Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Emporio Armani

+7
lakajahaga
asiruh2009
certus
vervito
watcher
MortingenStrasse
okyanus57
11 posters
YazarMesaj
okyanus57

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 8:59

EMPORİO ARMANİ AR4608 marka ve modeldeki saat hakkında acil yorum istemekteyim.Bu saatin çakması varmıdır yokmudur.Hepsiburada fiyatıyla gittigidiyordaki ve ebay daki fiyatlar arasında uçurum var.Acil yardım....Saati ebay veya GG den almayı düşünüyorum...Saygılarımla.

http://cgi.ebay.com/Emporio-Armani-AR4608-Mens-Bracelet-Watch_W0QQitemZ110430667222QQcmdZViewItemQQptZWristwatches?hash=item19b62e41d6&_trksid=p3286.c0.m14

http://urun.gittigidiyor.com/EMPORIO-ARMANI-MECCANICO-AR4608-ORJINAL-ERKEK-SAAT_W0QQidZZ15954112

http://www.hepsiburada.com/emporio-armani-ar4608-erkek-kol-saati/productDetails.aspx?categoryid=316270&productid=saar4608
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 9:10

emperio armani'nin mekanizmalarının uzakdoğu olduğunu okumuştum bir yerde. bu durumda armaniler 5 para etmez diyebilir miyiz?

bilen birisi beni düzeltirse sevinirim.
watcher
Admin
watcher

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 20:01

Mekanik armanilerin makineleri cin yapimi hatta bildigim kadariyla kasasi filan da tumuyle cin yapimi.
Fiyat/performans acisindan oldukca kotu puan aliyorlar, saatseverlerin hic itibar etmedikleri bir marka.
Bozulma ve bakim gibi durumlarda servisi yok, yedekparca yok, yani alinca sorun ciktiginda atilmasi gereken bir saat...
http://www.turksaatforumu.com
vervito

vervito

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 5:58

Emporio Armani giysi markası değil mi? bunun ne işi var saat markaları bölümünde? bunun yeri olsa olsa genel sohbet bolumu olur bence :kirmizikart: Wink
certus

certus

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 6:02

FlyingOstrich demiş ki:
Emporio Armani giysi markası değil mi? bunun ne işi var saat markaları bölümünde? bunun yeri olsa olsa genel sohbet bolumu olur bence :kirmizikart: Wink

muhaha
watcher
Admin
watcher

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 20:20

:ok3:
asiruh2009

asiruh2009

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 9:01

bu moda markaların ürettiği saatler aslında kalite yoksunluğuyla kendilerinede zarar veriyor bunu düşünmüyorlarmı....
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedÇarş. 23 Eyl. - 3:49

FlyingOstrich demiş ki:

süper muhaha
lakajahaga

lakajahaga

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedÇarş. 23 Eyl. - 10:11

çok mu sert eleştiri olmuş okyanus bir daha konuya cevap yazmamısda =) evet bende çin oldukalarını duydum fakat replikası bile bulunabilior bü fiyattaki ürünün. bir siteede görmüştüm ama bu saatte cıkaramadım :S
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedÇarş. 23 Eyl. - 10:39

o zaman inanılmaz oranlarda kâr var. gerçekten çok ayıp
vervito

vervito

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPerş. 24 Eyl. - 0:32

tabii ki çok karları var. bu saatlerin sokakta afrika kökenli ve yada asya kökenli insanların saatıkları 5 liralık saatlerden daha kaliteli olduklarını sanmıyorum. deri kordonları kaliteli ama. fossil, diesel, dkny'lar gördüm deri kordonları tissot'unkilerden dala kaliteliydi valla.
deka

deka

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPerş. 24 Eyl. - 2:51

tissotun deri kordonuna iyi takmışsın,görmedim ama demekki o kadar kötü. Emporio Armani 35198
vervito

