Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bugün aklımızdaki otomobil

+15
sermerhat
deka
ekonomist
certus
bumblebee
bootsector
silver
watcher
ofis
parabellum p08
sandeman
burbank
GAREZ
krytime
egunns
19 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
ytk

ytk

Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 1 Ocak - 21:04

[quote="egunns"]iç-dış S line olmalı ytk,
alttaki gümüş ama quartz gray favorim
Tr şartlarında fantazi ama birde 3.0 T Supercharged olmalı ok1

S line sart
Alirsan benzinli alacaksin bence. Audide buyuk bir keyif. Eskiden bende 2.7 twinturbo vardi, muhtesemmm bir keyifti acikcasi
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 1 Ocak - 21:42

Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 014te

Aklımdan çıkmıyor..... Very Happy
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 1 Ocak - 21:48

Yıldızı yeter. Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Pray
http://www.google.com
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 1 Ocak - 23:17

Sayın M.Ali Sade, bu delikanlı da bencileyin 72 model midir acep? Şimdi neredeyse, kuru köfte ve sarma eşliğindeki zamane yolculuklarımızın, nikotin ve kimi zaman ayak kokusu aromalı hayali geldi gözüme. En çok da manevralarına bayılırdım bu yıldızların. Teşekkür ediyorum paylaşım için, saygılarımla...
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 1 Ocak - 23:17

yıldızdan devam edelim ozaman.
Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Merb1
Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Merb2

b serisi.
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 1 Ocak - 23:45

O değilde ileride bir gün temiz bir tane bulup, bir güzel temizleyip sadece haftasonları binmelik alasım var. Benz 280 SE Crying or Very sad

Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Mercedes_280SE
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 2 Ocak - 2:44

Benim de aklıma gelir arada şöyle haftasonları binebileceğim,arada yolda kalıp sanayiyi aşındıracağım bir amerikan. Ama ikinci çocuk doğduğundan beri aklımda sadece Caddy var,resmini koymaksa burada resmi olanlara hakaret olur Smile
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 2 Ocak - 3:35

Gözüm yükseklerde değil , ilk alın terim ile bu yakışıklıyı orjinal hali ile bulabilirsem almayı planlıyorum.[img]

Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Mercedesbenz20012[/img]
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 2 Ocak - 3:41

Deniz KSK ; Balina kasa her zaman sevdiğim bir model olmuştur ve benim gözümde çok ayrıdır. W115 den sonra ileriki zamanda sahip olup zevkini yaşamayı istediğim otomobillerden biridir.

Ancak bu tip kasalara 2800cc bu kasayı pek kadırmıyor diye biliyorum. 3800 cc üstü de olabilir Smile (Denenerek görülmüştür) Balina kasa da 500 SEC çok ayrı bir zevk Smile
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 2 Ocak - 4:39

500 sec, 560 sec bunlar dehşet makinalardır. Tabir-i caizse tank gibidirler. Hala daha ne zaman yolda görsem saygı ile bakarım bunlara. prier
Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Mercedes_benz_cl_klasse_and_predecessors_500_SEC_223_HP_1961_1981_9

Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Mercedes-560-sec_5038

M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 2 Ocak - 9:41

Alıntı :
Sayın M.Ali Sade, bu delikanlı da bencileyin 72 model midir acep? Şimdi neredeyse, kuru köfte ve sarma eşliğindeki zamane yolculuklarımızın, nikotin ve kimi zaman ayak kokusu aromalı hayali geldi gözüme. En çok da manevralarına bayılırdım bu yıldızların. Teşekkür ediyorum paylaşım için, saygılarımla...

Yok değil.Bu 1976 yılı O302 broşüründen aldığım bir resim.En sevdiğim renk diyebilirim.

Ama bu otobüs içerisinde de baca gibi sigaralar içilmiş,ayaklar leş gibi kokmuş,bol soğanlı lahmacunların yenmesinden sonra biber gazından beter gazlar çıkarılmıştır,emin olabilirsin.

Bizde üretilen O302 ler yumurtaya benzer yuvarlak hatlarından dolayı "yumurta kasa" denen Alman imali asıl O302 lere göre daha köşeli ve kübik yapıya sahiptir.

Ancak "Dünya üzerinde üretilmiş en estetik otobüstür" desek fazla abartmış olmayız herhalde.

