Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumun saatinin kadranını çizelim

+18
MortingenStrasse
ertay
crazyhours
cowboy
krytime
egunns
certus
tourby
teng
MrWrong
bizantolog
barett
canturk
borahan
vervito
aaltindeger
deka
watcher
22 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 5 Şub. - 5:03

silver demiş ki:
maliyeti düşürmek adına 2824 kullanılsa çok daha fazla kişiye ulaşma imkanımız olmaz mı sizce?

yani 25 düşünülürken bir anda 50 üzerine çıkılabilir

başka bir açıda bu saatin ilk olması, deneme gibi olacak bir bakıma, ondan da düşük maliyetli bir saat yapmak daha iyi olur, ilk sonuçlar beğenilirse başka ve daha pahalı bir saate yelken açılabilir Smile

fiyat yüksek olursa, ilk saat olacağı için çoğu kimse riske girmek istemeyecektir

benim önerim 500 lira altında bir saat

Arkadaslar benim yapmaya calistigim sey ucuz bir saat ciksin degil, yoksa o kadar kolay ki.
Yapmaya calistigim sey almayanlarin pisman olacagi ve bir daha uretilmeyecek bir saat cikmasi.
Normal piyasada esdegeri 2000 euro ve daha fazlasina bulunabilecek saati en uygun fiyata cikarmaya calisiyorum bu da neresinden baksan 300-350 euro civarina gelecek.
Daha asagi olur ama bu sefer bazi seylerden fedakarlik yapmak zorunda kaliriz, mesela makine ozel bir makine olacak, siradan lap diye oturtulmus bir unitas 6498 olmayacak.
makineyi altin kaplama, uzerinde gravur ve ust sinif bir makine olmasina ugrasiyorum.
Su gecirmezlik test yapilarak minimum 50m ve swiss made olacak
Saat gercek bir saat olacak yoksa hatira olarak alinip kenara atilacak bir saat icin ugrasmam, hepimizin parasina yazik olur.
Bu nedenle de mesela 200 euro verip kenara atma ihtimalimin oldugu bir saatten ise 100€ fazla veriririm ve gercek bir saati yillarca takarim.
Neden bu kadar uygun fiyata gelecek?
Cunku oncelikle birinci elden yaptiracagiz, reklam, tasarim, kalip, hazirlama gibi giderler odemeyecegiz.
Entellektuel yaratim ucreti odemeyecegiz.
Saat ust sinif bir saat olacak.
Zaten adet olarak 50 tane uretilecek daha fazla degil.
model cizimleri cikinca burada size iki veya en fazla uc secenek sunacagim, kayit tarihi icin bir sinir koyacagim, 50 adet siparis olursa teslimat icin sure koyacagim, ve 51. kisi asla alamayacak.
Uretici ile de ayni saatten baskalarina da yapmama garantisi alacagim.
Zaten gorusmelerimi 50 adet uzerinden yapiyorum ama eger forumdan mesela sadece 25 adet ciksa bile yine de 50 adet uretim olacak ve kalanlar toptan bir baskasi tarafindan alinacak yani forum uyeleri hepsini almaz ise alicisi da olacak.
Bu alici da tasarim vs masrafi odemeden ozel bir saati musterilerine belki de 4-5 katina sunacak
Uretici ile konusmalarim bu yonde.
Cunku cikacak saat cok ozel ve degerli bir saat olacak bu durumda ureticinin saati baska yere de pazarlamasinda hic sikintisi olmayacak.
Silver kardesimin dedigi gibi bu saat deneme olacak ama iste kisisel olarak basarisizliga hic tahammulum olmadigi icin ya bu saat yukardaki sartlarda gerceklesecek ya da yapilmayacak, yani ilk saatin cok cok guzel cikmasi lazim yoksa gider 25 tane kapalicarsidan kurmali cin saati aliriz, kadranlarina yazi yazariz olay en fazla 100€ biter.
Ama buna ben yokum, kaldirip kenara atilacak bir saate forumun adinin yazilmasini istemem ve de uyelerimize bunu layik gormem.
http://www.turksaatforumu.com
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 5 Şub. - 6:14

watcher tamamen katılıyorum. ben cok degerlı bır ıkı buyugume bıle nasıl hedıye edebılrıımı dusunuyorum kı bu kısıler gercekten cok onemlı yerlerdekı ınsanlar bunu kenara koysak kendım ıcın bıle cok cok ozel olması gereklı kı su ankı bılgımızle bıle (şahsen) bır saat alıp ustunde degısıklık yapıp kendıme ozel saat dıyebılrım ama bır ozellıgı yok bu sebeple zaten 2. sık sunacaksanız ben yokum derım sımdıden.
su olur bu sekılde cok ozel bır saat yaptırırz ama sonrakı chrono ıcın bu kadar ozel calısmalar dusunmeyız.