vervito

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPerş. 24 Eyl. - 3:23

))) çok pis taktım Smile
wedoking

wedoking

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedC.tesi 26 Eyl. - 0:35

armani meccanico serisi bu saat için biraz daha bekle saatvesaatte %50 e giricek...
Ayrıca yorumlara katılmıyorum arkadaşlar moda markası olması onun yerden yere vurulması hakkını tanımıyor kimseye:)sonuç itibarı ile bir adı var bu markanın ayrıca yedek parçası hakkında nadiren problem yaşarsınız distiribütorden alında 10 sana parça tedarik etmek zorundalar aksi halde saatini yenisiyle değiştirme hakkın yada parayı geri alma hakkın var:)bence bekle biraz daha dediğim gibi indirime giricek...
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 10:08

ayy şimdi çıldıracam dh de armani koydu birisi. cinnet geçiriyorum artık bu saati görünce. oda arkadaşımda da var saat olduğunu iddia ediyor benimle saat tartışmasına giriyor Very Happy
ziyaliv

ziyaliv

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 10:45

arkadaşlar

Emporio armaninin saaatlerinin makinesi uzak doğu üretimidir fakat saaatler KESİNLİKLE ÇİN YAPIMI değil fossil grup tarafından amerika da üretilmektedir. Pilli makinalarda Citizen makinesi kullanır, otomatiklerde ise uzak dogu yapımı makinalar kullanır ki unutmayınız bu saati kotulememek lazım bu marka dunya prestijidir ve armani her yerde armanidir. kalite olarak da saatler kasa ve işçilik olarak gayet iyidir.
silver

silver

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 11:32

Biraz bilgi toparladım Armani otomatikler ile ilgili Smile Çinli bunlarda ama kötünün iyisi anladığım kadarıyla.

En pahalı modeline baktım, mekanizması için Seagull (ST1780) deniyor, dış malzemesi için Fossil vs.'den kaliteli olduğu belirtiliyor. En pahalı modeli yurtdışı bayilerde 400$ civarında. Ebay'de yada yurtdışı outletlerde 200-250$'a bulunabiliyor. Zaten en fazla 200$'lık saatler olduğu belirtiliyor. Bir konuda hatta en fazla para tutanın kutusu olduğundan falan bahsetmişler Smile Çok gösterişli kutulara, güzel görüntüye ve 12'nin olduğu yerde Armani amblemine sahip, tamamen tribünlere oynayan saatler. Birde ülkemizdeki 1000-1400 liralık fiyatları eklenince direk olarak aşmış (!) saatler konumuna geliyorlar.

Mekanizmadan önce ülkemizle bir fiyat karşılaştırması yapalım.
Bu konunun başında ebay linki verilen saat 239$ ve kargo dahil bu paraya alıyorsunuz. Yani 350 lira. Ülkemizdeki liste fiyatı 1259 lira. Tek çekim 1196 lira. Havale fiyatı 1133 lira. Saat ve Saat mağazalarında zaten daha aşağı satamıyorlar. Kısacası 3 tane alıyorsunuz aynı saatten, hala elinizde 80-100 liranız kalıyor Very Happy Nasıl kar marjları var artık benim aklım almıyor....

Mekanizma ile ilgili olarak şu konulara bakalım;

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=228997
http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=63193
(Konulardaki saatin yurtdışı bayilerde 400$, ebay'de 250-300$, outletlerde 169$, ülkemizdeki fiyatının 1419 lira, nakit 1277 lira olduğunuda söyliyeyim Smile)

Mekanizması Seagull ST17 serisi ST1780
Emporio Armani ST1780x

Başta dediğim gibi gerek malzeme kalitesi gerek mekanizma kötünün iyisi durumunda.
Bana kalırsa en fazla 250$ civarı verilip alınabilir saatler bunlar eğer hoşuna gidiyorsa insanın. Ülkemizde 1200 lira verip almak akıl mantık işi değil elbette.
silver

silver

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 13:10

Nasıl tribünlere oynamaktır bu Smile Ülkemizde 1400 liralık saat tabi kolay mı Very Happy

Emporio Armani CIMG0368
vervito

vervito

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 13:13

1400 lira mı?? 1400 liraya Longines Hydroconquest Diver saat almıştım ben yahu. Armani de kim? Smile
silver

silver

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 13:20

Gözünüz fiyat görsün Smile

http://www.saatvesaat.in/kategori.asp?kategori_id=8&s=1&kategori=Emporio-Armani-Saatler&urun_tip=&ks=12&siralama=yuksekten_dusuk_fiyata&reyon_id=

Hamilton'lara 3-5 bin lira fiyat çekince Armani'ye 1400 lira yazmak gayet doğaldır aslında...

