Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Seiko

+29
kelby
sifujack
crazyhours
krytime
bumblebee
sami Ertaga
teng
Axiaziz
borahan
onder
solestar
aaltindeger
lakajahaga
Mori
denizcimavisi
ertay
egunns
Polemik_
rundll32.exe
peugeot206wrc
deka
tumer1903
Tolga
ziyaliv
watcher
vervito
certus
asiruh2009
Azizim
33 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

Seiko Empty
MesajKonu: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 6 Tem. - 6:00

Dünya'da quartz saat teknolojisini ilk defa kullanan ve dünyaya bu teknolojiyi lanse eden şirket ünvanını koruyan Seiko, dünya'daki saat şirketleri arasında kurulduğu günden bu yana aynı aile tarafından yönetilen tek saat şirketi olarak da ayırt edici bir özellik arz ediyor.
Başkan ve CEO'luğunu ailenin üçüncü kuşak torunu Shinji Hattori'nin yaptığı Seiko Watch Corporation'ın da için de bulunduğu Seiko grubu, Seiko, Epson, Seiko Instruments entergre devre üretimi, mikro mühendislik, yazıcılar, elektronik parçalar, LCD-LED ekranlar,robotikler ve optik camlar konularında uzmanlığını sürdürüyor. 15 milyar Euro ciro ve 120.000 çalışanı ile Seiko Global, farklı alanlarda uzman bir teknoloji grubudur.
1881 yılında Kintaro Hattori'nin yenilikçilik tutkusu ile kurulan Seiko, ilk duvar ve masa saati üretimine başladı, ardından 1895 yılında "The time keeper" adını verdiği ilk cep saatini üretti. Seiko, 1913 yılında ise her parçası Japonya'da üretilen ilk kol saati olan Seiko Laurel'i piyasaya sundu. İlk kronograf saati 1941'de, ilk otomatik makinası Marvel'i de 1956'da üreten Seiko böylece saat üretimi konusundaki yeniliklerini devam ettirdi.
Mekanik saatlerin hassasiyetinin yeterli seviyede olmaması saatçilik dünyasında hassas saat üretme araştırmalarının artmasına yol açtı. Araştırmalar sonucunda ilk kez Seiko, 1969 yılında dünyanın ilk quartz kol saati Seiko Astron'ı icat etti. Quartz madenini alarak kol saatine ilk entrege eden ve quartz saat teknolojisini dünyaya lanse eden şirket Seiko'dur. Bu 20. yüzyılın saat teknolojisi olmuştur. Mekanik saatten daha hassas olduğu için diğer saat markaları da quartz saat üretmek durumunda kaldılar.
1975'te üretilen ilk dijital quartz kol saatinin ardında, Seiko 1988 yılında pil gerektirmeyen dünyanın ilk jeneratörlü quartz kol saatini tanıttı. Dünya'nın en küçük jeneratörünü içeren bu saate Seiko AGS adını verdi. 1994 yılında gücünü pil yerine kullanıcısının kol hareketlerini elektriğe dönüştürerek ürettiği enerjiden alan dünyanın ilk mini jeneratörlü quartz kol saati Seiko Kinetic'i geliştirdi. Başlangıçta ilk Kinetic saatlerin hareketin enerji rezerv kapasitesi 3 gün iken daha sonra bu kapasite Seiko teknolojisi ile 7-14 gün, 2 ay ve 6 ay olmak üzere arttırıldı. 1999 yılında daha da geliştirilen bu sistem ile Seiko Auto Relay teknolojisi sunuldu. Bu sistem ile saat hareketsiz kalsa bile 4 yıla kadar doğru zamanı hafızasında saklıyor. 2000 yılında da Perpetual Seiko Calender ile quartz teknolojisi en görkemli gelişimine ulaştı : 10 yıl pil ömrü, 2100 yılına kadar ayar gerektirmeyen takvim ve yılda + - 20 saniyelik hassasiyet.
2005 yılında Basel world fuarında tanıtılan dünyanın ilk elektronik mürekkepli saati, 2006 yılında yılın elektronik saati Grand Prix'te Geneve ödülünü aldı.

SEIKO SAAT TEKNOLOJiLERi:
Spring Drive, SEIKO tarafından, 1969'da Astron'dan sonra üretilen en önemli ürünlerden biridir.
Bütün mekanik saat teknolojileri temel alınarak tasarlanmıştır. Fakat yepyeni bir teknoloji kullanarak saatin kendi kendini her gün 1 saniye ileri ya da geri alarak zaman ayarlarını güncel tutması sağlanmıştır.

