Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme

+20
frown
certus
Akif
kHanTW
Winchester
dreren
Drao
selcuk
GAREZ
Hafsa
fevzi aker
aaltindeger
sifujack
haspirin
crazyhours
egunns
deka
krytime
trilobid
watcher
24 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Empty
MesajKonu: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPtsi 6 Ara. - 0:34

Arkadaslar,
Rumi model saatimizin forum uyelerine maliyeti 300€
Fakat
Bu fiyat ancak ilk liste sirasinda olusturulmus maliyet fiyatidir.
Bu fiyat sadece proje sirasinda listeye girenler icin ozel fiyattir.
Pesinat odemeleri kapandiktan ve saatler teslim edildikten sonra bu fiyat degisecektir.
Yani liste olusumu sirasinda listeye girip pesinat odeyenler icin fiyat 300€ olarak belirlenmistir.
Ama imalata gecildiginde kalan bos yerler icin bazi arkadaslarimiz finansman saglayacaklarindan daha sonra alacak kisilere bunlar forum uyesi olsa dahi fiyat ayni olmayacaktir.
Imalattan sonra ve teslimatlar gerceklestikten sonra bu saatimiz 600-850€ civari bir rakama sunulacaktir ki bu bile piyasaya gore cok cok ucuz bir fiyattir.
Hezarfen modelinde, listeye girmeyen ama sonradan almak isteyen arkadaslar oldu, bu saatleri cok az urettigimiz icin bu isteklere cevap verilemedi, bu nedenle yeni saatimizin limitini biraz daha genis tuttuk ama goruyorum ki talep yine de oldukca dusuk.
Bu projeyi her halukarda gerceklestirmek istedigimizden dis kaynaga basvurma zorunlulugu doguyor bu da daha sonra almak isteyenlere dogal olarak ek maliyet getirecektir.
Eger bu yeni gelismeyi kabul etmeseydim projemizin katilim azligi nedeniyle iptal olma olasiligi vardi.

En son watcher tarafından Ptsi 6 Ara. - 23:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.turksaatforumu.com
trilobid

trilobid

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPtsi 6 Ara. - 2:18

Sn watcher çaba ve gayretleriniz için teşekkür etmek istiyorum zira biz belki konu ile ilgili sadece maddi konuda ve şahsımız adına fedakarlık yapıyoruz. Ama eminim ki bu projenin hayata geçmesi için gerek şahsi, gerek ticari ilişkilerinizi bizim sözümüze güvenerek riske ediyorsunuz. Teşekkürler
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 1:55

Arkadaslar,
Optimum minimal siparisi tamamlayamamis durumdayiz.
Listeye giren arkadaslarin da buyuk cogunlugu henuz pesinat odemesi yapmadilar.
Aralik sonuna kadar listeler acik duracak, eger bu tariha kadar adet ve pesinat olarak tamamlayamazsak, pesinatini odeyenlerin parasi iade edilerek proje iptal olacak.
Bundan sonra da sanirim baska proje simdilik yapmayiz.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 4:08

Üzüldüm şimdi , hergün rumi yi kolumda hayal ediyordum Crying or Very sad
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 6:47

Aynen katılıyorum, böyle klasik, kurmalı, ince bir saati her zaman hayal ederdim , herkesin bir dönem ve her dönem isteyebileceği bir KLASİK, olmazsa olmaz, üzülürüm. agliyor
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 9:47

keşke 50 veya 75 adet yapabilme şansımız olsaydı...
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 19:54

e arkadaşlar oluyor mu şimdi sırf buraya söz verdik diye borç harç bir sürü uğraşıp maddiyatı zorluyoruz ondan sonra şu işlere bak listeye adını yazdırmak söz vermektir ... sözünde durmayana da ne denir takdir sizlerin oyuncak değil ki bu yav.....
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 21:33

bu ödeme meselesi bir kere duyuruldu sonra tekrar hatırlatılmadı.
Belki gözünden kaçan kişiler olmuştur.