En son borahan tarafından Cuma 5 Şub. - 6:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.boraeresici.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 5 Şub. - 6:21

Evet bu model çok önemli ve özel olacak gibi gözüküyor helede sayının 50 ile sınırlı olması ve gerisinin gelmeyeecek olması,kulağa hoş geliyor ve etkileyici, düşünün birde size özel adınızın yazdığı bir saat tabiki bu ad sonradan vibratörle yazım olayı deği,l tamamen orijinal,böyle birşey olamaz, bunun değeri olabilir mi?, belki bundan sonrakiler bile bu manevi değere ulaşamıyacak, nedeni de sadece maddi güce dayalı olacak, bu ise öyle değil, bambaşka birşey, bu nedenle bu saat gerçekden çok önemli ve özel olacak, sıradan değil, önemli olan bu 50 kişinin içinde olmak ve bu gurura sahip olmak. vieux
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 5 Şub. - 6:28

borahan demiş ki:
watcher tamamen katılıyorum. ben cok degerlı bır ıkı buyugume bıle nasıl hedıye edebılrıımı dusunuyorum kı bu kısıler gercekten cok onemlı yerlerdekı ınsanlar bunu kenara koysak kendım ıcın bıle cok cok ozel olması gereklı kı su ankı bılgımızle bıle (şahsen) bır saat alıp ustunde degısıklık yapıp kendıme ozel saat dıyebılrım ama bır ozellıgı yok bu sebeple zaten 2. sık sunacaksanız ben yokum derım sımdıden.
su olur ornek bu skılde cok ozel bır saat yaptırırz ama sonrakı chrono ıcın bu kadar ozel calısmalar dusnmeyız.

tamamen katiliyorum,
iki secenek derken iki tasarim/model secenegi sunacagim bunlardan birini sececegiz.
Aslinda ikisi arasinda da cok buyuk fark olmayacak, belki kadran guillochesinde kucuk farklar veya kadran renginde secenek olacak ama tek bir model sececegiz, forumun saatinden iki tane degisik model yapilmayacak, yoksa ben yanlis kendimi ifade ettim galiba, iki modelden istedigimizi saat olarak almayacagiz, bir tane model yapilacak ama iki tasarim begeninize acilacak, en begenileni yapilacak.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 5 Şub. - 6:34

Bunun önemini, daha doğrusu manevi değerini kavrayan birisi olarak bence her ikiside olur,tabiki bende seçimimi yapacağım, ama sonuçda çoğunluğa uyacağız.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 5 Şub. - 7:18

Tasarımları kendileri yapsalar ?
ertay

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 5 Şub. - 13:15

Watcher,
Bahsettigim tepeyi deneyebilirmiyiz.
tourby

tourby

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 1:27

arkadaslar

hayalleriniz cok güzel... ama malesef hayal kalacak

1) 50 adet kimse size yapmaz. Ne Almanyada, ne Isvicre ne de Chin. 500 adet minimum. Bazileri 300 de yapar. Ama 300 den asaga asla. Piyasada olan bir saat alirsaniz ve yanliz sizin ismi ve gravur degistirirseniz belki 100 tane olur. Belki "dial" da kendiniz secebilirsiniz. Okadar!

2) 2000 Euro degerinde bir saate hic 300 euro ya yapamazsiniz. Asla. Hangi saatleri öneri ile aliyorsunuz? Angular Monumentumu? Onlarin saatleri belki 2000 Euro satis fiyati ama kalitesi 300 Euro bile degil.

