Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SEIKO MOD Anket

+23
deka
SEBA
bootsector
benwade
hozburun
caneryerinde
cleric
ofis
sandan
bstsn
vervito
krytime
austun
frown
yusufduz
teng
GAREZ
brkgler
mehmet_34
ticktock
ytk
tmr5555
borahan
27 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Hangi Mod'u tercih ediyorsunuz?
Tasarım1
SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Vote_lcap63%SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Vote_rcap
 63% [ 24 ]
Tasarım2
SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Vote_lcap29%SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Vote_rcap
 29% [ 11 ]
Tasarım3
SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Vote_lcap8%SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Vote_rcap
 8% [ 3 ]
Toplam Oylar : 38

YazarMesaj
brkgler

SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 9:01

abi nasıl işinize gelirse diyeceğim ancak hazır Uzakdoğu büyükelçimiz yerine ulaşmışken şansımızı denemekte ben fayda görüyorum... mesajı iyi verebildim mi acaba Very Happy, en azından fabrika çıkışlarının yaklaşık 50 dolar altta olduğunu biliyorum...

şimdi toplu alım işinde bize hiç bir firma uzakdoğudan saatleri toplu bir şekilde göndermez ancak perakende şeklinde dağıtım yapılabilir. Bu saatin fiyat aralığında aldığım hiç bir saatim gümrük işlemi görmedi. Eğer kişi başı 300 tl ye biz bu işi bitireibliyorsak ayrıca bir başarıdır bu fumeur
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 10:06

elçinin işi başından aşkın, şimdi bununla da uğraştırmayalım. bence herkes kendisi ebayden alsın.. kadrana kime yaptırtmayı düşünüyorsunuz? diğerlerinden farklı bir mod kadran olmayacaksa o zaman hazır kadran da alsak Smile tabii o zaman bunun neresi proje oldu diyeceksiniz?. guluyor
brkgler

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 10:19

evet abi kesinlikle... hazır kadran işine toptan karşıyım... zaten vakti zamanında hazır kadranları yapan adam yakın zaman önce vefat etti Very Happy şu anda tekrardan imalat yapan varmı bilmiyorum

kadran imalatı için büyük ihtimalle en yakındaki projeye denk getirebiliriz.. veya Çindeki imalatçılardan en uygun olanını seçeceğiz.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 10:38

hazır mod kadranlar satılmıyor mu zaten? Borahan'ın açtığı ankette tasarım olarak sunulan alternatifler baz alınarak yeni kadran mı yapılacak yoksa var olan seiko FF mod kadranlarında mı alacağız anlamında onu anlamadım ben.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 10:49

Bu proje için toplu saat alımı ne zaman olacak? Modifikasyon ürünleri ne zaman çıkacak ve onun ücreti ne zaman verilecek? İşin içinde Avicenna projesi de olmasından dolayı tarihlerin netleştirilmesini rica ediyorum. Böylece ben de projeye dahil olabilirim.
brkgler

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 10:52

bu öyle kapsamlı bir iş değil sadece saati olmayan dostlaırmız için ekstradan 100-150 dolar gerektirir. Tarih verme hususunda ise adet ile yarıştığımızı ilk mesajımda da belirtmiştim adet arttıkça fiyat ve zaman düşer. Şu an da 20-25 kişilik bir liste için maliyet üst sınıda olur en az 50-100 arası bir katılımın oluşması lazım... ayrıcaTürksaat projesi her zaman öncelikli öyle bir projenin önünü böyle basit bir mod ile kapatmak yanlış olur
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 10:59

@brkgler
Dostum emin ol Avicenna saatinden alacak adam aha Seiko Mod yapıyorlar diye Avicenna'yı askıya almaz Very Happy
Önünü kapatması değil ama Avicenna'yı zaten alacağım, buna zaman açısından uygun düşmesi ihtimaline göre para yetiştirebilirim. Zaman limitlerini sormamın sebebi budur. Bu proje de bence yabana atılacak birşey değil.
Bir de şunu sormak istiyordum:
SNZH57 için 100m su geçirmezlik demişler. Bizim modifikasyonlardan sonra aynı su geçirmezlik devam eder mi?
Bir de isteyenler için bu saatin camı safir cam ile değiştirilebilir mi?
Son olarak konuyla çok alakalı olmayacak ama, 100m su geçirmezlik son hız kulaç atarken(hakikaten hızlı yüzerim Smile ) saate su kaçmaması için yeterli bir birim midir?
teng

teng

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 11:24

100 m wr ile yüzebilir, hatta şnorkelle dalabilirsiniz. Kadran değişim wr ye tesir etmez, ancak kapağı kapatacak kişinin işi biliyor olması gerekir.
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 12:03

