Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konusu saat olan Anekdotlar

+10
teng
Akif
crazyhours
krytime
burbank
watcher
egunns
ofis
parabellum p08
yusufduz
14 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
yusufduz

yusufduz

Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 14 Haz. - 23:01

Babalar günü yaklaşıyor,çocuklarla da konuşulmuş ne hediye alalım diye.Tahmin edileceği üzere beni mutlu edecek en iyi hediyenin saat olacağına karar vermişler.
Saati sen al,paketi bize ver biz sana babalar gününde takdim edelim dedi eşim. Yetiştirip alabilirmisin ,3-4 gün kaldı deyince bende pat diye;sorun değil ,daha önce aldığım ve çocukların görmediği bir saati paket yaparım dedim. Dedim ama Allahtan üstelemedi mevzuyu ,hala tehlike geçmedi sayılır,ya bizim görmediğimiz saatlerin mi var senin derse eşim...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 0:18

kendi ipini çekme teşebbüsü diable
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 0:24

bence vergi barışı gibi bir durum. fırsat fırsattır bunu alana bu bedavaydı misali bir kaç saati arada kaynatabilirsin.

kendi hediyeni kendin almış olduğun için kafana taktığın sorun bu seferlik görmemezlikten gelinecektir diye düşünüyorum.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 1:19

yok yok almışken yeni olsun dedim ve 100 tl ye bunu aldım deyip .... Smile olabilir
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 1:44

Geçen gün ;nereye kadar böyle ,saatler faili meçhul kalmasın düşüncesiyle -bazı gurmeler kulak memesi kıvamı derler ya o misal- ortamı yoklayayım dedim.
Deri kordonunu metal kordon ile değiştirdiğim , eşimin de yakından bildiği saati nasıl olmuş diye gösterdim.Göz ucuyla baktıktan sonra gözlerini kısıp yeni saat mi aldın,bide benim aldığım ayakkabı rengiyle uyumlu çantama söyleniyorsun diye bilenmez mi.
Zemin müsait hale gelmemiş onu anladım.

@crazyhours, haklısın ama onlarda biliyor 100 TL lik saat alınmadığını.

@ofis, özel günleri vergi barışı gibi uygulamalar için fırsat bilmeli haklısın :-)

@egunns, kendi ipini çekme mi,yoksa kendi ipini uzatıp buyur sen çek mi demek :-)
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 1:58

arkadaşlara aldırdığım rumi lerden hanımların haberleri yok, büyük ay temmuz geldiğinde pusuya düşme ihtimalim çok fazla Smile....benim hanımda rose versiyonu kendisinin takacağını zannediyor diable

bu aralar yeni modamız kolumda her saat gördüğünde bu nerden çıktı hayırlı olsun (pek sevimli bir uslupla değil!)
yahu diyorum bu vardı (hakkaten vardı)
bu hatırlamama durumu olası bir yeni saatde tarafıma avantaj olacak gibi; veya benim hüsnükuruntum Smile
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 2:14

''en iyisi ben bu işe sardım madem, parada kazanayım diyerek; satmak için aldım ilanı verdim bekliyorum o sırada takıyorum izlenimlerimi pazarlama taktiği olarak kullanıyorum'' gibi senaryo yazmakta bir çare olabilir.saat kalabalığıda artık sermayeye dönüşmüş olur.hangisi eski hangisi yeni hatırlayan beri gelsin. fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 2:15

Rumi olayından bizde de kimsenin haberi yok, ne uydursam diye günlerdir düşünüyorum. diable
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 2:45

Rumi den bizde de kimsenin haberi yok, sanki kamu yararına bir iş yapıyormuşum gibi.Rumi yi hesap verilmesi gereken yeni bir saat kategorisinde görmedim.
Doğru düşünmüşüm haklıyım değil mi ama?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 3:31

Aynen, haklısın bu yeni bir saat alım kapsamında değerlendirilmemeli,ancak eve nasıl anlatacağız. Rolling Eyes
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 4:25

hahaha Hepimiz aynı durumdayız desenize .
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 20:49

valla ben once saati aldigim fiyati dortte bire dusurerek soyluyorum, sonra aciyorum ebay'i ve "bak hanim ayni saat ne kadar pahali bunu dusurduk" diyorum ve ardindan hemen satacagimi soyluyorum, sonrasinda ise durumu satmaya vakit olmadi vs ile gecistirip bir sonrakine yelken aciyorum ama benimki de artik abarti oldugu icin hanim da ipin ucunu kacirmis vaziyette Very Happy
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 22:13

Benimki de artık takip edemez halde hihahohoho hahaha
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 22:20

Walla hanimlar bu gidisle ya bizi sutlayacaklar ya da kafayi yiyecekler kahkaha2
deka

deka

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 16 Haz. - 1:13

Ben başlığı okurken hanım etrafımda dönerken bu mesajı yazıyorum, ne büyük heyecan. okkiii
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 16 Haz. - 1:34

deka demiş ki:
Ben başlığı okurken hanım etrafımda dönerken bu mesajı yazıyorum, ne büyük heyecan. okkiii

Korku filmine gitmeye gerek bile yok, bu adrenalin yeter hahaha
deka

deka

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 16 Haz. - 2:06

Amaç da o zaten,biraz adrenalin. diable
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 16 Haz. - 8:08

krytime demiş ki:
hahaha Hepimiz aynı durumdayız desenize .

