Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm

+7
haspirin
GAREZ
kelby
burbank
watcher
M.Ali Sade
yusufduz
11 posters
YazarMesaj
yusufduz

yusufduz

İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Empty
MesajKonu: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedCuma 17 Eyl. - 12:42

Sevgili Dostlar,

Almanyadan bir Steinhart Pilot saati,Unitas 6497 standart makine ve Swiss Made.
İlk Mekanik ve kurmalı saatim.İşçilik ve malzeme kalitesi iyi,ilgili bir satıcı ,aslinda direkt firma sahibi Bay Steinhart muhatabiniz ,üstelik `merhaba` diye söze başlıyor.
44 mm çap başlangıçta büyük gelir diye düşündüm ancak yersiz bir düşünceymiş.
Almanyada olduğu gibi Türkiyede de böyle bir fiyat/performans memnuniyetini saat severlere sunan üretici/satıcıların olmasını çok isterdim.Yurt dışından saat mi alınır/getirtilir diyenler olabilir ama gözümü karartıp aldım,iyi de yapmışım,şimdi bir sonraki hangisi olsun diye bakınıyorum.

Ve Resimler:

İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  S8002278

İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  S8002280

Uploaded with ImageShack.us

İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  S8002283

İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  S8002285

İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  S8002289

İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  S8002296

M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedCuma 17 Eyl. - 16:46

Akrep-yelkovandaki ve mekanizmadaki mavi menevişler saate çok apayrı bir renk katmış.Otomatik değil de sadece kurmalı oluşu da çok iyi.

Son zamanlarda bu modayı üstad Watcher "Hezarfen" saati ile ön plana çıkardı.Ve bence de bu saatler 1980 lerde yitirdiği prestijlerini yeniden kazandı.

Çünkü otomatik saatte tamam belki kolaylık var ama bir saati eline alıp,ona dokunup kurmak da apayrı bir zevk ve hatta "prestij".

Hayırlı olsun,güzel bir saat.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedCuma 17 Eyl. - 19:32

Saatiniz hayirli olsun, steinhart fiyat/performans acisindan iyi bir markadir, kasalarini pek tutmuyorum, mat taraflari var bu da fiyati dusuren bir etken, tamamen polish olunca baska sistemler gerekiyor o da daha pahaliya geliyor.
Steinhart'in kullandigi kasalarin aynisi parekende 35$
http://www.siswatch727.com/index.do
Ama makineleri eta 6498
Genel olarak iyi saatlerdir.
http://www.turksaatforumu.com
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedCuma 17 Eyl. - 20:59

Bence de kasaları daha güzel yapılabilirmiş.
Bir de bu saatler Alman değil mi? Neden swiss made? swiss movement tamam da made in germany olması gerekmez miydi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedCuma 17 Eyl. - 23:37

Sunu da ekleyelim, makine 6497
Yani dekorsuz fiyati 50€ civarlari, dekorlu olunca herhalde 100€ ' yu gecmez.

Ben arkadasimizin saatini asla kotulemiyorum, cok guzel bir saat ve cok keyifle kullanabilecegi bir saat, yine verdigim fiyatlari da dikkate almayin, neticede sadece malzemeye degil, satis sonrasi servis, tasarim, uretici ve satici karlari, reklam giderleri, vs vs icin de para verilerek son fiyat ortaya cikiyor.

Yine kasalar çin, imalat almanya ve makine isvicre olunca nasil swiss made oluyor ben de anlamadim scratch
http://www.turksaatforumu.com
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedC.tesi 18 Eyl. - 20:34

forumun birisi, bu markaya kurmalı forum saati yaptırıyor. hezarfen kopyası gibi birşey olmuş ( ama aynı kalite ve özenden uzak tabi)
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedC.tesi 18 Eyl. - 22:27

ben PCNET diye boş bir derginin forumuna hadi saat yaptırın abone olanlara verin dedimde hemen olmaz dediler ( sonrada biraz bekletip süresiz uzaklaştırdılar... ) hangi forum ne üzerine?

