Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dijital Saatlerimiz

+18
cowboy
Exern
christiano
krytime
TheOnu
recklesstr
eterna
sgi
ofis
sandeman
confickerbelasi
crazyhours
Azizim
watcher
GAREZ
sifujack
alptuncel
burbank
22 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
sgi

sgi

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 1 Tem. - 23:26

Teşekkür ederim, bu modelin en güzel rengi bence bu, diğerleri de şöyle;
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 GDF-100-1A
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 GDF-100-4
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 1 Tem. - 23:36

sgi demiş ki:
Teşekkür ederim, bu modelin en güzel rengi bence bu, diğerleri de şöyle;
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 GDF-100-1A
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 GDF-100-4

kırmızı olan oyuncak gibi gözüküyor...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 1 Tem. - 23:37

Sizin seçiminiz gayet güzel Wink Üstteki 2 model sönük kalmış biraz.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 1 Tem. - 23:42

Yukarıdaki 2 taneden ilki çok sıradan, 2.si de fazla iddialı, büyük konuşmayayım ama kırmızı renk saat kullanacağımı pek sanmıyorum Smile
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 14 Tem. - 3:49

Evet arkadaşlar, yeni bir saatle daha karşınızdayız Smile Saat benim için yeni, aslında 2. el aldım, aldığım kişi Japon' du, saati çıktığı yıl olan 1998' de Japonya' da almış (ağustos ayında), yani saat tam 13 seneyi devirmiş, ama hala sıfır gibi tertemiz, tek bir çiziğini bile göremedim, bu Japonlar gerçekten de temiz insanlar, daha önce İngiltere ve Abd' den aldığım 2. el 2 saatten de sigara kokusu geliyordu, satıcılar bunu belirtmemişlerdi mesela, ama bu saat hem çok az ve temiz kullanılmış hem de temiz bir yerde saklanmış belli ki. Neyse, fazla uzatmadan saatten bahsedeyim. Önceki mesajlarımdan birinde 1999 yılında aldığım DW-9100 Riseman model G-Shock saatten bahsetmiştim, bir derginin arka kapağında gördüğüm reklam sayesinde saatten haberim olmuş ve almak istemiştim, işte o reklamda Riseman dışında 5 tane daha model vardı, toplam 6 model Master of G serisi olarak satılıyordu. diğer modeller (bazıları yeni modelleriyle hala devam ediyor, bazıları da artık üretilmeyen modeller) Frogman, Gaussman, Riseman, Fisherman, Mudman ve Raysman. Bu son aldığım saat Raysman. Bu modelin o zaman öne çıkan özelliği güneş enerjisi destekli olması, şimdi birçok modelde mevcut ama 1998 yılında öyle değildi tabi. Bendeki "Men in Smoke" diye tabir edilen bir seriden, rengi duman grisi. Saat oldukça büyük, yani bir GX-56 kadar değil ama oldukça büyük ve kalın, hatta kalınlık olarak GX-56' dan daha kalın olduğunu söyleyebilirim. Bendekinin arka kapağı, diğer birçok DW-9300 Raysman' de olduğu gibi çelik değil titanyum. Saatte pil tasarrufu için uyku modu var, şimdiki güneş enerjili modellerde de var ama siz kendiniz manuel olarak uyku moduna sokamıyorsunuz saati, Raysman' de ise kendinizi istediğiniz zaman uyku moduna geçirebiliyorsunuz. Bence daha güzelmiş bu şekilde. DW-9300' den sonra bir de DW-9350 kodlu Raysman çıkmış ve sonra da bu model sonlanmış. Sanırım tek esprisi güneş enerjisi olan bir modeli ayrı olarak isimlendirip satmanın gereksiz olduğunu düşünmüşler. Bu modeli uzun zamandır almak istiyordum ama ya temizi bulunmuyordu ya da temiz olanlara çok yüksek fiyatlar yazılmış oluyordu (250-300$ hatta daha da yüksek) ben 130$ gibi bir para verdim. Çok yazdım, biraz da fotoğraf ve video ekleyeyim.

