Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Avicenna Kasa Numunesi Geldi

+6
egunns
dreren
vervito
deka
teng
watcher
10 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Avicenna Kasa Numunesi Geldi Empty
MesajKonu: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:16

Arkadaslar Avicanna modelimizin kasa numunesi geldi ben de bekleyemedim, alelacele printerimden bir kadran bastim ama renkli olmayinca boyle cikti, bunu kasaya taktim ve ilk gorusunuze sunmak istedim, orjinal yapilmasi planlanan kasa bu, boylece kadranimizin kasada nasil durdugunu da canli olarak gorursunuz, belki firsat bulursam hem kayis takar hem de renkli bir kadran basar yeniden eklerim.
Dayanamadim heyecanlandim ve lambur lumbur oylesine ekledim clown

Avicenna Kasa Numunesi Geldi Dscn1342

Avicenna Kasa Numunesi Geldi Dscn1343

Avicenna Kasa Numunesi Geldi Dscn1344

Avicenna Kasa Numunesi Geldi Dscn1346

Avicenna Kasa Numunesi Geldi Dscn1345

Avicenna Kasa Numunesi Geldi Dscn1347
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:27

Camı bombelimi düz mü ?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:32

teng demiş ki:
Camı bombelimi düz mü ?
Duz Rolling Eyes
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:35

Bir fikir vermesi açısından yararlı olmuş,en güzelde bilekteki görüntüsü olmuş,tabi dediğin gibi uygun bir tepe,kayış vs. ile aşağı yukarı son haline yakın bir görüntü olursa daha canlı bir sonuç çıkar,camı bende merak ettim, gerçi bombeli olduğunu tahmin ediyorum.
cam düzmüymüş, Hezafen çalışmalarından ben bombelidir diye yorum yapmıştım.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:39

saatin yüksekliği zaten en az 1.5cm olacağı için camın bombeli olmaması belki de daha iyi.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:39

Yok, ben bombeli olsun istemedim, duz tercih ettim, ama degisebilir ve bombeli olabilir bu bize kalmis birsey
ama
tahmin ettigim gibi saat icinde 7750 olmasi nedeniyle oldukca kalin, 14mm ama iyi ki kalinligin bir bolumu arka kapaga verilmis ve saat kenardan cok kalin gorunmuyor ama bombeli cam olursa daha kalinlastirir gibi bir duyguya kapilmistim ve yine ayni duygum devam ediyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:40

vervito demiş ki:
saatin yüksekliği zaten en az 1.5cm olacağı için camın bombeli olmaması belki de daha iyi.

ben de bu gorusteyim ok1
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:41

watcher demiş ki:
Yok, ben bombeli olsun istemedim, duz tercih ettim, ama degisebilir ve bombeli olabilir bu bize kalmis birsey
ama
tahmin ettigim gibi saat icinde 7750 olmasi nedeniyle oldukca kalin, 14mm ama iyi ki kalinligin bir bolumu arka kapaga verilmis ve saat kenardan cok kalin gorunmuyor ama bombeli cam olursa daha kalinlastirir gibi bir duyguya kapilmistim ve yine ayni duygum devam ediyor.

+1
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:44

Hafif bombe hem güzel,hemde yüksekliği hissettirmiyor,en azından bendekiler öyle, genelde watcherin dediği gibi kalınlık arka kapakda eritiliyor.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:48

bombeli camlar hele bir de koca kasalı saatlerde moda saati ve pazarda 5tl'ye satılan türkiyede gençlerin kollarındaki koca saatlerin havasını veriyor. bana öyle geliyor genelde.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:49

noldu şimdi THKdan önce avicenna mı yapılacak? yandık desene...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:52

vervito demiş ki:
bombeli camlar hele bir de koca kasalı saatlerde moda saati ve pazarda 5tl'ye satılan türkiyede gençlerin kollarındaki koca saatlerin havasını veriyor. bana öyle geliyor genelde.
Pardon,yapacak birşey yok o zaman,haddim olmayarak genelde hafif bombeli takılıyorumda.

