Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dijital Saatlerimiz

+18
cowboy
Exern
christiano
krytime
TheOnu
recklesstr
eterna
sgi
ofis
sandeman
confickerbelasi
crazyhours
Azizim
watcher
GAREZ
sifujack
alptuncel
burbank
22 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
burbank

burbank

Dijital Saatlerimiz Empty
MesajKonu: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 21 Ocak - 20:29

Bu bölümde sadece dijital saatlerimizi, biraz da kısaca marka, özellik ve yaklaşık fiyat bilgisi vererek paylaşalım diyorum. Böylece dijital saatlerle ilgili bir bilgi kaynağı olur. Hem herkes elinde olmayan ama merak ettiği başka marka ve modelleri tanıma fırsatı bulur.

İlk ben başlayayım. Bende iki tane dijital Casio var.

İlki Casio Protrek Serisinden PRG 40 modeli dağcı saati. Altimetre, Barometre, Sıcaklık, Pruva okuyuculu Dijital Pusula, 5 bağımsız alarm, kronometre, otomatik ışık, 100 m WR gibi özellikleri var. Titanium Kordonlu, hafif ve büyük çaplı olmasına rağmen kola çok iyi oturuyor ve kullanımı da son derece rahat.

Peşin pazarlığa bağlı olarak fiyatı 350 - 550 tl arasında değişiyor. Ben 3 sene önce 370 tl'ye 10 taksitle aldım.

Dijital Saatlerimiz Casioprotrekprg40t7v Dijital Saatlerimiz Casioprg40t7verkekkolsa
Temsili Resimler

Dijital Saatlerimiz Sany0007nu
Kolumda

İkinci saatim de bir Casio 3198. Geçen sene çıkan bir model.

Gündelik kullanım için oldukça pratik özellikleri olan saatte, Alt bölümde dijital saat ve tarih, üst sağda analog şekilde tasarlanmış dijital saat, üst solda dünya haritası üzerindeki bulunulan saat diliminin coğrafi boylamında bulunan bölgeleri gösteren digital dünya haritası var.

Saatte, 31 farklı saat dilimini gösteren 48 farklı şehir saat özellikli dünya saatleri, tek seferlik ve günlük olarak ayarlanabilen birbirinden bağımsız 3 alarm, ikinci analog saat, kronometre, geri sayım, ışık, 10 yıl pil ömrü ve 100 m WR özellikleri var.

Bir pratik özelliğini belirtmekte fayda var.

Dünya saatleri içinden istenilen 3 farklı şehir atanarak, onlar sağ alttaki search tuşuyla pratik olarak gidilecek şekilde ayarlanabiliyor. O zaman alttaki dijital saat seçtiğiniz şehri gösteriyor ve üstteki analog dizaynlı dijital saat kendi saatiniz (home time) olarak kalmaya devam ediyor.

Bu saat te oldukça hafif ve ergonomik. Mağaza fiyatı 65 - 85 tl arası. Ben peşin 65 tl'ye aldım.

Dijital Saatlerimiz Casio3198
Temsili Resim

Dijital Saatlerimiz Sany0045d
Kolumda
alptuncel

alptuncel

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPaz 23 Ocak - 11:07

ben bir ara ilk saatin daha basiti sade pusulalı olanına niyetlendim, 140 TL falandı, daha sıra gelmedi..
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPaz 23 Ocak - 11:38

ilk saatim 93te alınan markasını hatırlayamadığım sol üstünde yunus resmi olan f91 benzeri bir saat idi,sonra 2 adet asahi ,modelini bilmediğim kare g-shocklara benzeyen bir q&q ,biri gerçek,olan 2 casio f91 kullandım,casiolar hala duruyor
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPaz 23 Ocak - 20:25

@ Sifujack,

Elinizdeki dijital saatleri resimlerini de koyarak kısaca tanıtırmısınız?
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 24 Ocak - 7:01

şimdilik makinem ve webcamim yok ,önümüzdeki aylarda güzel bir makine alıp eklerim
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 24 Ocak - 7:39