ayrıca saat güzelde fotolar biraz fluğ çıkmış çekim modunu ayarlaman gerek bence SAMSUNG iyi odaklama yapamıyor...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 0:37

iyi gunlerde kullanın
certus

certus

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 0:42

Çok güzel bir model, bir ara ben de niyetlenmiştim... güle güle kullanın Steinhartı...
bohem

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 1:39

Çok güzel bir saat, hayırlı olsun güle güle kullanın, sakıncası yoksa kaça ve nasıl aldığınızı da yazabilirmisiniz.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 5:40

hayırlı olsun ,kurmalı oluşu ayrıca güzel
ertay

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 11:48

Güzel ve saglam bir saat, güle güle kullanın.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 20:31

Steinhart'ın kendisi bildiğim kadarıyla üretim yapmıyor,design yapıyor ve isviçrede ürettiriyor.Zaten Swiss Made ibaresi de belli koşullarda İsviçrede yapılan üretimlere basılabiliyor.Bu marka online satış dışında bildiğim kadarıyla Almanyada bile saatçilerde satılmıyor,gerekçesi de distribütör ve mağaza karlarına tüketicileri maruz bırakmamak.
Firma aynı zamanda çeşitli forumlara (sitesinde de yer alıyor) özel saatler tasarlıyor ve teslim ediyor.
Benim aldığım saat sitesinde de görüleceği üzere en düşük bedelle satılanlardan,Almanya teslim fiyatı 350 Euro+8 Euro kargo.
Türkiye ye teslimat isterseniz (%19 kdv düşülür) 294 Euro+30 Euro kargo+ Türkiyedeki gümrükte ödenecek (?) %18 KDV.
Yani yanıltmış olmayayım ama 382 Euro ediyor (yaklaşık 745 TL).
Ben saatin Almanyaya teslimini ve bir yakınıma rica ederek gelirken beraberinde getirmesini istedim.Detaylı bilgi verdim,çünkü Steinhart'tan olmayabilir ama belki Almanyadan saat almak isteyenlere fikir verebilir.
Burdaki üstadlar daha iyi bilir tabi,ben henüz acemiyim ama buna benzer bir fiyat segmenti içinde Eta kurmalı saati Türkiye içinde tavsiye eden varsa memnun olurum,çünkü yurtdışı ile diyalog her şeye rağmen uğraştırıcı.

Fotograflar konusunda elimden geleni yaptım,sorunun bir kısmı acemilik nedeniyle bende,ancak samsung s800 de başarılı bir makine değil gördüğüm kadarıyla.

yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 21:02

Edindiğim ilave bilgi:

Kasa: İsviçre yapımı
Kordon: BOB Watch Bands (Almanya)
Kadran: Baden Würthenberg (Almanya)
Mekanizma : Eta
Design: Steinhart (Almanya)

GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 21:04

Samsung forklift, tanker filan üreten bir holding anlamadığı işlere dalarsa böyle olur... Sony'de her şeyi yaparım havasında... yaptığı kameralar fiyasko...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 22:51

yusufduz demiş ki:
... buna benzer bir fiyat segmenti içinde Eta kurmalı saati Türkiye içinde tavsiye eden varsa memnun olurum,çünkü yurtdışı ile diyalog her şeye rağmen uğraştırıcı.

Swiss Army Victorinox'un kurmalı saati var. Benim beğendiğim bir saat. Ankara'da 1000 TL civarında fiyat vermişlerdi. Belki pazarlıkla daha ucuza alınabilir.

İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Resize?sq=400&uid=1606630615
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm    İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II  44 mm  Icon_minipostedPaz 19 Eyl. - 23:04

Güzel bir saat,bazı modellerine bakmıştım .
Bir çakı markası,logosu (üstelik bazılarında bu logo kırmızı renkte)...ısınamadım bu markaya.
Kolumda öyle bir logoyla dolaşmak istemem.

İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Orient racing power reserve - İlk mekanik saatim için yardım
» Steinhart
» saatim geri kalıyor
» Steinhart Ltd Edition Titanium Pilot
» Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition