediğimize göre konu dışarıdan halledilecek gibi görünüyor. Ve kutu konusunda farklı çalışmaların tek elde toplanması adına kutu ile ilgilenen tek bir arkadaşımız olsun. Organizasyonu tek kişinin yapıp konuyu toparlaması daha iyi olur düşüncesindeyim. Bu konuyu almak isteyen arkadaşımız varsa organizasyon yetkilerini ona devredelim ve artık tek bir yolda yürüyelim derim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 16 Mayıs - 21:31

Evet dostum teng cok hakli, ben bile sabretmeyince durum karisiyor,
peki sevgili teng istanbuldaki kutucunun numuneleri iptal mi oldu simdi?
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 16 Mayıs - 21:37

Yok olmadı, örnekleri hazırlıyor olması lazım. Ama organizasyonu bir kişi yapsın fikrindeyim. Bu şekilde dağılıyoruz.Ben kutucunun iletişim bilgilerini veririm, Vervito'da adres te vardı.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 16 Mayıs - 21:49

Oncelikle istanbuldan numuneleri bekleyelim derim.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 17 Mayıs - 8:22

Teng ile gidip görüştüğümüz kutucu:
Star Kutu
Alemdar Mah. Hoca Rüstem Mektebi sk. no:11a-2 Cağaloğlu. (Sultanahmet tramvay durağına çok yakın)
0212 527 3607
0541 624 4442 (Orhan Bey)
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 17:36

numuneler ile ilgili bir gelişme var mı? saatlerimizde hazır ve nazır duruma gelmek üzereyken evlerinin durumunu öğrenelim dedim.
http://www.boraeresici.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 20:54

Benim bilgim yok, belki son durumu Vervito biliyordur.
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 9:31

İyi akşamlar herkese,

Sayın Kuvarsit'ten bilgi geldi, kutular ile ilgili, aynen iletiyorum. Kendisi bu konuda bizden bilgi beklemektedir.

"Nihayet herseyi ayarlayip kutulara fiyati belirleyebildik. Çok uzun calismalar sonucu hersey dahil 65 dolara baglandi. Yaklasik 53 dolar civarina kutuyu halletmis olduk tabi bu rakam 50 adet icin, 49 desek fiyat 70-80 dolara cikaracak. Bu husus cok onemli 50 adet kesin olmali. Neticede 300 adet icin verdigi fiyattan alindi ,yani 50 adet veya 300 adet ayni tanesi 53 dolar civari bisey tutuyor.Turkiyeye ulastirma ile birlikte toplam 65 usd'ye geliyor.

Ancak Turkiyeye istanbulda 50 adet birden 1 kisiye teslim edilecek. Üretim ve Turkiyeye ulasma suresi toplam 50 gun olacaktır, yani bugun ok dernilirse 50 gun sonra tum kutular istanbul'da olacaktır. Bu durumda istanbulda teslim alacak kisi veya kisiler tek tek sahiplerine dagitmasi icap edecek.

Konu ile ilgili bana arkadaslarin fikrini iletebilirseniz cok sevinirim
"

Bu şekilde;
1) Kargo dahil "Franck Müller" tipi kutu fiyatı 65 USD'dir
2) Rakam 50 adet olmalıdır
3) Istanbul'da bir noktadan dağıtım olacağından bir gönüllü olması gerekecektir. ( tabi aslında Istanbul'dan sonraki dağıtım noktasına da ayrı bir kargo masrafı olacaktır, ancak PTT kargo ile gönderilirse büyük bir şey tutmaz.

50 adet konusunda daha önce Nuri Bey ve yanılmıyorsam Sayın Watcher birden fazla kutu alabileceklerini ifade etmişlerdi. Bu konu da bir netliğe kavuşursa 50 rakamını bulup bulmadığımız görülecektir.

Saygılar
Deha BOLU
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 20:12

Ben 10-15 tane alabilirim,
istanbul numuneleri ne durumda acaba?
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 20:31

Herkese günaydın,

Sayın Borahan'ın daha önce hazırlamış olduğu listeye göre Frank Müller tipi kutu isteyen kişiler ve Sayın Watcher'in 15 kutusunu eklersek sayı 27'de kalıyor, Sayın Kuvarsit de bir miktar alırım diye söylüyordu, halen aynı düşüncede mi bilemiyorum. Neticede bu tip kutu alacak başka arkadaşlar olup olmadığını irdelememiz gerekiyor. Sayın Borahan'ın listesine ilave olarak isim yazdıracak başka kişiler var mı diye. Olmayacaksa sanırım, projemizi rafa kaldırma ihtimali doğacaktır.