Almanyada bazileri chinde saat yapdiriyorlar. Güzel bir alman yada fransiz isim takiyorlar "Robert" / "Graf von Monte Vero" / "Calvaneo" / "Hamberg & Söhne" falan filan... bir de "Made in Germany"... saatlerin degerini 1.000 Euro yada 2.000 Euro digorlar... ama 100-200 Euroya EBAYde satiyorlar... ama o saatleri chinde 10 euroya yapdiriyorlar. Demeki 2000 Euro satis fiyati olan bir saatin degeri 10 Euro olabilir.

siz 2000 Euroya satilan bir saat mi istiyorsunuz yoksa 2000 Euro kalitesinde olan bir saat? Bunlar ikisi ayni degil.

watcher abi... send digorsunki "siradan lap diye oturtulmus bir unitas 6498 olmayacak."

sen o siradaki Unitas 6498 bir bulsan :-) Onlarin fiyati su an Isvicrede 100 Euro net (KDV dahil degil). En az 100 tane satin alman gerekiyor. Ve "decorated" Unitas 6498 makinelerin fiyatlar 150 Eurodan basliyorlar. "Swan Neck" ve "Screw Balance" alirsan fiyati 550 Euroya kadar cikar.

Ve o makineleri bulmak cok zor olur... yanliz tanidik büyük markalara satarlar bu makineleri.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 1:35

Swan neck panerai kendisi yapıyor, başka yapan varmı ?
ertay

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 2:10

Tourby,
Sizin avatarinizdaki Hagen'li firma en az 300 adetten asagi yapmiyormu?
tourby

tourby

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 3:14

Swan Neck Panerai kendisi yapmiyor. Panerai 6497 makinasini SOPROD yapiyor.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 4:19

Patent Panerai 'ye özgü değilmi, ?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 6:02

@Tourby Watches
bizim saatimizde swan neck olmayacak maalesef, aradaki fiyat farkinin bilincindeyiz.
Eger sizin bir teklifiniz olursa ister buradan acikca ister benimle pm ile gorusebilirsiniz.
Sunu cok acikca belirteyim ki bu saat herseyi ile seffaf olacak, yani teklifiniz olursa acikca burada yazabilirsiniz.
Yapacagimiz saate gelince, su anda dedigim herseyi zaman icinde gorecegiz, eger basarisiz olursam onun da detaylarini aciklayacagim.
Anladigim kadariyla buradaki projemiz size cok cazip gorunuyor, bu durumda alici olarak siz de kayit olabilirsiniz, hatta miktari sizin sayenizde arttirirsak belki daha da ucuza getirebiliriz.
Bunun disinda soyledigim sartlarda gerceklestirmek uzere birtakim hazirliklarim var.
Zaten soyledigim fiyattan biraz daha asagiya 300 adet icin teklif almistik, tum olan sey bu adetin 50'ye dusmesi oldu.
makineleri bulmak cok zor demissiniz, bu cok dogru ve tanidik markalara satarlar demissiniz bu da dogru.
Belki biz de tanidik bir marka ile is yapacagiz ne malum fumeur
Bu saati arastirirken saat sektorunun kulislerini gorme imkanim oluyor, ve suna inanin artik vitrinden oyle 3-5 bin euroya bana saat kimse satamaz.
Reklam vs vs gibi sartlanmalarla insanlarin nelere para odediklerini gormeye basladim.
Isvicre saat sektorunun bu konuyu nasil efsanelestirdigini ve kulislerin agzi sikiligini gordum, ben de sonuc cikana kadar agzim siki duracagim. ok1

Teklifiniz olursa tekrar ediyorum, bildirmekten cekinmeyin, cunku daha projenin basinda muzakere etmeyi planladigim ureticilerden biri de sizdiniz.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 10:36

tourby demiş ki:
arkadaslar

hayalleriniz cok güzel... ama malesef hayal kalacak

1) 50 adet kimse size yapmaz. Ne Almanyada, ne Isvicre ne de Chin. 500 adet minimum. Bazileri 300 de yapar. Ama 300 den asaga asla. Piyasada olan bir saat alirsaniz ve yanliz sizin ismi ve gravur degistirirseniz belki 100 tane olur. Belki "dial" da kendiniz secebilirsiniz. Okadar!

2) 2000 Euro degerinde bir saate hic 300 euro ya yapamazsiniz. Asla. Hangi saatleri öneri ile aliyorsunuz? Angular Monumentumu? Onlarin saatleri belki 2000 Euro satis fiyati ama kalitesi 300 Euro bile degil.

