Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MIDO ALINDI

+10
m1cemi
crazyhours
egunns
bvlgari
kelby
donjohnson
vervito
certus
teng
cemele
14 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
vervito

vervito

MIDO ALINDI - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 11:56

bu saat 42.5mm. bana göre klasik saat için fazla büyük. takım elbise ile 42lik saat takamam. bana göre klasik saatin vintage bir havası olmalı. bir saate vintage hava katan önemli özelliklerden biri de kasa çapı. o da 38mm altında olmalı. bu çap konusu bir nevi genel kanı (vintage hava olayına göre) yoksa ben takım elbise ile 45lik saat de takarım diyene, hay hay deriz.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 11:59

http://www.oris.ch/collections/collections_detail.aspx?ln=en&modelid=146 şunun fiyatı nedir acaba? gören oldu mu hiç?
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 12:03

Evet deri daha hos duruyor ama metal kordonda nefis oluyor. Bugun daha once aldigim saate orjinal metal kordonu nu bayide taktirdim saat sanki kutup ayisi hasmetli bir goruntu verdi. Orjinal deri kayis siparisi verdim nerdeyse pisman olacam. Insalla orjinal blezik tarzi deridende memnun kalirim.

Saat daha once gittiklerimde yoktu vitrinde iste burdayim diyordu.

Mekanizma olarak Big Crown limited editon hunter da kullanilan mekanizma var.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 12:07

bilezik tarzı deri dediğin clips mi yani? beret
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 12:11

Vervito takim elbise cok sık giymiyorum. Giydigim zamanda Oris telemeter i bile metal kordon ile kullanirim. Bilegim kalin ve acikcasi su anada 42 mm alti saatlerde pek haz alamadim.

Bahsetmis oldugun saat Oris clasic date modeli bende ici beyaz a yakin modeli ile ilgileniyordum halende ilgileniyorum ama Turkiyde Oris in resmi satisi yapilan Pirlantlarda stokda yok daha dogrusu gelmiyecek model.

Fiya olarak liste fiyati 954 CHF, ebay da gozume 854 usd olarak carpmisti.

Evet dostum clipsli 135 CHF cik diger iki tarafi acik olanlar adini bilmiyorum 95 chf hakiki bakire ceylan derisinden. Kenyada avlanmis Swiss de tuzlanmis. Very Happy

Ahhh silfujack ahhh beni nerde buldun ve foruma uye olmama sebep oldun. Gecem gunduzum saatler oldu. 135 CHF ye saat alinir beee.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 12:11

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 12:23

Acikcasi her saatimin hem deri hem metal kordonunu olmasini tercih ederim.

Bahsettiginiz cok dogru cok uzun sure metal kordon kullanmistim. Saati ilk aldigimda 10 tl lik bir kordın takildi o bile degisik geldi. Bugun metali taktirdim baska bir tat aldim. 20-30 gun sonra clipsli deri takinca o baska bir tat verecek. Orisin diger saatlerindeki clipsli kayislari gordum cok hostu umarim benimkide onlardan asagi kalmaz.
teng

teng

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 12:28

Hem klips hem de kayış o saatin fiyatına oranla ucuz imiş. ben geçen sene omega planet ocean'a deri kayış ve klips sordum 1100 tl dediler, gözümü açtığımda kolonya ile şakaklarımı ovuyorladı drunken
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 12:49

i

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 30 Mayıs - 10:17

oris pointer date eski bir modeldir, vintage olanlarıda çok hoş ve sevimlidir,

MIDO ALINDI - Sayfa 3 Oris_vintage_calendar_watch
MIDO ALINDI - Sayfa 3 OrisBigCrown5
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 30 Mayıs - 10:27

teng;
1100tl mi? O saat takilirmi kordonu bile 1100tl. Koy bir cam platform a ve seyret. Fiyati soylediklerinde indirim sozu de aldim bakalim ne olacak

Katilbalina;

Zaten sıfır bilg ile buraya girdim ve arkadaslarin ozellikle 7750 mekanizma onerisi dogrultusunda bu mekanizma bir sat aldim. Gosteris icin saat takmak ; Bu cep telefonunda mumkunde saat cok zor. Eger gosteris icin takilacak gosterisi guzel ucuz bir suru saat var herkesin alma sansi var. Gosteris icin yapilan bir seyin erisebilirligi zor olmali.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 30 Mayıs - 10:30

Kelby;
Evet cok hos gorunuyor ama bu saatleri bulmak zor gibi. Yenilerde cok hos ama yeni olmasida fiyata yansiyor. 1800tl gibi rakamlar cok fazla.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 0:41

Fiyat avantaji, klasik saatlerde 40mm ustu az secenek olmasi, olanlarinda power reserve yada small second ozelliginden dolayi pahali olmasi sebebiyle Tissot le locle ye iyice kendimi alistiriyorum.
Saati denedim pek hos durmadi ama 42 mm alti hic bir saatin durusunu begenmedim. En son Certina da deneyip son karar asamasina gemeyi umuyorum.

