Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kronograf saniye kolu problemi

5 posters
YazarMesaj
yusufduz

yusufduz

Kronograf saniye kolu problemi Empty
MesajKonu: Kronograf saniye kolu problemi   Kronograf saniye kolu problemi Icon_minipostedÇarş. 2 Mart - 21:26

Bugün pilli kronograf saatimin takvim ayarını yaptıktan sonra farkettim ki saniye kolu 3 saniye ilerlemiş ve durmuş,önce krononun yanlışlıkla çalışmış olabileceğini düşünüp diğer butona basarak sıfırlamak istedim,saniye sıfırlandı ama tam 12 de durmadı 3 saniye ilerde durdu.Bir kaç defa daha kronoyu çalıştırıp sıfırlamama rağmen saniye kolu tam 12 de durmuyor 3.cü saniyede duruyor.
Sizce nedir durum ,üstadlar ne der bu problem için?

Selamlar
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kronograf saniye kolu problemi   Kronograf saniye kolu problemi Icon_minipostedÇarş. 2 Mart - 21:28

Ya pilin degisim zamani gelmistir ya da bir saatcide saniye kolunun yerine oturtulmasi gerekiyor.
http://www.turksaatforumu.com
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Kronograf saniye kolu problemi   Kronograf saniye kolu problemi Icon_minipostedÇarş. 2 Mart - 21:29

benim pilli seiko'da aynı özellik var. Özellik diyorum çünkü ayarlanabiliyor başlangıç noktası. Saatin ayar pimini çekip kronograf dugmesine basarsanız yavaş yavaş ilerler. Sıfır noktasına geldiginde ayar pimini içeri itersiniz sorununuz çözülür muhtemelen.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Kronograf saniye kolu problemi   Kronograf saniye kolu problemi Icon_minipostedÇarş. 2 Mart - 21:42

Haspirin, yazdıkların işe yaradı ve problem çözüldü çok teşekkür ederim.Tepe çekildiğinde krono butonuna basıldığında saniye kolunun konumu ilerlemiş oluyor.Düzeltmek için dediğin gibi Tepe çekildiğinde krono butonuna 12 konumuna gelene kadar basmak gerekiyor.
Watcher ve haspirine teşekkür ediyorum.
selamlar
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Kronograf saniye kolu problemi   Kronograf saniye kolu problemi Icon_minipostedPerş. 3 Mart - 6:40

Aynı sorun bende de vardı. Öyle kabullenmiştim saati, eksik olmayın sayenizde benimki de düzeldi.
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Kronograf saniye kolu problemi   Kronograf saniye kolu problemi Icon_minipostedPerş. 3 Mart - 20:52

rica ederim. beret
faruk

MesajKonu: Geri: Kronograf saniye kolu problemi   Kronograf saniye kolu problemi Icon_minipostedÇarş. 28 Ara. - 7:07

Yusuf bey,
Ben size bir kaç öneride bulunayım.Adım adım yazıyorum
- Ayar kurma kolunu dışarı doğru çekmelisin.zannediyorum ki 2 kademelidir 1. kademede denemeni tavsiye ederim.
-1. kademeyi çektikten sonra Alttaki sıfırlama butonuna basarak saniyeyi 0 a kadar ilerletmelisin saniye her basışında 2 dakika ileri atar.
-Olmassa,2. kadememeye getirip tekrar aynı işlemi yapın bu işlem sonunda kesinlikle olması gerekir.
Eğer yapamadıysan Cep telefonumu vereyim ben sana telde anlatabilirim kardeşim 0539 549 69 39 (faruk)
Kolay gelsin.

Kronograf saniye kolu problemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 6497'de kurma problemi
» Zenith
» Orient kalibre 46B40 referans no. ET0H003B saniye durdurma operasyonu
» Bu kronograf saat replika mı?
» Satılık Swatch Kronograf