CASIO HDD-600 model standart bir model var... kayışı silikon benzeri plastik malzemeden üretilmiş... eski F serilerinin kayışı gibi dayanıklı değil diyecektim ama onların dayanma süresine denk... kendiliğinden çatlayıp kırılıyor?
saatin 1/100 cronograph fonksiyonu, alarm, dual time, takvimde yıl ayarı var artık yılları hesaplıyabiliyor... bir çok databank modelinde yoktu bu hahaha su geçirmez ama sadece 50m değil 100mt saatin kolumda fotosu yok... üretici fotosunu koysam olur mu?

Dijital Saatlerimiz Hdd600-1av_xlarge

* 10 Yıl Pil
* 100M Su Geçirmezlik
* LED Işık Afterglow ile
* Çift Zaman
* Günlük Alarm
* 1 / 100 ikinci dijital kronometre
Ölçüm kapasitesi: 23:59 '59 .99 "
Ölçüm modu: Geçen zaman, ayrı zaman, 1-2 yer kez
* Saat Başı Sinyal
* Otomatik Takvim (pre-yıl 2099 kadar programlanmış)
* 12/24 Saat Biçimleri
* Doğruluk: + / -20 saniyede ay
* Depolama Pil CR2016
* Yaklaşık. Pil ömrü: 10 yıl
* Modül 2889

http://www.casio.com/products/Timepiece/Classic/HDD600_Series/product/HDD600-1AV/

tüm detaylı bilgi linkte... artık kullanmıyorum kayış konusunda çok kötü... şimdiden 2. kayışı harcadı...

En son GAREZ tarafından Ptsi 24 Ocak - 8:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 24 Ocak - 8:13

Teşekkürler @Garez.

Arkadaşlar, başka hiç kimsede dijital saat yok mu Allah aşkına. Açılan bölümlere biraz katkı yapalım lütfen. posta
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 24 Ocak - 9:14

Bende bir canta dolusu var kahkaha2
Bir ara vakit bulunca resimlerini cekip eklerim.
hepsi ilk cikanlardan vintage nos lcd ekran saatler,
ha birkac tane de (15-20 tane filan) kirmizi led gostergeli vintage nos saatler de var biere
http://www.turksaatforumu.com
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 24 Ocak - 10:09

watcher demiş ki:
Bende bir canta dolusu var kahkaha2
Bir ara vakit bulunca resimlerini cekip eklerim.
hepsi ilk cikanlardan vintage nos lcd ekran saatler,
ha birkac tane de (15-20 tane filan) kirmizi led gostergeli vintage nos saatler de var biere

muhaha

Üstadım siz zaten forumun her tarafına yetişmeye çalışıyor 40 tane projeyle uğraşıyorsunuz. Benim kastım henüz bu gibi sorumlulukları olmayan bizlerin de yeni konular açıp, diğerlerinin açtığı konulara da katkı sağlamamız... Yani bunu sadece bu bölüm için söylemiyorum aslında. Biraz daha aktif olunması için genel bir çağrı diyebiliriz.

Ama tabii sizin katkınızı da memnuniyetle beklerim.
alptuncel

alptuncel

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 24 Ocak - 10:25

dijital saatim olsaydı üşenmez 5er 10ar fotoğraflarını çeker koyardım ama yok maalesef.. oğluma dedesinin aldığı bir tane var gerçi, yarın unutmazsam onu fotoğraflayayım da yayınlayayım bari Smile
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 24 Ocak - 10:36

Çok fotoğraf olması önemli değil. Çekilemezse temsili bir fotoğraf ta olur, kısaca özellikleri ve kullanımla ilgili detaylar da eklenirse güzel bir arşiv olur.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 24 Ocak - 21:07

Sevgili burbank@
Tesekkur ederiz ok1
Basliklar acmaniz forumu zenginlestiriyor merci
http://www.turksaatforumu.com
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 25 Ocak - 1:58

