Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saat kurma kolunun çıkarılması

4 posters
YazarMesaj
fasabe

Saat kurma kolunun çıkarılması Empty
MesajKonu: Saat kurma kolunun çıkarılması   Saat kurma kolunun çıkarılması Icon_minipostedSalı 5 Ekim - 18:59

Merhaba...Saat tamiri hakkında çok fazla bilgim yok...Ama en azından saati açıp içini temizlemek camını temizlemek maksatlı saatin kapağını açtıktan sonra kurma kolunun yerinden nasıl çıkarıldığını öğrenmek istiyorum...Bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim...İlginize şimdiden teşekkürler..Saygılar...
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: Saat kurma kolunun çıkarılması   Saat kurma kolunun çıkarılması Icon_minipostedSalı 5 Ekim - 22:37

Bu işlem çıkaracağın saatin mekanizma modeline göre değişir.Bazılarında tiji tutan yaylı pim varken bazılarında burada vida vardır.Vidayı az gevşetirsen çıkmaz.Çok gevşetirsen alt tulumba takımı kurtulur başına iş açarsın.

Yaylı pimli modellerin sökülmesi daha basit ama bunlar da genellikle sökülürken değil,takılırken problem çıkarır,saatçiye gitmeye mecbur olursun.

Bence çok fazla bilgin yoksa (şimdilik) sadece kapağı açıp mekanizmanın çalışmasını izle.Çalışma prensiplerini anlamaya çalış.

İlerleyen zamanda bozulacağına üzülmeyeceğin bir saatte ,(Muhtemelen hurda), söküp takmayı dene.Çalışan,kullandığın saati elleme.Pişman olursun.Bırak camı kirli kalsın.

Watcher üstadla siteye ilk üye olduğumda görüşmüştük ,benim 1970 li yıllarda yazdığım ,amatör saatçilere yönelik bir çalışmam var.İlerleyen günlerde siteye ekleyebilmek için düzenlemeler yapıyorum.Okumanı tavsiye ederim.Bir parça bilgin olursa daha iyi olur.

Yoksa güzelim saatler hem zarar görür ve hem de durduk yere masraf açılmış olur.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Saat kurma kolunun çıkarılması   Saat kurma kolunun çıkarılması Icon_minipostedSalı 5 Ekim - 23:45

M.Ali Sade demiş ki:
benim 1970 li yıllarda yazdığım ,amatör saatçilere yönelik bir çalışmam var.İlerleyen günlerde siteye ekleyebilmek için düzenlemeler yapıyorum.

bu habere çok çok sevindim abi alkisalkis cheers bravo
fasabe

MesajKonu: Geri: Saat kurma kolunun çıkarılması   Saat kurma kolunun çıkarılması Icon_minipostedÇarş. 6 Ekim - 2:05

M.Ali Sade demiş ki:
Bu işlem çıkaracağın saatin mekanizma modeline göre değişir.Bazılarında tiji tutan yaylı pim varken bazılarında burada vida vardır.Vidayı az gevşetirsen çıkmaz.Çok gevşetirsen alt tulumba takımı kurtulur başına iş açarsın.

Yaylı pimli modellerin sökülmesi daha basit ama bunlar da genellikle sökülürken değil,takılırken problem çıkarır,saatçiye gitmeye mecbur olursun.

Bence çok fazla bilgin yoksa (şimdilik) sadece kapağı açıp mekanizmanın çalışmasını izle.Çalışma prensiplerini anlamaya çalış.

İlerleyen zamanda bozulacağına üzülmeyeceğin bir saatte ,(Muhtemelen hurda), söküp takmayı dene.Çalışan,kullandığın saati elleme.Pişman olursun.Bırak camı kirli kalsın.

Watcher üstadla siteye ilk üye olduğumda görüşmüştük ,benim 1970 li yıllarda yazdığım ,amatör saatçilere yönelik bir çalışmam var.İlerleyen günlerde siteye ekleyebilmek için düzenlemeler yapıyorum.Okumanı tavsiye ederim.Bir parça bilgin olursa daha iyi olur.

Yoksa güzelim saatler hem zarar görür ve hem de durduk yere masraf açılmış olur.

İlginize teşekkürler....Peki pilli bir saatte nasıl oluyor aynı sıkıntı pilli bir saatimde var...İlginize tekrardan teşekkürler...
inkablok

inkablok

MesajKonu: Geri: Saat kurma kolunun çıkarılması   Saat kurma kolunun çıkarılması Icon_minipostedÇarş. 6 Ekim - 2:47

Ucuz rus köstekli cep saatlerinden başlayın...Sök tak yapmaya...Mekanizmanın büyük oluşu ögrenmek için kolaylık sağlar...

Saat kurma kolunun çıkarılması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Satılık İkili Saat Kurma Kutusu - Watch Winder
» 6497'de kurma problemi
» Cok ilginc otomatik kurma sistemleri
» Kurma koluna neden Crown derler?
» Orient 46943 & Eta 2892 Kurma Sistemi Karşılaştırması