En son silver tarafından Paz 18 Ekim - 13:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vervito

vervito

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 13:35

el insaf....
sorun tüketici kesimin bilinçsizliği. kapitalist sistemde ticarette dürüstlük zor bir şey. bunu tüketicinin anlayıp neye para verdiğinin farkına varması gerek. zaten aklı başında olan insanlar az çok araştırma yapıyor internetde ve bir şekilde bizlere varıyorlar biz de onları fikirlerinden caydırmaya çalışıyoruz. DH'de az mı insanı Armani gibi markaların saatlerini almakdan vazgeçirdik. şu anda aramızda eskiden böyle bir markaya para verip bizleri tanıdıkdan sonra tövbe eden arkadaşımız az mı? Smile umur var dostum silver, umut var.
bu arada hamilton sayfasında sordum ama yanıt alamadım kimseden. şimdi de kafam karıştı iyice, bir saat satıcısı dedi ki fiyatları distributor değil de marka belirliyor. bu doğru mu? yani armani, dona karanı geçtim de şimdi saatvesaat'daki hamilton fiyatları, eğer markanın belirlediği fiyatlarsa yurtdışında yeni sezon hamilton modellerinin fiyatlarında da belirgin bir artış olması lazım. yurt dışındaki arkadaşlara sesleniyorum oralarda hamilton yeni sezon ürünlerine bir göz atarmısınız. ne işler dönüyor oralarda?
silver

silver

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 14:17

Benim kendi görüşüm hem markanın hem distribütörün rolü olduğu yönünde.

Ben şahsen Saat ve Saat'te en üst marka olarak konumlandırılması yerine, Teknosa gibi çalışmayan, daha butik ve üst düzey ürünler satan bir bayinin giriş markası olmasını isterdim Hamilton'un. Çünkü en iyi marka Hamilton olunca fiyatı kabartmanın sınırı olmuyor, 2-3, 5 bin diye gidiyor fiyatlar, nasıl olsa mağazada daha pahalı marka yok. Ancak mağazada Omega olsaydı acaba yurtdışı fiyatı 1800 lira olan saati 4 bin liraya satabilirler miydi? İmkanı yok satamazlardı. Ha birde yüksek fiyatlar bir yana, indirimde yapmıyorlar. %10 civarı indirim yapıyorlar, sonra sistem almıyor diyorlar Smile Umarım yakında el değiştirir Hamilton. Saat ve Saat bence Levis marka saatleri alsın da Hamilton gibi markalara karışmasın Smile
vervito

vervito

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 14:40

bence de. adamların mağazalarında çalışan elemanların bir çoğu sanki özenle seçilmiş satıcılar. saat bilgileri sıfır yada sıfıra yakın. Smile
ziyaliv

ziyaliv

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 18:25

arkadaşlar

biraz ukalalığa kaçıyorsunuz Saatvesaat konusunda bu işler sizin bildiğiniz gibi değil buradan atıp tutmayın lütfen, sektör içinden biri olarak tecrübelerimi paylaşıyoruz bu türkiye de ki fiyatlamalar hakkında fakat anlaşılan bir kulağınızdan girip diğerinden çıkıyor. Siz bu Saatvesaat firmasına demedik laf bırakmıyorsunuz ama bu firma artık avrupanın önde gelen saat firmalarından tecrübeleri çok yüksek. elemanları bilgisiz diyorsunuz nereden bulacaksınız 20 yıllık saaat tecrubesi olan elemanı her zaman biraz mantıklı düşünün, onlar verilen teorik eğitimden sonra satışa başlıyorlar. saçma sapan konuşmayın, bu sektorde bilgili eleman bulmak çok zor, işe girdikten sonra saat sektorunde tecrube kazanılır.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 20:02