Yıllar önce haritalarda mesafe ölçen Casıo saatim vardı uzunluğu ölçen metal parça kırıldığı için çekmecede yatıyor. O ölçüm yapan metal dişli parçayı bulsam yine kullanırım. Rolling Eyes
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 25 Ocak - 2:45

Azizim demiş ki:
Yıllar önce haritalarda mesafe ölçen Casıo saatim vardı uzunluğu ölçen metal parça kırıldığı için çekmecede yatıyor. O ölçüm yapan metal dişli parçayı bulsam yine kullanırım. Rolling Eyes

parçanın resmini koy belki birisinde bulunur...
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 25 Ocak - 6:51

@ Azizim, imkanın olursa saatin bir resmini koyabilir misin?
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedÇarş. 26 Ocak - 9:55

Saat şu an yanımda değil parça da kayboldu, ama foto çekince eklerim gerçi 20 yıllık bir saat. Rolling Eyes
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedÇarş. 26 Ocak - 10:34

Olsun, bilmediğimiz ya da unuttuğumuz eskide kalan bir modeli anmak, hatırlamak ve arşive katmak ne güzel olur.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 1 Şub. - 2:11

valla bu başlıkla beraber dijital saatlere ilgim birden depreşti özlemişim ama bendeki dijital saat sayısı şu an sıfır hoşuma gidenlerden ucuz yollu başlayacağım almaya Smile fotolarını da koyarım tabi
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 1 Şub. - 3:48

Fotoğraf yanında genel kullanım ve özellikleri ile ilgili notlar da rica ederiz.
alptuncel

alptuncel

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 1 Şub. - 11:16

crazyhours demiş ki:
valla bu başlıkla beraber dijital saatlere ilgim birden depreşti özlemişim ama bendeki dijital saat sayısı şu an sıfır hoşuma gidenlerden ucuz yollu başlayacağım almaya Smile fotolarını da koyarım tabi

al benden de o kadar
+1 (yukarıdakine forumda böyle deniyordu di mi)
confickerbelasi

confickerbelasi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 4 Şub. - 8:03

Dijital Saatlerimiz Casio-db-36-9avdf_316
Silikon Kayış
50 M Su Geçirmezlik
12 / 24 Formatı
Tam Otomatik Takvim
Alarm Tekrar Fonksiyonu
5 Alarm
Kronometre
Geri Kronometre
10 Yıl Pil Ömrü
Işık
30 Telefon Hafızası
İkinci Saat

10 Year Battery
30 Page Databank
8 letters and 12 numerals per page
Auto-sort function
13 Language Display
English, Portuguese, Spanish, French, Dutch, Danish, German, Italian, Swedish, Polish, Romanian, Turkish, Russian
50M Water Resistant
LED Light with Afterglow
5 Multi-function Alarms with snooze
Countdown Timer
Measuring unit: 1 second
Countdown range: 1 minute to 24 hours
1/100 second stopwatch
Measuring capacity: 23:59’59.99”
Measuring modes: Elapsed time, split time, 1st-2nd place times
Hourly Time Signal
Auto Calendar (pre-programmed until the year 2039)
12/24 Hour Formats
Accuracy: +/-30 seconds per month
Battery CR2025
Approx. battery life: 10 years
Module 2515

Size of case/total weight
42.0 x 35.5 x 9.8mm / 30g
http://www.casio.com/products/Timepiece/Databank/DB36-1AV/
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 4 Şub. - 10:26

Teşekkürler, ama mümkünse kullanımla ilgili biraz kendi izlenimlerimizi de yazalım.
muhaha Videoya güldüm.
confickerbelasi

confickerbelasi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 4 Şub. - 10:52

garezin dediği gibi dandik kayışı olan çin üretimi casio Kronometre işeyarar timer var bu biraz vasat 1dk. en düşük süre ayarı var türkçe dahil 13 dil desteği var.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedC.tesi 5 Şub. - 0:07

