Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Emprio Armani ar 5950 gri

+2
yusufduz
mertkara10
6 posters
YazarMesaj
mertkara10

mertkara10

Emprio Armani ar 5950 gri Empty
MesajKonu: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 3:46

Saat konusunda çok kararsız kaldım fakat bu saatin hem kordon hem renk hemde duruşu çok hoşuma gitti. aslında otomatik saat hastalığım forum sayesinde gayet oluştu ama bu seferde kendimi tutamayıp göz zevkime tamamen hitap eden bir saat almayı düşünüyorum. tanıdığım bir saatçi vasıtası ile fiyat öğrenicem ancak almadan önce size bir danışmak istedim. fiyat olarak yaklaşık 1.000 TL civarında olarak belirtecekler zaten biliyorum ancak saatin rengi ve dizaynı çok hoşuma gitti. saat quartz mekanizmalı, 43mm boyutlarında 5atm su geçirmezlik var(zaten suya gireceğim yokta) kayışı incelediğimde silikon kayış yanlız duruşu ve matlık olayını çok beğendim. [img]Emprio Armani ar 5950 gri Ar59501 [/img][img]Emprio Armani ar 5950 gri 100neworiginalemporioar [/img][img]Emprio Armani ar 5950 gri 100neworiginalemporioar [/img][img]Emprio Armani ar 5950 gri Ar59503 [/img]
mertkara10

mertkara10

MesajKonu: Geri: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 3:48

[img]Emprio Armani ar 5950 gri Ar59503
mertkara10

mertkara10

MesajKonu: Geri: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 3:50

resimler konusunda sıkıntı yaşıyorum galiba anladım.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 3:58

Bu markaya ve zaten yazdığın gibi mekanik olmayan bir saate bu para...
Görselliği bir kenara bırakarak söylüyorum,bu saatin değer olarak elle tutulur bir tarafı kesinlikle yok.Biraz daha araştırmanı tavsiye ederim hem de şiddetle.
mertkara10

mertkara10

MesajKonu: Geri: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 19:23

Üstad mekanik saatler konusunda dediğiniz çok doğru. fakat istediğim saatlerin orjinallerini alacak kadar bütçem yok ve istediğim saatlerde 7.000 USD den başlıyor. neyse en iyisi ben biraz daha araştırayım ama yine dönüp dolaşıp replika alacağım. yinede diğer yorumları bekliyorum. teşekkürler.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 20:51

istediğiniz saatler aklınızda marka olarakmı şekil olarakmı?

eğer tasarım olarak aklınızda birşeyler var ve baktığınız markalar 7bin $ ise her üst düzey markanın hemen hemen tasarımını yansıtan giriş seviyesi orjinal saat markaları mevcut.

birde bu açıdan bakarsanız replikaya gerek kalmaz diye düşünüyorum.

ayrıca, saat konusunda seçici oldukça daha sade modellere yönelme olasılığı yükselecektir. buda daha uygun fiyata saatler beğenebileceğiniz anlamına gelir zaman içinde.

teng

teng

MesajKonu: Geri: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 21:05

Armani'nin yarı fiyatına hem daha kaliteli hem de daha güzel saatler var.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 21:07

Armani bilmeyeni kendine çekebilir ama pişmanlık abidesi olmaya da en büyük adaydır.
mertkara10

mertkara10

MesajKonu: Geri: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 22:11

üstadım yorumun ve yardımın için teşekkür ederim ancak orient in open heart modeli mesela gayet pahalı geldi bana. mekanizma olarak tamam ileri seviyede bir saat olabilir replikaların yüz katı kalitede olabilir ancak saat zevki konusunda özellikle tasarımın daha ön planda olduğu modeller tercih sebebimdir. mesela zenith'in sade modelini gördüm geçen gün forum sitesinde ama saat kendini belli ediyor kaliteli ve dayanıklı olduğunu ayrıca saat yıllanmış bir saat ve gayet güzel bir durumdaydı. olay markadan çok göz zevkine hitap eden olabiliyor. çünkü beğendiğim saatleri bütçem doğrultusunda tutmaya çalışıyorum. yanlış düşünüyor olabilirim ancak 900-1000 TL bir open heart orient'e vermek yerine 3 bilemedin 4 adet replika saat alıp en azından nefsimi köreltmek daha mantıklı değilmidir. tabiki seçim önemli sayenizde mekanizmalar ve saatlerle bozdum kafayı ancak tasarımında önemli olduğunu unutmamak gerek.
mertkara10

mertkara10

MesajKonu: Geri: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedCuma 13 Nis. - 22:14

deka demiş ki:
Armani bilmeyeni kendine çekebilir ama pişmanlık abidesi olmaya da en büyük adaydır.

zaten şu anda saatten vazgeçmiş bulunmaktayım. biraz daha inceleyip pazarlık etmeye ve saati görmeye gittim. giderken almak üzere kendimi şartlamıştım ancak 950TL taksitli fiyat dediler ve yukarıda yazdığım gibi bu fiyata istediğim hublot,vacheron, tag hauer gibi bir çok modelin replikasını alabilirim. o sebeple şu anda yine SAYENİZDE saat arayışları içine girdim. Smile
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Emprio Armani ar 5950 gri   Emprio Armani ar 5950 gri Icon_minipostedC.tesi 14 Nis. - 1:50

iyiki almamışsınız... Swatch'un kronolu otomatik modelleri var... onlara bakın belki göz zevkinize uygun bir şey bulabilirsiniz..

Emprio Armani ar 5950 gri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Emporio Armani
» Emporio Armani AR2434 Aldim ama Mutsuzum...
» Emporio Armani Replika
» EMPERİO ARMANİ MAKİNE
» Emperio Armani Saat