Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sıradaki saatiniz hangisi olacak?

+36
bravoecho
hasanyuceer
Muhendis78
uzbey
Deniz-KSK
GAREZ
Bakone
profurio
bootsector
haspirin
alptuncel
aaltindeger
deka
bumblebee
Muvakkit
dreren
Drao
sifujack
burbank
cemele
crazyhours
silver
junkee
MUstafa Bozer
MortingenStrasse
Polemik_
Axiaziz
krytime
M.Ali Sade
porter
ertay
egunns
watcher
teng
Azizim
solestar
40 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
burbank

burbank

Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 23:03

Acaba siz bu saatle ilgili biryerlerde inceleme yapmış olabilir misiniz? Eğer yoksa kullanımı ile ilgili gözlemlerinizi, bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?
Özel mesaj olarak da atabilirsiniz. Şimdilik en azından okuyabiliyorum. Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 23:13

Herhangi bir incelemem bulunmamaktadır, üzerinde standart 7S26 makina bulunmakta, sade ve basit bir makina,metal kordonu daha çok beğendiğim ve ayrıca bulamıyacağım için tercih ettim,ancak biraz ağır olduğunuda kabul etmek lazım,ancak bileğe oturuşu rahat, ayrıca bu saatde en hoşuma giden taraf sıradışı tasarımı,birde ingilizce bir link gönderiyorum.
http://www.thepurists.com/watch/features/8ohms/7s26/
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 23:25

@ Deka

Ben bunu çoktan indirdim netbook'a yükledim bir de çıktısını aldım yolda giderken parça parça okudum.

Ben sizden birebir kullanırken yaşadığınız izlenimleri almak istemiştim. Very Happy

Paylaşım için teşekkürler.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 23:30

http://quartzimodo.com/seiko-skx779k-review/

Bu da ilgilenebilecekler için purist kadar teknik olmasa da kullanımla ilgili samimi ve sıcak bir inceleme yazısı.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 23:30

Birebir kullanım derken, saati sürekli kullanmadığım için çokda fazla yorum yapamıyacağım, 3-5 gün takıp yerine kaldımıştım, ara sıra da koluma takıp bakıyorum, dalgıç saat olduğu halde suyla bile tanışmadı. fumeur
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 23:35

Böyle hikayeli, tecrübe paylaşımlı değerlendirme yazılarını okuması çok hoş oluyor.

@ sifujack

skz 249'a neden franken monster'da dendiğini öğrendim. Saatin yanındaki vidalarının frankenstein'ın boynuna geçirilmiş ve her iki taraftan çıkan çubuğa benzetilmesinden dolayı bu ismi vermişler.

Bu arada daha önceki sendeki seiko'nun pek çok lakabı olduğundan bahsetmiştin. Saatinin modeli ve lakaplarını yazabilir misin?
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 23:46

@ Deka

Evet çoğumuz Desk Diver'ız muhtemelen zaten. clown Ben de yazlıkla franken monster la en fazla şnorkelle 5 metreye dalmışımdır, deniz kabuğu çıkarmak veya balıklara daha yakından bakmak için. Ama dalmak için üretildiği için yapılan farklı dizaynlar, güçlü kasa yapıları ve luminovaları insana başka bir güven ve zevk veriyor. Sonuçta diver saatler normal kullanım koşullarına karşı da daha dayanıklı oluyor.

Mesela benim franken monster'in su altındaki görüntüsü müthiş. Kadran çok net ve okunaklı ve duruşu çok keyifli...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 12 Ekim - 1:08

Amaçda bu değil mi?
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 0:34

burbank demiş ki:
sendeki seiko'nun pek çok lakabı olduğundan bahsetmiştin. Saatinin modeli ve lakaplarını yazabilir misin?

http://www.turksaatforumu.com/orijinal-saat-ncelemeleri-reviews-f18/seiko-5-atlas-skz211j-t1156.htm
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 1:03