Ödeyenlerin ve ödemeyenlerin listesi çıkarılılrsa bence iyi olur.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 21:37

Ben hatirlatmak icin listedeki herkese ozel mail attim yaklasik iki hafta once.
Pesinati odenmis saat sayisi iki uc gun once 22 idi.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 21:38

egunns demiş ki:
keşke 50 veya 75 adet yapabilme şansımız olsaydı...

Beni ve benim disaridan getirdigim adetleri saymazsak zaten 75 siparis ile proje gerceklesebilecek.
Biz henuz bu sayiyi bile tutturamadik ki.
Yani zaten 75 adet ile proenin yapilmasi mumkun ama 22 adet ile imkansiz.
Kalan kasalar finanse edilecek ama hic olmazsa benim siparislerim de dahil 100-120 siparis cikmasi lazim.
Ben 25-30 siparis cikarabiliyorum.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 23:12

halbuki liste çabuk dolmuştu,ve bu saate muadil olabilecek saat bulmakta pek kolay değil ,birde buna fiyat bakımından bakınca eşdeğerini bulmak mümkün değil,benzer makine içeren saatler genelde daha küçük ölçüde ve en az 1100-1200 tl civarında,ayrıca bu makinenin standart sınıfı diğer etaların standartına değil,bir üst seviyesine denk geliyor, üretiliyor diye biliyorum(elaborate ya da top grade),ki bu saatte standartın da bir üstü kullanılacak yazılmıştı,inşallah bu proje iptal olmaz
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 23:36

Bu saatin muadili olarak dusunebilecek saatler louis erard markasinda var ama onun da kasasi bizimkinden cok daha alt duzeyde bir kasa modeli, bizim kasamizin arka kapak egimi ve bukumu nedeniyle kenarlardan gorunumu 2-3mm oluyor, louis erard ise arka kapak cok daha standart bir model, kadran cok daha alt duzey, bizimkinde soguk emaye denen sistem var, rakam sistemimiz ozel, kurma kolumuz cok cok ozel vs vs.
Buna ragmen, louis erard'in 7001 makineli saatinin 1000€ civarinda oldugunu dusunursek bizim saatin ne kadar elverisli oldugu ortada.
Belki de forumumuz henuz buna hazir degil ya da yeterli bilince ulasmis degil, zaten forumu kurmaktaki amacimiz da bu bilincin olusmasinda katkida bulunmakti ama demek ki henuz hedeflerimize varmak icin birkac firin ekmek daha lazim Very Happy

Liste cabuk dolmustu ama vazgecenler oldu, yazilanlardan ise yine tekrarliyorum, su ana kadar pesinati odenmis sadece 22 saat var.

Projenin gerceklesebilmesi icin gerekli satin alma soyle:
500 adet kasa
Her renk ve model icin en az 500 adet kadran ve kollar
500 adet kurma kolu

Tum bunlarin on yatirimi yapilabilir ama 22 saat icin olmaz.
Toplam siparisin 150 civari olmasi durumunda proje gerceklesebilir, forumdan 100 adet civari siparis olmasi durumunda kalan 50 adeti ben de cevremden doldurabilirim,
o zaman kalan saatler icin makine harici finansmani ben de saglayabilirim ya da buna istirak edecek arkadaslar var, ama ben de dahil hic kimse 22 adet siparis icin boyle bir finansmana girmez.
Kalan 350 adet icin ise yurtdisinda baska forumlarla beraber yapilabilecek projelerde kullanma olasiligi da var ama 478 adet icin degil.

krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 23:44

Piyasada böyle bir saati 2000 tl. nin altında bulabilmek bence zor. Kaçırılmayacak bir fırsat ve zevkle herkesin bir şekilde (günlük yada özel günde) kullanabileceği bir model . Proje yatarsa gerçekten yazık olur.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedÇarş. 8 Ara. - 2:00

bende birkaç dostuma daha söylicem, hatta zorlayacağım
sizlerde biraz merakı olanlarla paylaşın

birde maalesef tam ödeme arefesinde 2 haftadır gerçekten forum sayfasına girmek çok ama çok zor, hadi biz devamlı giren üyeler sayfada bekliyor, kasıyor, ama çoğu üyede eminim hemen çıkıyor, gelişmeleri takip edemiyor...

bu proje hayata geçemezse bence hiçbir negatif yorum yazıp watcherı üzmeyelim çünkü o zaten maddi manevi tüm sınırları çoktan zorladı...