Casio saatlerin kimi modellerinin montajı Çin'de yapılır ve "Cased in China" ibaresi ile belirtilir. Seiko gibi Casio'nun da Japonya dışında da üretim merkezleri var. Ama burada üretilen malzemeler de yine belirlenen bir standartta yapılmaktadır. Yani saatinizi bu bakımdan kötülemeyin.
Ama tabii 20-30 tl seviyelerindeki dijital saatlerinde Casio'nun elbette bir Protrek serisindeki kasa ve kayış kalitesi aranmaz. Fakat fiyat/kalite/kullanışlılık açısından oldukça iyi Casio dijitaller.
Dikkat edersen Garez'de kayışı ile ilgili olumsuz görüş bildirken 19 $'lık saatinin pek çok olumlu fonksiyonel özelliğini de yazmış.
Sizin saatin dil destekleri arasında Türkçe olması da ilginçmiş.
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedC.tesi 5 Şub. - 6:31

Efendim benim ilk saatim kurmalıydı. Daha önce paylaşmıştım,Jupiter marka sıradan bir İsviçre saatiydi. Ama 7 yaşında bu saat bana ağır kaçınca o zamanların klasiği dijital Stempo aldırmıştım. Bilen bilir,keşke bozulmasaydı da saklasaydım Smile Şöyle bir şeydi işte
http://galeri.uludagsozluk.com/7/stempo_65429.jpg
Daha sonra uzunca bir süre pilli saat almadım,sadece kamplarda kullanmak için bir iki amele saat aldım ve attım.
Sonra madem böyle saatlere sık sık ihtiyaç oluyor,bari iyi olsun diye Casio G-Shock G9200 Riseman aldım. İşçiliği ve malzeme kalitesi şu an kullandığım Pro-Trekden kat kat üstündü ancak pusulası olmayınca bozuştuk ve bir arkadaşa verdim. Bendeki bulabildiğim tek fotoğrafı bu
Dijital Saatlerimiz Picture445k
temsili resmi: http://www.rinxwatches.com/images/detailed/0/G-9200-1.jpg
Daha sonra şu an kullandığım Pro-Trek PRG 40 a geçtim ki kendisi konudaki ilk fotoğraflardaki saatin laylon tabiatlısı olur. Genel manada bu saatten çok memnunum
Dijital Saatlerimiz Picture918
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedC.tesi 5 Şub. - 11:45

Teşekkürler @ Sandeman.

G-Shock gerçekten taş gibi dayanıklı saatlerden oluşan bir seri.
Sendeki model dizayn açısından da fütüristik ve katmanlıymış.
Dijital Saatlerimiz G920011

Stempo benim de Ortaokul deneminde severek taktığım bir markaydı. Bu saatler kalın metal kasalarıyla döneminin
G-Shock'ları gibiydi Very Happy
Dijital Saatlerimiz Stempo654291

Bu arada bir PRG 40 kardeşliğimiz varmış. biere
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedC.tesi 5 Şub. - 11:54

bendede 24saat cronograph alarmlı metal kasa ve kayışlı STEMPO vardı onu bulamıyorum... aradım yok... SEIKO QUARTZ bayan saati çıktı o çıkmadı?
confickerbelasi

confickerbelasi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedC.tesi 5 Şub. - 13:07

GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedC.tesi 5 Şub. - 13:16

o olabilir... resim çok küçük... STEMPO ne malı?
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedÇarş. 16 Mart - 9:00

lise yıllarında o yaşıma kadar aldığım belkide en pahalı hediyeydi
ileri ve geri kronometre belirlenen sürede alarmla uyarma
100 kişinin derecesini belirleme ve ilk 5 ve sonuncusunu hafızada tutma
kesin sonuç için baş parmakla start stop aparatı
saat takvim alarm am-pm yada 24 saat seçeneği
alarm kullanılmadığı zaman 3 yılı çok çok geçen pil ömrü

makinem kalitesiz webcam de anca bukarar net çekti
Dijital Saatlerimiz Picture1rq.th
Dijital Saatlerimiz Picture2l.th
Dijital Saatlerimiz Picture3aj.th
Dijital Saatlerimiz Picture4c.th
Dijital Saatlerimiz Picture5nf.th
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedÇarş. 16 Mart - 9:04