@ sifujack

Teşekkürler.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 2:00

Şimdi baktım, bu benim de çok sevdiğim bir model. Sarı akrep, yelkovan ve saniye kolu çok hoş. J kodlu olanını nereden buldun? Şanslısın. Güle güle kullan.
Bakone

Bakone

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 2:04

Bende eğer şanslıysam bu gece ilk otomatik saatimi almayı planlıyorum. okkiii
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 2:12

Ooo hayırlı olsun, modelini ve resmini koymayacak mısın? Malum bu bölüm bunun için. Artık aldıktan sonra bir inceleme yazısı da eklersin.
Bakone

Bakone

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 2:20

Tabiki koyarım temsili de olsa resmi olsun. Smile

Saat Seiko 5 Snzg11k1.Rengi ve naylon kordonlu olması nedeniyle bu saatte karar verdim.Zaten benim gibi öğrenci adama da en fazla bu saat uygun olur diye düşünüyorum. Very Happy

Almayı başarırsam saat elime ulaştığı anda inceleme yazısına başlarım. Smile

Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 SNZG11K1_1
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 2:25

Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Franck002
benim sıradaki de bu.. foto alıntıdır sayın kuvarsit kızmasın kendisinden sipariş verdim inşallah onaylar en kısa sürede Smile
hem nik için de iyi oldu, artık bunun fotoğrafını takarım avatarımın yakasına . Kısmetse bir gün de gerçeğinin ta kendisini takarım koluma (boşta bir 18000 dolar bulur bulmaz Smile
not: burda saat kaç diye sormayın ben de anlamadım ....
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 2:34

Bakone demiş ki:
Bende eğer şanslıysam bu gece ilk otomatik saatimi almayı planlıyorum. okkiii
üstad bu gece derken ? ben tam anlamadım yani Smile
bu saat te güzel seçim , krem kadranlısı da bana gelecek ama inşallah boyutunu incelemeden aldığım aynı saatin küçük kasalısı gibi zevksiz değildir... yoksa seiko yu silerim valla (çok umurundadır ya Smile)
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 2:34

bence 02:46/14:46 gibisinden bir saatte gözüküyor... benim hoşuma gitmedi... OMEGA, SEIKO, orient, citizen gibi markaları tercih ederim yada 1980 öncesi modelleri...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 2:41

GAREZ demiş ki:
bence 02:46/14:46 gibisinden bir saatte gözüküyor... benim hoşuma gitmedi... OMEGA, SEIKO, orient, citizen gibi markaları tercih ederim yada 1980 öncesi modelleri...

sen bakabiliyorsan youtube dan crazyhours yaz orda net anlaşılır.
saatin özelliği klasik dizilimdeki gibi okumuyorsun kaçı gösteriyorsa odur yani burda saat 6 ya 10 var gibi yelkovan 12 de olsaydı saat 6 idi yani ve 6 dan sonra hoop 7 ye atlayan bir akrep 5 saat birden atlayıp 7 ye geliyor akrep ve de mekanik olarak ...
böyle bir şeyi gereksiz bulanlar çoğunlukta zaten forumda ama ben hala vazgeçemedim bir gelsin bakalım saat yorumunu yapacağım ...
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Sıradaki saatiniz hangisi olacak?   Sıradaki saatiniz hangisi olacak? - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 14 Ekim - 2:45

crazyhours demiş ki:
GAREZ demiş ki:

sen bakabiliyorsan youtube dan crazyhours yaz orda net anlaşılır.
saatin özelliği klasik dizilimdeki gibi okumuyorsun kaçı gösteriyorsa odur yani burda saat 6 ya 10 var gibi yelkovan 12 de olsaydı saat 6 idi yani ve 6 dan sonra hoop 7 ye atlayan bir akrep 5 saat birden atlayıp 7 ye geliyor akrep ve de mekanik olarak ...
böyle bir şeyi gereksiz bulanlar çoğunlukta zaten forumda ama ben hala vazgeçemedim bir gelsin bakalım saat yorumunu yapacağım ...

sadece kadranda olan bir şey değilmiş... Blue için bu video var: