Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Avicenna (Omega makineli)

+42
civciv
Drao
selcuk
deka
bytepire
mehmedkaya
trilobid
brkgler
nabsin
BR-02
riyafes
celahir
tmr5555
fevzi aker
osguner
nmbasan
asiruh2009
ofis
4.kuşak
hasangngr
GAREZ
confickerbelasi
barett
teng
watcher
erno
asderty
cleric
yusufduz
qazokmubec
SEBA
egunns
sandan
Revoirnat
ytk
christiano
mehmet_34
bootsector
MrWrong
borahan
frown
vervito
46 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
vervito

vervito

Avicenna (Omega makineli) Empty
MesajKonu: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 7:24

Sevgili forum dostları,

Elimize bir şans geçti, 50 adet chronometer Omega 1164 makine alabiliriz.
Avicenna projesini bu makine yapalım dedik. Avicenna projesinin neredeyse hazır, uzun zamandır hayata geçmeyi bekliyor. İlk baştan beri bu projeyi top-grade Valjoux 7750 makine ile yapmayı düşünüyorduk. Omega 1164 de 7750 bazlı Omega modifikasyonlu bir makine. Haliyle zaten top-grade 7750 üzerine Omega modifikasyonlu olduğu için fiyatı da biraz daha pahalı.
Düşündük taşındık ve dedik ki eğer forumda bu projeye yazılacak 50 kişi bulursak bu makine ile yapalım. Ancak bu makineler bir aracıdan alınacağı için en azından makinelerin ücretini peşin ödememiz gerekecek. Makineler alındıktan sonra da hemencecik Rumi kasalarını yaptırttığımız firmaya Avicenna kasası siparişi vereceğiz tabii onlara da başlangıçta siparişi verirken belli bir peşinat ödemek gerekecek (yaklaşık kişi başı 50 euro).
Kafamızdaki saat;
1. swiss made olacak tabii ki (Fabrique en Suisse yazılı),
2. eğer bütçe el verirse kroko kayışlı, klipsli,
3. önlü arkalı safir camlı (ön cam kesin çift antirefleli, bütçe el verirse arka cam da safir olur olmadı mineral cam olur, ancak şahsi görüşüm o kadar para harcamışken 50 dolar fazla verelim derim)
4. en az 50m WR
5. yine bütce elverirse şık bir kutu,

Avicenna projesini bilmeyenler saatin tasarımının oluşum sürecini buradan okuyabilir :
http://www.turksaatforumu.com/f17-avicenna-ibn-i-sina-saat-projemiz

Biz aramızda bu proje için yaklaşık 2-3 haftada 50 kişi toplayabilirsek makineleri alabiliriz (tabii en azından makineler için kişi başı 340euro peşin vermek ödemek gerekecek), makineleri aldık mı kalacak sadece kasayı ve kadranı yaptırmak. Tahminim makineleri aldıktan en geç 6 ayda saatlerimiz hazır olur. Amacımız yukarıda saydıklarımla saati toplamda en fazla 700-800 euroya mal etmek. Tabii ki bunun içinde nakliye, WR testi, montaj, kasa kalıp bedeli ves. ufak tefek detaylar da var.

PS: Projelerimiz hakkında bilgisi olmayanlar için www.turksaatforumu.com anasayfasından Hezarfen ve Rumi saat projelerinin sayfalarını incelemerini öneririz.

1.vervito*
2.watcher*
3.teng*
4.borahan*
5.ytk*
6.mehmet_34*
7.dreren*
8.drao*
9. egunns*
10. egunns*
11. Dr.AdemUçar (vervito)*
12. sandan*
13. fevzi aker*
14. SEBA*
15. qazokmubec*
16. Yusufduz*
17. nabsin*
18. talibov (vervito)*
19. cleric*
20. vervito*
21. Dr.Semih Çakır (vervito)*
22. hasangngr*
23.Revoirnat*
24. yusufduz*
25. 4.kusak*
26. nmbasan*
27. celahir*
28.brkglr*
29. BR-02
30.watcher*
31.watcher*
32.teng
33. bootsector
34. egunns
35. osguner*
36. BR-02*
37. asderty*
38. bytpire (?)*
39.MrWrong*
40. Dr.Vusal Aliyev (vervito)*
41.teng*
42. umutbirden
43.talibov (vervito)*
44.Riyafes*
45.talibov (vervito)*
46.BR-02*
47. watcher*
48.mehmedkaya
49.watcher*
50.watcher*

En son ytk tarafından Perş. 26 Nis. - 1:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 86 kere değiştirildi (Sebep : odemeler guncellenmistir)
frown

frown

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 8:05

Buyur burdan yak fumeur

Proje çok çekici ama benim için zamanlaması pek uygun olmadı Crying or Very sad Üzülerek katılamayacağımı bildiriyorum.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 8:32

fiyatı yanlış yazmışım.. bitmiş saat 700-800 euroya olacak... ilk başta peşinat en az 400-450 euro ödenmeli.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 8:33

Ben varim Wink
http://www.boraeresici.com
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 10:00

frownma demiş ki:
Buyur burdan yak fumeur

Proje çok çekici ama benim için zamanlaması pek uygun olmadı Crying or Very sad Üzülerek katılamayacağımı bildiriyorum.

+1. Ödeme işini zamana yayma imkanı olsaydı katılmayı çok isterdim. Ama Rumi projesinde ele geçirilen fakat ödemeden dolayı kaçırılan bir fırsat gibi fırsat yakalamışsınız ve haklı olarak hemen ödemenin yapılması gerektiğini belirtmişsiniz. Kısmet bir sonraki projeye diyeyim. Umarım 50 kişi çıkarda proje hayata geçer ki 50 kişinin rahat çıkacağını düşünüyorum. Belki tek sorun tüm üyelerin bu konuyu kısa süre içinde görememeleri olabilir. Bu yüzden, belki tüm üyelere bu konunun linki mail atılabilir.