ŞİMDİKİ YAPACAĞIMIZ İŞ ARKADAŞLARIMIZLA BU PROJEYİ PAYLAŞMAK!
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedÇarş. 8 Ara. - 2:24

Bir el atıp, başladığımız projeyi bitirmeliyiz,bunda arkadaşlara,özellikle listeye yazılan arkadaşlara iş düşüyor, haydi bir gayret.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedÇarş. 8 Ara. - 3:08

listeye yazılanlar galiba şaka yapılıyor sandı ancak, ödeme zamanı gelince anlaşıldı gerçek olduğu değil mi? yazık valla ...
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedÇarş. 8 Ara. - 3:38

ben çok üzülerek listelere adımı yazdırmamıştım çünkü son zamanlarda çok fazla hiç hesapta olmayan harcamalar yapmak zorunda kaldım. yıl sonlarında genellikle insanlar maddi olarak daha zorlanıyorlar galiba.. bu proje güzel bir proje, mete abide gerçekten ciddi emek harcadı, eğer zaman sıkıntısı yoksa kasalar vesaire için projeyi iptal etmek yerine bir kaç ay ertelenebilirse katılımın arzu edilen seviyelere çıkabileceğini düşünüyorum.. Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedÇarş. 8 Ara. - 4:12

Proje ertelenebilir ama pesinatini odemis olanlarin paralarini her halukarda iade ederiz, hickimsenin parasini aylarca hesapta tutma hakkimiz yok.
Ayrica,
Su ana kadar, onlarca uretici ile gorusmeler, pazarliklar yaptim, ureticilere digerlerinin tekliflerini gostererek indirimler yaptirdim, her sey hazirlandi ve is benim siparis kontratlarini imzalamama kaldi, kontratlar da geldi.
Kutu, kayis gibi aksesuarlarin kararlarini henuz tam veremedim.
makineler icin siparis verdim, makinelerden bulmak cok cok zor oldu, standart 2824 filan bulmak cok kolay da bu makineye talep cok ve uretimi az, ancak bir yerden buldum ve 150 adet siparis verdim, teslimat subat sonuna ama adam birkac haftadir pesinati bekliyor ben de bekletiyorum. Bu makinelerin subat sonuna teslimati icin yaklasik eylul sonundan beri gorusmeler yapiyorum.

Yani soyleyecegim su:
elbette ki erteleyebiliriz ama ha dedigimiz anda hemen herseyin olusmasi imkansiz, zaten gorusmeler yaptiklarim ile artik inanilirligimizi kaybettigimiz icin yeniden gundeme bizi almazlar.

Biz aslinda projelerimizi boyle yaparken cok cok zor bir yola giriyoruz, daha dogrusu ben cok zor olan yolu seciyorum.
Bir cok taninmis marka ile ayni sahada oynamaya kalkiyoruz, bunu da cok farkli ve projelerin her birinin efsane olabilmesini istedigim icin yapiyorum, yani zoru basaralim istiyorum.
Daha once yapilmaya cesaret edilememis seyler yapiyoruz.
Yoksa baska turlu de yapilabilir, cok cok kolay.
Tutar bir replika seceriz, uzerindeki kadran ile oynariz ve olur biter, ya da tutar bir kucuk marka ile anlasiriz, bizim logomuzu kendi saatlerinden birine basarlar ve bizden de yukariya dogru farkli bir fiyat alirlar.
Ben bunlarin hicbir ozelligi olmadigini dusunuyorum, bunun yerine gider sirkeciden kendimize saatler aliriz daha iyi.
Biz piyasada degeri 2-3 bin€ olacak saati imalat fiyatina getirelim istiyoruz.

Gecen gun isvicredeki bir imalatci ile konustum, bana ilk sorulari satis fiyatiniz ne olacak oluyor, ben de benim satis fiyatim yok, biz kollektif imalat yapiyoruz forum icin ama buna ayirdigimiz para 300€ diyorum.
Adamlar inanmiyorlar, bu kadar emek verip uzerinden para kazanmayacagima ve 300€ maliyetli bir saati 3000€ fiyata satmalisiniz diye bana akil vermeye calisiyorlar.

