Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine

+8
barett
propmatic
egunns
cemele
deha
bootsector
teng
watcher
12 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Empty
MesajKonu: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPaz 5 Eyl. - 20:57

Arkadaslar,
Birkac gundur forumda saatimizle ilgili tedirginlik yasadik.
Adamin biri geldi ve en guclu yanimiz olan soz ozgurlugumuzu bir zayiflik olarak kullanip, saatimize, ureticimize, aracimiza ve ozellikle bana camur atarak hepimizde soru isaretleri ve tedirginlik yaratti.
Buna uzuldum, cunku bu tutkuya yillarini vermis biri olarak ve forum saati projemizin ilk gununden beri konu hakkinda olabilecek tum bilgileri bir yil boyunca toplayip yuzlerce gorusmeler yapip, her adimi teyid etmeden kabul etmeyecek sekilde ve hepimizin oluru olmadan hicbir adim atmayacak sekilde projeyi gelistiren biri olarak, bir gunde, foruma giren bir sahtekar tarafindan suclandim ve bu suclamalar sizlerin kafasinda soru isareti olusturdu.
Forum saatimiz projesi basliklarimiz misafirlere de acik yani misafirler de girip okuyabiliyorlar, forumda ilk gunden beri belirledigimiz seffaflik burada da kendini devam ettiriyor, yani o sahtekari forumdan atmis olmama ragmen burayi okumasina engel degil.
Kim bu sahtekar? Evet artik ortaya cikti, bize kendini rakip gostermeye calisan, sahte saatlere karsi oldugunu savunan ama kendisi bizim bir taklidimiz olmaktan oteye gecmeyen baska bir forumdaki saygisiz, kaba ve forumumuza defalarca degisik nickler ile giren birisi. (Tabi mail ile kendisine hakettigi kaba cevabi vermekten de geri kalmadim)
Bu duruma ilk anda soke oldum ve bir anlam veremedim.
Ureticimizi ve aracimizi tum bu sorularla bunaltirken, tum projemiz uretici tarafindan iptal noktalarina geldi (elbette verdigimiz pesinatlari da iade ederek) ama neyse ki yine kisisel sayginligimi kullanarak durumu duzelttim.
Bu sahtekarin neden boyle birdenbire boyle bir aksiyona girdigine de anlam verememistim, projelerimiz bir yildan beri devam ederken neden son anda tam teslimat oncesi bu hareket diye kendime sordum.
Simdi durum anlasildi, bunlar da bir saat projesine baslamislar.
Bizim saat projemizden kose bucak kacarak bizden kendi forumlarinda hic bahsetmeyen, facebook gruplarina ekledigim hezarfen resimlerini aninda silerek beni banlayan bu kaba insanlar, kendi forumlarinda bizden sadece hakaret ederek bahsetmekteler, bunu kendi kalitelerine birakarak devam edeyim.
Basladiklari saat projesinde asla bizim gibi servis alamayacaklarini, asla bizim fiyatlarimizda, bizim saatimizin kalitesine ve seviyesine ulasacak bir saat yapamayacaklarini gorunce kendi saatlerini on plana cikarabilmek amaci ile bizim saatimize camur atmaktan baska bir care gorememislerdir.
Ben bu adamin oyununa gelip one surdugu tum suclamalara teker teker cevap vermeyecegim.
Bunu yaparak kendimizi savunur pozisyona girmeyecegim, her sey herkesin bildigi gibi ortada, ilk gunden beri projemizi beyaz kagittan baslayarak beraber yaptik. Ilk tasarimlarimiz borahan'dan cikti ve daha sonra dizaynir ile bunu hep beraber gelistirdik.
Saatimiz kaliteli ve soyledigimiz her sey gecerlidir, kendimizi kotu niyetli birisine ispat etme zorunlulugumuz yok.
Soyledigim hersey dogru ve defalarca teyid edilmistir, ureticimizin 50 tane saat icin katlandigi geceler boyu gorusmelerin ve benim yaptigim bir yillik calismanin siz de takdir edersiniz ki iddia edilen kar icin yapilmayacagini hepiniz biliyorsunuz, yapildigi iddia edilen kar, benim tel gorusmelerimi bile karsilamaz.
Bu adamin soyledigi her seyin yalan veya carpitilmis seyler oldugunu bilmenizi isterim.
Kaldi ki size cok rahatlikla ureticimizin bu isten zarar ettigini ve ancak daha sonraki projelerde zarar etmeyecegine kendisini temin etmemle projenin devam edebildigini soyleyebilirim.
Bu adamlar, o kadar camur attiklari depa ile, bizim makinemiz icin de gorusmusler, gerek ........... uzerinden gerekse de ................. ismi ile fiyat almaya calismislar, makine icin alabildikleri son fiyat 500 adet icin 225€ olmus. Bunun belgeleri de elimde mevcut.
Ben onlarin saatini kotulemeyecegim, bir rekabet ortaminin dogmasini cok buyuk bir memnuniyetle izliyor ve bunu guzel buluyorum. Bu sekilde ulkemize ilk amacimiz olan saatcilik gelismesi konusunda adimlar attiracagimiza inaniyorum.
Insallah bu projelerinde onlar da basarili olurlar ve baska projeler de yapmaya devam ederler, bu ulkemiz icin ancak zenginlik olur. Aslinda olmasi gereken karsilikli centilmence paslasarak guzel seyler yapmak olmaliydi ama ne yazikki bir kendini bilmez bunu sabote etti, kendi projesindeki zayifliklari, bizim projemize camur atarak kilf hazirlamaya calisti, her sey tam tersi de olabilirdi ve cok guzel olurdu, herseye ragmen, burayi da okuyacaklarini bilerek kendilerine, ozellikle o forumun yoneticisi olan ve bir zamanlar bir kardes diye nitelendirdigim kisiye zeytin dali uzatiyorum, herseyi unutmaya calisarak esas amacimiz olan ulkemize bir seyler kazandirmak icin centilmence karsilikli paslasabiliriz diyorum.