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5935189722_9663df2be5_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5935215814_fe14282e76_z

Bu fotoğrafta G-9100 Gulfman ile yanyana
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5935239016_be22db4497_z

G-9100 Gulfman ile kalınlık kıyaslaması
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5934695559_cdeeed155d_z

Arka kapak
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5934707581_e0d670a8da_z

Ekran, yakından
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5934726267_d9d9fdb2d8_z

Uyku modundayken
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5934734629_e94b2b1901_z

G-9100 Gulfman ve GX-56 ile yanyana
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5935303912_9d69631ddf_z

G-9100 Gulfman ve GX-56 ile yanyana, yandan
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5935311850_f4fefa1bf6_z

Bu da çektiğim kısa video
https://www.youtube.com/watch?v=1uefA-qEamw
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 14 Tem. - 3:58

güzelmiş şeffaf kasa olmasıda iyi olmuş...
TheOnu

TheOnu

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 15 Tem. - 12:18

sgi demiş ki:
Dün Sirkeci' ye gitmişken bir Casio daha aldım. 200TL' ye geldi, çok hoş göründüğü için güneş enerjili bir model olmamasına rağmen aldım Smile Bu saatten ve saatçide incelediğim diğer yeni çıkmış (son 1 senede) modellerden şunu anlıyorum, artık G-Shocklar eskisine göre çok daha büyük, hepsi önceki mesajlarımda bahsettiğim GX-56 kadar büyük değil, ama eski G-Shockların çoğu yeni modellerin yanında küçük görünüyor.
Aldığım modelden bahsedeyim biraz. Model numarası GDF-100, 2 sensörlü, sıcaklık ve basınç. Basınç yardımıyla yükseklik ölçümü de var tabi. Bu model ilk ters ekranli saatim oldu, ekran zemini koyu renk ve yazılar açık renk. Ekran ışığı saatin alt kısmında bulunan 2 adet güçlü led ile yapılıyor. Bunun dışında aklıma gelen başka birşey yok şimdilik. 1 ay içinde 2 adet saat daha ekleyeceğim kısmetse, PAG-80 (PRG-80) ve DW-6000 olacak. Şimdilik hoşçakalım Smile

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5892902779_19167869ef_z

aynı saati ben satın almak istiyordumda uygun fiyata bulamamıştım. 200 tl'ye rastlasam anında alırdım okkiii saatçi saatçi gezmeme rağmen hiçbir saatçide de göremedim (adanada bulunan en baba saatçide bile en fazla 2 farklı g-shock modeline rastlayabildim). bir gün bu modelden sıkılırsanız eğer beni haberdar edin. ya bu arada yeni g-shocklar bana daha ufak görünyor. bundan yıllar önce dayılarımda g-shock'ların fantastik modelleri vardı, o saatleri tam hatırlayamasamda ekranları daha büyük gibime geliyor. bende de şu an ga-100 var ancak henüz resim eklemeyi beceremedim Smile
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 15 Tem. - 12:47

Aslında çok fazla satılan modeller olmadığı için çoğu mağaza da stok tutma riskini göze alamıyordur. Saat piyasasının en çok canlı olduğu yer olan Sirkeci' de bile 1-2 sene önce bu kadar G-Shock çeşidi yoktu. Bu modelden sıkılmak gibi bir durumum olmaz Smile zaten aldığım saatleri de kesinlikle satmıyorum. Yeni modellerin eskilere göre küçük olduğu görüşüne katılamıyorum, yeni modellerin çoğunu canlı gördüm ve gerçekten de epey büyükler eskilere göre. Belki siz o zamanlar küçük olduğunuz için size büyük görünüyordu saatler, o yüzden de olabilir. Mesela sizde bulunan GA-100 de büyük modellerden birisi.
TheOnu

TheOnu

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 15 Tem. - 22:04

ilginç. sonunda casiolara hakkettiği değeri veren birine rastladığım için mutluyum. g-shock serisi benim en beğendiğim seri fiyat olarakta çok uygun fiyatlı saatler ama saat forumlarına bakyorum insanlar değil g-shock casionun bile adını anmaktan çekinyorlar. hatta bu insanlar sırf isviçre malı olduğu için birbirinden kıt modellere g-shock'ların 5 katı fiyat ödüyorlar ki ben bu davranışı da anlayabilmiş değilim :(
yani amaç koleksiyon yapmak. şu an için ben bunu yapamıyorum ama benimde en büyük hayallerimden biri sizin gibi g-shockları birbiri ardına dizmek. bu arada avatardaki pro trek modelide mi sizin? onunla ilgili resim paylaşmamışsınız sanki
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 15 Tem. - 22:46

Otomatik saat meraklılarını anlayamıyorum diyemem ama en azından trilyonlarım olmadan da çok yüksek fiyatlı otomatik saat koleksiyonu yapmaya başlamam açıkçası. Avatardaki Protrek PRG-130T modeli ve evet bana ait, bir önceki sayfada biraz daha büyük bir fotoğrafı da var, elimdeki saatlerin yaklaşık 1 dakikalık videolarını çekiyorum ama video boyutları 50 küsür MB olduğu için youtube' a yüklemesi biraz uzun sürüyor, onları da yükledikçe burada paylaşıcam, yalnız öyle detaylı videolar değiller, sadece saatlerin önü arkası yanı ve ekran ışığının nasıl göründüğü gibi basit şeyler. Ekran ışığı konusu bazı modellerde çok merak ettiğim ama doğru düzgün görüntü bulamadığım bir konu. Mesela bir modelle ilgili youtube' da videolar buluyorum ama ya ekran ışığı gösterilmemiş ya da video 8-10 dakika olduğundan 2 saniyelik ekran ışığı kısmını görmek için videonun büyük bölümünü izlemek gerekiyor. Biraz da bu yüzden yapmaya çalışıyorum bu videoları, benim gibi başka merak eden olursa faydalansın diye yani.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 15 Tem. - 22:51

Bunlar da diğer hazır olan videolar

G-9200 Riseman

GX-56
TheOnu

TheOnu

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 16 Tem. - 8:39

videolar çok net, büyük boyutlu olmaları çok doğal.benim rastladığım diğer casio videoları bu kadar net değildi. videoyu çektiğiniz cihazın çözünürlük ayarını düşürebilirsiniz ya da videoyu bilgisayara aktardıktan sonra formatını değiştirerek boyutunu ufaltabilirsiniz ancak kalitesinden az biraz kaybınız olur
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 17 Tem. - 11:31

Videolar dediğiniz gibi yüksek çözünürlüklü olduğu için biraz büyük boyutlu, 720p çözünürlükte çektim, ayarları detay kaybı olmasın diye düşürmüyorum, zaten kısa süreli videolar, birşey anlattığım yok, bari video kalitesini de düşürüp yaptığım işi iyice değersiz hale getirmeyeyim, zaten fazla da video kalmadı yüklemem gereken, daha sonra da bu kadar video birikmiş olmaz, elime yeni bir saat geçtiği zaman hemen videosunu çekip yüklerim biriktirmeden Smile
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 17 Tem. - 20:15

Raysman güzelmiş ve videodan da görüldüğü gibi çok temiz gerçekten, nos durumunda neredeyse Smile Güle güle kullanın.
Videolar için kendi kullandığım methodu paylaşayım sizinle. FormatFactory yazılımıyla herhangi bir video formatını avi'ye çeviriyorum, ekran boyutu, fps değerlerini aynı bırakıyorum 4/1 oranda düşüyor boyut olarak. Görüntü kalitesi de çok yakın oluyor orjinale oranla. Eğer sesi de kapatırsanız 5/1 oran elde etmiş olursunuz. Mesela geçen 300MB'lık bir videoyu ses de kapalı 50MB'a dönüştürdüm. Deneyin, belki ilerde daha büyük video uploadlamak gerekir, faydası olur.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 17 Tem. - 22:29

Evet gerçekten de nos temizliğine çok yakın durumda, inşallah diğer almayı istediğim eski modelleri de böyle temiz durumda ve uygun fiyatla bulabilirim Smile Video için önerdiğiniz programı not aldım, en kısa zamanda deneyip sonucu haber veririm, tavsiye için teşekkürler.
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 17 Tem. - 23:39

Rica ederim, umarım iş görür program Wink
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 18 Tem. - 11:45

recklesstr demiş ki:
Rica ederim, umarım iş görür program Wink

Az önce denedim tavsiye ettiğiniz programı. 60mb'lık video 40mb'a düştü, yani %33 küçüldü, bayağı iyi bir küçülme elde etmiş oldum, video kalitesinde de benim görebildiğim kadarıyla herhangi bir düşüş olmadı, sesi de dediğiniz gibi kapattım, gerçi ses büyük ihtimalle 1mb farkettirmiştir süre 1dk olduğu için. Videoları en kısa sürede youtube'a yükleyip burada paylaşırım. Tekrar teşekkür ederim programı tavsiye ettiğiniz için Smile
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 18 Tem. - 13:25