üslüba dikkat edin lütfen
silver

silver

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 21:05

ziyaliv demiş ki:
arkadaşlar

biraz ukalalığa kaçıyorsunuz Saatvesaat konusunda bu işler sizin bildiğiniz gibi değil buradan atıp tutmayın lütfen, sektör içinden biri olarak tecrübelerimi paylaşıyoruz bu türkiye de ki fiyatlamalar hakkında fakat anlaşılan bir kulağınızdan girip diğerinden çıkıyor. Siz bu Saatvesaat firmasına demedik laf bırakmıyorsunuz ama bu firma artık avrupanın önde gelen saat firmalarından tecrübeleri çok yüksek. elemanları bilgisiz diyorsunuz nereden bulacaksınız 20 yıllık saaat tecrubesi olan elemanı her zaman biraz mantıklı düşünün, onlar verilen teorik eğitimden sonra satışa başlıyorlar. saçma sapan konuşmayın, bu sektorde bilgili eleman bulmak çok zor, işe girdikten sonra saat sektorunde tecrube kazanılır.

Zannedersem siz saat konusunda tecrübeli birisiniz. Ancak siz bile bu tecrübeye rağmen yukarda bir mesajınızda Armani saatlerin mekanizmaları ''KESİNLİKLE ÇİN DEĞİL'' dediniz. Ancak benim yaptığım araştırmada ortaya çıktı ki mekanizma Çinli, Seagull. Dolayısıyla siz bunca deneyiminize rağmen bir bilgi yanlışı içine girdiniz.

Dahası ben de bu mağazalarda birçok bilgi yanlışı ile karşılaştım. Hamilton incelerken bana Nasa tarafından uzaya göndermek amaçlı yapılan testlerde 1. olduğu vs. gibi şeyler söylendi. Ancak biliyoruz ki Hamilton Nasa testlerinde kalmıştır. Rolex, Omega gibi markalar başarılı olmuştur.

Saat ve saat firması çok tecrübeli bir firma olabilir. Ancak bu, bu kadar yüksek fiyatlarla satış yapmasını gerektirmez. Bizim derdimiz tamamen fiyat. Ebay'den ben aynı saati 5000 km uzakta bulunan bir yerden 350 liraya kargo dahil alıyorsam, 5 km uzaktaki Saat ve Saat mağazasından bu saati 1200 liraya almamın mantığını firmanın deneyimiyle büyüklüğüyle avrupanın önde gelen firmalarından olmasıyla açıklamak mümkün değildir. Mağazalarda en çok %10 civarı indirim yapıp sonrasında, 'Sistem almıyor' derken, satılmayan saatlerde çok güzel %50 indirimler yapmayı da bilmekteler ayrıca. Zararına satmıyorlar heralde % 50 indirim yaparken.

Bu firma moda markalarla, teknosa gibi heryerde şube açarak devam eder satışlarına bence sorun yok. 40 tane şubesi var, büyüsün. 300-500 liraya kotunu aldığı markanın tamamen çin üretimi saatini 500-1500 liraya alsın insanlar. Ancak bu markalardaki satış mantığını gerçekten işi saat üretmek olan Hamilton'a uygulamaya kalkarsa orada sorun var. Kısacası Hamilton markası Saat ve Saat firmasına bir boy büyük geliyor. Mağazalarında sırıtıyor zaten.
watcher
Admin
watcher

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 21:56

Saat ve saat firmasinin cevap hakki dogdu, eh artik burayi bir sekilde okurlarsa verecekleri cevap ve aciklamalari yayinlamak boynumuzun borcu.
ziyaliv

ziyaliv

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 22:42

sizin tecrubesizliğiniz ve bilgisizliğiniz sayın silver

ki ben bu 80 yıldır yapıyorum size her zaman söylüyorum EBAY daki fiyatları kriter almayınız. yurtdışındaki magazalardaki satış fiyatlarını kriter alınız. Ebay da satan satıcılar da aynen gittigidiyor prensibi ile çalışıyorlar saatlerin nereden geldiği belli değil, satıcı resmi bayiler de var kaçak satanlarda var. ben reel şeyler üzerine konusurum bana burada ebay gibi sanal ortam satışı yapan ile mağazacılık sistemi ile çalışan saatvesaat ya da aydın saat gibi firmaları bir gösterme. Git yurtışında bir mağazaya bayii de oradan gerçek distirubutor çıkışlı bayii fiyatlarını al ona göre konuşalım oradaki fiyatları okursun ki %20 sale gibi ibareler söz konusu olur. sana bir örnek bak bu adam america da birçok markanın bayiliğini yapan bir firma.