Simdi

Siz, hezarfen listesine girmis arkadaslarim,
Tum bu gelismeler isiginda, isterseniz hezarfenden vazgecebilirsiniz.
Ismini yazdirmis uye de olsa vazgecebilir ve tum bu gelismeler nedeniyle, isim yazdirdigi icin pesinatini da geri alamamak sozkonusu degil artik.
Saatimize guvenen, ama yetisememis, alamamis gerek forumdan gerekse forum disindan en az 50 arkadas var, hepsi de arka kapak degisim maliyeti olabilecek 30-40€ maliyeti bile yuklenmeye hazir.
Bu durumda vazgecmek isteyen arkadasin vicdani da rahat olabilir, projeye hicbir zarar gelmeyecektir.
Hatta,
Saatinizi teslim aldiktan sonra bile belli bir sure icinde saati kullanmamis olmak kaydiyla ben ucretinizi iade ederek geri alacagimi da bilmenizi isterim.

Ek sorulariniz olursa cevaplayacagim, bu arada

Saatimiz belgeleriyle made in swiss'tir
Isteyen her uyeye masrafini (70€ civari) karsilamasi kaydiyla bireysel sertifika verilebilir.
Saatimizin markasi vardir ama bunun yazilmasini biz istemedik, marka olarak turksaat kullanmaya beraber karar verdik (ben de yonlendirdim fumeur )
Saatimizin kasasi isvicre imalatidir, sadece 50 adet .......... markasindan kasa alabildik ki onun saatleri dekorsuz 6498 ile 3.000$ civari satilmaktadir.
Saatimiz toplama saat mi diye soru olusuyor, evet toplama saattir derim ama piyasadaki inhouse uretim yapan markalar haricindeki tum saatler de o zaman toplamadir, a'dan z'ye uretimi kendi icinde yapan firma sayisi bir elin parmaklarini bulmaz.
Hangi parcanin hangi fabrikada uretildigini uretici bildirmek zorunda degildir, verecegi origine certificat yeterlidir. Bir tissot, longines ya da herhangi baska bir marka alirken bu soruyu sorsak kendimizi kapinin onunde buluruz.

Saatlerimizin neden bireysel faturali olmadigini, neden benim herkese birer birer direk gonderecegimi biliyorsunuz ama isteyene bireysel full faturali olarak ta gonderilebilir.