Almanyada bazileri chinde saat yapdiriyorlar. Güzel bir alman yada fransiz isim takiyorlar "Robert" / "Graf von Monte Vero" / "Calvaneo" / "Hamberg & Söhne" falan filan... bir de "Made in Germany"... saatlerin degerini 1.000 Euro yada 2.000 Euro digorlar... ama 100-200 Euroya EBAYde satiyorlar... ama o saatleri chinde 10 euroya yapdiriyorlar. Demeki 2000 Euro satis fiyati olan bir saatin degeri 10 Euro olabilir.

siz 2000 Euroya satilan bir saat mi istiyorsunuz yoksa 2000 Euro kalitesinde olan bir saat? Bunlar ikisi ayni degil.

watcher abi... send digorsunki "siradan lap diye oturtulmus bir unitas 6498 olmayacak."

sen o siradaki Unitas 6498 bir bulsan :-) Onlarin fiyati su an Isvicrede 100 Euro net (KDV dahil degil). En az 100 tane satin alman gerekiyor. Ve "decorated" Unitas 6498 makinelerin fiyatlar 150 Eurodan basliyorlar. "Swan Neck" ve "Screw Balance" alirsan fiyati 550 Euroya kadar cikar.

Ve o makineleri bulmak cok zor olur... yanliz tanidik büyük markalara satarlar bu makineleri.

tourby arkadaşımıza her noktada katılıyorum. saatçiliği ticaret olarak gören şirketler size hiçbi şekilde 100 taneden az adetlerde saat yapmazlar, çünkü rentable olmaz. bununla ilgili ancak ancak elinde mevcut modellerden seçtiğiniz bir kasa olursa bu miktarlarda saat almaya başarırsınız. makinalara gelince sizi çok şanslı kılan bir unsur vardır oda benim bu makinalara sahip olmamdır, hatta bu makinaların üretimi bize ait olmasıdır. size kolaylıkla bir unitas 3/4 plate istediğiniz miktarlarda ve çok düşük rakamlara üretebilirim. ayrıca bunların üzerindeki modüller ve complicationlar da sorun olmaz. tabiki bu işin bir önmasrafı vardır ama bu işe gireceksem kesinlikle kar etmek ön planda deildir. bir yeni modelin çıkartılması 5-10bin isviçre frangı masraf çıkartır. bu genelde preproduction masraflarıdır. bunları ben sizden kesinlikle talep etmiyorum. mademki siz zahmet etmişsiniz, ve böylesi bir türk forumu kurmuşsunuz, bizde bu işi bizim katkımız olarak görerek, memnuniyetle bu siparişinizi alırız. miktarlarınız kafanızı yormasın, istediğiniz miktarda, istediğiniz ürünü çekebilirsiniz.
kuvarsit

kuvarsit

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 23:49

tourby demiş ki:
Swan Neck Panerai kendisi yapmiyor. Panerai 6497 makinasini SOPROD yapiyor.

Teng abi evet Tourby bu konuda hakli. panerainin kullandigi ETA makinalara direkt olarak kendisinin hic bir mudahelesi yok. ama decoresi panerai icin ozel ve patentli
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 0:04

Panerai'nin yeni in-house 8 days makinesine ne diyorsun. Ben onu da başka birine kendi adına yaptırdığını düşünüyorum. Çünkü Panerai'de o .. altyapı yok ?
Daha kendi standart makinesini yapamayan bir firma nasıl 8 days yapabilir ?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 2:28

nassı yaa panerai in-house makinelerini yapmaya başlayalı 1 yılı geçti benim bildiğim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 8:55

evet 8 days mekanizmayı yapıyor ama başka ??
kuvarsit

kuvarsit

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:12

10 days vs. de yapiyor
ama soyle bir durum var. Panerainin in house makinalari oldukca yeni
kurmali saatlerinde birkac venuslu modeli haricinde hep eta unitas kullandi daha once. ve eta unitas kendini ispatlamis,yaygin ve bana gore uzun omurlu bir makine.
ha birde 8 days daha oncede vardi paneraide pam190 mesela. onda JLC makina vardi. bence harika makina.
ama in-house makinalar simdilik merak konusu. uzun zaman gosterecek ak koyunu kara koyunu.
kaldıki panerai zaten buna mecburdu daha dogrusu bundan sonra tum saatlerinde in-house kullanmak zorunda. cunku artik swatch grubun yahudi asilli patronu paneraiye ve bircok isvicre markasina ETA mekanizma satmama karari aldi.
2011 itibariyle eta makinali panerailer yeni katalogta bulunmayacak.
bircok markanin isi zor gibi gorunuyor.
ETA siz bir isvicre. baya zor olacak gibi.
ETA yi bazi malumatfuruslar yerden yere vursada kendi klansmaninda 1 numarali tedarikci ve uretici yani bu gozardi edilemez
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:21

