Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumu nasıl buldunuz?

+9
Axiaziz
forbidden
Azizim
bizantolog
deka
Quorthon
peugeot206wrc
MortingenStrasse
watcher
13 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
bizantolog

bizantolog

Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 19:53

beyaz
http://www.mekaniksaat.com
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 20:52

benim renkle ilgili bir sıkıntım yok şahsen,siyaha ya da beyaza da hayır demem.
istanbulda tekrar görüşüp bir yemek yiyelim bir akşam. sessiz sakin bir yerde. önerim kuzguncuk.
fakat ayın 22si ben yurtdışına çıkıcam. ağustos 3ü döneceğim. eğer ben yokken buluşursanız hakkımı helal etmem valla söyliyim şimdiden.
forum ile ilgili olarak tek sıkıntım bir sayfa dolup 2. sayfaya geçiş çok kısa zamanda oluyor... yani ortalama bir sayfada 25-20 mesaj oluyor. bunu artıralım. sayfa sayıları çok olmasın. daha bir sayfadaki yazılara doymadan 2.sayfaya geçiyoruz,sayfaya git bolumundeki "2" rakamına tıklamak zor geliyor valla ))
logo ile ilgili olarak nasıl bir şey istiyoruz söyleyelim.. elinde dosya olanlar [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresine gondersin ben flash developer olan arkadaşla buluştuğumda hemen yapıversin.. onun için yarın saatlik şeydir bir logo hazırlamak.
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 1:56

FlyingOstrich haklı bence, bir sayfadaki mesaj sayısını uzatalım bence ne dersiniz üstatlar?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 3:11

maximuma getirdik, 50 mesaj max her sayfaya :ok3:
http://www.turksaatforumu.com
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 3:17

tamamdır, bir de forumumuz FORUMAMONTRES gibi olsa tadından yenmez...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 3:50

eh bu gidisimizle yakinda olacagina inaniyorum Very Happy
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 3:53

900'geçmiş mesaj sayısı, geceyarısı 1000 olur sanırım!
tumer1903

tumer1903

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 12:55

bnde katılıyorum mawı bıraz yoruyor ve daha koyu renk tercih edilmeli ne bilim siyah olabılır;))
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 13:44

yahu beyler logo ile ilgili bir teklif yaptım, ilgi gösterip bir şeyler yazarmısınız. ben ayın 22si yurtdışına çıkacağım. ilgilenmeye vaktiniz yoksa. bana forum içinde yetki verin kendim ilgileneyim. anladığım kadarı ile üye listesinde ismi kırmızı harfli olanlar yetkili şahıslar.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 13:47

ya da boşverin vermeyin yetki metki, vermek isteyen zamanında verirdi. hevesim kaçtı valla.
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 20:12

FlyingOstrich demiş ki:
ya da boşverin vermeyin yetki metki, vermek isteyen zamanında verirdi. hevesim kaçtı valla.

abi watcher ın yolda olması gerekiyor şu sıralar. o yüzden ilgilenilmemiştir. heves kaçması falan olmasın yani. hem saat hevesi kaçar mı hiç. :lol!:
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 20:26

evet bildiğimiz üzere watcher yolda,hiç hevesiniz kaçmasın.
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 19 Tem. - 0:41

Koyu renk özellikle siyah foruma daha ağır bir hava katar üzeri desenli vs olursa çok güzel olur.
peugeot206wrc

peugeot206wrc

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 21 Tem. - 11:59

Arkadaşlar daha önce de anlattığım evdeki tadilat işi 2 gün önce başlamış bulunuyor ve ben banyosuz tuvaletsiz ve internetsiz bir evde yaşıyorum şu an o yüzden bir süredir forumla ilgilenemiyorum ve bu süre biraz daha uzayacak. Bunun için öncelikle özür dilerim.
@FlyingOstrich
Yapmayın darılacak kırılacak birşey yok. Sonuçta hepimiz burada ögnlümüzden geçen bir ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Yukarıda da belirttiğim gibi bu aralar foruma girme şansım çok az. Aslında farkında değiller sanırım ama kırmızı olan tüm arkadaşlar formda değişiklik yapma ve birine yetki verme şansına sahipler. Size de aynı yetkiyi veriyorum.