Saygılarımla
Deha BOLU

iyi haftalar diliyorum.
ravenous

ravenous

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 20 Haz. - 0:14

Selamlar
Bende 1 tane kutu alabilirim
Sonuçta daha saatim yok ama Very Happy kutusu bari olsun
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 20 Haz. - 8:58

Sayın Kuvarsit yurt dışında olduğu için dönemiyor bizlere, ama anladığım kadarıyla da bizim " Frank Müller" benzeri kutu konusunda çok fazla bir talep yok. Diğer kutu konusunda da bir gelişme olmadığına göre, herkes serbest mi takılacak yoksa ortak bir kutu konusunda halen bir çalışma yürütülüyor mu ?

Saygılar, selamlar
Deha BOLU
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 20 Haz. - 10:52

Star Kutu deri kutu numunesini hazırlamış. ahşap olanı daha bitmemiş. gecikme için özür dilediler. ancak sinirlenmedim de değil. verdikleri süreyi fazlasıyla aştılar. işlerin yoğunluğundan fazla sıkıştıramıyorum da vakit darlığından. yarın bir daha arayayım bakayım. ahşap olan da hazır olunca birkaç kişi beraber gidip inceleyebiliriz.
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 22 Haz. - 20:33

vervito demiş ki:
Star Kutu deri kutu numunesini hazırlamış. ahşap olanı daha bitmemiş. gecikme için özür dilediler. ancak sinirlenmedim de değil. verdikleri süreyi fazlasıyla aştılar. işlerin yoğunluğundan fazla sıkıştıramıyorum da vakit darlığından. yarın bir daha arayayım bakayım. ahşap olan da hazır olunca birkaç kişi beraber gidip inceleyebiliriz.

sabırsızlıkla bekliyoruz..
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 23 Haz. - 4:44

normal şartlarda bu şekilde ciddiyetsiz iş yapan insanlarla tüm işlerimi iptal ederim. geçen gün aradım. açmadı telefonun. mesaj bıraktım ki müsait olunca arayın beni diye. aramadılar. yine normal şartlarda son bir kere ararım 1-2 güzel bir şey söylerim. ancak burada şahsım adına bir iş olmadığı için böyle davranmayacağım. yukarıda bir yerlerde irtibat bilgilerini verdim Star Kutu firmasının. ilgilenme niyeti olan arkadaşlar arasın forum adına. Dr.Nejat ve Tayfun bey görüşmüşlerdi sizinle dersiniz, göveri biz devraldık gibi birşeyler dersiniz görüşürsünüz. yoksa ben arasam tutamam kendimi saydırırım. saygısızlığa tahammulum yok.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 30 Haz. - 4:20

Ne oldu arkadaslar kutulardan yeni haber var mi? clown
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 12 Tem. - 20:51

kutuların şeyi şoolmuş biraz önce buradalarmış lavabodalarmış biz sizi ararız efendim halindelermiş bence ...Smile peki kutular alınmazsa teslimat nasıl bir şekilde olacak pat patlı naylondan mı?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 14 Tem. - 21:20

Kutular alinsa da alinmasa da teslimat kutulardan bagimsiz ve benim sorumlulugumda.
Saatler almanya teslimi bana yapilacak, daha sonra bunlari ben toptan getirmeye ya da gondermeye calisirsam gumruk sikintisi olabilir ama herkese teker teker kendi adresine ben gonderecegim, faturayi da gumruk limitinde tutacagim.
Saatler bana ulastiktan sonra adreslerinizi isteyebilirim.