Iki tane tasarimci ile konustum, sadece sizlere yaptigim tasarimlar icin (fazladan 3d gorunumu de veriyorlar)
Biri 20.000chf digeri de 30.000chf fiyat istediler.
Bu verdikleri fiyat onlara cok normal geliyor, bu rakami 2-3 bin adete bolunce birsey tutmuyor ama bizimki gibi kucuk bir proje icin cok yuksek kaliyor, zaten bunu da bilgi amacli istemistim.

Kasa ureticisine bir miktar para ve tasarimin resimlerini gonderdim ve adamlar bana teknik cizimleri gonderdiler. Tabi adamlar benim siparisi yaptiracagima inandiklari icin boyle yaptilar,
Burada yaptigim calismalari ve masraflari detaylandirmak istemiyorum, bu onemli degil, onemli olanin forumumuza yakisir bir saat ortaya cikmasi idi.

Yani bana inanin benim gonlum rahat ve ben gorevimi en iyi sekilde yaptigima inaniyorum, ama buna ragmen basaramaz isek ne yapalim can sagolsun diyip gececegim.

crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedÇarş. 8 Ara. - 4:23

abi ağlayacağım valla yav şu anlattıkların için bile gözü kapalı dalmak lazım bu saatlere bana en çok koyan ise listeye isim yazdırarak verilmiş sözler...... söyleyecek hiçbir şey yok ....
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedÇarş. 8 Ara. - 6:24

Bu kadar emek ve bu aşamadan sonra dönüş olmaz diye düşünüyorum,watcher ın yazısından da ertelemenin çözüm olmayacağı anlaşılıyor, makina olayı ortada, kasa nın sipariş aşaması da ortada, bence arkadaşlarında gayreti ile bu işi halledip,gerisini sonra düşünmek gerekir diyorum, belki bundan sonra yeni proje zor olacaktır, olsa bile bazı garantilerden sonra olabilir ki, bu sektör belli ve küçük, en ufak bir falsoda güvenilirlik kayboldu mu bir daha geri gelmez, kasa bir şekilde bulunsa bile makina nın kaynağı belli ve sınırlı onu bulmak mümkün değil, şahsen ben böyle bir projede sıradan bir 2824 e pek sıcak bakamam.Haydi arkadaşlar, ödemesini henüz yapamamış ve listeye henüz yazılmamış olanları bekliyoruz.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedÇarş. 8 Ara. - 7:07

Deka arkadasim olayin tamamen farkinda.
Eta'dan direk makine alamiyoruz, sadece anlasmali olduklari markalara satiyorlar, bizi hic dikkate bile almadilar, maillerime cevap vermediler ve telefon ettigimde de bu cevabi aldim.
Isvicrede makine alinabilecek sadece birkac kisi var, yani bu dunya oyle pek buyuk degil ve herkes birbirini taniyor, su anda isvicredeki hemen tum makine tedarikcileri bizim hezarfen projesini ve daha sonra yine projeler yapacagimizi biliyorlar, bunu benden ogrenmis degiller.
Yine fason saat ureten iki firma bizim forumu ve projelerimizi takip ediyorlar.
Biz rumi projesini devreye soktugumuzda hezarfen icin fiyat aldigim bir tanesi kendiliginden bana mail atip rumi projesini yapmak istedigini bildirdi ve verdigi teklif 150 saat icin 785€ tanesine oldu.
Yani biz bu dunyada guvenilirligimizi yitirirsek artik bu sekilde saat yapmak hayal olabilir.
Ha çin makineleri ile yapilir, hatta rus makineleri ile yapilir, ya da varolan bir markaya yaptirilir, tum dezavantajlarini kabul ederek.
Ama ben buna yokum, o zaman bir baska arkadasimizin konuya oncu olmasi ve marka olarak turksaat kullanmamasi lazim, turksaat ne de olsa artik bir cizgiyi temsil ediyor.
Ayni sey çin'de bile yaptiriyor olsak kasa ureticileri icin de gecerli, oyle çok fazla secenek yok, bilesiniz.
fevzi aker