Saatimizin makinesi ...........(markayi yazmam dogru olmazmis ama hepiniz zaten biliyorsunuz) makinelerinin imal edildigi fabrikada yapilmaktadir ve standart 6498'den cok ust seviyede bir makinedir.

Kasalarimizin degeri, isvcirede 500 adet min. yapilmasi durumunda verdikleri fiyat olan 200-250€ ve arti tasarim ve teknik cizimdir ki bu da yaklasik 15-20.000€ tutar.

Bu kalitede bir saati artik bir daha kolaylikla bu fiyata bulamayacagimizin da bilinmesini isterim.

Vazgecmek isteyen hatta diger forumdaki projeye katilmak isteyen arkadasa saygim var, bu hic problem olmaz, gonul koymayiz, vazgecmek isteyen arkadas, seffaflik ilkelerimiz geregi bana gizlice bildirmek yerine burada acikca da yazabilir hatta guvensizligini ve vazgecme nedenlerini de yazabilir, saygi duyarim.

En son watcher tarafından Ptsi 6 Eyl. - 21:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPaz 5 Eyl. - 21:24

Bu arada ben de saati İstanbul'da iki ustaya gösterdim.
İkisi de çok beğendi, hatta fiyatını öğrenen bir tanesi bu fiyata bedava dedi.

Lütfen diğer forumdan bu zavallılıkları yapanlara da cevap vermeyelim ki adam yerine konduklarını sanmasınlar.

bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPaz 5 Eyl. - 23:47

Ben cevabımı o forumla ilişiğimi keserek göstermek en mantıklısıdır diye düşünüyorum. Ki zaten öyle de yaptım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 0:04

bootsector demiş ki:
Ben cevabımı o forumla ilişiğimi keserek göstermek en mantıklısıdır diye düşünüyorum. Ki zaten öyle de yaptım.

alkisalkis bravo
deha

deha

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 0:21

Sayin Watcher,

Butun asamalarinda ozellikle sizin ne kadar yogun bir ozveri ile zamaninizi, emeginizi ve maddi anlamdaki katkilarinizi esirgemediginizi hepimiz biliyoruz.
Her asamasinda bizler ile dusuncelerinizi ve varilan noktayi paylasarak bilgilendirdiniz, dolayisiyla ben hic bir sekilde forum uyelerimizin en ufak bir kusku, tereddut duydugunu dusunmuyorum. Ortaya cikan saat herkesin ortak paydasi oldu, zaten maddi degerini bir kenara koyalim, asil manevi acidan cok buyuk bir degeri var, kimsenin de bunu karalamasi veya yermesi mumkun olamaz. Hepimiz size guveniyoruz ve de tekrar tekrar tesekkur ediyoruz.

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 0:58

Cok tesekkur ediyorum Deha dostum ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 0:59

Dostlar,
Su siteye ( http://www.signswatchmovements.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=2 ) bir bakin ve orada bizim avicenna projesinin bir esini de (4555 modeli) goreceksiniz.
Allahaskina bu projeyi biz yapmadik mi?
tarihini 3'ten alip 6 uzerine biz getirmedik mi?
9 uzerindeki gostergeyi beraber iptal edip iki gostergeli patek/iwc tarzi olsun, hamiltondan farkli olsun diye beraber karar vermedik mi?
Ta neredeyse bir yil oncesinden, sextantli ve 9 uzerinde saniyesi olan avicenna proje uzerinde calisirken degistire degistire bu hale biz getirmedik mi?
Bu model biz yaptiktan sonra o siteye referans olarak eklendi, cunku bize cizim yapan dizaynir ayni kisi, hezarfenin modelinin siteye referans oldugundan haberim olmamisti ama bunu bana bildirdiler, digerini de bildirmedikleri icin ozur dilediler.
Modellerimizi referans olarak eklemelerine de musaade ettim.
yani iki senedir orada teranelerinin ne kadar buyuk yalan oldugunu siz de goruyorsunuz.

En son watcher tarafından Ptsi 6 Eyl. - 1:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 1:07

Bu kötü sabotaj ı firsata cevirip, baslikmi acsam acaba, Hezarfen saatleriniz degerinde alinir diye Very Happy

Bedava ya cok guzel saat imal edildi. Ayni mekanizmayi kullana bir longines al kac papel isteyecek.