Güle güle kullanın. Zamanının güzel dijitallerinden.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedÇarş. 16 Mart - 9:09

bu sayfaya bakınca casio sevgim depreşti

hemen pil alıp hayata döndürmeliyim yoksa başka masraf açıcam kendime

sizin 65 tl lik olanda tatminkar bir model

ama ben hep bir pusualı casio istedim... şimdi fiyatlara bir bakayım geek
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedÇarş. 16 Mart - 9:23

65 tl olanın siyahı 44
pusulalı da 139 dan başlıyor

sağlam olsun titanyum olsur diyodum kii 629-700 prg-110 ve prg-130
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedÇarş. 16 Mart - 9:58

prg 110 ve 130 dağcı serisinin en iyi modellerinden. Fiyatlar üzerinden bayisine gidip peşin paraya güzel indirimler alabilirsiniz. En fazla 350 - 400'e alabilmeniz lazım bu modelleri. 630 - 700 tl çok.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedC.tesi 16 Nis. - 23:42

İlk dijital saatimi hatırlamıyorum ama ilk dijital Casio'm 1996 yılının nisanında, orta okul 2. sınıfta aldığım CMD-40' tı. Uzaktan kumandalı model yani.
Dijital Saatlerimiz Casio%20CMD-40

Bu saatim şuan pili bitik ve kayışı kopmuş olarak çekmece duruyor, kayışı en fazla 2 sene dayanırdı.

Bir sonraki saatim 1999 yılı şubat ayında, lise 2ye giderken aldığım DW-9100 Riseman. Bu saati bir derginin arkasında bulunan G-Shock reklamında görmüş ve çok beğenmiştim, 2 ay aklımda kaldı ve daha sonra almıştım Smile Bu saatin benim aldığım modelinin kayışı deri-bez karışımıydı ve suya sokmaktan ve biraz da benim umursamamamdan aldıktan 5-6 sene sonra kayışı iyice berbat bir hal aldı. Uzunca bir süre kayışını bulamadım, İstanbul' daki tek yetkili servisi olan yere her gittiğimde soruyordum, en sonunda buldum tabi Smile şuan kayışı ve pili sağlam ancak kasanın dışındaki plastik kısımın birazı parçalanmış durumda, bu parçayı ne yazık ki bulamadım, ebay' de falan da bulamadım. Saatin orjinal hali ve bendeki hali şu şekilde;
Dijital Saatlerimiz DW-9100BJ-2A
Dijital Saatlerimiz 4512186078_f2e106c9f0

Bundan sonra 2007 yılında, kuzenim 2000 yılında aldığı PRT-411 i verdi bana, bu saatin durumu camındaki ufak birkaç çizik ve kasasındaki boyanın çıkması dışında iyi Smile
Dijital Saatlerimiz PRT-411

Bir sonraki ise 2009 ekim ayında aldığım PRG-130T modeli, bunu da uzun zamandır almayı istiyordum ve sonunda gözümü karartıp almıştım Smile
Dijital Saatlerimiz 4512208162_c95f861874

Bir sonraki saatim 2010 nisanında aldığım G-9200 Riseman, diğer G-Shocklara göre oldukça kibar duruyor bu model, kenarları çok çıkıntılı değil ve kasası da küçük sayılabilir.
Dijital Saatlerimiz 4512197180_9ff32bb882_z

Bundan sonraki saatim de yine 2010 nisan ya da mayıs ayında aldığım G-9100 Gulfman, bu saatin en önemli özelliği dışarda kalan tüm metal aksamının titanyum olması, pasa karşı daha dayanıklı yani, günlük olarak daha çok bunu kullanıyorum.