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedÇarş. 8 Ara. - 8:31

Projenin yurumesini isterim
Erteleme veya durdurma bu islere epeyce bir zaman ara vermek sonucunu dogurur, iyi olmaz forumda da sogukluk ve guvensizlige samimiyetsizlige yol acabilir
Ciddi bir firsat.
Degerlendirilmeli derim
Altin no 13 yanisira bir adet de celik almayi dusunuyorum
Uygun celik hasir (orgu veya ince baklali) kayis ile yakisir
Burada da no 13 mumkun olur mu
Uygun olmazsa baska bir no ya razi olucaz artik
Selamlar
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedÇarş. 8 Ara. - 10:18

@fevzi aker, çelik kasa için 13 no dolu ve göründüğü kadarı ile parasıda yatırılmış, çelik kasa listesinden boşda olan beğendiğiniz bir numarayı belirtirseniz sizi oraya yazabilirim.
Hafsa

Hafsa

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 21:26

İnşallah proje iptal olmaz arkadaşlar. Gerçekten üzülürüm. Crying or Very sad
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 21:49

benim anlamadığım listeler hemen doldu idi altın için yer bulamamıştık hatta şimdi nasıl oldu gerçekten anlayamadım valla billa tilla ... cık cık
Hafsa

Hafsa

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 21:53

Gerçekten... listeye isim yazdırmada aceleci idik. Ödemelere gelince herkes kaldı. Fiyatı da biliniyordu ilk baştan. sonradan fiyat belirlenmedi de... Olmaz arkadaşlar ha gayret.... üzmeyin bizi Crying or Very sad
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 22:11

fevzi aker demiş ki:
Projenin yurumesini isterim
Erteleme veya durdurma bu islere epeyce bir zaman ara vermek sonucunu dogurur, iyi olmaz forumda da sogukluk ve guvensizlige samimiyetsizlige yol acabilir
Ciddi bir firsat.
Degerlendirilmeli derim
Altin no 13 yanisira bir adet de celik almayi dusunuyorum
Uygun celik hasir (orgu veya ince baklali) kayis ile yakisir
Burada da no 13 mumkun olur mu
Uygun olmazsa baska bir no ya razi olucaz artik
Selamlar

Uyemiz sayin hafsa sizin 13 no'yu alabilmeniz icin yer degistirdi, 13 numara artik sizin ok1

Uyemiz Hafsa'ya tesekkurlerimizi iletiyoruz by

Bu arada celik bilezik icin cok hos bir surprizim olabilir.

deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 22:13

vay be, nedir, nedir, heyecanlandırma bizi. miammiam
Hafsa

Hafsa

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 22:20

reca ederim efendim. bir kişi de olsa projeye katkı olsun.
Sürprizi açıklayacak mısınız sayın watcher? Heyecan ve merak kolkola başımızın üzerinde geziniyor şu an Question
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 22:23

Peki aciklayayim, ince baklali cok hos bir celik bilezik te fiyata dahil etmeye calisiyorum ve sanirim basardim cheers
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 22:27

oleyyy, bu gerçekden büyük sürpriz oldu, süpersin. cheers

En son deka tarafından Perş. 9 Ara. - 22:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Hafsa

Hafsa

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 22:35

sayın watcher emeklerinize sağlık... hakkınızı nasıl ödeyeceğiz.... çok güzel bir sürpriz oldu bu. sağolun ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 22:42

Very Happy by
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 23:04

Watcher harika bir haber bu ,teşekkürler uğraşlarınız için by . Gerçekten Rumi projesi beni çok heyecanlandırıyor. Çünkü çok şık bir saatin ortaya çıkacağını biliyorum. Ayrıca bu fiyata böyle bir saate sahip olmak ,kaçırılmayacak bir fırsat. Forumda bazıları soruyor "şu kadar param var hangi saati alayım " diye yada 200-300 € ya replika saat bile almak isteyenler çıkıyor, ne bileyim böyle bir saat varken bu fiyat aralığında başka bir saat düşünmek garip geliyor . Zevk meselesi sanırım scratch Very Happy .
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPerş. 9 Ara. - 23:34