Saatseverlik tam bir maceraperstlik. Saat röntgenciliği, hanımdan saat saklama veya yutturmak için geçirilen tehlikelerle yüklü bir yaşamımız var. (Mission Impossible)
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 16 Haz. - 8:17

Bugün için biraz farklı bir anektod anlatayım, tehlikeli havayı biraz dağıtalım.
Ben banyo yaparkan ve uyurken de dahil saat takanlardanım. Kolumdaki saate de sık sık bakmayı, kolumun farklı açılarında izlemeyi, ara ara saniyenin akışını seyretmeyi severim.

Bugün sabah işe giderken saatimi değiştirmek için kolumdakini çıkardım black monster'ı aldım artık o an neye daldıysam çantamın yanında unutmuş evden öyle çıkmışım. Bir süre sonra farkettim ama eve dönmek için geç kalmıştım. Bütün gün kendimi adeta çıplak hissettim desem yeridir. Alışkanlığım olduğu üzere, vasıtada, teknede, işyerinde, dönüş yolunda sık sık boş koluma bakarken buldum kendimi. Neyse ki yaz aylarındayız, tam saat röntgenciliği mevsimi okkiii

Bir de seyretmekten gerçekten zevk alacağım mekanik saatlere daha sık rastlasam gün içinde uğradığım yerlerde, vasıtalarda... Maalesef bu konuda durum içler acısı...
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 9 Eyl. - 10:55

Bizim 4 yaşındaki ufaklığın bir süredir gelecekle ilgili kaygıları var.1 ay kadar önce -"Baba ben asker olucam mı" diye sorduğunda çok şaşırmıştım."Erkek adamlar askerlik yapar oğlum,sende yapacaksın tabi" diyerek konuyu kapatmıştım.Dün akşam sofrasında otururken aramızda geçen diyalog;
-Baba,büyüyünce işe gidicem mi ben de.
-Tabi oğlum herkes işe gider,sende gideceksin büyüyünce.
-Ama ben işe gitmek istemiyorum.
-Neden oğlum? İşe gitmezsen para kazanamazsın ama.
-Neden?"
-İşe gidince para kazanırsın,para kazanınca da abur cuburlarını,oyuncaklarını alabilirsin.
(Bir süre sustu sustu... sonra)
-Bende işe gidicem tamam,ama "saatçi"olucam,saatlere bakarım ,güzel temizlerim Baba.
:-)
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Konusu saat olan Anekdotlar   Konusu saat olan Anekdotlar - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Eyl. - 19:48

Çocuklar her zaman ilkönce anne babayı rol model olarak alırlar ya. Ben de naçizane meslek icabı, bu durumun "Kılavuzu karga olanın..." darb-ı meseline örnek teşkil etmemesi açısından 2 yaşındaki kızıma güzel şeyler öğretme arzusunda oldum her zaman. Tamam tamam, çoğu zaman yani. O gün annesine kızmıştım olur öyle arada.
Beni saatlerimle uğraşırken o kadar dikkatlice izliyordu ki. Ben de hiç yapmadığım bir şeyi yapıp, onları kurcalamasına mahdut miktarda müsaade ettim. Hatta balans hareketini nasıl dikkatlice izlediğini görmek, bir baba olarak bu fakiri ziyadesiyle memnun etti. Daha sonra bir gün bir misafirin yanında eline aldığı şimendiferli Serkisof'u büyük bir ciddiyetle kulağına götürüp, küçücük ağzını da büzerek sesini dinlemesi gerçekten hoşuma gitti. Hatta bir ara, değişik konumlardaki balans dönmesini test etmek istermiş gibi kafasını saatle birlikte indirip kaldırması da tüy dikti olaya. Bu gösteriyi izleyen misafirlerin yeni yetme oğlu, hareketin nedenini izah ettiğimde gayriihtiyarı "Asss" şeklinde bir tepkide bulunup da utandığında ise durumu, " Hayır abisi AS 1130 değil, bunda SU 3602 makinesi var" diyerek düzeltmiştim. Çocuk işte. Saygılarımla...

Konusu saat olan Anekdotlar
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Bu saat hakkında bilgisi olan?
» DALGIC - DIVER SAATLERI BILGI PAYLASIMI KONUSU
» Bu saat hakkında fikri olan var mı, ne dersiniz?
» İhtiyacım olan SAAT ekipmanlarının temin edilmesi ---- YARDIM !!
» Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)