Seiko Kinetic, 1986 Basel Fuarı'nda SEIKO ilk Kineticörneğini "AGM" ismi altında tanıttı. Bu, kinetic enerjyi, elektirk enerjiye dönüştüren ilk saatti. 21 yıl önce atılan bu ilk adım, çevre dostu,yüksek performanslı ve uzun ömürlü Kinetic Serisi'nin başlangıcıydı.

SEIKO mekanik piyasasında yüksek bir düzeyde yerini almış olan bu dizaynlar, büyük özenle tasarlanmıştır.6R20 modelinin yakutları hariç, bütün kısımları SEIKO tarafından üretilmiştir.Saatte 28,800 vuruş yapan bu saatler 208 bölümden ve 29 mücevherden oluşmuştur.

SEIKO Quartz, saat tarihinde büyük bir buluş olarak yerini almıştır.1969'da üretilen saat, o dönemde kullanılan saat konseptini büyük ölçüde değiştirmiştir. Dünya'nın ilk quartz saati,SEIKO Quartz ASTRON,Aralık 25,1969'da piyasaya sürüldü.

SEIKO SAATLERİ TARİHÇESİ

1881 - Kintaro Hattori tarafında, günümüzde Seiko Co, adı ile bilinen, K. Hattori Co, Ltd. kuruldu.
1892 - Seikosha Saat Fabrikası'nın kuruluşu. Duvar saatlerinin üretimine başlanıldı.
1899 - ilk alarmlı saat üretimi başlanıldı.
1902 - Masa saati ve müzikli saat üretimine başlanıldı.
1913 - Japonya'da ilk kez kol saati üretimine başlanıldı.
1917 - K. Hattori Co., Ltd., halka açıldı.
1924 - Seiko markası ilk kez saatlerin üstünde kullanılmaya başlanıldı.
1964 - Japonya'daki Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın resmi sponsoru oldu.
1968 - Hong Kong'a üretim başladı.
1970 - Amerika'ya üretim başladı.
1971 - ingiltere'ye üretim başladı.
Seiko Time Corporation, Kanada'da ilk USA ofisini açtı.
1972 - Almanya'ya üretim başladı.Japonya'daki Sapporo Winter Olympic Oyunları'nın resmi
sponsoru oldular.
1973 - Dünya'nın ilk LCD ekranlı, 6 haneli saati üretildi.
1974 - Brezilya'ya üretime başlandı.
1975 - Dünya'nın ilk çok işlevli dijital saati üretildi.
1976 - Dünya'nın ilk alarmlı kol saati üretildi.
1977 - Avusturalya ve Panama'ya üretime başlanıldı.
1978 - İsviçre'ye üretim başladı.
1979 - Arjantin'deki Dünya Futbol Şampiyonası'nın resmi sponsorlarından biri oldu.
1979 - İsveç'e üretim başladı.
1980 - Hollanda'ya üretim başladı.
1981 - Dubai'ye üretim başladı.
1982 - İspanya'daki Dünya Futbol Şampiyonası'nın resmi sponsorlarından biri oldu.
Dünya'nın ilk TV saati üretildi.
1983 - K.Hattori Co., Ltd. Hattori Seiko Co.,Ltd.olarak yenniden isimlendirildi.Dünya'nın ilk ses kaydedebilen saati üretildi.
1984 - Seiko Pyramid Talk isimli, dünyanın ilk konuşan saati üretildi.
1986 - Meksika'daki Dünya Futbol Şampiyonası'nın resmi sponsorlarından biri oldu.
1989 - Thailand'a üretim başladı.
1990 - Hattori Seiko Co., Ltd, Seiko Corporation olarak yeniden adlandırıldı.Italya'daki Dünya Futbol Şampiyonası'nın resmi sponsorlarından biri oldu.
1991 - Finlandiya ve Taiwan'a üretim başladı.
1992 - İspanya Barcelona Olimpiyat Oyunları'nda resmi sponsorlardan biri oldu.
1993 - S-YARD Golf Sopalarının üretimi başladı.
1994 - Beijing'de pazarama ofisi açıldı.
Norveç'teki, Lillehammer Olympic Winter Games'in resmi sponsorlarından biriydi.
Seiko Kinetic serisinin üretimi başladı.
1995 - Alba Spoon serisinin üretimine başlanıldı.
1996 - Seiko Optical Products Inc. kuruldu.
Seiko Clock Inc. kuruldu.
Seiko Precision Inc. kuruldu.
1997 - Seiko Jewelry Co. Ltd. kuruldu.
1998 - Japonya'daki Nagano Olympic Winter Games'in resmi sponsorlarından biri oldu.
2000 - Seiko S-Yard Co. Ltd. kuruldu.
2001 - Seiko Watch Corporation kuruldu.
2002 - Amerika'daki Salt Lake City Olympic Winter Games'in resmi sponsorlarından biri oldu.
2005 - Seiko Spring Drive piyasaya sürüldü.
2007- Seiko Spring Drive Chronograph piyasaya sürüldü.
Hindistan Ofisi açıldı.
asiruh2009

asiruh2009

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedSalı 7 Tem. - 1:14

ya nedendir bilmem SEIKO ya karşı bir ilgim var tercih meselesi ama SEIKO bana göre bir numara tabi diğer lüks markalarada saygım var .
certus

certus

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 8:53

ya bu işten iyi anlayan birileri Spring Drive teknolojisini değerlendirebilir mi, bir çok yabancı forumda bu teknolojiyi mekanik saatlere ihanet olarak algılayanlar gördüm.. nedir olayımız ?
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:10

benim biildiğim ilk quartz saatleri Hamilton yapmıştır. yamuluyorsan düzeltin.
The first electrically-powered watch, the Hamilton Electric 500, was released in 1957 by the Hamilton Watch Company of Lancaster, Pennsylvania.
Wikipedia'dan alıntıdır.
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:18

pardon benim hatam ilk quartz Astron'du. Hamilton Electric 500 sadece ilk elektrik ile çalışan saat idi. bu saatin yayı ve balansı var idi.
watcher
Admin
watcher

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 9:35

certus demiş ki:
ya bu işten iyi anlayan birileri Spring Drive teknolojisini değerlendirebilir mi, bir çok yabancı forumda bu teknolojiyi mekanik saatlere ihanet olarak algılayanlar gördüm.. nedir olayımız ?

Bence bu soruyu Ziyaliv'i forumda ilk yakaladiginda sor o bu konuyu cok iyi biliyor...
http://www.turksaatforumu.com
certus

certus

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 21:44

O zaman ziyaliv dostumuzu davet ediyor spring drive olayını çözmesini istiyoruz kendisinden...
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 21:46

valla bana sorarsanız spring drive kısa öz olarak güzel bir şey. o fiyatlara da değer. Smile teknik detaylara benden daha bilgili arkadaşlar varken girmeyeyim.
ziyaliv

ziyaliv

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 1:53

Devetiniz üzere konuya daha girmemiştim ama duyucunca geldim.

Seiko SPRİNG DRİVE teknolojisi isviçreli saat üreticilerini hasta etmiş ve hayretler içersinde birakmiş makinadır. Spring Drive makinalarda kurma mekanizması diğer otomatiklere göre %30 daha verimli çalışmaktadır. Ve saatteki günde 1 saniyelik sapma derecesi işviçreli saat üreticilerini oldukça hayrete düşürmüştür. Spring Drive da dikey kavrama sistem kullanılmıştır. Bu sistem sayesinde kronometre atarak değil "akarak" hareket eder ve kronograftaki saniye atlamalarını minimuma indirir ve ayrıca saatlerde kronometre dügmelerinin hassesiyeti için kolon çarkı kullanılmıştır. Bu makinanın geliştirilmesi yaklaşık 28 yıl sürmüştür ve satışa sunulduğu anda saat sektörünü alt üst etmiştir. Ve spring drive teknolojisi quartz değil zemberekli bir otomatik saat teknolojisidir. Benim incelemelerime göre göre saatte 50 adet çark ve tabii 50 adette taş kullanılarak saatin hassayeti arttırılmıştır. 5 katmandan, rotoruyla birlikte 6 katmandan oluşan bir makinadır spring drive, saatte küçük bir aks kullanmıştır, küçük bir aksın salınma performansı büyük bir aksa göre daha performanslı olacaktır. İri bir zemberek kullanılmış oldugundan saat 72 saatlik güç rezervine sahiptir.

VE ŞİMDİ YAZACAKLARIM BİR TAHMİNDİR!!!!