Genelde eta dediğin gibi birazcık küçümseniyor giibi, bunu zaman zaman istemeden de olsa bende yapıyorum, ama şu da bir gerçek ki, kendisini ispatlamış,güvenilir bir makina grubu, ayrıca in house yönelmenin bir gerekçeside bence fiyat-maliyet olayı, malum eta nın fiyatları biliniyor, bazı markalara istenen rakamlarda ortada, bu durum nasıl açıklanacak,öpme-öpülme durumları alenen belli olmaya başlıyor. fumeur
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:31

Eta küçümsenmiyor ama her markanın mekanizması olması saatseverlere artık sıkıl getirdi, baydı. Mekanik saatsever mi olduk Eta sever mi ayırdedilememeye başlandı.
Her marka kendi mekanizmasını üretse herhalde onların içinde en başarılı mekanizma yine eta olur.
Zaten başarılı olduğu içindir ki her firma Eta kullanıyor.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:34

Evet, teşhis doğru, sanırım olayın özü sıkılma ve yeni arayışlar. ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:37

Koleksiyonunu zamanında yapanlar (onlar kendilerini çok iyi biliyorlar diable ) mekanizma konusunda bir çeşitliliğe sahipler .
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:49

Kimmiş onlar, fumeur ,bak şimdi merak etdim. hahaha
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 10:55

Bil bakalım kim..
kuvarsit

kuvarsit

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 11:19

teng demiş ki:
Eta küçümsenmiyor ama her markanın mekanizması olması saatseverlere artık sıkıl getirdi, baydı. Mekanik saatsever mi olduk Eta sever mi ayırdedilememeye başlandı.
Her marka kendi mekanizmasını üretse herhalde onların içinde en başarılı mekanizma yine eta olur.
Zaten başarılı olduğu içindir ki her firma Eta kullanıyor.

Konu başlığının dışına çıktık ama Teng abimin dedigine katiliyorum.
bende seninle hem fikirim.
Panerai Pre-vendome serisinin hayraniyim.
A serisi bir saatim oldu ama malesef A serisi oncesi bir saatim yok henuz. bu gidislede olamayacak gibi. cunku rakamlar korkunc gittikcede yükseliyor. 4 yil once alma firsatim olmustu ama ben degerlendiremedim. alsaydim simdi neredeyse 20-30 bin dolar kara girmistim . Kısmet...
bunlarin tumunde istisnasiz ETA 6497 var.
e bende bu serinin hayranıysam demekki bir Etaseverim

buyrun bakın 70 bin dolar , 90 bin dolar
elbette bu para koleksiyon degeri icin. ama özünde ETA var sonuc itibari ile Very Happy

http://www.watches24seven.com/gallery2/main.php?g2_view=core.ShowItem&g2_itemId=13511

http://www.watches24seven.com/gallery2/main.php?g2_view=core.ShowItem&g2_itemId=14439

Ha bide sunuda ekliyeyim bunlarin icindeki makinalar 6497-1 swan's neck mıvans nek efenime söyliyeyim screw Balance felan yok bunlarda. tabi yıl 1993-1997
Tourby nin decoreli Unitasları cok daha gorsel ve özellikli bunların yanında
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Forumun saatinin kadranını çizelim   Forumun saatinin kadranını çizelim - Sayfa 4 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 11:47

bu durumda omega kendi mekanizmasını üretmiyor mu? Hislon? Vialux diye Saatde var... o nasılsa var foto yok saati bulamıyorum bir yere saklanmış...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com

Forumun saatinin kadranını çizelim
4 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Bir kol saatinin boyutları?
» Forum saatinin makinesi
» Mekanik kol saatinin parçaları ve çalışma sistemi
» Forumun saatinden son haberler
» Forumun saatine kutu