ayrıca yazdıklarımı dogru oku efendi ukalalıga devam etme ben mesajımda saatın kasası, kadranı, kayışı yani montajı amerika üretimli yazdım makinalar citizen otomatikler ise uzakdogu yazdım. bilip bilmeden yazmayın. mağazalarında sırıtıyor diyorsun kim satacaktı saati soylesene sen bana tufan saat satıyordu rezil kepaze ettiler markayı sen laf atıyorsun ama saatvesaat in 2 gun once kıbrısta toplantısındaydım. Hamilton un yetkilileri ile toplantıya girdik adamlar diyorki.

" türkiye pazarında onceki çalışmalarımızda önceki distiributorumuzle başarısız olduk, fakat saatvesaat in başarılı profesyonel çalışması ve bizi tam ifade eden fiyat politikası ile türkiye pazarında çok iyi bir satış başarısı yakalmıştır" dedi. sen burada konuşuyorsun. hamilton saatleri amerikanın omegası gibidir. diye belittiler.

bilmem anlatabiliyormuyum
silver

silver

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 23:11

Siz kendi mağazanıza laf edildiği için ukalalık olarak algılıyorsunuz, dışardan bakan ve tarafsız olan bizler ise objektif olarak düşüncelerimizi söylüyoruz. Yukarıdaki konuları incelerseniz bir saat hakkında yurtdışı mağaza fiyatı 400$, ebay 250-300$ diye yazdığımı da görebilirsiniz, peki ülkemizde ne kadar? 1400 lira.

Sözleriniz hem uslup olarak bozuk, hem de samimi değil. Türkiye pazarında Hamilton'u iyi ifade eden fiyat politikası Jazzmaster chrono'yu 3200 liraya satmaksa, bu noktada söyleyecek fazla birşey yoktur zaten. Türkiye'de büyük bir satış başarısına ulaşması yine yüzümüzde tebessüm oluşturan ifadeleriniz arasında. Hamilton ile Omega dünyanın hiçbir yerinde aynı kefeye girmez, arada iki sınıf fark var. Dediğim gibi tamamen mağazanızı korumaya yönelik samimiyetsiz cevaplar yazıyorsunuz. Bu noktada tartışmanın anlamı yok.
watcher
Admin
watcher

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 23:35

Arkadaslar kirici konusmayalim...
Aslinda konuya birbirine yabanci iki lisan ile yaklasiyoruz.
Tr deki distrbutor satis fiyatini kafasina gore belirlemez, uraticinin koydugu kota ve liste fiyatina uymak zorundadir yoksa temsilciligi geri alinir.
Bu satis fiyati, ureticinin belirledigi liste fiyati ve gumruk vergiler ile son satis fiyatina ulasilir.
Satici ben daha dusuk kar marji ile calisicam ve daha ucuza saticam diyemez. Yani distributor o kadar da satis fiyatina hakim degildir.
Ayrica yurt disinda degisik yerlerde rastlanan satis fiyatlari o malin tr deki satis fiyatini belirlemez, tr de uretici degisik bir politika izlemek isteyebilir, vergi ve gumrukler etkin olabilir,
Uretici malini normal fiyattan distributore satar, fakat yabanci ulkelerde bu mal bazen seri sonu gibi nedenlerle ya da hong kong gibi ulkelerdeki vergi azligi gibi nedenlerle mal tr den cok daha asagi fiyata satilabilir bu arada paralel yan pazari da unutmamak lazim.
Buradaki distributor malini normal fiyattan satisa sunmak zorundadir, uretici ona belli miktarlarda yillik kotalar koymustur, eger distributor yil sonunda kotadaki miktarlari almis ama satamamissa kampanyalarla indirimler uygulayip elindeki stok fazlalarini likide cevirmeye calisabilri ki bu da ancak ureticinin musaadesi ile olur.
Bu musaadeyi de cogu zaman alamaz ve eger becerebilirse bu saatleri paralel gri pazar dedigimiz sistemden satmaya calisir ki bu durumda farkedilirse (ki saatlerin numaralarindan farkedilme olasiligi cok yuksektir) distributorlugu geri cekilir hatta tazminat odeme durumunda birakilabilir.
Bir distributor agi kurmanin getirecegi kapital gereksinimi ile internet uzerinden satis yapan birisinin gerekli kapitakli arasinda da daglar kadar fark vardir.
Alici olarak bunlardan istedigimizi secer ve bunun avantaj ve dezavantajlarini da kabul ederiz.
Bir saati konforlu ve iyi karsilandigimiz luks bir magazada yuzyuze gorusme yaparak, deneyerek ve kesin garantili almak ile internetten almak arasinda cok buyuk farklar vardir.
Son olarak sunu rahatlikla soyleyebilirim ki tr de uygulanan liste fiyatlari yurtdisi magaza liste satis fiyatlari arasindaki fark yuzde onu gecmez. Bundan sonrasi pazarliga ve birsuru diger faktore baglidir.
ziyaliv