Aslinda bence esas sorun saatin sadece tasarim halinde sunulmasi.
Insanlarin saatin bitmis halini kolda gormeleri simdilik imkansiz ve diger yandan tasarim cizimleri benim tarafimdan yapildi, 3d calismasini henuz yapamiyorum, tam profesyonelce 3d yaptirmaya kalksak fiyat olarak 20bin€ civari tutuyor, bu da kisitli ve limitli olan saatimizin fiyatini patlatir.
Hezarfende de ayni durum yasanmisti, ta ki saat kolda gorulene kadar ama cok gec olmustu ve yeni alicilara saat kalmamisti.
Saatimizi gozunde canlandirabilmek onemli ama bunu da yapabilmek icin epey bir saat tecrubesi gerekiyor, ya da hezarfeni takip etmis olmak ve tasarim ile gercegi arasinda cok fark olacagini anlamis olmak gerekli.
Saatimiz simdilik 300€ ama teslimatlardan sonra geri kalanlar 650-850€ civari bir fiyata sunulacak, ki bu bile cok uygun bir fiyat.
Tasarim ve saat konusunda burada profesyonel saat saticilari ile konustugumda bu saatin piyasaya sunulus fiyatinin 2.000-3.000€ olmasi gerektigini ve gerekirse bu rakam uzerinden biraz indirim yapilabilecegini soyluyorlar.
Diger yandan forumdaki bazi arkadaslarimiz icindeki makine nedeniyle stowa veya louis erard markasi ile karsilastirma yapiyorlar, ama bizim saatimizin cok farklari var.
Ust camin hafif bombeli safir olmasi, arka camin safir ve icten antirefle olmasi, kasanin arka kapaktaki egimler nedeniyle cok ince olmasi, kurma kolumuzun ozel olmasi, limitli olmasi, kadranin kucuk bir seride bile bize ozel yapilmasi gibi farkli unsurlar kaciriliyor.
kaldi ki bu saatler bile bizim saatimizin fiyatindan cok cok yukaridalar.
Tekrar tekrar soyluyorum,
Bizim saatimizin ucuz olmasinin nedeni kalitesinin dusuk olmasindan degil, aradaki tum aracilari ortadan kaldirdigimiz icin boyle.
Herhangi bir saat markasi gibi calisiyoruz, parcalari degisik yerlerde yaptirip ardindan montajlatiyoruz. Tasarim parasi vermiyoruz, araci kari vermiyoruz, herseyi ilk elden aliyor veya yaptiriyoruz (makine haric, bunu isvicrede bir aracidan aliyoruz)
Insanlar bunun bu kadar ucuza cikmasinin nedenini anlayamayabiliyorlar, ama bu saat daha sonra cok daha yuksek fiyata sunuldugunda icleri rahat alacaklardir eminim.

Simdi dostlar eger bu saati boyle degil de farkli yapsaydik ne olurdu onu da soyleyeyim.
mesela icine bir eta 2824 koysaydik, ust ve alt cam sertlestirilmis mineral cam olsaydi (ki bunun safir olmadigini anlamak icin profesyonel olmak lazim)
duz deri kayis ve siradan bir kutu ile bu saati biz 200€ altinda mal ederdik.

Biz zor olani yapiyoruz, 7001 ust duzey bir makineyi 100 adet bulmak gercekten cok zor, 1-2 tane bulunuyor, ebay'de bile var, ama is 100 adet vs gelince cok zor.

2824 koyacak hazir kasa ile piyasa kayniyor, kaliteli bir çin kasasi (2824 için) 40-50€ civari yeterli olur, ama icine 7001 koyacak hazir kasa hicbir yerde yok, hele bir de bizimki gibi ince yaptirilinca ozel uretime giriyor. Bizim modelimizden hicbiryerde bulmak imkansiz.