Logo konusunda da açıkçası benim çizim ve logo hazırlama gibi konularda yeteneğim ve bilgim pek yok. Daha önceden logo konusunda diğer forumda genel kanı akar saniyeli hareketli bir flash animasyon kulanılması yönündeydi. Şık bir kadran resmi tasarlayıp flash animasyon ile buna çalışan hatta profilde seçilen zaman dilimine göre çalışan bir saat eklenebilir sanırım ama dediğim gibi flash ve programlama konusunda bilgim çok kısıtlı. İsterseniz arkadaşınızla bunu bir konuşun.

Sevgiler
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 4 Ağus. - 0:57

bence en güzel özellik sadelik sadelikteki güzellik ellerinize sağlık....
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 4 Ağus. - 4:18

Axiaziz demiş ki:
O zaman bej, krem rengi, gri falan olsun... Sevemedim bu maviyi ben 🇳🇴

Krem rengi, gri veya bej olabilir, destekliyorum
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 6 Ağus. - 14:11

forumu kötü buldum.

henüz bir haftayı doldurmuş değilim ama öyle. üye sayısının az olmasından dolayı da olabilir. ama mevcut üyeler de o derece ilgili değil gibime geldi. yanlış anlaşılmasın, belki de saatlere değil, siteye.

bir türlü ilerlemiyor, yürümüyor.

heves kırıcı bir şey bu.
zaten bir hafa sonra aylarca (6 ay) uzaklaşıcam internet ortamlarına askerlik vesilesi ile ama gittiğimde gözüm de arkada kalmayacak.

belki en azından kendim için iyi bişeydir bu.
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 6 Ağus. - 21:19

Bu durum biraz da DonanımHaber forumundan kaynaklanıyor. Arkadaşlar orayı bırakamıyor.

Çuvaldızı da kendimize batıralım çünkü biraz da kabahat moderasyon ekibinde elbette forum ile yeterince ilgilenemeyişimizden kaynaklanıyor.

Fakat reklam ve tasarım dahil tamamen kendi kontrolümüzde olan bir sitenin planlarını yapıyoruz şu sıra. Dün de bunun için watcher ile görüştük, onun da görüştüğü kişiler var, bilgi alışverişi yaptık.

Bu durumda sen askerden geldiğinde karşında daha iyi bir site bulacağını vaat etmekten başka bir şey diyemem.

Biraz da sabır işi aslında. Yakın zamana kadar 3-5 kişiydik, şimdi 50 kişi olduk, daha bu oluşumu bilmeyen çok insan var.

Hatırlamakta fayda var, son birkaç ay içinde DH'den önceki yarı bağımsız foruma geçtik, oradan da henüz taptaze olan bu foruma yerleştik, buradan da hazırlanmakta olan asli sitemize geçeceğiz.

Ben ki umutsuz bir insan olarak hiç yeise düşmeden bu oluşumdan dolayı çok umutluyum.

Daha iyisi mümkün ve mutlaka olacak.
forbidden

forbidden

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 6 Ağus. - 22:00

yaz dönemi nedeniyle en azından kendim için konuşursam bilgisayar dan biraz uzak kaldım. birçoğumuz için de böyle olduğunu düşünüyorum. bizantolog un bahsettiği gibi bir site oluşumuyla beraber kış dönemi için daha umutlu olmamak mümkün değil. hem de bir ay gibi kısa bir sürede bu forumun bana göre yeterli olan gelişimini gördükten sonra.
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 6 Ağus. - 22:31

Bence forum yeterli ve doyurucu değil.

Çok daha iyisi olmalı, olacak.

Ama bu sadece alan adı, tasarım ile değil saatseverlerin ilgisi ile olacak bir şey.

Bu da bilgi ve görgü istiyor.

Yani zamanla olacak bazı şeyler.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 6 Ağus. - 22:52

Bence aceleci olmamak gerekir, hele de buralara gelişimizi ve kaç günlük forum olduğumuzu düşünürsek, ayrıca yaz sezonunun olumsuz etkilerini de göz ardı etmemek gerekir. Bu olumsuzluklarla birlikte olayı ele aldığımızda bence yeterince tatmin edici bir durumdayız diye düşünüyorum.
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 6 Ağus. - 23:04

Ama bakıyorum arkadaşlar DH üzerinde sular seller gibi konuşuyorlar. Burada gün içinde login olan insan sayısı çok az. Yeni site devreye girince de böyle olursa, "Yeni bir siteye ne gerek var?" diye düşünmüyor değilim hani...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 7 Ağus. - 1:45