ziyaliv

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 23:36

nerede jazz master yurtdışında 400usd atma şimdi ben bu arada saatvesaat magazası değilim bunuda sana soyleyim objektif olarak düşünürken önce kendi ülkende bu saatlerdeki fiyat farkının nereden geldiğini araştır. Ben ithalat ta yapmış bir insan olarak zamanında sana anlatayım biraz.

yurtdışından ithalar yaparken:
-gümrük vergisi ödersin
-ithalat vergisi ödersin
-kur farkı ödersin
-nakliye bedeli ödersin
-proforma fatura bedeli ödersin
-ve en önemlisi nakliye bedeli ödersin ki bir konteynır malın abd den transfer bedeli 15.000 usd dir bu kadar yuklu maliyetler sonucu fiyatlar yukseliyor bu birincisi
- Saat fiyatlarını distiributor firma değil üretici firma belirler. Yani hamiltonun türkiyedeki satış fiyatını çok bilen arkadaşım ki bu hangi marka olursa hangi distiributor olursa olsun üretici firma fiyatları belirler.
- uslubum sana şu yuzden meslek erbabını bile kendinden aşağı goruyorsun ki bu saygısızlıktır.
- yazdıklarımı yanlış okuyorsun Hamilton abd nin omegasıdır yazdım omega ile aynı sınıftır yazmadım.
- hala diyorum diyeceğim hangi mağazada o saat 400 usd bir göster bakayım bana.
- ben sana amerikalı bir satıcı linki veriyorum şimdi indirimli fiyatlarına değil bir mağaza satış fiyatlarına bak. ve türkiye deki vergi yuklerini ve ithalatçı firmaların uzerinde olamayan konular hakkında da yorum yapmayın fiyat size uygun değilse uygun olan yerden alırısın.
- Bir suru zorluklarla, ağır şartlar altında ülkemize mal getiren pazarlayan firmalara laf soyleyemezsin ancak ülkemize bu malı getirdiği için teşekkur edersiz
- O kadar yazık ki saat sektorunde 80 yıldır olan ben ve firmam ve yine 40 yıldır bu işi yapan distiributorleri de kazıkçıklıkla suçlayamazsın.

sana bir link saatlerle ilgili bir fiyatlara bak ve turkiyedeki vergi kosulunu da lütfen göz ardı etme.

http://www.dexclusive.com/
http://www.dexclusive.com/Hamilton-Watches_HAM-H32666535.html

bu arada mağazamdan mal mı alıryorsun ki mağazamı koruyacağım yılda 1500 den fazla saat satan bir firmayım ben sen ne diyorsun. bu kadar alçalmayın birşeyler biliyoruz diye hakkaten garip oluyor. ben bana verilen fiyatlardan satıyorum çok da memnunum satışımdan bende fiyat boyle türkiye de fiyat boyle kardeşim. burada sizi bilgilendirmeye çalışıyoruz. senle su yazışmayı yapmama bile gerek yok aslında beni bilen bu forumda biliyor zaten.
ziyaliv

ziyaliv

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 23:38

merhabalar METE abi

konuda bana yardımcı oldugunuz için teşekkur ederim. kusura bakmayın lütfen belli bir süre foruma gelemedim ama şimdi buradayım. çok selamlar.
watcher
Admin
watcher

