Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir

+13
Kerim_91
deka
mehmet_34
ytk
Bakone
vervito
Deniz-KSK
movement34
gokhandeniz
crazyhours
ofis
teng
bootsector
17 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
teng

teng

Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir   Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 20:06

Ok. rota aslında düz ama kürenin üzerinde zahiri olarak eğimli gözüküyor...
lombardo

lombardo

Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir   Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 20:42

Özenerek yaptığınız açıklamalar için tşkler bootsector. Siz de uçuşla ilgili yolculara bilgi verirken o meşhur ses tonuyla mı konuşuyorsunuz diycem ama neyse, onu sormayım artık Smile
fuurkann

MesajKonu: Geri: Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir   Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 2:51

Cevaplarınız pilotluğu sevmeyen birinin yapabileceği bi meslek olmadığını gösteriyor. Hobi olarak eğlenceliye benziyor.
Her mesleğin zorlukları vardır, ancak sizinki ZOR MESLEK vesselam..

Yukarıda başlangıç seviyesi olarak geçen tip uçaklar, yani hobi olarak kullanılan uçakların vergilerini de merak ettim, var mıdır yok mudur çok mudur_?

Bir de izninizle Planör leri sormak istiyorum. Eğitimleri, ortalama masrafları, kullanım alanları, sınırlamaları.. Kısa bi bilgi verebilirseniz sevinirim..

Şimdiden teşekkürler..
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir   Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 8:07

@teng
Aynen öyle tayfun abim. Demek ki anlatabilmişim Smile

@lombardo
Büyük bir sabırla okuduğunuz için ben teşekkür ederim. Ufak da olsa bir faydam olduysa ne mutlu bana. O karizma ses tonundan bende maalesef yok. Ama kaptanlar öğretir herhalde Very Happy

@fuurkann
Mesleğimin kıymetini bilen birisini görmek beni çok mutlu etti.
Uçakların vergileri derken tam olarak neyden bahsettiğinizi pek anlamadım.
Alım satım vergisi mi? Yıllık vergisi mi? Tam olarak neyin vergisinden bahsediyoruz?
Planör çok zevkli bir havacılık dalıdır. Vır vır motor sesi duymadan sadece rüzgarın sesiyle uçtuğunuzu hissedersiniz.
Eğitimi bildiğim kadarıyla Eskişehir İnönü Havaalanında veriliyor.
Havaalanı dediğime bakmayın. Çim pisttir ve ICAO(uluslararası havacılık organizasyonu kuruluşu) tarafından tanımlı bir havaalanı kodu yoktur. Bu yüzden oraya gidecek ufak uçakların pilotları uçuş planlarına 4 haneli ICAO kodu(LTBA=Atatürk, LTBJ=İzmir Adnan Menderes) yerine ZZZZ şeklinde yazarlar ki tanımsız hava meydanı demektir. Yanına da koordinatlarını yazarlar. Burada termik çok olduğundan planör eğitimleri burada Türk Hava Kurumu tarafından verilir. Bildiğim kadarıyla yazları ücretsiz kurs açıyorlar ama tam da emin değilim. Aynı uçaktaki gibi yalnıza kalıyorsunuz belli bir süre sonra. Yanınızda hocanız olmadan uçtuğunuzda havacılık ritüeli olarak oradaki dereye atmak suretiyle ıslatıyorlar falan Very Happy
Kullanım alanları ve kısıtlamaları konularında birşey söyleyemeyeceğim zira bu konuda çok bilgim yok. Ancak bilgi alırsam burada mutlaka paylaşırım...
fuurkann

MesajKonu: Geri: Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir   Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 28 Nis. - 5:36

Vergi olarak yıllık vergiyi merak etmiştim, yani temmuz pulu falan var mı, muayene sıklığı zorunluluğu falan da tabi Very Happy
fuurkann

MesajKonu: Geri: Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir   Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 28 Nis. - 5:39

Ücretsiz kurs mu_? bi araştırayım ben onu, fırsatım olursa gitmek isterim ok1

ama erken ıslanırım gibi geliyor bana okkiii

Havacılıkla İlgili Tüm Sorulara Cevaplar Bu Başlıktan Verilecektir
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Kadran tamiratı
» Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız
» İsviçre'ye Restorasyon için giden Omega'lar - öncesi ve sonrası
» Bu forumda AUTOPAGER ile ilgili sorun var...
» Rus saatleri ile ilgili önemli haber