Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat)

4 posters
YazarMesaj
MuhammetTüfekçi

Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat) Empty
MesajKonu: Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat)   Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat) Icon_minipostedPerş. 29 Ara. - 4:53

1-2 Gün önce saatçiye verdiğim saati bugün gittim aldım.(Saat durmuştu,hiç bir şekilde hareket etmiyordu)Şimdi saati aldım fakat; Saat çalışıyor ama saatçi arada sırada el ile kurmamı söyledi.Saat otomatik.Neden böyle bir şeye gerek var ki?Aklıma gelen tek ihtimal;Saatin otomatik kurma mekanizması bozulmuş ve yapamamış.Bu nedenle saati elle kurmam gerektiğini söyledi.
Sizce neden öyle demiştir?Bir püf noktası falan mı var? beret
Not:2-3 gün kurmayacağım.Eğer durarsa otomatiği bozulmuş demektir.
Valjoux

Valjoux

Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat) Empty
MesajKonu: Geri: Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat)   Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat) Icon_minipostedCuma 30 Ara. - 5:27

Tesbitiniz doğru,saatin otomatik sistemi düzgün çalışmadığı için saati kurmuyor olabilir,ustamızın bu durumu baştan tesbit edip söylemesi gerekirdi ya saatinizin elle kurulma özelliği olmasa sorun nasıl çözülecekti.
Saatinizin otomatiği'nin kurup kurmadığı anlamak için saati elinizle kurmadan sabahtan akşama kadar kolunuzda taşıyın akşam saati çıkarıp bırakın saatiniz hiç hareket görmeden 40 saat civarında çalışması gerekir bu süreleri yakalayamıyorsa otomatik kurma sisteminde bir sorun var demektir.

MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat)   Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat) Icon_minipostedCuma 30 Ara. - 5:57

Kurmadım bugün.Bakalım duracak mı?Bu arada saat çok eski kurulmadan 40 saat çalışacağını sanmam.
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat)   Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat) Icon_minipostedCuma 30 Ara. - 6:05

Başka bir başlıkta görmüştüm saatiniz Citizen(Miyota 8200) di galiba,o saat ise,40 saat civarı çalışması gerekir.
MuhammetTüfekçi

MesajKonu: Geri: Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat)   Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat) Icon_minipostedCuma 30 Ara. - 7:10

Evet hocam o saat Smile
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat)   Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat) Icon_minipostedC.tesi 31 Ara. - 3:23

Ustam süper hafıza
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat)   Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat) Icon_minipostedC.tesi 31 Ara. - 3:50

İzmir'deysen valjoux'a ver bence o eleman yapamamış...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com

Saatimi tamire verdim,belirli aralıklarla kurman gerekli dedi(Otomatik saat)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türkçe konuşarak İsviçre'den Justex saat siparişi verdim :)
» Basit Saat Tamiratı İçin Gerekli Teçhizatlar
» Otomatik Saat
» Ferrari otomatik saat
» Sağlam Otomatik Saat