Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

CASIO MTD-1010

2 posters
YazarMesaj
recklesstr

recklesstr

CASIO MTD-1010 Empty
MesajKonu: CASIO MTD-1010   CASIO MTD-1010 Icon_minipostedSalı 15 Mart - 0:58

Severek kullandığım bir saatim. Lume parlaklığı ve rolex sea dweller'a olan benzerliği dolayısıyla satın almıştım.
Tek yöne (anti-clockwise) bezel dönüşü ve 100 M water resistant özelliği var. Şimdi fotolar:

CASIO MTD-1010 LVgOr
CASIO MTD-1010 WCiea
CASIO MTD-1010 5d80a
CASIO MTD-1010 ZL6Tw
CASIO MTD-1010 XcyJ5
CASIO MTD-1010 Sci4m
CASIO MTD-1010 O1ZeQ
CASIO MTD-1010 TnqvG
CASIO MTD-1010 LOuEP
CASIO MTD-1010 3szxh
recklesstr

recklesstr

CASIO MTD-1010 Empty
MesajKonu: Geri: CASIO MTD-1010   CASIO MTD-1010 Icon_minipostedCuma 22 Tem. - 3:38

Arşiv olsun diye youtube'a ekledim. Forumumuzun logo ve adresini de videoya ekledim. Logoyu eklerken izin almak aklıma gelmedi, eğer istenirse videoyu silebilirim.
burbank

burbank

CASIO MTD-1010 Empty
MesajKonu: Geri: CASIO MTD-1010   CASIO MTD-1010 Icon_minipostedCuma 22 Tem. - 6:21

Rolex'i oldukça andırıyor. Her iki kordonu da güzel olmakla beraber kauçuk kordon saati daha iyi tamamlamış görünüyor. Luminovası da başarılı. Sanırım bezeldeki nokta üzerindeki luminova rengi farklı. Bir de akrep yelkovanın luminovası indekslere göre düşük kalmış. Bunun nedeni o kısma yeterince ışık uygulanmaması mı? Normalde ya benzer olur ya da akrep yelkovanın luminovası daha kuvvetli olur saatlerde çünkü.

Kurma kolu vidalı mı? Çapı kaç mm?

Videoda çekim yaparken sesi açmadın herhalde. Bir de video incelemesinde Saat ve tarih ayarı ile bezel dönüşü, kordon klipsi açıp kapama, demonstrasyonu ile mümkünse karanlıkta luminova çekimi ve kolda çekim de yaparsan daha güzel olur.

En son burbank tarafından Cuma 22 Tem. - 8:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
recklesstr

recklesstr

CASIO MTD-1010 Empty
MesajKonu: Geri: CASIO MTD-1010   CASIO MTD-1010 Icon_minipostedCuma 22 Tem. - 7:40

Üstteki resimlerde saati bir dk. kadar sarı lamba ışığına tutmuştum sonrasında böyle renk farkı oldu. Beyaz ışığa (tasarruflu ampül) mağruz tutunca bezeldeki fosfor hafif daha koyu olmakla birlikte aynı renk değerinde. Işık kaynağına göre değişen bir durum var. Kollar ve bezeldeki fosfor seviyesi çok daha düşük, karanlıkta en çabuk kararan onlar oluyor. Indeksler daha uzun süre ışık veriyor. Saati göremedikten sonra pek işe yaramıyor lumisi lakin otobüste,minibüste altgeçitte girince çok dikkat çekiyor Smile
Kurma kolu standart, vida olayı yok. Şu anda bulunduğum yerde cetvel yok, bezelden dolayı yanılabilirim ama göz kararı 41-42mm gibi duruyor.
Bu ilk inceleme videom oldu. Eksiklikleri hatırlatmanız iyi oldu. Ayaküstü bir çekim olduğu için çoğu şeyi atlamışım. Bezel ve saat tarih ayarını içeren bir video eklemeye çalışacam daha sonra.

CASIO MTD-1010
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Casio
» Casio G-Shock
» CASIO EF543D 2AV
» Casio MDV102-1AV
» casio chrono str-1000