Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Quartz Saatlerimiz

+13
asiruh2009
recklesstr
sandeman
kelby
sifujack
haspirin
burbank
aaltindeger
GAREZ
krytime
teng
deka
watcher
17 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 3 Eyl. - 4:25

Bu basligi acarken bile ellerimde yanma ve kasinma hissediyorum, basligi acip kacacagim,
Gosterin, utanmayin su quaquartzouillari Very Happy
Ben kactm bir daha gelmem bu basliga guluyor
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 3 Eyl. - 7:05

Çok zor bir görev, ama olması gerektiği için büyük fedakarlıkla işin gereği yapılmış. diable
teng

teng

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 3 Eyl. - 7:27

Başlığı açarken burnuna mendil tutsaydın bari fumeur
krytime

krytime

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 3 Eyl. - 8:33

Quartz Saatlerimiz Affraid Aaaaa benim saatler arasında da quartz varmış , nerden gelmiş bu Quartz Saatlerimiz 737349

Quartz Saatlerimiz Dsc01664cr
GAREZ

GAREZ

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedPaz 12 Eyl. - 22:28

Quartz Saatlerimiz Hdd600-1av_xlarge
en sevdiğim saatim... youtube'ta tanıtım videosu bile var ucuzda 19.95$

söz konusu video bu gizli kodlarını göstermek için koymuşlar...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
aaltindeger

aaltindeger

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 5 Ekim - 19:57

Quartz Saatlerimiz 14wsxl3
Quartz Saatlerimiz 1zlqjuu
Quartz Saatlerimiz 30awfw6

e-pırlanttan aldım pilli milli ama en sevdiğim saatim oldu, gerçekten kordon yapısı ve malzemesiyle çok konforlu bir saat vede camındaki kubbeye bayılıyorum.. sivilce falan çıkarsada sıkarız artık .. Smile
burbank

burbank

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 3:41

Bendeki saatler çoğunlukla quartz olduğu için epey katkım olur buraya. Ne yapalım mekanik sevgisine mazhar olana kadar pek çok quartz girdi araya. Ama bu arada bile her nasılsa araya 2 mekanik sokmayı başarmışım Wink

En sevdiğim quartz saati koyayım;
swatch scuba chrono 200 loomi (ışıklı model) ismi: ocean trip

Quartz Saatlerimiz Swatchoceantrip
haspirin

haspirin

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 3:55

Seiko Kronograf. 10-12 sene oldu alalı sanırım

Quartz Saatlerimiz Ads305z
sifujack

sifujack

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 4:13

burbank

sizdeki pilli saatleri bu bölümde açacağınız başlıkta tamamının inceleme yazısını yazmanız çok faydalı olacak ,zamanınız oldukça yazarsanız çok sevinirim,çünkü çoğu kişi durumu gereği (öğrenci)sapma yapmayacak kaliteli saat tavsiyesi istiyor

haspirin

saat çok güzel, seiko "klasik saat tasarımından ödün vermeden fosfor nasıl kullanılır" sorusuna çok güzel cevap vermiş bu saatle, nette bazı fotoğraflarda lume kadranlı saatlerin, kollarda ve imleçlerde kullanılan lume kadar ışıma performansı göstermediğini gördüm ama fotoğraflar gerçeği göstermekte başarısız klaıyor,bu saat geceleri kaç saat boyunca okunabilecek kadar parlıyor,diğer fosforlu saatlerinizle kıyasladığınızda bu saatin parlaması ne kadar iyi ve ne kadar uzun
burbank

burbank

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 18:50

@ sifujack,

Teşekkür ederim. İnşallah yapabilirim. Hazırda swatch otomatiklerimin incelemesi var, onları kullanıcı incelemeleri bölümüne koyacağım. Quartzlarla ilgili gerekirse sizden de yardım alırım artık.