Dijital Saatlerimiz 4512230874_510255a956_z

Bundan bir sonraki saatim GW-100 Antman, bunu 2. el olarak aldım sıfırı olmadığı için, bu model yanlış bilmiyorsam atomic saat olarak geçen, kendini otomatik olarak ayarlayan ilk Casio ya da ilk G-Shock, resmi olarak sadece Japonya' da satılmış bir model, ekranındaki karakterler dönerek değişiyor, oldukça büyük sayılabilecek bir kasası var, bir de videosunu ekleyeyim.

Dijital Saatlerimiz 5254333671_9b506f94fc_z

https://www.youtube.com/watch?v=5c96YJ-u4Ms

Bir sonrakini ise yine ikinci el olarak aldım ancak hiç kullanılmamış bir saat, G-Cool GT-000C-1, çoğu kişi için biraz tipsiz görünüyor Smile
Dijital Saatlerimiz 5273956222_3f7c86c090_z

Bir sonraki de yine ikinci el olarak aldığım BZX-20, bunun henüz fotoğrafını çekmemiştim, bu vesileyle çekmiş oldum az önce Smile
Dijital Saatlerimiz 5627224294_08c8193cd6_z

Şimdilik bu kadar, yeni birşeyler olursa eklerim buraya yine.
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 1:16

Casio larınızın soy ağacını çıkartmışsınız valla. Smile Elinize sağlık.

Bu arada son resimdeki saat yabancı geldi. Telefon özelliği falan mı var?

Teşekkürler,

En son eterna tarafından Ptsi 18 Nis. - 7:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://sinanknives.blogspot.com/
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 6:08

Elinize emeğinize sağlık @ Sgi

Bu bölüm gittikçe güzelleşmeye başladı.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 6:51

Siz de sağolun arkadaşlar Smile Son saatin telefon özelliği yok, yanlış hatırlamıyorsam 2000 yılında çıkmış bir modeldi, infrared vasıtasıyla bilgisayarınıza bağlayıp veri alışverişi yapabiliyosunuz, basit veri transferleri tabi ki, telefon rehberi, ajanda ve kısa notlar şeklindeki veriler. Eskiden istediğim saatleri alamazdım, ama şimdi gereksiz başka bir harcamam olmadığı için uygun fiyata bulabilirsem almaya çalışıyorum böyle saatler.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 7:08

@ Sgi,

Mümkünse saatlerin altına, aldığın ve/veya bildiğin yaklaşık fiyatlarını da yazabilir misin saatlerin?
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 7:29

Mesajı nasıl düzenleyeciğimi bulamadım, buradan yazayım hatırladığım kadarıyla,
CMD-40: 100DM (Alman markı, markı unutmuş olan olabilir Smile )
DW-9100: 144$ dı tam olarak Smile
PRT-411: Kuzenim bu saati 250$ a almıştı yanlış hatırlamıyorsam.
PRG-130T: Bunu da 550 ya da 575TL gibi bir paraya almıştım. Taksitle değil de nakit olsa daha da indirim olurdu büyük ihtimalle. Şu ana kadar aldığım en pahalı saat oldu.
G-9200: 100-105$ gibi birşeydi.
G-9100: 60-70$ arası birşeydi.
GW-100: 130 ya da 135$ dı.
GT-000C-1: 70$ dı yanlış hatırlamıyorsam.
BZX-20: Bu da yaklaşık 70TL idi.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 9:08

Yazdığınız çerçevede sağ üstte "Düzelt" diye bir pencere var, ona tıklayıp mesaj üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapıp tekrar aşağıdaki gönder penceresine basıyorsunuz.

