Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Omega

+33
bootsector
Murat Vurucu
M.Ali Sade
krytime
speedmaster
ggkhann
Axiaziz
cemele
kelby
adonis
teng
rundll32.exe
bumblebee
Efe
egunns
DJouneyt
solestar
ertay
bravoecho
hunterbjk
aaltindeger
watcher
ooomegaa
certus
seastar1000
asiruh2009
deka
MortingenStrasse
Polemik_
bizantolog
forbidden
vervito
Azizim
37 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
Polemik_

Polemik_

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 3:12

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 23:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 3:42

soldakilerde benim gönlümü çeldi.
bizantolog

bizantolog

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 3:59

Polemik_ demiş ki:
Abi o saat 2. el bir Reduced olabilir.

Çok benziyorlar. İkisi de siyah kadranlı ve krono dizilimleri aynı.

Ama Reduced 37-38 mm civarında, arka kapağı cam ve otomatik. Speedy ise 42 mm, arka kapağı metal ve kurmalı. Uzaktan ya da ilgisi olmayan biri tarafından rahatlıkla karıştırılabilir. Senin de Omega'ya, özellikle yeni Omega'lara ilgin olmadığını biliyorum.

Smile

Dediğin doğru olabilir, yarın izinliyim bir bakacağım, özellikle arka kapağını merak ediyorum.

Şahsen kendim böyle bir saat takmam ama sevenlere bir hizmet olsun Smile
http://www.mekaniksaat.com
certus

certus

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 10:00

Bir omega hikayesi

En büyük özelliğim takıntıdır. Son takıntım da Omega Speedmaster, kısaca “moonwatch” diyelim. Saatlerimi internet başında moonwatch ile ilgili bilgi toplayarak geçirdikten sonra, hatta en gereksiz ayrıntıları öğrendikten sonra, bağlandım ve takıldım bu saate. Tamamdır, olay budur, tek bir saatim olsa bunu isterim dedim bunu alırsam bırakırım bu işi (saat araştırmalarını) dedim. Acaba ben de polemik gibi para biriktirebilir miyim diye bile düşündüm bir dakika için, ama hemen ardından acımasız gerçekler tek tek yüzüme çarptı. 1. Part-time bir işte 500 milyona çalışıyorum. 2. Bu iş aralık ayında sona erecek. 3. Doktoraya başlamak üzereyim, yani çorba parasına talim edeceğim gene hem de uzun bir süre için.
Gene de sanki alacakmışım gibi bakmaya devam etti saate. Bugün okuldan dönerken kuz saate uğrayayım dedim, vitrindeki saatlere bakar biraz kafa dağıtırım diye (böyle de kafa dağıtılır mı drunken ) Bir baktım moonwatch orda, uzanmış sere serpe resmen spotların altında güneşleniyor, kilitlendim kaldım tabi. Dakikalarca faklı açılardan saati görmeye çalıştım, pek tatmin olamadım haliyle. Böyle olmayacak dedim, bir fiyat alıyım bahanesiyle daldım saatçiden içeri sanki alacakmışım gibi. Sordum, satıcı önce pek ilgilenmedi tekrar vitrinin önüne geldik beraber. Hangisi dedi, şu sarının yanındaki dedim. Hee, o mu valla 7-8 milyar yapar dedi. Ben tabi şoklarda, yok anasının dini diye içimden saydım. Muhabbeti sürdürmek için peşin versem ne kadar indirim yaparsınız dedim. Yapmıyoruz dedi, aha ikinci şok Smile Neyse hiç istifimi bozmadım tabi. Adam ciddi ciddi düşündüğümü görünce buyurun içeride bakalım demez mi, dünyalar benim oldu. Bakalım saate dedi, uzattı bana. İlk defa bu kadar güzel bir saati aldım elime herhalde. 42 mm olmasına rağmen bileğime tam oturdu, özellikle saatin nostaljik yapısına bayıldım. İnternetteki resimler saatin hakkını kesinlikle vermiyor. Ayrıca saat görüntüsünden hiç beklenmeyecek derecede hafif geldi bana. Hemen kurup çalıştırmamak için zor tuttum kendimi. Bu arada adam saatin liste fiyatına baktı 4500 chf. mış dedi, buda 6255 TL yapar dedi.10 veya 6 taksite bölebiliriz dedi. Adam daha saatin fiyatını bilmiyor, dikmişler oraya resmen süs bitkisi.. Neyse ben bir düşüneyim dedim ve çıktım…
Saat gerçekten klasik olacak kadar güzel, ama fiyatı da beni kötü yollara sevk edecek kadar pahalı. Neyse en azından elime alıp inceleme fırsatı buldum.
vervito