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 23:41

Somut ornek vereyim, iki yil once Belcikada hamiltonun bir modeline bakmistim fiyat 800 euro idi...
Ayni hamilton tr de vitrinde 820 euro gibi bir fiyati vardi.
Ama ayni hamilton ebay amerikada ayni anda 600 dolardi... Nakliyesi 65 dolar, buaradaki gumrugu %21+%12 idi.
Tum bunlar legal yoldan maliyet ve denemeden, garantisi biraz belirsiz, bir magazada yapilacak konforlu alisveristen uzak ve belki de riskli bir alim icindi.

saatin ulkemizdeki satis fiyati 1400 tl olabilir, biraz pazarlik ile bu fiyat biraz asagi gelir, yurtdisindan alacagimiz saatin nakliye gumruk gibi giderlerini de hesaba koyduk mu, deneme, garanti hatta satici kizla yapilan sohbetin maliyetinin hic te o kadar yuksek olmadigini gorebiliriz.
silver

silver

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 23:50

400$ Jazzmaster için mi demişim iyi okumak lazım. Ben bu noktada uzatmayacağım çünkü başka forumlarda da eleştirilere yine bu şekilde bozuk üsluplarla cevap verdiğinizi ve tartışmanın bir yere gitmediğini bizzat okudum.

Ancak şunu söylemek isterim, son kullanıcı olarak koyun değiliz, distribütör firmaların gütmek konusunda oldukça fazla isteği olsa da bu tip oyunlara gelmeyiz.

En son Canon'a şikayet ettiğim Erkayalar firması bana açıklama yapmak durumunda kaldı. Maliyetleri çok yüksek olduğu için Ebay'den 17 liraya temin ettiğim (Yurtdışı fiyatı 40 lira)
şarj aleti için bana neden 173 lira fiyat verdiklerini açıklamaya çalıştılar. Vergiler çok yüksekmiş
kur farkı varmış onun için 10 katı yüksek fiyat istiyorlarmış. İstanbul'daki binalarının önünde de biri Bmw biri Mercedes iki jip durur, yanında da lüks sedan araçlar. Kısaca yerseniz durumu var. Ben yemiyorum kimse kusura bakmasın.
watcher
Admin
watcher

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 23:56

Sanirim bu konuda soylenecek hersey soylendi, konuyu kilitlemeyi dogru buluyorum. saat ve saat firmasinin cevap hakki her zaman mevcuttur, cevap yazmak isterlerse yayinlariz...
okyanus57

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 31 Ocak - 10:48

Ben bu başlığı açtığımı unutmuştum.Ve o tarihten sonrada işlerimin yoğunluğu sebebiyle siteye girememiştim.Başlığa şimdi bir göz gezdirdiğimde dudaklarım uçukladı.Beyler keşke başlığı açmasaydım.Benim başlıkta kan gövdeyi götürmüşte haberimiz olmamış.Herhalde ayrılmalar bu başlıktan sonra başladı.
deka

deka

Emporio Armani Empty
MesajKonu: Geri: Emporio Armani   Emporio Armani Icon_minipostedPaz 31 Ocak - 11:02

Takma kafanı, iş olacağına varır, hani derler ya akacak kan damarda durmaz diye,iş olacakmış, seninkisi ateşleyici olmuş olabilir,önemli değil,konu neydi ben unutdum bile. fumeur

Emporio Armani
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Emprio Armani ar 5950 gri
» Emporio Armani Replika
» Emporio Armani AR2434 Aldim ama Mutsuzum...
» seiko premier serisi mi yoksa emporio armani ar 24 48 mi ??
» EMPORİO ARMANİ MECANİCO AR4629 GOLD ROSE