En son deka tarafından Ptsi 30 Ağus. - 11:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:52

THK normal olarak 2011 okul bitiminden once yapilmasi gerekiyor ama avicenna yilbasina yetisebilir, yine dedigim gibi adet olarak ta foruma 50 adet ayirip diger 50 adeti benim cevrem ve yabanci forumlarda eritebiliriz yani forum 50 adet alirsa proje baslayabilir, tabi ki forumun onceligi olur eger daha fazlasini talep ederse
diye dusunuyorum.
Tabi tum bunlar benim dusuncelerim hersey foruma bagli ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:55

Bu arada bu pazar almanya seyahatim galiba kimsenin ilgisini cekmedi, kimse yorum yazmamis??? agliyor
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:58

Ben şahsen Baretin fotolarını ve belirttiğin daha detaylı yorumlarını bekliyordum,sanırım çoğu arkadaşda aynı düşüncededir, yoksa neden ilgi çekmesinki, bu tür organizasyonlar her zaman olmuyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 10:59

BAREEEETTTT YAKTIM CIRANIIIIII? IS MIS DINLEMEM HABERIN OLSUUUNNN
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 11:03

eeee, yani mesajın içeriği aynen öyleydi,bizde kusur yok. diable
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 11:20

deka demiş ki:
vervito demiş ki:
Pardon,yapacak birşey yok o zaman,haddim olmayarak genelde hafif bombeli takılıyorumda.

estagfirullah hocam, zevk meselesi neticede. bu benim fikrim. hamilton navy (çift tepeli) lerde minimal milimetrik bir bombelik var. o tarz idare eder. ancak belirgin bombe büyük kasada bana ucuz görüntü veriyor.
dreren

dreren

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 11:20

Mete abi eline emeğine sağlık çok güzel olmuş;printerdan çıkardığın kadranda bile saatin 10u 10 geçmesine dikkat etmişsin ya alkisalkis
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 11:24

watcher demiş ki:
THK normal olarak 2011 okul bitiminden once yapilmasi gerekiyor ama avicenna yilbasina yetisebilir, yine dedigim gibi adet olarak ta foruma 50 adet ayirip diger 50 adeti benim cevrem ve yabanci forumlarda eritebiliriz yani forum 50 adet alirsa proje baslayabilir, tabi ki forumun onceligi olur eger daha fazlasini talep ederse
diye dusunuyorum.

yaktın bütçeyi admin. monstre
dreren

dreren

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 11:26

mesele saatlerse gerisi teferruattır drunken
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 20:28

vervito demiş ki:
deka demiş ki:
vervito demiş ki:

estagfirullah hocam, zevk meselesi neticede. bu benim fikrim. hamilton navy (çift tepeli) lerde minimal milimetrik bir bombelik var. o tarz idare eder. ancak belirgin bombe büyük kasada bana ucuz görüntü veriyor.
Daha öncede konuşulmuştu, bombe olayı deyince dediğin gibi minimal tarzda olanlar kastediliyordu,aşırı bombeyi bende sevmiyorum, ayrıca böyle bir saati nasıl pazar işi 5 TL. lik saatlerle çağrışım yaptırabildiğini de anlayabilmiş değilim, kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi, şaşırttın beni, genelde o saatler daha büyük kaba saba, uzaklardan ben buyum diye bağıran çoğu da düz camlı olan saatler,bombeli olanlarında camları şişe dibi misali,büyüteç gibi.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 20:34

watcher demiş ki:
diye dusunuyorum.
Kişisel düşünceme göre bir senedir Hezarfen elimize geçmemişken,(gerçi tecrübe ve bilgi birikimi ile bu zaman dilimi hazırlanış için yeterli olabilir ama) ayrıca daha uygun maliyetine rağmen bu konuda sıkıntılar yaşanmışken, bu zaman diliminde daha maliyetli böyle 2 projeyi umutsuz görüyorum, inşallah yanılırım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 20:41

deka demiş ki:
watcher demiş ki:
diye dusunuyorum.
Kişisel düşünceme göre bir senedir Hezarfen elimize geçmemişken,(gerçi tecrübe ve bilgi birikimi ile bu zaman dilimi hazırlanış için yeterli olabilir ama) ayrıca daha uygun maliyetine rağmen bu konuda sıkıntılar yaşanmışken, bu zaman diliminde daha maliyetli böyle 2 projeyi umutsuz görüyorum, inşallah yanılırım.

