Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?

+15
lombardo
sazcı67m
sahin456
Deniz-KSK
bao.bao
ofis
ytk
Magneto
M.Ali Sade
vervito
burbank
deka
Analyzer
teng
MuhammetTüfekçi
19 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
lombardo

lombardo

Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?   Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 23:01

teng demiş ki:
Esir almak yok, vieux o piyasayı çökertince de ellerinde kalan malları yok pahasına alacağız,... hahaha

Efendim ayıptır söylemesi; Erol TAŞ ruhum kabardı, müsadenizle:

NIHAHAHAHAHAAAAHHAAA

yaw çok feci şeyler geliyo aklıma da, forumdur yazmayalım Smile
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?   Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 2:14

teng demiş ki:
Ama mekanizmalarının 3 önemli eksikliği var,
1. mekanizmalarını süsleyip, allayıp pulllayıp satmasını bilmiyorlar,
2. saniye stopu yok
3. elle kurulamıyorlar.

2011 koleksiyonda artık elle kurma+hack second+safir camlı modeller var artık.... ve inanılmaz güzeller... Sadece şunu umuyorum, yoğun talep karşılık Aslan saatin fiyatları arttırmaması. Gerçi yukarıda bahsettiğim özellikli yeni nesil modellerin fiyatları eskilere göre fazla ama daha fazlası çok fazla olur Smile Yani yeni seriler bir nevi aşağı yukarı Orient Star düzeyinde artık hem kalite hem de fiyat olarak.

60.yıl modeli, artık tükendi ancak o modeli kasa ve kadran olarak birebir aynısı (kadranda 60.yıl yazmıyor ve logo olarak Orient Star yazıyor) , makine olarak ise kurmalı değil otomatik ama elle kurma ve hack özellikli bir makine ile Orient Star koleksiyonunda mevcut.
-http://www.seiyajapan.com/product/O-WZ0251EL/ORIENT-STAR-CLASSIC-WZ0251EL.html fiyat olarak da 60. yıl ile aynı neredeyse.. hafif daha pahalı.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?   Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 2:16

Uzanamadığımız ciğere m.ndar mı diyoruz şimdi? kahkaha2
teng

teng

MesajKonu: Geri: Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?   Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:38

Bana mı diyorsun diable
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?   Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 11:24

hepimiz adına söylemiştim Smile
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?   Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 20:12

ciğerlerle bir sorunumuz olduğunu zannetmiyorum da bence biz, uzanılabilir ciğerler sunmayan kasaplara; 'mundar' dan çok daha fazlasını diyoruz... Smile
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?   Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 21:25

önemli olan kendini bilmek bu isviçreliler kendini bilmiyor.yakında uzka doğudan bi darbe yiyecekler.oda bizim işimize yarar. okkiii
civciv

MesajKonu: Geri: Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?   Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 7:43

Orient makinaları gerçekten şaşılacak hassasiyete sahip. Daha önce sahip olduğum ve sattığım Skeleton Racing modeli günde +2,3 saniye kadar sapıyordu.

Yaklaşık 1,5 ay önce aldığım Vintage modelinin sapma seviyesi ise ağzımı açık bıraktı. Çünkü neredeyse hiç yok. Saati en son bu ayın 2'sinde bir toplantıda takmıştım. O gün bugündür watchwinder'da duruyor, ara sıra döndürüyorum, koluma takmışlığım bile yok. Ve 12 gündür +1,2 saniyeden (12 günün toplamı) fazla bir fark görmüyorum. Sanki quartz bir saat gibi.

Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 2v2fs
celahir

celahir

MesajKonu: Geri: Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?   Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 10:29

[quote="civciv"]Orient makinaları gerçekten şaşılacak hassasiyete sahip. Daha önce sahip olduğum ve sattığım Skeleton Racing modeli günde +2,3 saniye kadar sapıyordu.

Yaklaşık 1,5 ay önce aldığım Vintage modelinin sapma seviyesi ise ağzımı açık bıraktı. Çünkü neredeyse hiç yok. Saati en son bu ayın 2'sinde bir toplantıda takmıştım. O gün bugündür watchwinder'da duruyor, ara sıra döndürüyorum, koluma takmışlığım bile yok. Ve 12 gündür +1,2 saniyeden (12 günün toplamı) fazla bir fark görmüyorum. Sanki quartz bir saat gibi.

Orient'i yıldız olmayan, basit ama sağlam oynayan iyi bir takım oyuncusuna benzetiyorum bu açıdan.

Orient'in mekanizması mı?Seiko'nun mekanizması mı?
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Cortebert cep saati mekanizması
» Otomatik Miyota 8215 mekanizması
» Bu saatin mekanizması veya sizce ederi nedir?