Ha gercekten yaw bu kutu isi noldu, en son ne durumda?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 15 Tem. - 4:07

vervito demiş ki:
normal şartlarda bu şekilde ciddiyetsiz iş yapan insanlarla tüm işlerimi iptal ederim. geçen gün aradım. açmadı telefonun. mesaj bıraktım ki müsait olunca arayın beni diye. aramadılar. yine normal şartlarda son bir kere ararım 1-2 güzel bir şey söylerim. ancak burada şahsım adına bir iş olmadığı için böyle davranmayacağım. yukarıda bir yerlerde irtibat bilgilerini verdim Star Kutu firmasının. ilgilenme niyeti olan arkadaşlar arasın forum adına. Dr.Nejat ve Tayfun bey görüşmüşlerdi sizinle dersiniz, göveri biz devraldık gibi birşeyler dersiniz görüşürsünüz. yoksa ben arasam tutamam kendimi saydırırım. saygısızlığa tahammulum yok.

kutu işini merak edenler bu mesajımı bir kere daha okusunlar.
deri kutunun örneği hazırdı. ahşap olan daha hazır değildi. belki şimdiye hazırlamışlardır. burdan kutu işi ne oldu diye soracağınıza taşın altına elinizi koyup ilgilenebilirsiniz (sözüm watcher dışındaki "kutu işi ne oldu" diye soranlara).
ben kutu alma taraftarı olmadığım halde sizler için ilgilendim bir yere kadar.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 15 Tem. - 4:09

monstre joker1
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 15 Tem. - 6:22

Bende watcher gibi konunun dışındayım,fumeur bende sormadım, aslına bakarsanız, evde diğer saatlerin kutusundan geçilmediği ve bu konuda saklama sorunu olduğu için kutu pek düşünmüyorum, ama uygun fiyatlı şık birşey olursa değerlendirebilirim, uygun fiyatlı olduğu içinde gerektiğinde elden de çıkarabilirim. by

borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 23 Tem. - 2:08

ne oldu kutular guluyor

koca ıstanbulda bır tane bulamadık en olası da kuvartıs ckmıstı...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 23 Tem. - 2:18

Kutu konusunda ortak bir karara varamadık ki aradığımızı bulabilelim.
Herkes kendine göre bir kutu beğendi, kimi fiyatını yüksek bularak istemedi, ama bence en güzel kutu herkesin alacağı kutu idi. Niteliği, rengi, şekli, önemli değildi.
Bir yola hep beraber çıkıldığında yolun sonuna kadar ayrılmadan gitmek lazım gelir diye düşünüyorum.
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 23 Tem. - 2:35

teng demiş ki:
Kutu konusunda ortak bir karara varamadık ki aradığımızı bulabilelim.
Herkes kendine göre bir kutu beğendi, kimi fiyatını yüksek bularak istemedi, ama bence en güzel kutu herkesin alacağı kutu idi. Niteliği, rengi, şekli, önemli değildi.
Bir yola hep beraber çıkıldığında yolun sonuna kadar ayrılmadan gitmek lazım gelir diye düşünüyorum.

çok doğru.. alkisalkis

aslında ben başlığı açarken bu kutu işinin ancak istanbulda yaşayan ve bu işlerden anlayan vede beğeni düzeyi yüksek olan Smile biri tarafından arkadaşlar ben bu kutuyu beğendim fiyatı şu almak isteyenler ismini yazdırsın.. gibi bir süreçle kısa zamanda gerçekleşeceğini düşünmüştüm.. yani tayfun abiyi düşünmüştüm aslında Very Happy Very Happy ( sayın teng hiç karşılaşmadık ama umarım tayfun abi hitabına kızmıyorsundur )..
yinede tayfun abi şu kutu şu fiyata var almak isteyenler ?? diye sorsa kutu işi hallolur diye düşünüyorum..
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 23 Tem. - 2:35

Sayın Teng katılıyorum,

Aslında bu konuda Sayın Kuvarsit bayağı bir yardımcı olmuştu, ancak bu konuda pek ilgilenen çıkmayınca önerdiği kutuyla ilgili bir gelişme kaydedilememişti. Anladığım kadarıyla herkes kendi isteğine göre bir yerlerden kutu temin edecek. Ben kendi namıma, Kuvarsit'ten daha önce beğendiğimiz kutunun "Turksaat" vs gibi ibareleri olmayan, tamamen yazısız olanını temin etmenin mümkün olup olmadığını sordum, bakıp dönecekti. Frank Müller tipi kutunun hiç bir yazı olmadan isteyeninden isteyen başka arkadaşlar varsa Sayın Kuvarsit'e bildireyim.

teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 23 Tem. - 4:44

Kuvarsitin önerdiği kutu çok güzel ama herkes ona katılamıyor. Neticede alıp bir kenara konulacak bir kutu için 50-60 dolar verilmek istenmemesini tamamen anlıyorum.(bendeki kutular da kullanılmadan yer işgal etmekten başka işe yaramıyorlar.)
Benim görüşüme göre herkesin kutu almasını sağlamak için fiyatını makul düzeyde tutmalıyız. Ve saat alacak arkadaşlar da buraya fikirlerini yazmalılar ya da bir anket yapmalıyız.
Neticede kutu için 4 alternatif var.
1. Pir Han daki kutu: 15-20 lira gibi bir fiyatı vardı
2. Örnek yaptırdığımız kutu: deri veya ahşap olarak örnek yapılacaktı,bildiğim kadarıyla deri örneği yapıldı.
3.Kuvarsitin getirilmesinde yardımcı olacağı kutu.
4.Saatlerin kutusuz olması,
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 23 Tem. - 4:59

Sayın Teng özet için teşekkür ederim,

Buna göre en azından saat sahipleri hangi alternatifi seçtiğini belirleyecek olursa ona göre hangi seçeneklerde kaçar kişi olduğu belli olur, ona göre de hareket ederiz.

Ben kendi namıma 50-60 USD olsa bile güzel bir kutu alma taraftarıyım. Evet neticede bir kutu alt tarafı ama, yaptırılan Forum saati zaten özel bir saat, limitli bir saat ve de "kişiye özel" bir saat, üstelik de yedek parça donanımlı. Hepsini üst üste koyduğumuzda bu özel saati kutusuz bırakmaya gönlüm razı olmadı, dümdüz bir saat kutusu derseniz, her tarafta bulmak mümkün onun için 2. veya 3. alternatifleri değerlendirmeyi düşünüyorum. 2. Alternatif konusunda bir gelişme olmadığı ve de Kuvarsit'in Turksaat yazılı kutusuna talep olmadığı için 3. alternatif ( yazısız kutu ) üzerinden yürümeyi düşünüyorum. Bu tür kutu konusunda Sn. Adnan Terazi de iki tane istediğini belirtti, başka talepler varsa iletmelerini rica ederim.

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 25 Tem. - 22:06

deha demiş ki:
Sayın Teng özet için teşekkür ederim,

Buna göre en azından saat sahipleri hangi alternatifi seçtiğini belirleyecek olursa ona göre hangi seçeneklerde kaçar kişi olduğu belli olur, ona göre de hareket ederiz.

Ben kendi namıma 50-60 USD olsa bile güzel bir kutu alma taraftarıyım. Evet neticede bir kutu alt tarafı ama, yaptırılan Forum saati zaten özel bir saat, limitli bir saat ve de "kişiye özel" bir saat, üstelik de yedek parça donanımlı. Hepsini üst üste koyduğumuzda bu özel saati kutusuz bırakmaya gönlüm razı olmadı, dümdüz bir saat kutusu derseniz, her tarafta bulmak mümkün onun için 2. veya 3. alternatifleri değerlendirmeyi düşünüyorum. 2. Alternatif konusunda bir gelişme olmadığı ve de Kuvarsit'in Turksaat yazılı kutusuna talep olmadığı için 3. alternatif ( yazısız kutu ) üzerinden yürümeyi düşünüyorum. Bu tür kutu konusunda Sn. Adnan Terazi de iki tane istediğini belirtti, başka talepler varsa iletmelerini rica ederim.

Ben de varim, 3-4 adet ok1

Ama diger kutulardan da olursa (istanbulda yapilacak olandan) onlara da varim, yine ayni zamanda onlardan da birkac tane alirim.
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 10 Ağus. - 23:07

Yukarıdaki mesajda bahsi geçen özel kutu konusunda, talebi olan arkadaşların yeni açılan başlık altına isimlerini yazdırmaları rica olunur.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 24 Ağus. - 7:42

kuvarsit den logo calısması geldı mı? acep
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forumun saatine kutu   Forumun saatine kutu - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 24 Ağus. - 7:45

Henüz gelmemiştir, gelince haberdar edecegim zati.

Forumun saatine kutu
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Forumun Saatine Kutu alacaklar
» Forumun saatine makine seçelim
» Forumun saatine yedek üye kaydını burada yapalım
» Kutu aksesuar_FESTINA italyan saati.
» Birkaç Longines cep saatine rastladım