@ Haspirin

Kadran fosforu gerçekten de çok ilginç olmuş. Sifujack'in sorduklarını ben de merak ettim. İkimizde de loomi olayına özel bir ilgi var sanırım...
haspirin

haspirin

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 20:17

teşekkürler sifujack. Işıma performansı ışık kaynağına göre farklılık gösteriyor aslında. Gün ışığı sonrası çok daha parlak. Fotoğrafı evde, yapay ışıkla şarj ederek yaptım. Biraz daha parlak olarak düşünülebilir. Diğer seiko fosforlu saatlerden biraz daha zayıf kalıyor ama.

Ne kadar süre okunabildiğini hiç denemedim, bir deneme yapıp sonucu yazarım.
burbank

burbank

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 8 Ekim - 4:43

Bir tane daha swatch "travel man" büyük kasa

Quartz Saatlerimiz Sany0438
kelby

kelby

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 8 Ekim - 8:37

sayın aaltindeger

saatiniz çok güzelmiş, birde otomatik olsaymış, tadından yenmezmiş.
aaltindeger

aaltindeger

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedÇarş. 20 Ekim - 2:03

kelby demiş ki:
sayın aaltindeger

saatiniz çok güzelmiş, birde otomatik olsaymış, tadından yenmezmiş.

evet keşke mekanik olsaydı tabi.. ama rado benim kişisel olarak ayrı bir yere koyduğum bir marka, çizilmeyen saatler yapması en alerjik bünyelerede bile alerji yapmayan kordonları olması vede babamın bana hediye ettiği ve benim ilk otomatik saatiminde rado olması radoyu sevmemin sebepleri arasında Smile
krytime

krytime

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 25 Ocak - 9:01

Quartz Saatlerimiz Dsc02357t
burbank

burbank

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 25 Ocak - 10:58

Çok güzel Krytime. Özllikle Akrep Yelkovan ile Kadran rengini çok beğendim.

Derinlik ölçer ile dalış zamanı veya aşırı derinlik alarmı var değil mi?
krytime

krytime

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 25 Ocak - 11:17

Teşekkürler burbank. Kadran rengi benim de çok hoşuma gidiyor, zaten bu saati almamda ki en büyük etken sarı kadran ve fiyatı oldu Very Happy . Saat pilli olmasına rağmen çok sevdiğim ve malzeme kalitesi ile fonksiyon olarak zengin bir saat. Birde kolda çok dikkat çekici. Fonksiyon olarak derinlik ölçeri var ama aşırı derinlik alarmı varmı bilmiyorum.
sandeman

sandeman

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedC.tesi 5 Şub. - 7:02

Quartz Saatlerimiz 05022011007
Eşimin hediyesi olarak geldi. Hani adettir ya düğünden önce alınır. Mütevazi olmayı severim ama açıkçası ucuza gittik Smile
Quartz Saatlerimiz 05022011008
Bu da rahmetli amcamın saati. Kısa bir süre babam kullandı ama yaklaşık 25 yıldır bende.
burbank

burbank

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedC.tesi 5 Şub. - 13:01

Benim babamda da alttaki quartz citizen'in mavi kadranlı beyaz metal kayışlı olanından var. Şu anda benim ona aldığım swatch ile balık bulucu özellikli casio ana-dijital saati kullanıyor.
Ben de babamın o citizen saatini üniversite dönemim boyunca kullanmıştım...
Vay be yıllar ne de çabuk geçip gitti. Bu arada "Moby Dick"de ne güzel romandır. Herman Melville Kaptan Ahab'ın katil balina peşinden yaptığı dönülmez yolculukta neredeyse bütün insanlık tarihini anlatır. ok1
recklesstr

recklesstr

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 1 Mart - 10:08

Tommy Hilfiger F90251
Quartz Saatlerimiz VjPLS
burbank

burbank

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 1 Mart - 10:18

Gerçekten çok şık bir saat.
asiruh2009

asiruh2009

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 11 Mart - 22:38

SEIKO snd 191 p1 mekanik olarak düşünüyorum kullanırken bakarsın düşünce gücüyle mekanğe dönüşür.
ahmetcan44

Quartz Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Geri: Quartz Saatlerimiz   Quartz Saatlerimiz Icon_minipostedC.tesi 12 Mart - 1:06

SEIKO SNAD87P1