"Saatin bir bolümünde elektronik aksam mevcut, bobin ve entegreden ibaret olan, bu da şunu ifade edebilrir. Saatin aksının hareketi aynı zamanda bir elektrik enejisi ile entegre ve bobinin çalışmasını sağlayarak saatin saniye atışlarına bir kontrol mekanizması olarak konulmuş olabilir. bu da saatin atışalarını anlık mıknatıslanma ile kontrol edilebilir durumunu ifade eder. Ama Spring Drive mekanizmasında kesinlikle PİL YOKTUR, tamamıyla mekanik bir saattir."

SPRİNG DRİVE 5R86 CALİBRE nin özellikleri:

- Gücünü otomatik kurulan zemberekten alır
- Günde +-1 saniyelik hassaslık
- 72 saat güç rezervi
- 12 saate kadar ölçüm yapan kronometre
- 416 parçadan oluşan mekanizma
- 50 taşlı yani 50 adet çark
- +%30 otomtik kurma performansı

Seiko Seiko507_7
Seiko Img_springdrive01

üstteki resimde son kısım elektro manyetik güç ile saatin zembereğin atışını kontrol ederek saatin günlük şaşmasını kontrol eder.
Tolga

Tolga

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 2:20

ziya kardes fiyat ne spring drive da
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 2:32

8000 lira ve üzeri.
Tolga

Tolga

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 2:51

Tesekkurler flyingostrich. Fiyattida kendi gibi guzelmis.
tumer1903

tumer1903

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 12:32

hakıkaten tam bir sok tam bakıcaktım fıyatlarına 8000 demek ben araba almayı tercıh edıyorun su anlık
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 12:54

arkadaşlar Pulsar otomatik makinelerde seiko kalibresi mi kullanıyor? evetse bir modelini hemen alacağım. model PK6019X. kasa dizaynı Daniel Roth modeli. Seiko Pulsarpk6019x
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 14:07

arkadaşların merak edebileceği bir konu Seiko5'deki 5'in ne anlama geldiğini
5 stands for the five attributes of these watches.

1. Diaflex (unbreakable mainspring)
2. Diashock (shock resistance)
3. Automatic winding
4. Date/date indication
5. Water resistant
deka

deka

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 19:53

ilginç,daha önce duymamıştım,sadece öylesine bir rakam sanıyordum.
Azizim
moderator
Azizim

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 23:48

Güzel ve faydalı bir bilgi.
Azizim
moderator
Azizim

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPaz 19 Tem. - 0:23

FlyingOstrich demiş ki:
arkadaşlar Pulsar otomatik makinelerde seiko kalibresi mi kullanıyor? evetse bir modelini hemen alacağım. model PK6019X. kasa dizaynı Daniel Roth modeli. Seiko Pulsarpk6019x
Evet Seıko calibre kullanıyor.
asiruh2009

asiruh2009

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 20 Tem. - 23:29

ya bu sprıng drıve olayına tam anlamıyla hastayım süper.....
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedSalı 18 Ağus. - 10:34

Seiko 1000069q
ne saat ama... mete abi, koleksiyonluk bir parça değil mi? sizde olmamış olmaz Smile
peugeot206wrc

peugeot206wrc

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedSalı 18 Ağus. - 11:28

Son günlerde Seikolarda hoşuma giden model,

Seiko SRP029K1

Teknik Özellikleri:

Seiko
Model : SRP029K1
Type : Sports
Metal : Stainless Steel
Movement : Automatic
Seiko Gents automatic.
Caliber: 4R15A (22 Jewels)

Hardlex crystal - Flat.
Black dial with large numerals.
Water resistant 10 Bars
Crystal caseback.
Screw in crown with resin guards.
With solid links stainless steel bracelet

Bracelet reference: 30151-GI
Lugs width 22mm
Case width : 43mm
Case width : 47mm with crown
Case thickness: 13.5mm
watcher
Admin
watcher

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedSalı 18 Ağus. - 20:02

FlyingOstrich demiş ki:
Seiko 1000069q
ne saat ama... mete abi, koleksiyonluk bir parça değil mi? sizde olmamış olmaz Smile