Halbuki steinhart veya benzeri markalarda kullanilan kasalar her yerde kayniyor, acin interneti, yuzlerce var.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedCuma 10 Ara. - 0:51

abi yakında rumi alana araba dersen şaşırmam valla Smile ve de buna rağmen ödeme yapmayanlar olursa ona da şaşırmam Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedCuma 10 Ara. - 1:06

Arabanin yaninda bir de dayali doseli deniz manzarali ev veriyoruz ve dugun masraflarini karsiliyoruz blublu
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedCuma 10 Ara. - 1:12

aslında bu saatlerin kalanını topluca alsam 600 £ olduktan sonra da satsam gerçekten araba parası çıkar sanki Smile
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedCuma 10 Ara. - 1:13

ne kadar duygusalım yav Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedCuma 10 Ara. - 1:24

crazyhours demiş ki:
ne kadar duygusalım yav Very Happy
kahkaha2
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedCuma 10 Ara. - 1:44

belki bu söylemlerle ödemeleri yapar sayın arkadaşlar
fevzi aker

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedCuma 10 Ara. - 5:06

watcher demiş ki:

Uyemiz sayin hafsa sizin 13 no'yu alabilmeniz icin yer degistirdi, 13 numara artik sizin ok1

Uyemiz Hafsa'ya tesekkurlerimizi iletiyoruz by

Bu arada celik bilezik icin cok hos bir surprizim olabilir.

sn Hafsa'ya cok teşekkür ederim
dayatma gibi algılanmamış olmasını dilerim
çelik bilezik de güzel haber
yakışacağını umuyorum
sn Watcher'a da teşekkür ediyorum
iyi çalışmalar, selamlar
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedC.tesi 11 Ara. - 4:48

dün nöbetteki doktor arkadaşıma uğradım; biraz Rumiden bahsettim;
kadranda isim yazsa olurdu demezmi!; abi dedim yok..artık istesen de yok
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedC.tesi 11 Ara. - 7:22

Kadrandamı, yok artık, arka kapak dese neyse de.bari,adına özel marka isteseydi.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedC.tesi 11 Ara. - 8:09

mevcut şekli çok daha iyi birde param olsa cash ödeyip alabilseydim... blog ile para kazanmayı denedim ilk ayda 0.35$ dışında kazanç olmadı? bloguma girip reklamlara tıklayında Nusrat için param olsun...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
selcuk

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedC.tesi 11 Ara. - 9:24

arkadaşlar kusuru bakmayın 15 gündür sağlık sorunlarım yüzünden hiç birşeyle ilgilenemedim siteye de yeni girebildim ben ödeme gününü de unutmuşum üzülsem mi sevinsenmi bilemedim hazerfanı alıdıktan sonra bütün saatları alacığım diye söz vermiştim 30 aralığa uzuması güzel olmuş ama sonuçta buna sebeb olanlardan biri de ben olduğum için kusura bakmayın.en kısa sürede 2 saatim için ödemeyi yapacam.bu hafta içi dışarı çakabilirsem ilk işim ödemeyi halletmek olacak.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedC.tesi 11 Ara. - 10:17

Önemli olan sağlık, geçmiş olsun. ok1
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPaz 12 Ara. - 5:54

Watcher ödeme yapmayanlarla mesajlaştık mı?

Neden hemen adlarını listeye yazdırıp ödeme yapmıyorlarmış acaba?

deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPaz 12 Ara. - 6:25

Güzel soru, maddi sıkıntıda olan varsa süre uzatımı da yapıldı. ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme    Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme  Icon_minipostedPaz 12 Ara. - 7:25

Drao demiş ki:

Watcher ödeme yapmayanlarla mesajlaştık mı?

Neden hemen adlarını listeye yazdırıp ödeme yapmıyorlarmış acaba?

Yok henuz yazisma yapmadik, 15 araliktan sonra hatirlatma yapmayi planliyorum.
Arkadaslarin maddi durumu musait olmamistir diye dusunuyorum.

Rumi Modelimizin Fiyati Hakkinda Bilgi ve Dikkat Cekme
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» New old stock hakkında bilgi
» Saat hakkında bilgi
» Rolex hakkında bilgi
» Seiko saatim hakkında bilgi ?
» Yadigar Saat Hakkında Bilgi