Sorum ise Le locle alinmis olsa bu saatin sapma durumu nedir? 10 sn yeleri gorurmuyum. Mekanizma 2824 takip ettigim kadar ile epey populer bir mekanizma. 7750 Kronograf Oris telemeter dan sonra 2824 mekanizmali bir cihazin da su anda mevcudiyeti bir olan koloksiyonuma katilsa hos olmazmi?

[img][link=https://2img.net/r/ihimizer/i/tissotleloclet41142333a.jpg/]
MIDO ALINDI - Sayfa 3 Tissotleloclet41142333a
[/link]
[/img]
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 1:24

2.saati aldim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 1:32

Yani ?
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 1:44

teng demiş ki:
Yani ?

Mido Power reserve aldm. Kadrani beyaz olani yoktu syah vardi onu aldim. Beyaz kadranli cercevesi altin kaplama vardi biraz daha pahaliydi neden onu almadim bilmiyorum. Saati Tufandan aldim.
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 5:29

cemele demiş ki:
teng demiş ki:
Yani ?

Mido Power reserve aldm. Kadrani beyaz olani yoktu syah vardi onu aldim. Beyaz kadranli cercevesi altin kaplama vardi biraz daha pahaliydi neden onu almadim bilmiyorum. Saati Tufandan aldim.

ok1

güzel seçim, güle güle kullan.
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 5:29

detaylı bilgi ve fotoğraf isteriz
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 5:54

kelby demiş ki:
detaylı bilgi ve fotoğraf isteriz

Yetmez o günün sabahından itibaren yine güzel bir yazı bekleriz!
teng

teng

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 6:03

Hadi hayırlı olsun
Sen hızlı başladın, ikinci yarının hemen başında da iki gol daha atarsın bu gidişle Wink
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 6:50

Ben biliyodum onu alcağını diable

Umarım önceki gibi bunda da önden bi şaka faslı yoktur da, bu dediğimi editlemek durumunda bırakmazsın beni.

Güle güle kullan.
deka

deka

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 8:34

Güle güle kullan, hayırlı olsun,detaylı inceleme ve bol foto isteriz. ok1
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 8:54

@kelby; Tesekkurler
@bvlgari; Inceleme bolumunde alis kısmını anlatan hikayesi bir yazi yazacagim.
@teng: Kampanyalardan indirimlerde haber dar et. 4-5 de olabilir. Istedigin zaman bende iki yemek alacagin oldugunu hatirlatmak isterim. Musait oldugun bir hafta sonu sirkeciye gelirim.
@m1cemi: Yok saka degil aldim.
@deka: Yakinda soyle iyi fotolar cekmek istiyorum yayinlarim.
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 8:57

Yakında dediğin ne kadar yakın?? Ben yatmadan yükler misin geek
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 9:10

m1cemi demiş ki:
Yakında dediğin ne kadar yakın?? Ben yatmadan yükler misin geek

Dostum bir kac gun gecmesi lazim simdi aksam bide resimler iyi cikmaz
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 9:15

Güle güle kullan,güzel yazını bekliyoruz Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 9:15

Aslinda icimde bir bosluk var bu saat sanki yetim kalmis bir cocugu evlat edinmisim gibi ,ikinci saat degilde reserve bir saat gibi fiyati uygun geldi aldim ama ikinci saatte olmasi gereken en buyuk ozellik bu saatte yok
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 10:09

Ve biliyorsun ki bu işin de sonu yok Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 10:15

bvlgari demiş ki:

Sonu ucsuz bucaksiz okyonus gibi. Insallah Temmuzda cikacagim tatilde bu saat mod un dan uzaklasirim.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 10:17

dur! nereye diable

cemele demiş ki:
bvlgari demiş ki:

Sonu ucsuz bucaksiz okyonus gibi. Insallah Temmuzda cikacagim tatilde bu saat mod un dan uzaklasirim.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 10:22

Yok egunns; bu is boyle olmuyacak. Internet, cep telefonu cekmeyen bir yere gidiyorum hocam.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 10:26

merak etme yanlız değilsin!
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 10:33

Ama en son diyorum fiyati 11000tl olup 5500tl ye inmis piaget i alip gideyim diyorum. Momentus, Piaget-Oris-Mido hiyareysik ve onem sirasina gore durur salkim salkim cesmenin ustune gölge olan sögüt agacinin altindaki masada. Ben onlara bakarim onlar bana saniyeleri ile karsilik verir.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 10:37

o çözümüde düşünmedikmi...hadi saatlerimizi elden çıkarıp üst düzey birşey aldık...o zamanda saatçimizi değiştirip nişantaşındakilerde vakit geçirmeye çalışacaz ki çok tehlikeli Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 10:43

Neyse bisey degil neticede barda-Kumarda yemedik kolumuza saat aldik. Bide ucleseydik dermisim diable soyleeeeeeeeeeeeeeeee beyaz kadranli
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 12:31

hayırlı olsun. foruma bir ferahlık geldi valla.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 18:23

vervito demiş ki:
hayırlı olsun. foruma bir ferahlık geldi valla.

Tesekkurler, Ben saat alinca forum ferahladimi? Sebep?
deka

deka

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 19:37

İşin ilginci beyaz kadran isteyen ama ikidir siyah kadranlı saat alan birisi olarak artık beyaz kadranlıya sıra geldi sanırım. fumeur
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 19:39

İşte o beyaz kadranlı saat burada Smile

http://www.turksaatforumu.com/kampanyalar-duyurular-f11/frsat-markafoni-saat-kampanyalar-t1082.htm#29156

Bu arada aldığın saatte benimde gözüm vardı güle güle kullan Very Happy
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 21:15

@deka; kendimi boslukta hissedorum derken bunu belirtmek istedim. Bu benim kaderim oldu. 7750 ilk onceTissot aliyordum olmadi Oris aldm. Yine beyaz kadran klasik vari bir saat bakarken hamilton, tissot, oris derken ve Certinad s-1 niyetine gitmisken Mido kap kara kadranli power reserve aldim.

Artik beyaz kadran yerine mat renk diyecem belki tersi olusur bu sefer.

@Cowboy; EDOX nasil bir marka saat guzelmis ama o rakamlara 39mm lik zaten bir aday var bundan guzel.
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 21:24

cemele saat isviçre markası ve otomatiklerinde ETA kullanıyorlar ve modifiye edilmiş güzel makinalı saatleri var... Tasarım olarak da bana göre oldukça güzel modelleri var. Distrübtörü Aslan Saat diye biliyorum. Ülkemizde pek tanınmıyor çünkü reklam eksiği olduğunu düşünüyorum.

Bu saat 40 mm ve bence eğer bahsettiğin alternatif tissot ise ben bu edox u tercih ederdim. Tissotun makinesinin ne olduğunu bilmiyorum ama 2824 herhalde... Bu edox 2892 kullanıyor ve COSC sertifikasına sahip Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 21:34

Hmmmm demek oyle, Les Genevez modelinden basettik degilmi?

+Handmade Alligator kayış demis bu pek gercekci degil gibi.
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 21:37

Edox 80047-3AAN model numarası...
Özelliklerinde el yapımı timsah derisi kayış yazıyor bence doğrudur...

Üstadlardan da bu marka hakkında yorumları bekliyoruz tabi Smile

En son cowboy tarafından Çarş. 2 Haz. - 21:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 21:50

bu crocodil olayı banda tuhaf geldi...yok canım değildir (kendimi kandırıyorum siteye girmemek için Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 21:54

3. Saat icin biraz erken soyle bir kac hafta gecsin. Tissot 2824 ETA kullaniyor kadran design i ve rome rakamlar hosuma gidiyor. Bu saatten guzel. Her gun eve ekmek alir gibi saat alirsam dunki saati zaten zar zor alisveris filan yaparak acikladim beni cok yorar.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: MIDO ALINDI   MIDO ALINDI - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 2 Haz. - 22:02

cemele demiş ki:
3. Saat icin biraz erken soyle bir kac hafta gecsin. Tissot 2824 ETA kullaniyor kadran design i ve rome rakamlar hosuma gidiyor. Bu saatten guzel. Her gun eve ekmek alir gibi saat alirsam dunki saati zaten zar zor alisveris filan yaparak acikladim beni cok yorar.

hahaha Hepimizin durumu aynı heralde.

MIDO ALINDI
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)
» Tissot le loche Kronograf--ARANIYOR (ORIS ALINDI)
» Mido.
» Mido Multifort
» Mido pulsometer