Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar

+2
canturkk
watcher
6 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar Empty
MesajKonu: Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar   Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar Icon_minipostedPaz 7 Mart - 1:27

Arkadaslar buraya daha once tanidigimiz ya da tecrubesini yasadigimiz, arkadaslarimiza tavsiye edebilecegimiz ustalari, isim ve bulunabilecekleri yerleri, yasadigimiz tecrube ile beraber yazalim.
Boylece bir bilgi arsivi de olusturmus oluruz ok1

En son watcher tarafından Salı 9 Mart - 23:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.turksaatforumu.com
canturkk

canturkk

MesajKonu: Geri: Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar   Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar Icon_minipostedPaz 7 Mart - 2:01

Tokat kuzey sayilirsa Tokat merkezde Ibrahim Usta , Tokat Niksar da Sebahattin Usta var.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar   Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar Icon_minipostedC.tesi 13 Mart - 3:49

Bir arkadaşımın babasının yaklaşık 35 yıllık bir citizen otomatik saati vardı saat durup duruyormuş, nasıl benzetme ama Wink Ankara'da götürmedikleri saatçi bir kaç tane kalmış...benim de özellikle son 3 aydır mekaniklere ilgimin arttığını (forumdan sonra Smile) gözlemleyince sana göndersem dedi baktırabilir misin ? ben de fotolarını foruma koyar ordaki ustalardan akıl ve usta tavsiyesi alırım işini çözeriz demiştim. Saati gönderdi citizen otomatik basit fakat hatırası olan bir saat idi eve gelirken en azından biraz bilgi alırım hem de forum a koyacak bir kaç foto çekerim düşüncesiyle Havza'da saatçi Yaşar usta ya uğradım ve saatin durumunu anlattım sen sorunu belirle ben hallederim demiştim kendisine . Saati açtı baktı ben hallederim parçaları da elimde mevcut dedi ben de kendisine bıraktım aradan bir hafta sonra aldım sorun yok tıkır tıkır çalışıyordu Smile arkadaşıma maaliyeti de Ankara ya uğradığımda Atakule de bir yemek olacak tabi nakliye işçilik vs . bir sürü masraf ettik yani geek
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar   Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar Icon_minipostedC.tesi 13 Mart - 4:07

Ben de İstanbul'da çook meşhur bir ustaya Eylül Ekim ayı gibi, 1880 lerden kalma dolaplı bir saat vermiştim. Saat çalışıyordu ama bir tuhaf çalışıyordu.
Derken aradan aylar geçti, geçtiğimiz haftalarda 20. telefonumdan sonra, 4. kere saati almak için randevu aldığımda bari bu sefer alayım diye vakit kaybetmeden gittim. Bana bu kadar aceleniz olduğunu bilmiyordum demez mi. Ben de Üstadım saat sizde iken beklemekten antika değeri artıyor diye cevap vermiştim diable herhangib ücret talep etmedi.
Eve geldikten 2 gün sonra saat durdu. Ben de kadim ustama götürdüm, buna hiçbirşey yapılmamışki, makine pislik içinde, ilk alındığındaki gibi duruyor demezmi ? affraid
jeoid

jeoid

MesajKonu: Geri: Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar   Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar Icon_minipostedPerş. 29 Nis. - 8:53

Bursa'da iyi usta tanıyan var mı?
Ahmet Emre

Ahmet Emre

MesajKonu: Geri: Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar   Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar Icon_minipostedPtsi 7 Haz. - 10:17

Bursada ulu cami yanında alt katta Para kolleksiyonu ve de saat kolleksiyonu yapan Mustafa Aslan olacak, o beni bir kaç saatçıya göndermişti,uğranılırsa bilgi alınabilir.
Ahmet Emre

Ahmet Emre

MesajKonu: Geri: Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar   Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar Icon_minipostedPtsi 7 Haz. - 10:18

Ulu Cami yanında (kapalı çarşı tarafı) hanın alt katında M. aslanın dükkanı var.
jeoid

jeoid

MesajKonu: Geri: Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar   Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar Icon_minipostedSalı 8 Haz. - 23:27

TEŞEKKÜR EDERİM

Kuzey bölgemizde güvenilir ustalar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Güney bölgemizde güvenilir ustalar
» İzmir'de güvenilir ustalar
» İstanbul'da güvenilir ustalar
» Ankara'da güvenilir ustalar
» Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde güvenilir ustalar