G-Shock'ların fiyatı makulmuş. Özellikle DW 9100 oldukça vahşi tasarımıyla ilgimi çekti. Ama kolunuzdaki saatin sol taraftaki butonu epey kırpılmış. G-Shock'da dayanıklı ve sağlam olması beklenen bir seri aslında. Acaba tam olarak nasıl bir olay sonucunda parçalandı sol taraf, hatırlıyor musunuz?
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 10:04

Bir önceki mesajı yazarken düzelt butonu görünmüyordu, son mesajda görünüyor, galiba belli bir süre geçtikten sonra mesajda düzeltme yapılmasına izin verilmiyor, o yüzden o mesajda düzelt butonu yoktu. DW-9100 ün sol tarafta kopan kısmı butonları değil aslında, o ortadaki çıkıntının üzerine alt ve üstündeki butonların isimlerini yazdıkları için sanki buton o kısımmış gibi bir izlenim uyandırıyor, ben de bu saatin resmini almadan önce ilk gördüğümde, o orta kısmı aynen arabalardaki far, sinyal kolları gibi dönüyor zannetmiştim Smile siz de öyle düşündünüz galiba, neyse, o çıkıntının altında basın ölçümünü yapan sensör var, parçalanmanın nedeni de büyük ihtimalle saatin yazın aşırı sıcak ve kışın da aşırı soğuk olan biryerde (çatı arası) 2 sene kadar beklemesi olabilir diye düşünüyorum, toz halinde parçalanıp dökülmeye başladı dış koruyucu plastiği görüldüğü şekilde.
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 10:29

Dijital saatlerle pek aram yoktur ama sizin saatlerinizin bir çoğunu görünüş olarak beğendim Smile İyi günlerde kullanın saatlerinizi.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedSalı 21 Haz. - 11:14

Arkadaşlar 2 saat daha ekliyorum Smile

Pathfinder PRT-20, bu saati 2. el olarak aldım. Yanlış hatırlamıyorsam mart ayının 20si gibi almıştım, elime geçmesi çok uzun sürdü, haziran ayının başında ulaştı bana Very Happy Görüleceği üzere epeyce eski bir model, ekran yapısı olarak bazı eski modellere oldukça benziyor, termometresi yok, sadece barometre var ve barometre olan her Casio gibi basınçtan faydalanarak da yüksekliği tahmin ediyor. Bana 50-55TL gibi bir fiyata geldi.

Dijital Saatlerimiz 5857589803_6cef0caf44_z

Diğer saat de G-Shock GX-56, bu saati de bugün Sirkeci' den aldım. Kredi kartı tek çekim olarak 230TL' ye geldi. Öncelikle bu saati tavsiye etmediğimi söyleyerek başlayayım, saat aşırı büyük, yani öyle böyle değil Very Happy açıkçası bu saat internet üzerinden, canlı olarak görüp kola takıp denemeden alınacak bir saat değil, ben gidip dükkandan canlı olarak gördüğüm halde orada koluma takmadım, aslında bir takıp kolumda görseydim büyük ihtimalle almaktan vazgeçebilirdim diye düşünüyorum, aslında tip olarak güzel ama bileğinizin normalden epeyce fazla kalın olması lazım saatin sırıtmaması için, hani palyaço ayakkabıları olur ya, palyaçonun boyunun yarısı kadar olur neredeyse ayakkabının uzunluğu, işte bu da palyaço ayakkabısının saat versiyonu Smile Bu kadar kötüledikten sonra biraz da fotoğraf ekleyelim Smile

Dijital Saatlerimiz 5858152598_635209fce5_z

Burada PRG-130 ile beraber, PRG-130' dan bile daha büyük

Dijital Saatlerimiz 5857612559_e0b72f4b65_z

Burada da G-9200 ile beraber, G-9200 bayan saati gibi duruyor GX-56' nın yanında

Dijital Saatlerimiz 5857624771_62b97ab893_z
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedÇarş. 22 Haz. - 8:16

Yeni modeller için teşekkürler. Bu bölüme epey katkınız oldu. Dijital saatler dizaynları ve fonksiyonellikleriyle benim de her zaman dikkatimi çekmiştir.