Diğer videoları da yükledim, hemen onları da paylaşayım Smile

G-9100 Gulfman

PRG-130T

G-Cool GT-000C
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 18 Tem. - 19:48

Önemli değil, işe yaradığına sevindim Smile program her cihazda farklı sıkıştırma yapıyor %33 de çok güzel bir değer.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 18 Tem. - 22:23

teşekkürler sgi, videoların çok faydalı olmuş.
TheOnu

TheOnu

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Tem. - 2:07

ağa sen facebook'a üye değil misin? 2-3 hafta önce falan casio türkiye grubunda bir saat yarışması düzenlendi. herkes elindeki saatin resmini çekip gönderdi ve en çok beğeniyi alan resmin sahibine bir casio hediye edildi (hediye edilen saatin modelini çok uğraşmama rağmen öğrenemedim) oraya raysman'ın resmini gönderseydin büyük ihtimalle şu an fazladan bir casion daha olurdu
diğer konuya gelince video işlerinden pek anlamam ama arkadaşın dediği avi formatı fazla sıkıştırılmış bir video formatı değildir. kaliteyi düşürmeden videoların daha fazla sıkıştırıldığı formatlar var. ben mp4 ve flv formatlarınıda bir deneyin derim
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Tem. - 2:14

ne zaman oldu niye duyurmadılar benim gariban HD600 belki dereceye girerdi :p blublu monstre
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Tem. - 6:30

Casio Türkiye grubundan haberim yoktu malesef şimdi siz söyleyene kadar, sadece G-Shock grubunu takip ediyorum. Böyle şeylerden şuana kadar bir hediye kazandığım olmadı ama şansımı denerdim yine de Very Happy sağlık olsun ne diyelim Smile rica ederim sifujack, dediğim gibi videolar inceleme niteliğinde olarak kadar detaylı değil ama yine de saatin tipi ve ekran ışığı hakkında bilgi veriyor.
TheOnu

TheOnu

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Tem. - 8:50

GAREZ demiş ki:
ne zaman oldu niye duyurmadılar benim gariban HD600 belki dereceye girerdi :p blublu monstre
temmuzun başında hatta casio saat türkiye grubuna girip sayfanın aşağılarına indiğinizde yarışmaya gönderilen resimleri görebilirsiniz.
sadece bir tane g-shock modeli vardı: ga-110. garibim 4-5 beğeni anca aldı guluyor
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Tem. - 9:32

@ Sgi

Yeni saatlerini güle güle kullan. Bölümü şenlendiriyorsun alkisalkis

Raysman'ı da çok temiz bulmuşsun gerçekten. Arka kapak gravürü olarak işlenen, ekranda da gölge şeklinde beliren logo da Batman'i andırıyor.

GDF-100'de dijital rakam ve göstergeler çok net görünüyor. Gece ışığını yakmadan da görülebilecek cinsten led tarzı göstergeler mi kullanılmış yoksa?

Videolar da pratik ve faydalı olmuş eline sağlık. Hepsine ışık detayı eklemen de güzel olmuş. ok1
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Tem. - 10:18

burbank demiş ki:
@ Sgi

Yeni saatlerini güle güle kullan. Bölümü şenlendiriyorsun alkisalkis

Raysman'ı da çok temiz bulmuşsun gerçekten. Arka kapak gravürü olarak işlenen, ekranda da gölge şeklinde beliren logo da Batman'i andırıyor.

GDF-100'de dijital rakam ve göstergeler çok net görünüyor. Gece ışığını yakmadan da görülebilecek cinsten led tarzı göstergeler mi kullanılmış yoksa?

Videolar da pratik ve faydalı olmuş eline sağlık. Hepsine ışık detayı eklemen de güzel olmuş. ok1