Evet, haklısın DH deki arkadaşları ben de anlayamıyorum, bazen ben de kaptırıp müdahil olabiliyorum scratch, belki ara sıra bakılmakla birlikte cevap verilmezse sohbet bölünebilir. :lol!:
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 7 Ağus. - 1:47

Hele destan yazanlar var DH'de. Bazen kopyalayıp buraya alayım diyorum sonra vazgeçiyorum.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 7 Ağus. - 1:50

Halbuki o elemanlar yanlış hatırlamıyorsam burada da kayıtlı üyeler, aynı destanı burada da yazabilirler. Bence sakıncası yok, iyi de olur. :hehehe:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 7 Ağus. - 5:10

Sevgili dostlar,
Bir önceliği belirtmek istiyorum, bu forum birilerine ait bir forum değil, hepimizin.
Doğal olarak bazılarımz yönetici sıfatı aldı bu da bu konuya gönül vermiş arkadaşlardan öncü olanlar çalışmak için gönüllü olanlardan oluştu ama şu çok önemli, hiçbirimiz forumda misafir değiliz, hepimiz forumun sahipleriyiz.
Doğal olarak aksaklıklar, eksikler, yanlışlar olacak, oluyor.
Bu durumda müdahale etmeniz, arzu ederseniz, vaktiniz varsa yönetime katılmanız mümkün ve gerekli.
Çok güzel gittiğimizi ve tahminimden de çok hızlı gelişme gösterdiğimizi görüyorum.
İki şey çok sevindirdi, biri katil balina arkadaşımızın forumu yeterli bulmadığına olan tepkisi ki bu diğer üye arkadaşlarımızı katılım konusunda daha çok tetikleyecektir ve yine eminim kendisi de bu harekete katılacaktır,
Diğeri de şimdiden bir site ıhtiyacının ortaya çıkması ve tartışılması, geçen gün bizantolog kardeşime dedğim gibi ben bu ihtiyacın en iyi şartlarda 6ay hatta 1 yıl sonra ortaya çıkacağını düşünmüştüm.
Dönüşümde internet sıkıntım da gitmiş olacağı için bu konuya daha rahat eğilip bir sonraki adımı atmak üzere harekete geçeriz.
Yapılması gereken şeylerden bir başkasının da siz arkadaşlarımızın düzenli olarak yeni konu başlıkları açmanız. Böylece konulara ilgi ve katılım daha da artar dıye düşünüyorum.
Bugün itibariyle 51 üye olduk ve hepiniz çok kaliteli arkadaşlarsınız, diğer arkadaşlarımın dediği gibi yine de oldukça hızlı ve güzel gidiyoruz bu hepimizi mutlaka tatmin etmeyecektir, gelin burayı bir ispanyol meyhanesine benzetelim, masada bulunmasını istediğimiz şeyleri çıkınımızda kendimiz getirelim ve hep beraber paylaşarak yiyelim.
Hepinize en dostane selamlar
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 23:51

mesaj text'ini yazdığımız şu yerin üzerindeki resim ekleme paneli nereye kayboldu?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 23:54

Bende yerinde duruyor
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 20 Ağus. - 0:03

hmmm, bende neden kayboldu acaba???...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 20 Ağus. - 0:50

Bir de en asagida soldaki "cevap yaz" bolumunu bir tikla bakalim
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 20 Ağus. - 1:04

durum aynı :(
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 20 Ağus. - 1:23

Bugun bende de inanilmaz yavas gidiyor internet
firefox

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 27 Ağus. - 3:43

bence gayet güzel görünüyor.
zaten türkiyenin böyle bir foruma ihtiyacı vardı.
bence önemli olan içerik ve aktif üyeler
tasarım zamanla oturur
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 27 Ağus. - 3:54

Üye sayısı 65 oldu.

Tasarım aynı. Fakat çalışmalar sürüyor...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 27 Ağus. - 4:13

yavaş yavaş.. çok çok iyi olacak ilerde inşallah. yeterki üye arkadaşlar aktif olsunlar. güzel paylaşımlar ve hoş sohbetler olsun. çok güzel projelere imza atacağız ilerde inşallah.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumu nasıl buldunuz?   Forumu nasıl buldunuz? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 27 Ağus. - 10:03

amiiinnn Very Happy

Forumu nasıl buldunuz?
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Bu saati nasıl buldunuz? hem altın kaplama hemde Quartz...
» Saatlerin arka kapakları nasıl açılır nasıl kapanır ?
» Forumu yaygınlaştırmak
» Fransizca Saat Forumu
» watchuseek saat forumu online üye sayıları...