Meraklı arkadaşlar için bu konuların derya deniz paylaşıldığı sitemin adresini de aşağıya ekliyorum.

http://www.magazinulasim.com/

parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 2 Ocak - 19:46

Buyurduğunuz gibi sayın M.Ali Sade, yumurta kasaları kısa bir süre müddetince görmüşlüğüm vardır. Küçükken hep üst camlarına o kıvrımın nasıl verildiğini düşünürdüm. Seyahatlerimizde, bu otobüslere binersek yolculuk, benim iç aksamı incelememden daha kısa sürerdi. Bir de o hafif benzin kokulu güven veren motor sesleri de beni ayrıca mest ederdi. Fileli üst bagajları ve tencere kapağı misali jantlarıyla hala gözümün önünde gibiler.
Eski nesil araçlardaki platinin meme yapması, yok meksefesi, hararete düşmesi, kronik direksiyon boşlukları, sabah ilk çalıştırmadaki sübap şakırtıları, vites geçişlerinde debriyajın nazlanması, ısınmadan size yüz vermemesi gibi birçok insan benzeri özellik, belki de onları bize sevdiren şeylerdir, kimbilir.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 2 Ocak - 20:04

Değerli dostlar, resimlerini eklediğiniz W115, W126 ve W140 lar hakikaten özel modellerdir. Bunları görüp de sevenlerinin duygulanmaması mümkün değil bana göre. Webasto, tempomat, far sileceği, koltuk başlığı yatırma, havalı kilit, elektrikli perde, koltuk ve direksiyon ve de maun kaplama cömertliği, bugünün araçlarında bile sıklıkla göremediğimiz özellikler.
Kerim_91 kardeşim, umarım gönlünün muradını bulur, sen de yıldız ailesine katılırsın. W115 ler piyasada diğerleri kadar sık bulunmuyor. Ancak özenle toparlanmışları kendilerine baktırıyorlar. Aslında güzel bir proje çalışması olabilirler. Bu yaşta bu forumun sevdalısı olman bile, böyle bir klasiğin seninle mutlu olabileceğini gösteriyor zaten. Saygılarımla...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 2 Ocak - 22:55

SClass Coupe her çıkardığı modelde diğerlerine öncü olmuştur,
Mercedes başkanı da bunda açık açık herseferinde dile getiriyor; CL sınıfına ayrı özeniyoruz, diyerek...
birçok otorite de CL sınıfını dünyanın en iyisi olarak dile getirir
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 27 Nis. - 5:42

son mesajlar "yıldız" dan devam etmişken bende kendi aracımın naçizane bir resmini ekleyeyim. Aracım 1990 model w126 kasa (balina) 300 SEL

Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 4z7b7
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 28 Nis. - 0:32

Balina kasalara araba sevdam içimde alevlendikten bu yana ayrı bir gözle ve hayranlıkla bakarım.. Sizin arabanız da çok diri bakılmış nazar değmesin. Rengi yanılmıyorsam Parlament Mavisi , bu da ayrı bir renk katmış bu efsaneye... Kaç yıllık sahibisiniz acaba ?
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 28 Nis. - 3:49

Kerim_91 demiş ki:
Balina kasalara araba sevdam içimde alevlendikten bu yana ayrı bir gözle ve hayranlıkla bakarım.. Sizin arabanız da çok diri bakılmış nazar değmesin. Rengi yanılmıyorsam Parlament Mavisi , bu da ayrı bir renk katmış bu efsaneye... Kaç yıllık sahibisiniz acaba ?

Merhaba, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Aracımın boya kodu "929 Nautical Blue" , bende de yıldız hayranlığı ilk aracım ile birlikte başlamıştı, 2007 yılı Ocak ayında ilk yıldızım olan 1983 model w123 kasa bir 230e almıştım, 4 sene sorunsuz bir şekilde kullandım. 2010 yılı Mart ayında ise şuanki aracım ile takas ettim. Yani bu aracım 2 seneden biraz daha fazla süredir bende. Gerçekten w126 kasaların kıyas kabul etmez bir sürüş keyfi var. Allah isteyen herkese nasip etsin drunken
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 28 Nis. - 4:34

Allah kazasız belasız sürmeyi de nasip etsin inşallah.

Selametle.
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Bugün aklımızdaki otomobil   Bugün aklımızdaki otomobil - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 28 Nis. - 4:59

Kerim_91 demiş ki:
Allah kazasız belasız sürmeyi de nasip etsin inşallah.

Selametle.

Amin kardeşim cümlemize.

Bugün aklımızdaki otomobil
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3
 Similar topics
-
» 2. el otomobil tavsiyesi
» Otomobil genel
» Otomobil ya da Motorsiklet hayranları buraya
» Bakın bugün kim geldi...
» Bugün itibariyle birkaç istatistik