Watcher bey; Atalar bosa dememis, ..... ÜRÜR, Yuruyen deve YÜRÜR.

Dikkat edin kervandaki Avicenna ya bisey olmasin. Proje hosuma gitti nedense 7750 denince bana biseyler oluyor monstre
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 1:41

Way way wayyy
bakin hele bakin heleeee...

En son watcher tarafından Ptsi 6 Eyl. - 21:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 1:51

bende bu çamur atmalar başlayınca keşke kendi adıma 2 tane alsaymışım dedim
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 1:56

Way way wayyy, bakin heleee, k..... de depa musterisi cikti iyi mi kahkaha2

En son watcher tarafından Ptsi 6 Eyl. - 21:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 2:41

Watcher Dostum,

Bence bosver bu konu uzerine giderek bence bu kisilerin istedigi seyleri veriyorsun.

Acikcasi forumda kimseyi tanimam, yuz yuze görüsmüslügümde yok, Hezarfen saatinden almadimda ( O zaman 3 saat almistim) ama farzadelim ki aldim, sende bana söylenen den daha kalitesiz daha ucuz bir saat toplayip verdin. Bir seferlik benden 350-400 Avro alirsin sonrasinda ortadaki kar marji icin bir site kur, uyelerin olsun hos bes muhabbetler yap eee sonunda 3-5 bin avro icin dumen cevir. İnsanlar bir sefer inanir ikincide zaten bulamazsin. Yapilan zaten acikca belli oldu art niyetli bir saldiri.

Demek istedigim ve saatin yapilis asamasini az cok bildigim icin bu konuda musterih olmalisin cevaplarin bu tarz yazilardan dan ziyade altina imzani atacagin projelerle olmali.

Diye dusunuyorum. Kirici uzucu bir kelamimiz olduysa affola.

En son cemele tarafından Ptsi 6 Eyl. - 2:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 2:43

Ok dostlar, konuyu uzatmiyorum, cok haklisiniz by
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 4:02

Ben bu iskeletin kendisini bana gelen makine orneklerinde gordugum icin direk oradan aldigini dusunmustum,
Demek ki direk alamiyor,
Choisi ciddi bir markadir ve bende de bir tane iskelet saatleri mevcut hatta bir ara foruma gerek marka gerekse bendeki saat hakkinda epey bilgi yuklemistim.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 4:09

watcher demiş ki:
Ben bu iskeletin kendisini bana gelen makine orneklerinde gordugum icin direk oradan aldigini dusunmustum,
Demek ki direk alamiyor,
Choisi ciddi bir markadir ve bende de bir tane iskelet saatleri mevcut hatta bir ara foruma gerek marka gerekse bendeki saat hakkinda epey bilgi yuklemistim.

evet, depa ve chosi nin çok yakından bir ticari bağlantıları var. gerçektende mete, sana bir numunesi gelmişt bu skeletonların. hatta siyah renkmiydi ne? maalesef 1-2 yıl önce choisi nin çok saygıdeğer patronu monsieur duss aniden kanserden vefaat etti. ondan sonra genel müdür olarak bence işini bilmeyen bir kanemiciyi devrettiler. buna çok yazık oldu. unitas ın chronograph projesi mesela yarıda kaldı. buna şimdi çok yazık oldu diyecektim ama.... bu chrononun şu an piyasasaya sürüleceğinin müjdesini verebilirim. saat sektörünün geçen iki yılda iki çok büyük ismini kaybettik. birisi nicolas hayek ve diğeri ise sayın duss. allah rahmet etsin.