Evet yaw tam kolleksiyonluk bir parca, iste arkadaslara boyle seyler tavsiye ediyorum, iyi durumda yakalarlarsa kacirmasinlar cunku fiyat/performans acaip uygun...
deka

deka

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedSalı 18 Ağus. - 20:15

peki watcher senin son aldığın choronolu seiko içinde aynı şeyleri söyleyebilirmiyiz,bu saatle arasındak değerlendirmeyi nasıl yapıyorsun,chronolu seiko bir saatçide var 250TL istiyor,pazarlık yapılabilir,bilemiyorum,o saate 250 ya alındığını varsayarsak nasıl bir fiyat akaça alınırsa iyi olur,tavsiye edermisin?(elinde birde aynı saatin kasa vs. de var,belkide 2 saatden bir saat çıkarmıştır,detayını bilmiyorum,o anda düşünmediğim için sormadım)
watcher
Admin
watcher

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedSalı 18 Ağus. - 21:08

Evet dostum, benim gorusume gore bunlar cuzdani cok uzmeyecek kolleksiyonluk saatler.
Piyasadaki kronolu ve dayanikli saatlere bir goz atarsak en uygun olanlari bunlar.
Piyasada benim aldigim 6139 model kronolular temizlik durumlarina gore 150 euro ile 400 arasi geziyor.
Senin gordugun saat eger temizse o fiyata alinir, benimkini 120 euroya almistim, ama daha once bir tane 80 euroya da aldim ama pek temiz degildi ve krono butonlarindan birinde sorun vardi.
Saatciye biraz baski yapip 200tl ye alirsan guzel is cikarmis olursun bence, ustelik takmasi da cok keyifli bir saat ve cok cok saglam. Kayisi metal ve orjinal olursa daha iyi. Bir de adama sugecirmezlik konusunu sor, contalarini filan iyice takmis olsun. Istersen pazarliga ikinci saatin parcalarini da dahil et ileride baska bir saat icin isine yarayabilir ya da internetten parcalar satin alip ikinci bir saat yapabilirsin.
deka

deka

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedSalı 18 Ağus. - 21:12

ok. ancak saatçi bulunduğum şehirde değil,burdur da oraya bir geçtiğimde dediğin gibi , hem alıcı gözüyle inceleyeyim,hemde pazarlık yapayım.şu an için hemen olmayacağından sonuç alırsam bildiririm.
watcher
Admin
watcher

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedSalı 18 Ağus. - 21:22

ok :ok3:
rundll32.exe

Seiko Empty
MesajKonu: Seiko Direct Drive Moon Phase   Seiko Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 11:38

http://www.seikowatches.com/products/premier/kinetic_ddmp/srx003p1.html

http://www.seikowatches.com/products/premier/kinetic_ddmp/srx004p1.html

merhabalar. Seiko'nun yeni çıkan bu modelini almayı düşünüyorum ama kararsızım. Seiko'nun bu modeli hem klasik hemde spor sayılır. Bunun dışında hoşuma giden markaların fiyatları uçuk biraz. Zenith, Rolex, Spring Drive gibi. Tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Tavsiye edebileceğiniz başka marka ve modeller varmı?
asiruh2009

asiruh2009

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPaz 30 Ağus. - 22:28

bu yanlış bilmiyorsam kınetıc bir model güzel ama bilindiği gibi kinetik modeller melezdir muhakak bir isviçre otomatik almanı oneririm illa yukarıda saydığın markalar almana gerek yok onlara yakın ayarda çok sağlam ünlü ve güzel marklar da var. arkadaşlar sna marklar hakkında yardımcı olucaklardır...
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 4:13

bu seiko'nun fiyatını bilmiyorum ama moonphase'li bir saat alacaksam Longines favorimdir.
watcher
Admin
watcher

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 4:21

Bir saate pil girdimi herkeste alerji yapiyor :hehehe:
Longines iyi bir saat, komple mekanik yani 50 yil sonra da calisacak bior saat, kinetik saat ise ziyaliv arkadasin anlattigina gore bes yilda bir pili degisecek, 20 yil sonra teknoloji degistiginde pil bulamama sorunu olacaktir, halbuki longines saati torunlarin da takacaktir.
Simdiden ilk pilli elektromekanik veya quartz saatlerin pillerinden bulmak imkansiza yakin hale geldi, simdiki piller uymuyorlar.
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 4:24

hakkaten, accutronlara rahat pil bulunamiyor diye bir şey okumuştum doğru mu yani?
watcher
Admin
watcher

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 4:46

evet dogru accutronlara takilan pillerin voltaji biraz degisik ve yeni pillerden takilirsa sorun yaratiyor ve saatte sapmalara neden oluyormus.
rundll32.exe

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 6:14

teşekkürler. Bence de otomatik saatler daha mantıklı gibi. bu model yeni çıkmış taksitle 1350 TL dediler tahtakalede. Ama sadece fiyat sordum. Pazarlık payıda olur illaki. Bu arada zenith chronemasterların fiyatları hakkında bilgisi olan varmı. İstanbulda nerde satılır bu marka. Hiç araştıran oldumu.
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 9:33

POlemik araştırmışdı, ondan cevap bekleyin.
deka

deka

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 9:40

FlyingOstrich demiş ki:
POlemik araştırmışdı, ondan cevap bekleyin.
bende polemik in po sevdası nereden geliyor diyordum,şimdi anlaşıldı demek POlemik,ilginç bir yaklaşım. :hehehe:
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 9:48

)))) yahu Onur'un nikini yazarken hep o harfidi buyuk olrak çıkıyor. Onur, PO'yu almalısın, bak her yerden sinyaller çıkıyor bu yönde Smile)
deka

deka

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 9:48

evet kader ağlarını örüyor,sonuç kaçınılmaz. :gule gule:
bu arada hammy GMT de durum nedir?
Polemik_

Polemik_

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 20:32

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 20:42

bir ara takvim düzelmişti demiştin sorun devam ediyormu?, PO için bayramda yarısından fazlası toparlanmış olacağına göre bayramda epey el öpeceksin demek ki :lol!:
Polemik_

Polemik_

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 20:59

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 21:14

bana sık sık dile getirdiğin gibi sonunda paraya kıyıp PO yu alamıyacan gibi geliyor ya haydi hayırlısı,gönlüne göre olsun. :gule gule:
egunns

egunns

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 22:49

bence bu rundıı Smile

Seiko L27178783

fiyat x 3 tabi...şaka bi yanada...ben olsam bu seikoların yerine daha çok araştırırdım
watcher
Admin
watcher

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 23:27

iste buuuu, bu longines'e hasta oldummm
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 5:31

bu Longines Perptual mi?? fiyati nedir? işte longines diyince insanın aklına böyle bir saat geliyor.
ertay

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 10:18

hayir bildigim kadari ile perpetual degil..
ayni modelin, power gostergeli ortadan merkezi saniyeli olan modelide var, fiyat olarakta ikiside ayni para, bu model ile bir ara ilgilenmistim, 3 atm olmasindan dolayida vaz gecmistim, cok uygun bulursam yinede dusunecegim bir saat.
bu spor bir saat degil, 3 atm yeterli vs. gibi dusunebilirsiniz, fakat herkesin bir takintisi var iste..
asiruh2009

asiruh2009

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 6:58

çok suyla haşır neşir olmıyacaksan bu güzel bir saat ama yinede karar senin tabiki....
deka

deka

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 7:30

bence 30 metre falan hiç önemli değil,200mt de olsa hiç saatle suya banyoya girmem. :siritiyom:
vervito

vervito

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 8:57

water resistancy benim için de çok önemli. mesela PSR 516'ım bence en büyük eksiği 5atm olması.
bu yüzden dalgıç satler karşı özel bir zaafım varr Smile
denizcimavisi

denizcimavisi

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 14:12

FlyingOstrich demiş ki:
arkadaşların merak edebileceği bir konu Seiko5'deki 5'in ne anlama geldiğini
5 stands for the five attributes of these watches.

1. Diaflex (unbreakable mainspring)
2. Diashock (shock resistance)
3. Automatic winding
4. Date/date indication
5. Water resistant

Çok sağol,yararlı bir bilgi.Sen söyleyene kadar bir seiko 5 kullanıcısı olmama rahmen hiç neden 5 diye düşünmemiştim.
asiruh2009

asiruh2009

Seiko Empty
MesajKonu: Geri: Seiko   Seiko Icon_minipostedPerş. 17 Eyl. - 1:04

adamlar birde SEIKO ANANTA diye bir model çıkarmış resmi web sitesine bakmanızı taavsiye ederim..

Seiko
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» sıfır seiko mini monster snzf51j1 ve seiko quartz kronograf snd779p1
» E-Bay'den Seiko Alırken Dikkat Edilecek Hususlar & Sahte Seiko'ları Tespit Etme Kılavuzu
» Satılık seiko snzf51(seiko mini monster)
» alınık seiko orange moster ve seiko 5 snzh57j
» Seiko Snad11p - Seiko Snad23p-p2