G-Shock'ın farklı versiyonlarını ben de Konyalı Saat vitrininde görmüştüm. Oldukça hacimli saatler. Sizin bilek çevreniz kaç cm ya da inç?
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedÇarş. 22 Haz. - 10:00

Rica ederim, benim Casio ilgim de hastalığa dönüştü gibi birşey, başka da birşeye pek harcama yapmadığım için saat alırken içim rahat oluyor Smile Sırada beyaz renkli G-5600 ve G-6900 alma planım var, bundan sonra çok özel bir model olmadıkça güneş enerjili olmayan sıfır saat almayı düşünmüyorum. Bir de SGW-100' ün fiyatı epey uygun ve hoşuma da giden bir model, bir tane de ondan almak istiyorum. Bilek çevremi siz sorunca az önce ölçtüm, 17cm miş. Sirkeci' deki saati aldığım dükkanda eskiden fazla G-Shock modeli yoktu ama geçen gün gittiğimde hem çok model vardı hem de modellerin değişik renkleri de vardı, açıkçası modellerin artık daha rahat bulunabilmesi hoşuma gitti, hem de yurtdışındaki fiyatlara çok yakın fiyatlarla, mesela GX-56' yı yurtdışından alsaydım sadece 15TL ucuza gelecekti, üstelik 2-3 hafta beklemek ve Türkiye' de garantisinin olmaması da cabası.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 1 Tem. - 21:58

Dün Sirkeci' ye gitmişken bir Casio daha aldım. 200TL' ye geldi, çok hoş göründüğü için güneş enerjili bir model olmamasına rağmen aldım Smile Bu saatten ve saatçide incelediğim diğer yeni çıkmış (son 1 senede) modellerden şunu anlıyorum, artık G-Shocklar eskisine göre çok daha büyük, hepsi önceki mesajlarımda bahsettiğim GX-56 kadar büyük değil, ama eski G-Shockların çoğu yeni modellerin yanında küçük görünüyor.
Aldığım modelden bahsedeyim biraz. Model numarası GDF-100, 2 sensörlü, sıcaklık ve basınç. Basınç yardımıyla yükseklik ölçümü de var tabi. Bu model ilk ters ekranli saatim oldu, ekran zemini koyu renk ve yazılar açık renk. Ekran ışığı saatin alt kısmında bulunan 2 adet güçlü led ile yapılıyor. Bunun dışında aklıma gelen başka birşey yok şimdilik. 1 ay içinde 2 adet saat daha ekleyeceğim kısmetse, PAG-80 (PRG-80) ve DW-6000 olacak. Şimdilik hoşçakalım Smile

Dijital Saatlerimiz 5892902779_19167869ef_z
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 1 Tem. - 22:07

bu gidişle pil zamanı geldiğinde bu kadar saatin pilini değiştirmek 1 saaat ücreti kadar olacak gibime geliyor. Very Happy ki olmuşturda belki...

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.güzel modeller seçiyorsunuz.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 1 Tem. - 22:42

Smile Doğru söylüyorsunuz ama şöyle birşey var, saatlerin pil süreleri verilirken bu süre günlük belli bir kullanım şekli ile ulaşılan süre oluyor, yani örnek olarak, günde 1 kere alarm kullanımı, günde 1 kere ışık kullanımı, günde belli bir süre, sıcaklık, basınç ölçümü gibi, bunları yaptığınızda en az pil süresi olan saatin pili 2 sene dayanıyor (çoğu model 3 sene oluyor), ama ben bunların çoğunu yapmıyorum, o yüzden pil süresi ciddi şekilde uzuyor. Ama dediğiniz gibi elbet bir gün hepsinin değişmesi gerekecek, ayrı zamanlarda olacağı için fazla hissettirmez diye düşünerek kendimi avutayım Very Happy
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz Icon_minipostedCuma 1 Tem. - 23:00

Güle güle kullanın saatinizi. Son saatinizin renk contrastı ayrıca hoşmuş. Yazın epey dikkat toplar.

Dijital Saatlerimiz
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» ANALOG-DİJİTAL HIZ FARKI
» Saatlerimiz ve Kol Düğmelerimiz
» Quartz Saatlerimiz
» Ust Sinif Saatlerimiz
» SUUNTO T1C BLACK PATTERN DİJİTAL SAAT