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 4:13

Hem siyah hem de celik renk gelmisti, az daha barett kalk gidelim de bir kasaya girelim yapacakti ikimize birer tane de elinden zor kurtardim kahkaha2

makine onumde durdukca kasinmaya baslayinca da hemen gondermistim.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 4:15

watcher demiş ki:
Hem siyah hem de celik renk gelmisti, az daha barett kalk gidelim de bir kasaya girelim yapacakti ikimize birer tane de elinden zor kurtardim kahkaha2

makine onumde durdukca kasinmaya baslayinca da hemen gondermistim.
gerçekten bağımlılık yaratacak bir makina o. kaiseraugst tarlasından çıkan güzel bir eser
guluyor
barett

barett

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 5:06

propmatic demiş ki:
watcher demiş ki:
Demek ki direk alamiyor,

evet, depa ve chosi nin çok yakından bir ticari bağlantıları var. gerçektende mete, sana bir numunesi gelmişt bu skeletonların. hatta siyah renkmiydi ne? maalesef 1-2 yıl önce choisi nin çok saygıdeğer patronu monsieur duss aniden kanserden vefaat etti. ondan sonra genel müdür olarak bence işini bilmeyen bir kanemiciyi devrettiler. buna çok yazık oldu. unitas ın chronograph projesi mesela yarıda kaldı. buna şimdi çok yazık oldu diyecektim ama.... bu chrononun şu an piyasasaya sürüleceğinin müjdesini verebilirim. saat sektörünün geçen iki yılda iki çok büyük ismini kaybettik. birisi nicolas hayek ve diğeri ise sayın duss. allah rahmet etsin.

Aminnn

Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 9:13

watcher demiş ki:
Ok dostlar, konuyu uzatmiyorum, cok haklisiniz by

Watcher en iyi hareket bencede bu, sen işini doğru yaptığına inanıyorsan ne bize nede başka hiç kimseye birşey ispatlamak zorunda değilsin.

Zaten biz sana en başından beri inanmıştık. Emeklerin için tekrar teşekkürler...

Ben bu işte sonuna kadar varım...

Beni bu işten vazgeçiremezsin. Watcher esasında senden şüpheleniyorum. scratch

Sen bu numarayı çevirip tüm saatlere konmak istiyorsun. Ama yemezler. Ben saatimi istiyorum. okkiii

by
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 0:02

vermem...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 0:32

crazyhours demiş ki:
vermem...

Sevgili crazy,
Cok cici, kesin ve net bir cevapti, gulmekten bayildim guluyor
deka

deka

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 6:30

Bazı şeyleri bildiğim halde yine de şaşırıyorum, bu arada saatimi kimse elimden alamaz, boşuna kandırmaya uğraşmayın,özellikle de watcher. diable
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 9:48

Yahu dort gozle bekliyorum, birisini kandirabilir miyim diye, kendi saatlerimi dagittim, bir kisiyi unuttum, cok sevdigim bir arkadasimin oglu bu yil universiteyi ingilterede bitirdi ona diploma hediyesi vereyim diye dusundum, ureticiye yalvardim nolur bir tane kasa daha ama vallahi imkansiz, ustelik bir de bize gonderdigi numuneyi de toplamdan dusup 49 tane gondermeye niyetlenince ben de koptum, namussuz kasa oyle bir saklanmis ki bulamiyorum.
Neyse ki 50 kasa geldi.
Hezarfenden de vazgecen bir kisi cikmadi.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 10:28

Bende rover miydi,power miydi, onun atraksiyonunun arkasında watcher var diye şüphelenmiştim diable ,haklımıyım neyim, Hezarfen toplamak için yapmıyacağı yok gibi, herşey beklenir fumeur üstelik saati 50 adetle sınırlamışken el altından 51. saati ürettirmek kimin aklına gelir, Allahdan adamlar sözünün eri yoksa bizim sınırlı üretim sınırsıza dönecekmişde haberimiz yokmuş. devenin basi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 10:59

yok devenin basi

hahaha
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine   Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 18:57

tatıle gıttım geldım neler olmus mete agabey yıne yazmıs Smile mete agabey kımse vazgecmeyecek zorlama :P Very Happy
http://www.boraeresici.com

Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hezarfen icin cam
» üst düzey bilgili abilerin saatin gözüne baktımı tanıyan abilerin arkadaşların dikkatine
» LONGINES NACIB K.D.JEZVEDJIAN CONSTANTINOPLE Arkadaşlar Bu Saat Hakkında Bilgi Alabilirmiyim Alıcısı Varmıdır ??
» Hezarfen'in ihtiyacı olan ....
» Hezarfen Ahmet Çelebi