Teşekkürler hocam, herkes gibi ben de elimden geldiğince paylaşımda bulunmaya çalışıyorum, neyse ki şimdilik otomatik saat merakım yok, öyle olsaydı bu kadar sayıda saatim olamazdı galiba Smile belki yaşım biraz daha ilerleyince kısmetse. Raysman gerçekten de çok büyük bir şans oldu benim için, başkası nasıl daha yüksek fiyat teklif etmedi bu saate çok şaşırdım açıkçası, hem de kutulu ve bu kadar temizine, maşallah diyim, kendim nazar değdircem Very Happy Arkadaki logo çok detaylı incelemedim ama dediğiniz gibi yarasa logosu. GDF-100' ün ekranının parlak çıkmasının nedeni fotoğrafı flaş kullanarak çekmem, yani karanlıkta ekran ışığını kullanmadan görünmez, ama negatif ekran kullanan eski modellere göre kontrast seviyesini epeyce arttırmışlar, dışarda güneş ışığı altında bile rahatça görebiliyorum. Video fikri de dediğim gibi merak ettiğim modellerin videolarında ya ekran ışığını göstermiyorlar ya da uzun inceleme videosunda ekran ışığının gösterildiği yeri bulmak zor oluyordu, ben de böyle birşey yaparak benden başka bu tür ayrıntıları merak edenler için faydalı olabileceğini düşündüğüm videolar çekmeye karar verdim. İnşallah devamı da gelir Smile
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 25 Tem. - 0:00

Daha önce bahsettiğim DW-6000 model saat elime geçti arkadaşlar. Saat 1990 model Smile 20 yaşında yani, sıfır ve kutusunda, tertemiz, sadece kadranın kenar kısımlarında renk solması olmuş doğal olarak, fotoğraflarda da görünüyor zaten. Bana gönderim ücretiyle beraber toplam 119.99$ a maloldu, aslında bu kadar edecek bir fonksiyonu yok ama bu temizlikte ve bu kadar eski bir model olmasından dolayı bu fiyata aldım, zaten pek de bulunabilen bir model değil. Fotoğraflarla beraber videosunu da çekip youtube' a yükledim. Şimdi sizi fotoğraflar ve video ile başbaşa bırakayım Smile

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5973222665_f7c56818d8_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5973236243_9ec1041a07_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5973254543_8e508b9989_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5973274047_bbd2f24ea1_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5973280793_3d049006ee_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5973845510_eda0d6ee16_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 5973293125_7f13881481_z

burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 5 Ağus. - 9:51

Çok güzel. Zamanının iyi dijital saatlerinden. Güle güle kullan. Benim konunun başına koyduğum 2. saatim de yandan ışıklı. Bu özellik bana eski stempo ve casio f-91w tarzı modelleri hatırlatıyor.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 5 Ağus. - 11:56

Teşekkür ederim burbank, DW-6000' in tek hoş olmayan yanı da ışığın eski tip olması, electro luminence denen aydınlatma tipini bulan Timex' den Allah razı olsun diyelim Very Happy şuan buraya ekleyeceğim 2 farklı saat daha var bekleyen. Bir tanesini sıfır olarak Türkiye' den aldım, diğerini ise 2. el olarak yurtdışından. İlk fırsatta videoları ile eklerim inşallah Smile
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 5 Ağus. - 14:00

Saatleriniz çok güzel. Gerçekten Casio G Shock ların hakkını vermek lazım dijital saat olarak bu alanda üstlerine yok. Yıllar önce hesap makinalı bir Casio m vardı, çok severdim o saati . Ama bu gidişle bana bir G Shock aldıracaksınız Very Happy .
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 6 Ağus. - 10:06

Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Son 2 saatimin videosu henüz hazır değil ama fotoğraflar olduğu için paylaşayım dedim, videoları da en kısa zamanda çekip eklerim kısmetse. İlki G-Shock AW-571 Gaussman, yanlış bilmiyorsam 1998 yılında çıkmış bir model, daha önce de bahsetmiştim, ben ilk G-Shock' ımı bir derginin arka kapağında görerek almıştım, işte o reklamda toplam 6 model vardı, bu Gaussman de onlardan biri Very Happy ebay' deki bir kullanıcıdan açık arttırma ile aldım, 66$ ile bende kaldı, 30$ da gönderim ücreti ödedim, emsallerine göre çok uygun fiyata geldi, eski bir saat olduğu ve az bulunduğu için satan kişiler eğer temizse çok yüksek paralar istiyorlar malesef, onlara göre çok iyi bir fiyata aldım, hem analog hem de dijital olan bir model, fotoğrafları ekleyip diğer saate geçeyim, videoyu daha sonra ekleyeceğim kısmetse.