Elbette hezarfen teslimati yapilmadan yeni konularda somut birsey yapmayacagiz, ancak aradaki surecte hazirlik yapip hezarfende kaybettigimiz 6 aylik hatta daha fazla suren tasarim suresini bitirerek toplam sureyi asagi cekmis olabiliriz,
tam tasarimi bitirip projeye baslamak en dogrusu cunku urun bittikten sonra yapacagimiz her mudahale zaten fazlalik zamana malolur
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 23:14

kasa zenith formatında katmanlı olduğundan aşırı bombe bencede sırıtabilir,
ama omega seamaster misali hafif bombe de zengin gösterir,
bence hafif bombe olmalı
flat cam bezelli saatlere yakışıyor..bu tarz elbise ağırlıklı modellerde biraz eksiklik gibi..

kasa çok güzel, biraz bana butonlar fazla iri geldi ama o kadar olur, alıp kasayı sıfırdan yaratacak da lüxümüz yok
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 2:16

bu cam zaten kalın bir cam, ve dışarıya da azcık taşıyor. bahsedilen efekti iyi kötü verir. bu hali gayet iyi bence.

deka,
karşılaştırmıyorum, ben genelden bahsediyorum. 42 gibi büyük her kasalı saatte bombeli cam görünce öyle bir çağrışım oluşuyor. VC veya PP bile olsa koca kasa ve bombeli cam gözümüzün fazlasıyla alışık olduğu ucuz saat çağrışımı yapıyor maalesef ki.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 2:34

Renkli olmamasi ve watcher in sabirsizligi eklenince onceki taslaklardaki krem kadranli saatin goruntusunden uzak kalmis.

egunss ile ayni fikirdeyim hafif bir bombe hos olur.

Watcher IWC icin 45-47 mm olmasi lazim demis ama o resimdeki IWC 40.9mm olmasi gerekiyor.

Bu soru da watcher a Avicenna ne zaman tamamlanir tahmini gorusun nedir?

Tskler
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 3:59

Sanirim kendimize yilbasi hediyesi olarak dusunebiliriz Very Happy
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 4:16

doğru 40.9
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 4:29

Krem kadranli print edemedim, benim printer faturalar icin oldugu icin siyah ve beyaz Rolling Eyes
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 6:58

4 renkli laser print yaptırabilirsin. git bir yakınındaki copy shop a. orda yardımcı olurlar. hatta ebatları 4 e 1 bunu söylersen direk orjinal ölçüye de küçülterek verirler.
kasa çok güzel. birde tabba bir bakire timsah kukusu kayışı takarsan süper olur:))

vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 7:04

propmatic demiş ki:

kasa çok güzel. birde tabba bir bakire timsah kukusu kayışı takarsan süper olur:))

hahaha hahaha hahaha
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 8:18

vervito demiş ki:
propmatic demiş ki:

hahaha hahaha hahaha

nedense bu deri genellikle erkeklerden tercih edliyormuş. neden acaba. varmı fikri olan? Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 9:56

Humm yılbaşı için kendime ne alsam diye dusunuyordum bakire alligator kayisli avicenna kulağa hoş geliyor
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 12:00

k.şar olan alligatörün kayışı daya uygun fiyata mı oluyor?
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 14:21

valla sorarsan hepsi bakire alligatör ama bi derisini soyunca bir bakmışsınki kuyruğun altında bir kocaman delik. fotoya iyice bir bakın. bakire böylemi olur?
Avicenna Kasa Numunesi Geldi 1
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 18:03

vervito demiş ki:
k.şar olan alligatörün kayışı daya uygun fiyata mı oluyor?

hahaha
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedÇarş. 1 Eyl. - 9:55

wather hoca tak şuna bir kayış genel duruşu görelim
bizim istekler bitmez biliyosun guluyor
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedÇarş. 1 Eyl. - 20:03

Dun hanim tatilden geldi, aksam ofise gecmeye calistim, firca yedim, galiba birkac aksam giremeyecegim, gun icinde yazacagim, durumlari biraz inceleyeyim yine yazacagim guluyor
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedÇarş. 1 Eyl. - 21:03

evet mete ağamızı rahatsız etmeyin bir kaç gün. göreve çağırıldı. bunlar ciddi durumlar:)
barett

barett

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedÇarş. 1 Eyl. - 21:16

kedide seni kurtarmadi anlasilan okkiii
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Kasa Numunesi Geldi   Avicenna Kasa Numunesi Geldi Icon_minipostedÇarş. 1 Eyl. - 21:25

barett demiş ki:
kedide seni kurtarmadi anlasilan okkiii

Yok yok, kedi durumu kurtariyor, hanim ofise girmeye calisinca kedi ustune bir atladi, benim hanim ciglik cigliga kacti, ofise giremiyor simdi, tabi ben de ofiste rahat yazabiliyorum okkiii

Avicenna Kasa Numunesi Geldi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rumi Numunesi
» Proje Avicenna
» Avicenna Son Versiyonlar
» Avicenna Anket
» Avicenna (Omega makineli)