Sn. Teng'in söylediklerine ek olarak, bu saatin tepesi vidalı değil, onu belirteyim, saati tabiiki safir cam ile değiştirmek mümkün (link bulursam paylaşacağım)

Meak edenler için kadran değişimi resimli, anlatımlı: http://www.replica-watch.info/vb/showthread.php/replacing-seiko-snzh53k1-94590.html
http://www.behance.net/timurpinar/frame
SEBA

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 12:27

Merhaba ,
+Saat olarak listeye dahil eder misiniz ?
deka

deka

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 20:54

tmr5555 demiş ki:
Sn. Teng'in söylediklerine ek olarak, bu saatin tepesi vidalı değil, onu belirteyim, saati tabiiki safir cam ile değiştirmek mümkün (link bulursam paylaşacağım)

Meak edenler için kadran değişimi resimli, anlatımlı: http://www.replica-watch.info/vb/showthread.php/replacing-seiko-snzh53k1-94590.html
Safir cam olayını açarsanız sevinirim, birde maliyeti nedir?
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 23:54

Şu sitede saatle birlikte 45 Euro gibi bir ek ücretle safir cam takıyorlar: http://www.monsterwatches.eu/eu/index.php/seiko5-watches/seiko5fathoms/snzh51

Ama İstanbul'da 45 euro'dan daha uygun bir fiyata iyi bir saat ustasına safir cam taktırabileceğinizi düşünüyorum.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 2 Mart - 0:26

Camı taktırırız da istanbulda, ancak camın su geçirmezliği konusunda istanbulda garanti gerecek usta benim bildiğim yok.. ben birkaç saatim için bu konuyu hayli araştırdım zamanında...

En son vervito tarafından Cuma 2 Mart - 3:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 2 Mart - 1:53

Eğer öyleyse sakat iş.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 6 Mart - 1:00

19 numaraya da yazılmamı rica ediyorum.(toplamda 2 adet almak isterim).

Bu arada güncel durum nedir mod sürecinde?
brkgler

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 6 Mart - 4:02

50 kişilik sayının dolmasını beklemekteyiz Smile dolduğu gün bir haftalık süreyle kadran beğeninize sunulacak.. ardından imalat
arctura

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 6 Mart - 6:59

bende varım beni de ekleyebilir misiniz
arctura

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 6 Mart - 7:37

ya galiba önce bi'seiko almak lazım Very Happy forumu baştan okumayınca....şimdilik bekmedeyiz
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 6 Mart - 11:37

Sayıyı yazarken beni de yazın ok1
http://www.techno-fi.net
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 6:20

Koskoca amsterdamda bir tane mod icin uygun saat bulamadim, ustune bir de yagmurdan siriksiklam oldum.. Rezalet ya.. Ebay yollarina basvuracagiz galiba sonunda..
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 6:21

ben bugün 2 adet aldım e-baydan Smile 10 güne elimde fumeur
brkgler

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 7 Mart - 7:03

oh ne güzel... orjinal halide çok kullanışlı bir saat Very Happy
standbye

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 9 Mart - 10:33

Yaa ben bunu nasıl kıyıp da modluycam Smile ben önce bir kayış düşünüyorum sonra kadran olabilir bu hali bile çok şık gören herkes beğeniyor.

SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Img0169y.th
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 9:29

Bu arada ben projeden durumum değişene kadar çıkmak durumundayım.

Base olarak aldığım saatin kasası üzerinde deneyler yaparken kasa çelik olmadığından komple erimiş bulunuyor Very Happy

Yenisini almaya çalışıyorum bulabilirsem, tekrar yazarım Smile
brkgler

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 9:38

Very Happy kolay gelsin
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 9:42

Ah bu Çinliler ah diyorum Smile

Adamlar saatin özelliklerinde stainless steel yazıyordu. Ocağın üzerinde boya çıkacak mı diye deney yaparken bir baktım ki sıvı hale geçti Very Happy

Aldığım saat şuydu: (Bezel ve bezel insert'ü halen duruyor)

SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Imgp3871v
deka

deka

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 10:31

Son halini de görseydik fumeur , paslanmaz çelik dedikleri "stainless steel back" olmasın.
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 10:38

deka demiş ki:
Son halini de görseydik fumeur , paslanmaz çelik dedikleri "stainless steel back" olmasın.