vervito

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 11:04

dostum kronik hastalar kulubune hoş geldin Smile
ooomegaa

ooomegaa

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 11:09

gerçekten istersen birgün o saate sahip olursun. tıpkı ona dokunmayı başardığın gün gibi,
ama bunu bir takıntı olarak düşünmeni değil, omegayı anlamanı dilerim.
ooomegaa

ooomegaa

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 11:15

FlyingOstrich demiş ki:
dostum kronik hastalar kulubune hoş geldin Smile
alkisalkis bizi bakırköy paklar (belki) onlarıda kendimize benzetmezsek tabi. Smile

En son ooomegaa tarafından Çarş. 19 Ağus. - 11:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 11:34

işte en çok bu saatlere yaklaşımımızı, onları beğenimizi ilginç şekilde anlatışımızı seviyorum Smile

umarım bir gün sahip olursunuz, saatler zaten fiyatları nedeniyle istesek de aceleye gelemiyor.
bizantolog

bizantolog

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 21 Ağus. - 1:00

Pat diye lafı dolandırmadan söylüyorum: İleride topluluk olarak kendimize saat alabiliriz aslında.

Hepimizin para durumu malum. Mesela ben şimdi evin mutfağını yaptırıyorum, ayrıca 5000 tl kredi çekmiştim onu ödüyorum, bir de evin yalıtımı yapılıyor payıma düşeni ödemeye başlayacağım önümüzdeki aydan itibaren, okuldu, çocukların masrafı derken... yani durum iç açıcı değil şimdilik.

Hepimizin aşağı yukarı benim gibi sorunları (belki daha az, belki daha fazla) var. Buna rağmen, bir önerimi ilginize sunayım.

Mesela certus arkadaşımıza saat alalım derim. Ben özellikle kredi borcum bittiğinde her ay certus'un hesabına 100 TL aktarırım, örnek veriyorum watcher abimiz de bir 100 öder, bir başkası 50 TL, bir diğeri 200 TL, 40 TL filan derken bir bakmışız ki certus kardeşimin kolunda istediği Omega!

Sonra certus kardeşimiz de rahata erdiğinde sisteme dahil olur ve sıradaki arkadaşın hesabına para yatırır.

Bu tabii senelerce sürecek bir sistem, işleyeceğine de garanti veremem, çünkü hibe ediyorsunuz, herkes yapamaz.

Fakat ben canı gönülden certus arkadaşımın bir Omega'sı olsun istiyorum. Bunun için vereceğim parayı da geri istemem kesinlikle, yeter ki saati candan seven bir arkadaşımız saat sahibi olsun.

Certus arkadaşımız gibi diğer arkadaşlar da istedikleri saatin sahibi olsunlar, tabii bunun için bir sınır koyarız, Patek matek istemeyin deriz, en fazla 8000 lira olsun mesela. Yani IWC gibi kaliteli ve üst düzey sayılabilecek markalara yönelelim.

Bunun gibi fikirler geliştirebiliriz. Bilmem büyüklerimiz (Teng ve Watcher ağabey) ve kardeşlerimiz ne der?