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6008684986_dcdbf05239_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6008709230_7ef02063a1_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6008154117_1f9ce76c49_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6008146743_4472f1936e_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6008169911_90d22ca4c6_z

Burada da AW-571 Gaussman ve GW-100 Antman yanyana
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6008178325_a1211e5a3d_z

Diğer saat çok yeni bir model, Japonya' da geçen ay çıktı, oradaki modelin burada satılana göre birkaç fazlalığı var ve oradaki fiyat 400$' a yakın, Japonya' da fiyatlar epeyce yüksek, ben Sirkeci' den aldım, herzaman aldığım yerden, fiyatı biraz yüksek olduğu için taksitli olarak aldım, nakit olarak 330-340TL gibi bir fiyata alınabilir büyük ihtimalle, tabi fiyatlar dolara da bağlı olduğu için biraz oynayabilir. Model G-9300GB Mudman, G-Shock' ın Master of G serisinden, bu modelde pusula da var, G-Shocklarda 2000 yılında çıkan Wademan modelinden sonra ilk pusulalı model. Sınırlı sayıda olduğu ve normal modeliyle fiyat farkı olmadığı için GB modelini aldım, kadranda altın renkli süslemeler kullanılmış. Fotoğrafları ekleyeyim

Bu modelin normal rengi bu şekilde
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 GW-9300-1

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6008642266_e586e58e0a_z

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6008656012_a84e6b8b30_z

Burada Mudman ve Riseman yanyana
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6008122863_8f8b756c4f_z

Bu da şuan bende bulunan tüm G-Shockların toplu fotoğrafı
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6008185683_ee981ce7a1_b

Şimdilik bu kadar arkadaşlar, en kısa zamanda yeni modellerle görüşmek üzere.
christiano

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 6 Ağus. - 11:49

çok güzel saatler arkadaşım,hepsini güle güle sağlıkla kullanman dileğiyle
christiano

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 6 Ağus. - 11:53

G-9300GB Mudman modelinin Japonya versiyonundaki fazlalıklarından bahsetmişsiniz,bilginiz varsa bizi aydınlatabilir misiniz ne gibi farklılıklar ve ya ek özellikler var?
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 6 Ağus. - 12:24

Teşekkür ederim, inşallah hepberaber daha güzellerine sahip olalım. G-9300' ün Japonya' da satılan versiyonu GW-9300 olarak geçiyor, büyük ihtimalle Avrupa' nın büyük bir kısmı ve Abd' de de GW-9300 olan satılır. İlk fark Multiband 6 olması, yani Japonya, Çin, Almanya, İngiltere ve Abd' de bulunan toplam 6 tane atomik saat kulesinin menzilinde olduğu zaman, saat kuleden aldığı sinyal ile kendini doğru zamana ayarlayabiliyor, eğer bu kulelerin menzili dışında biryerde iseniz de normal olarak aylık +-15 saniye bir fark oluşabiliyor saatte. 2. fark ise saatin kayışının iç tarafında karbon fiber malzeme kullanılmış, hem görünümü biraz farklı hem de yanlış bilmiyorsam biraz daha sağlam bir malzeme. Başka da bir fark yok bildiğim kadarıyla.
christiano

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 6 Ağus. - 12:30

Bilgilendirme için çok teşekkürler,inşallah hep birlikte Smile
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 6 Ağus. - 20:22

İyi günlerde kullanın saatlerinizi. Son saatlerinizden özellikle mudman'i görünüş ve özellik açısından beğendim. Video incelemesinde pusulanın nasıl çalıştığını gösterirseniz çok memnun olurum. İnceleme için de teşekkürler, epey detaylı olmuş.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 8 Ağus. - 4:54

Arkadaşlar videolar hazır ama öncekiler kadar güzel olmadı malesef, özellikle Mudman' in videosu epey kötü oldu ve uğraştırdı. Ekran siyah ve oldukça yansıtıcı olduğu için doğrudan çekim yapmak imkansız, düzgün çıktığı açıyı tutturmak çok zor, 7-8 kere denedim, ışık yansıdığı için fotoğraf makinesi de odaklanamıyor haliyle Smile Pusulayı da göstermeye çalıştım ama pek anlaşılmıyor gibi açıkçası. Artık böyle idare etmek lazım, şimdiden özür diliyorum Smile

G-9300GB Mudman

AW-571 Gaussman
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 8 Ağus. - 7:00

@ Sgi,

Yeni saatlerinizi güle güle kullanın. Yalnız saatler gittikçe birbirine benzemeye başladı sanki. Dah sonra yine dijital düşünürseniz Protrek gibi farklı bir seriye yönelin derim.

Tabii bundan da önce aslında artık yeterince dijital yaptığınıza göre belki bir mekanik saatin tadına varabilirsiniz.
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 8 Ağus. - 8:47

Emeğinize sağlık, gene güzel paylaşımlarda bulunmuşsunuz, teşekkürler.
Mudman sizin de belirttiğiniz gibi siyah renk ve camdan dolayı kamera çekimi için oldukça zorlayıcı bir obje olmuş buna rağmen anlaşılır bir çekim. Birkaç kez izledikten sonra pusulayı çözdüm sanırım Smile Görebildiğim kadarıyla ince, açık renkli bir çizgi beliriyor pusula kısmında. İşlevsel gözüküyor.
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 8 Ağus. - 9:09

Teşekkürler Smile Mudman' in pusula kısmı dediğiniz gibi, alt sayısal kısımda açıyı derece cinsinden yazıyor, üstteki küçük pusula gözünde de kuzeyi kalın çizgi ile diğer üç yönü de ince çizgi ile gösteriyor ama tabi videoda pek anlaşılacak açıyı yakalayamadım Smile Mekanik saatlere de artık ilerleyen yıllarda girerim kısmetse Smile İçimdeki Casio ve özellikle de G-Shock aşkı hiç bitmeyecek tabi Very Happy
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 19 Ağus. - 5:48

Arkadaşlar kenarda bekleyen 4 model daha vardı, bugün fotoğraf çekme işini hallettim, en kısa zamanda buradaya da eklerim kısmetse, videolar hazır değil henüz, videoları da artık daha sonra Smile
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 20 Ağus. - 11:37

Evet arkadaşlar, yeni modelleri yazmaya başlayayım sırayla Smile Hepsi 2. el. İlk model DW-9000 Triple Crown. 1997 yılında sınırlı sayıda çıkmış bir model. Önceki mesajlarda paylaştığım Raysman modelini aldığım kişiden aldım. 2. el ama aslında sıfır Smile kutusu ve kitapçığı da mevcut, bilindik Japon titizliği ile paketlenmişti, Japonların her konudaki bu titizliğine hayran olmamak mümkün değil. Fiyatı, gönderim ücreti ile beraber 80 küsür dolara geldi. Çok ve ilginç fonksiyonları yok ama limitli sayıda bir model için, üstelik sıfır olunca, fiyatı çok fazla değil diye düşünüyorum. Fazla uzatmadan fotoğraflara geçeyim. Şuan için videolar hazır değil. İnşallah daha sonra.

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059194434_e99c2386da_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059194892_ed2226be02_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058647273_885558f75e_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059195868_e068fca548_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058648331_073e9aa87a_b

DW-9000 ve G-9100 Gulfman yanyana
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058648767_b2467158e9_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059197172_1b8f9d23e7_b

Bir sonraki model G-2200. Bu modelin hangi yıl çıktığını bulamadım. Tahminim 2002-2004 civarı. Bez kayışa sahip. En büyük özelliği, hangi moda geçerseniz geçin, ekranın alt kısmında saat sabit olarak duruyor ve geçtiğiniz modla ilgili ekran üst kısımda görünüyor. Satıcı sıfır olduğunu söylüyordu, galiba bir mağazada teşhir ürünüydü, kutusu falan gelmedi yanında. Gönderim ücretiyle beraber 30 küsür dolar gibi oldukça uygun bir fiyata maloldu. Fotoğraflara geçeyim.

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058649803_351b6362f1_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059198222_aefa33e914_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058650849_2275879855_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058651275_9839d08902_b

G-9100 Gulfman ve G-2200 yanyana
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058651689_d3ba795bdd_b

Bir sonraki model dw-8700. 1996 yılında çıkmış. Daha önce paylaştığım DW-6000 modeline oldukça benziyor. DW-6000' den eksiği 1/1000 yerine 1/100 kronometreye sahip olması, artısı ise eski tip yandan lambalı aydınlatma yerine yeni tip EL zemin aydınlatmaya sahip olması. Diğerleri gibi sıfır görünümünde değil ama genel olarak temiz duruyor. Camda birkaç çizik var. 50 küsür dolara maloldu. Fotoğraflara geçiyorum

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058652093_ba36121bba_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058652539_830cb1ae50_b

G-9100 Gulfman ve DW-8700 yanyana
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058652959_1f9063e43a_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058653407_a0879898ba_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058653829_5101851033_b