Muhtemelen Stainless Steel Back'miş Very Happy

Son halini soğuduktan sonra küfrederek çöpe attığım için fotoğrafını çekmeyi unuttum.

Ama örneklemem gerekirse son hali aynı Salvador Dali'nin "Persistence of Memory" isimli eserindeki saatler gibiydi:

SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 The-persistence-of-memory

Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 10:40

Very Happy iyi benzetme...
deka

deka

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 10:44

Neyse geçmiş olsun. Very Happy
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 10:53

Sağolun Smile
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Mart - 11:17

Slava markası ne hallere düşmüş yaw... oysa ne saatleri üretilmiş Sovyetler zamanında..
ticktock

ticktock

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 9:02

Bugun snzh57 ime kavustum arkadaslar Smile

onceden de soyledigim gibi ebayden aldim, 2 hafta icinde geldi sag salim Smile

teng

teng

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 9:04

ben ise hala bekliyorum...
ticktock

ticktock

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 9:32

gecmis olsun Abi bayadir bekliyorsun sanirim.

Ben de bugun kotu bir haber aldim, ismarladigim steinhart marine chronometer i yanlis bir yere kargolamislar sanirim :( onunla ugrasacagim.

birazdan seikonun fotograflarini eklerim.
ticktock

ticktock

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 9:41

SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Fotoraf12b

SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Fotoraf13

SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Fotoraf14

caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 10:30

sm ticktock kaça maloldu size?
teng

teng

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 10:46

İyi günlerde kullan benimkinin eli kulağında . Resmini değişik bir açıdan çekmişsin.
bezeli dönüyor değilmi ?
ticktock

ticktock

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 11:52

Evet Abi bezel donuyor.

resmi de bezel iyice belli olsun diye bu aciyla cektim.

su brandy strap lerden almak lazim simdi. metal kayisla pek hosuma gitmedi.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 19:36

Güle Güle kullanın ticktock Seiko'yu.Kordon değişince havası da değişir.
Steinhart da hayırlı olsun .Günter Steinhart nasıl hata yapmış öyle,yanlış adrese kargo..ilginç.Saat geldiğinde bol resim bekleriz.
ticktock

ticktock

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 14 Mart - 22:42

Cok tesekuurler Yusuf Bey.

Hatayi Gunder Steinhart yapmamis, kargo firmasi dhd yapmis, umarim bu karisiklik cozulcek.
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 7:07

Üstadlar, ben bir modifıye yaptım bile:
SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Photoqrz
Kayış, corvus watches'den
Kadran, watchuseek forumu için özel üretilmiş. dagaz watches diye bir siteden aldım fakat malesef kadran tükendi artık :-(
Şimdi bir tane daha saat almam gerekecek.
benwade

benwade

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 7:14

Ben de aynı kadrandan istiyorum, nasıl bulurum acaba?
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 7:37

Dediğim gibi, malesef tükenmiş, ama bunları yapan yeniden yapmayı planlıyormuş, adamın online sitesini özelden atabilirim isterseniz.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 8:58

İyi düşürmüşsünüz kadranı tmr5555, güle güle kullanın.Sitesinde FF mod kadran yoktu,ne ara koymuş da bitmiş.
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 10:00

Üye olduğum bir forumda halen bu kadrandan satıyorlar. 55$ kargo dahil şeklinde bir fiyatı var, aklınızda olsun.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 15 Mart - 19:21

Bende aynı forumda görmüştüm sanırım,3 ü bir yerde gibiydiler.Ama iki kat fiyatına satıyor.
ticktock

ticktock

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 22:56

teng

teng

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 23:53

Bence bu kadran daha güzel olur ama kırmızı logo işi bozmuş.
ticktock

ticktock

MesajKonu: Geri: SEIKO MOD Anket   SEIKO MOD Anket - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 23 Mart - 0:12

ben de ayni fikirdeyim ama hic yoktan da iyidir diye dusunuyorum.

SEIKO MOD Anket
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» Anket
» Avicenna Anket
» Bu da başka anket
» Saatimizin çapı için anket
» E-Bay'den Seiko Alırken Dikkat Edilecek Hususlar & Sahte Seiko'ları Tespit Etme Kılavuzu