(Ayrı bir başlık açayım bu arada, oradan da devam edelim.)
bizantolog

bizantolog

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 6 Eyl. - 4:41

İsviçre Dışişleri Bakanı Micheline Calmy-Rey:

Omega - Sayfa 2 95253384
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 6 Eyl. - 5:19

oooo o da bizdenmiş.
aaltindeger

aaltindeger

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 6 Eyl. - 5:36

bizantolog demiş ki:
İsviçre Dışişleri Bakanı Micheline Calmy-Rey:

Omega - Sayfa 2 95253384

fotoğrafta görünmeyen elindede ç,kolata varsa hiç şaşırmam..Smile)
dışişleri bakanı dediğin böyle olmalı vurgulamalı ürünlerini..Smile
bizantolog

bizantolog

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 6 Eyl. - 20:38

Omega'nın altında ezilen saat ise Cartier Smile
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 6 Eyl. - 20:45

Ben de saatler ne marka diye merak etmiştim, onlar da iyiymiş, ezilen saat bile sıradan değil :kehkeh:
hunterbjk

hunterbjk

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 4:08

Omega - Sayfa 2 Omega-speedmaster-professional-moonwatch-apollo-11-40th-anniversary

ben de buna hastayım Smile fakat izmirde kaç tane saatçiye gittiysem, böyle saat yok dediler geek

hep o apollo gravürü yüzünden :siritiyom:
watcher
Admin
watcher

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 4:23

http://www.turksaatforumu.com
hunterbjk

hunterbjk

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 4:49

watcher demiş ki:
Burada bir tane var:
http://www.collectorstime.com/omega.php

nette bulabiliyorum mesele kanlı canlı elle tutmak :sirtarma:
bravoecho

bravoecho

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 8:32

Ben de hasta idim taki görüp deneyene kadar.... DH'de bile ağzımızın suyu akardı, lakin gerçek hayatta fotolardaki albenisi yok. 42mm olunca ayrı bir garip durdu bende.

Nedense çok beğendiğim bazı saatleri takıp deneyince vazgeçiyorum hemen 🇳🇴
watcher
Admin
watcher

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 8:38

evet yaw saati mutlaka denemeli, ben ise hic yuz vermedigim tag heuer carrera'yi deneyince shock olmustum, o ne confor ve rahat durus sergileyen bir saatti oyle, halen daha acaba ne zaman alirim diye kendi kendime soruyorum, tek hosuma gitmeyen tarafi icindeki makine cok banal ve o fiyatin cok altinda benzer baska saatler ayni makine ile var.
watcher
Admin
watcher

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Omega saat efsanesi   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 8:52

Eh internette, neredeyse butun forumlarda yer alan bu efsanenin bizimki gibi saatlere yonelik bir forumda yer almamasi olmazdi :kehkeh:

Bir otomobil tamircisi ılık ilkbahar gecelerinden birinde evine giderken yolun kenarında bi araba ve arabanın başında da patlayan lastiği değiştirmeye çalışan iki güzel kız görmüş. Yardım amacıyla kenara yanaşmış. Ama istepne de patlakmış maalesef. Adam, "Bu saatte bunu tamir etmek imkansız. İyisi mi ben sizi evinize bırakayım, yarın bir çaresine bakarız" demiş. Evin önüne geldiklerinde kızlar adamı bi fincan kahve içmek için evlerine davet etmiş. Ev, bir apartmanın 7. katında, hoş bi daireymiş. İstepneyle uğraşırken elleri kirlendiğinden eve girer girmez adam banyoya gidip ellerini yıkamış. Bu arada OMEGA marka saatini de kolundan çıkarıp, aynanın önüne koymuş. Kızlardan birinin, "Kahve hazır" diye seslendiğini duyunca hemen ellerini kurulayıp banyodan çıkmış. O aceleyle de OMEGA marka saatini çıkardığı yerde unutmuş. Kızların sohbeti çok keyifliymiş. Grup vaktin nasıl geçtiğini anlamamış. Sonunda adam geceyi kızların evinde geçirmiş. Sabah da 7’de kalkıp işe gitmiş. Tamirhanesine vardığında saatini kızlarda bıraktığını farketmiş, "İyi bari, kızları tekrar görmek için bahane olur" diye düşünmüş. Akşam iş bitimi saatini almak için kızların evine gelmiş ama kapıcı bahsettiği kızların artık o dairede yaşamadıklarını söylemiş. Bu iki talihsiz kız 3 hafta önce trafik kazası geçirip ölmüşlermiş meğer. Şu an da, adamın onları ilk gördüğü yere çok yakın olan bi mezarlıkta yatıyolarmış. Tamirci duyduklarına inanamamış, "Nasıl olur? Ben dün akşam evlerinde onlarla beraberdim" demiş. Kapıcı bunun imkansız olduğunu söyleyerek adamı, kapısı avukat tarafından mühürlenmiş dairenin önüne götürmüş. Adam çok meraklanmış tabii. Ertesi gün avukata gidip durumu anlatmış ve beraberce kızların dairesine gelmişler. Mühürü açıp içeri girmişler. Adam doğruca banyoya gitmiş. OMEGA marka saat aynanın önünde bıraktığı gibi duruyormuş..
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 9:13

Allah Allah bu nasıl iş,hikaye bu kadar mı?,bu iş nasıl oluyor,hiç mantıksal yanı yok.
ertay

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 9:33

Mete abi, bugun yukaridaki Omega nin aynisi gordum, bir sey daha soyleyeyim, hani gecenlerde sormustun en son kaca alinir diye, eger ciddi olarak abayi yaktin ise sana bir mujde vereyim, nerede ise liste fiyatinin tam yarisina alacagiz varmisin? istersen bu hafta konusalim, adam gibi iskonto yaparsa dusunelim ne dersin? sadece Omega degil, butun saatleri acaip bir sekilde indirimli alma imkani var..(sen istersenTag al, ikimizin ayni olmasin)---))
pazar gunu Turkiye de bir alisveris merkezindeki saatciye ugradim,(isim vermeyeyim)..
zaten liste fiyatlari belli oldugu icin frank kuru ile carpmak kaliyor, ve ortaya cikan rakkamlar da insani dumura ugratiyor, bugun buradaki fiyatlari hesapladim arada bariz farklar olusuyor...
neyse lafi fazla uzatmayalim, dusundugumuz fiyatlara bir zarf atalim istersen...
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 9:36

bende şartlar gereği hiç denemeden (mecburen)netden alışveriş yaptığım,sırf uygun fiyatlı olduğu için aldığım şu saat ile,
Omega - Sayfa 2 Img0030bg
Omega - Sayfa 2 Img0068xc
fotolarından beğendiğim,ancak emrivaki sonucu tesadüfen aldığım şu saati,
Omega - Sayfa 2 Img0015ay
Omega - Sayfa 2 Img0058o
çok sevdim.
(fotolar çok iyi yansıtmasada,kendileri çok daha güzel)

En son deka tarafından Salı 8 Eyl. - 10:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
Polemik_

Polemik_

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 9:49

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 9:58

1.spor model 42mm.,2.klasik olan 40mm.
Polemik_

Polemik_

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 10:36

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 11:22

:ok3:
aaltindeger

aaltindeger

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 11:37

2. hamiltonda çok güzelmiş,, tam klasik .. güle güle kullanın..
certus

certus

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 19:06

Buradan ne sonuç çıkarıyoruz: Omega sahiplerdi dikkat !!! Saatinizin mekanizması, ruhlar alemi ile bağlantı kuracak şekilde imal edilmiştir :sirtarma:
aaltindeger

aaltindeger

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 20:03

bu yukardaki saçmalık o kadar çok paylaşılmışki googela omega yazıp arattığınız zaman yüzlerce ayrı yerde karşınıza çıkıyor. insan sinir oluyor. :evil:
watcher
Admin
watcher

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 20:07

evet, bana da aynisi oldu, madem ki omega, o halde bizde de yer alsin dedim :kehkeh:
solestar

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 0:44

Sayın deka, saatinizde sarı renkle işaretlediğim kısım kasayla birleşik mi? Yani kordonu değiştirilebiliyor mu bu saatin?
Omega - Sayfa 2 Img0058oq
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:11

ben saatlerimde en çok dediğin konuya dikkat ederim,mutlaka satandart kordon kullanabilmeliyim,
cevap,kordon birleşik değil, kordon değişip değişip deri kayış vs.takılabiliyor.kordon genişliği 20 mm.
solestar

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:29

Fotoğrafa bakınca birleşikmiş gibi göründü bir an, onun için sorma ihtiyacı duydum.
Teşekkürler :ok3:
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:35

işciliğin ve malzemenin iyi olmasından kaynaklı olabilir,gerçekden temiz iş çıkmış,kendisi ve hatları çok daha hoş diyebilirim.hatta deri kayışlısının da net de fotosu var.örneğin.
Omega - Sayfa 2 H32515535
solestar

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 1:40

Omega başlığını işgal etmiş gibi olduk :kirmizikart:
Konunun dağılmaması için belli bir mesajdan sonrakiler Hamilton başlığına taşınabiliyor mu acaba?
DJouneyt

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 9 Eyl. - 9:50

bizantolog, görmüş olduğunuz saatin modelini ve mağazanın adresini verebilir misiniz? Teşekkürler.

bizantolog demiş ki:
1200 tl'ye gördüm ben bir dükkanin vitrininde, tekrar bi bakayım yukarıdaki model mi diye... Sonra yine yazarım.

Saatiniz çok güzel forbidden1, modeli nedir tam ve bu zamanlarda sıfırı bulunabilir mi?

forbidden1 demiş ki:
çok sevdiğim omega saatim.Omega - Sayfa 2 Omegaf
ertay

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 11:37

Mete abi, hic dusuncemde yokken Moonwatch aklima soktun, kendin ben bir dusuneyim deyip beni zehirleyip gittin, ben uygun fiyatli bir sey dusunuyordum ne guzel, senin yaptigin olacak ismi simdi, vallahi uykum kacti...git gide citayi yukseltmeye basladik, durumlarda bozuk, ne olacak simdi?

En son eroltay tarafından Perş. 10 Eyl. - 12:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ertay

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 12:01

Mete abi,
Metal kapakli olaninda 1861 calibre yaziyor, benim ilgilendigimde 1863 calibre yaziyor..
ikisinin arasinda ne fark var? dekor farkindan dolayi calibre degismemesi lazim diye dusunuyorum, lutfen bu konuda bana bilgi verebilirmisin?
benim anladigim kadari ile, olay sadece kapak ve cam farkindan ibaret degil gibi geldi bana.
yabanci forumlarda ne diyorlar bu konuda acaba..
egunns

egunns

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 16:15

beyler....bu yeni seri seamaster quartz..38.5 mm...automatic inden tam 2 kat daha ucuz..yanlız quartz 41.5 mm yok (otomatik de var)....omega nın pazarlama stratejisini bilmediğim için..41.5 mm diameter quartz ilerde çıkarmı acaba
http://yfrog.com/7hom4541j
egunns

egunns

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 16:25

peki deka..deri kayış takmak istesen çok boşluk olurmu....benim orienti geçen gün büyük hevesle deri taktırmaya gittim..adam demezmi..buna olmaz çok boşluk olur..yıkıldım resmen...bende baktım hakkaten pim kasanın aşağısından takılmış...bunu kasaya yakın yerden deldirmen lazım dedi...onuda kim nası deler bilmiyorum...şimdilik kaldı

deka demiş ki:
ben saatlerimde en çok dediğin konuya dikkat ederim,mutlaka satandart kordon kullanabilmeliyim,
cevap,kordon birleşik değil, kordon değişip değişip deri kayış vs.takılabiliyor.kordon genişliği 20 mm.
egunns

egunns

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 16:41

watcher demiş ki:
evet yaw saati mutlaka denemeli, ben ise hic yuz vermedigim tag heuer carrera'yi deneyince shock olmustum, o ne confor ve rahat durus sergileyen bir saatti oyle, halen daha acaba ne zaman alirim diye kendi kendime soruyorum, tek hosuma gitmeyen tarafi icindeki makine cok banal ve o fiyatin cok altinda benzer baska saatler ayni makine ile var.