DW-6000 ve DW-8700 yanyana, kasaların benzerliği oldukça fazla Smile
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059202180_11642994b1_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059202576_f45961c2b8_b

Bugünlük son model de G-Cool GT-005B. Önceden paylaştığım GT-000C ile aynı kasaya sahip, modülleri farklı. Yanlış hatırlamıyorsam 1997 yılında çıkmış bir model. Bu saat de kayışı dışında oldukça temiz. Kayışı bez ve deriden oluşuyor, üst taraftaki bez kısım iyi ve temiz durumda ama alt taraftaki deri gibi olan kısım kuruyup dökülmüş. Bana maliyeti yaklaşık 25 dolar Smile Hemen fotoğraflara geçeyim.

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059203000_ee21b85ebf_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059203378_2a514ab99c_b

G-9100 Gulfman ve GT-005B yanyana
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059203780_864c0b97be_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6058656195_67cbbcf8c6_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6059204620_56a2cde184_b

Videoları da kısmetse ilk fırsatta çekip paylaşırım.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 20 Ağus. - 13:59

yenileri güle güle kullan hâyırlı uğurlu olsun...
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 3 Eyl. - 22:52

Biraz geç oldu ama videoları hazırladım. Önce hemen videoları paylaşayım ve ardından da son aldığım saati paylaşayım.

DW-9000

G-2200

DW-8700

GT-005B

Son saati geçen hafta 2. el aldım, ilanına sahibinden.com' da rastladım, fiyatı 100TL, sıfırı 100$ civarında olduğu için fiyat uygun sayılır. Saatte, camındaki 1 adet çizik dışında herhangi bir sorun yok, epey temiz duruyor. Güneş enerjili bir model. Üstten bakıldığında biraz büyük görünebilir ama kolumda olduğunu farkettirmiyor hiç, kayışı da ince ve yumuşak olduğu için oldukça rahat, kalınlığı da diğer G-Shocklara göre epey düşük, yatarken bile rahatsız olmadan takabiliyorum yani Smile Bunların dışında görüleceği gibi ekranı negatif. Fotoğraflara ve videoya geçiyorum.

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6109778403_ee451639b4_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6109779527_c363ae8a46_b

G-9100 ve G-5500 yanyana
Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6110325784_0988c01313_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6110326594_6a799d0551_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6109782539_6a3d42ef79_b

Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 6109784809_17c90b86fe_b

ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 4 Eyl. - 3:21

iyi günlerde de kullanın.

bu her geçen gün büyüyen koleksiyonun son toplu halini de tekrar görmek isterim. clown
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 4 Eyl. - 3:25

Hâyırlı uğurlu olsun güle güle iyi günlerde kullanın...
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 4 Eyl. - 8:28

iyi saatlerinizi göstersin, güle güle kullanın..
sgi

sgi

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 8 Eyl. - 9:09

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum iyi dilerleriniz için Smile Son eklediğim saatten (G-5500) sonra 3 saat daha oldu ve şuan yolda olan beklediğim 2 model daha var, yoldakiler de ulaşsın ve hepsini ekleyeyim, toplu fotoğrafı da o zaman çekerim diye düşünüyorum. Saat işinin epeyce ucunu kaçırdım son aylarda, hiç kenara para koymadan tüm parayı saatlere yatırmak böyle zamanda pek mantıklı değil aslında, biraz geç oldu gerçi ama Smile Yoldakiler de geldikten sonra uzunca bir süre saat almayı düşünmüyorum kısmetse, çok çok uygun fiyatlı birşeylere rastlamazsam tabi Smile
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 2 Ekim - 9:50

Bu Casio, Sandeman modelini de yakında çıkartacak herhalde Smile Saatleriniz ve kolleksiyonunuz çok hoş,Güle güle kullanın.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Dijital Saatlerimiz   Dijital Saatlerimiz - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 4 Ekim - 7:24

sandeman demiş ki:
Bu Casio, Sandeman modelini de yakında çıkartacak herhalde Smile

muhaha

Dijital Saatlerimiz
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» ANALOG-DİJİTAL HIZ FARKI
» Saatlerimiz ve Kol Düğmelerimiz
» Quartz Saatlerimiz
» Ust Sinif Saatlerimiz
» SUUNTO T1C BLACK PATTERN DİJİTAL SAAT