hocam aynı makine var ama...bu metal kalitesi yoktur teesüf ederim Smile...rolex 900 lü material gibi mübarek..yanlız bu saatin bikaç huyunu negatif olarak görmeye başladım..Rotating sistem denilen aldatmaca...klasik saniye olsa çok daha güzel olur..ve bezel sanki sonradan konulmuş gibi...kalınlık 12 mm olmasına rağmen daha yüksekmiş izlenimi veriyo kolda (ama yinede favorilerimden...4100 chf tr listesi hariçSmile

http://yfrog.com/2qimg0014ad6j
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 20:29

egunns demiş ki:
peki deka..deri kayış takmak istesen çok boşluk olurmu....benim orienti geçen gün büyük hevesle deri taktırmaya gittim..adam demezmi..buna olmaz çok boşluk olur..yıkıldım resmen...bende baktım hakkaten pim kasanın aşağısından takılmış...bunu kasaya yakın yerden deldirmen lazım dedi...onuda kim nası deler bilmiyorum...şimdilik kaldı

deka demiş ki:
dediğin gibi bazı saatlerde boşluk biraz fazla olabiliyor ama bu saatde boşluk söz konusu değil,hatta emin olmak için az ince tekrar baktım,mümkün değil.
forbidden

forbidden

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 20:44

DJouneyt demiş ki:
Saatiniz çok güzel forbidden1, modeli nedir tam ve bu zamanlarda sıfırı bulunabilir mi?

forbidden1 demiş ki:
çok sevdiğim omega saatim.Omega - Sayfa 2 Omegaf

sayın bizantolog un daha önce bahsettiği kosova saatçisinden aldım. 300 ytl fiyatı, sanırsam "seamaster cosmic 2000" diye geçiyor. ama internetteki aramalarımda aynısını bulamadım. 1970-1980 model olabilir. sıfırının bulunabileceğini zannetmiyorum.
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 22:00

saatin çok güzel,ancak kadranda hafif sorunlar mı var,yoksa banamı öyle geldi.
forbidden

forbidden

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 22:33

kadran sorunlu, ama halledilmeyecek bir sorun değil. uygun bir zamanda restoresiyle ilgilenicem. zaten kadran da hallolduktan sonra sıfırdan farkı olmayacak herhalde. "vintage" özelliği kalmayacak diye korkuyorum Very Happy (çap 37mm-38mm gibi bişey)

En son forbidden1 tarafından Perş. 10 Eyl. - 22:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 22:39

ama saat çok güzel herşeye değer,eğer çapı da birz güncelse süper.
ertay

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 11 Eyl. - 0:11

Mete abi,
hesalit olan icin 1861 calibre, saphire olan icin 1863 calibre yaziyor..
aralarindaki fark hakkinda bilgi verebilirmisin lutfen..
watcher
Admin
watcher

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 11 Eyl. - 3:05

Sevgili Eroltay, bugun musteriler filan cok yogun geciyor, arada firsat bulup girebildim, ozur Smile
Ikisi arasindaki tek fark dekor nedeniyle, cunku fabrika cikisli olarak dekorlu veya dekorsuz cikiyorlar o nedenle referans nolari degisik yoksa ikisi de ayni makine. :ok3:
Benimki icin de henuz karar veremedim ama bu aksama kadar seni tel ile ararim, birde dusseldorf bulusmasinin detaylarini sanirim yarin yazabilecegim...
ertay

Omega - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Omega   Omega - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 11 Eyl. - 3:16

musterilerin yogun olmasina sevindim, musteriler yogun ise aliyorsun demektir.. Very Happy
insallah benim musterilerde yogun olur..ama simdilik bir sey yok.Crying or Very sad

Omega
2 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-
» Omega Muzesinde Uzayli Bir Omega
» Bir Omega
» Omega Cal.601
» Garip Omega
» omega bilgisi