En son MrWrong tarafından Çarş. 22 Şub. - 10:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : imla)
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 10:10

Sayın vervito nasıl olduysa forumun anasayfasında bu başlığın olduğu kısımda Avicenna resmi ile birlikte diğer başlıklara nazaran ebatlarda görünüyor. Bilmiyorum siz mi yaptınız yoksa forumda bir sorun mu oluştu ama görmemek imkansız gibi bir şey Very Happy

Saate gelince; bence 2-3 hafta çok kısa bir süre. 5-6 haftaya yayılabilecekse kesinlikle katılırım. Hem projeyi görmeyen arkadaşların görmesi ve bütçelerini hazır etmesi de daha kolay olur. Malum "ha" deyince herkes çıkamaz 450 euro makine parasını...
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 10:25

Offfff Offffff
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 11:10

makine tedarikçisini 5-6 hafta oyalayamayız maalesef ki. artık borç harç bir şekilde gireceğiz bu işe, bu fırsat kaçmaz.
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 11:15

Hanım tatil için planlar yapıyor, ben bu iş için parayı nasıl tırtıklarım düşüncesindeyim ne olacak bu iş böyle hahaha
christiano

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 11:34

mehmet_34 demiş ki:
Hanım tatil için planlar yapıyor, ben bu iş için parayı nasıl tırtıklarım düşüncesindeyim ne olacak bu iş böyle hahaha
Toplantı çıkabilir Mehmet Bey yoğun iş temposundan dolayı tatilin süresi kısalabilir çözüm çok ... okkiii
ama bence eşinizin planlarını da uygulayın,orta yolu bulun,gerek maddi ve manevi destek çıkacaktır zaten ok1
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 11:37

Bizim saat hastaları olarak kaderimiz bu arkadaşlar Smile

Bootsector, aslında resmin boyutunu ayarlayamadığım için öyle büyük çıktı ancak baktım ki acayip göze batıyor, gözden kaçmasın diye bir süreliğine böyle kalsın dedim.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 12:35

Ön ödeme için tam fiyat alabilir miyiz? Sonuçta 400-450 euro diyoruz da 50 euroluk fark da az bir para değil şu devirde. Tam bir rakamda sanıyorum daha çok kişiden ses çıkar. 4 haftada anlaşsak? Smile
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 15:13

Ben varim vervito. Liste yapiyorsan yazabilirsin
Revoirnat

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 22:11

beni de yazın lütfen
sandan

sandan

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 0:54

Arkadaşlar beni de listeye ekleyebilirsiniz.
Revoirnat

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 1:54

17 numaranın konsepte uygun değişik bir havası var gibi hissettim
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 2:13

1 adet daha yazarmısın Vervito
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 2:17

egunns demiş ki:
1 adet daha yazarmısın Vervito

ok1
SEBA

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 2:19

Merhaba,
Beni de listeye dahil eder misiniz ?
Teşekkürler,
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 4:37

beni de yazar mısınız?
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 8:48

Vervito,liste oluşumuna başlandı mı? Dahilim bende.Somut bir şeyler ortaya çıktığında 1 ilave daha olabilir.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 9:08

Liste konu basliginin altinda toplanmaya basladi. Sizi de ekledim.
http://www.boraeresici.com
cleric

cleric

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 20:25

beni de ekleyebilirsiniz. makinası zaten 750 dolar civarı..
asderty

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 20:45

Beni de ekleyebilirsiniz.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 21:15

Hergün şu konuya 20 defa girip duruyorum. Nasıl katılırım diye:) Omega Seamaster gibi fenomen haline gelmiş seride kullanılan makinalı bir saate sahip olmak hele hele bu makinalı forum saatine sahip olmak paha biçilemez.
Revoirnat

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 21:29

arkadaslar eger bu proje hayata gecerse 23 of 50'yi ben almak isterim. Simdiden soyleyeyim Smile
cleric

cleric

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedPerş. 23 Şub. - 23:12

ee ben 19 istiyorum Smile
belki haberi olmayanlar vardır hala.. forumu bilmeyen, üye olmayan çevremizden bazı saat sevdalısı kişiler de isteyebilir, o bakımdan herkese duyurmaya çalışalım..
erno

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 0:11

beni de 20 numara olarak listeye eklerseniz sevinirim. Bir aksilik olmadığı takdirde ben de satın alabilirim.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 0:47

Sn.Revoirnat sizin isminizi iki kere yazıyorum listeye.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 1:47

Bu makinelerle ilgili bazi bilgileri vermeyi unutmustum.
Makineler cosc icin ayarli, yani +3/-3sn.
Olcum sertifikalari filan varmis.
Cosc sertifikasi istersek, saatler montajdan sonra cosc'a gidip oradan sertifika alabilir ama bunun bedeli var rakami bilmiyorum ama soyleyecekler.
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 6:22

watcher demiş ki:
Bu makinelerle ilgili bazi bilgileri vermeyi unutmustum.
Makineler cosc icin ayarli, yani +3/-3sn.
Olcum sertifikalari filan varmis.
Cosc sertifikasi istersek, saatler montajdan sonra cosc'a gidip oradan sertifika alabilir ama bunun bedeli var rakami bilmiyorum ama soyleyecekler.

miammiam
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 9:08

Bu saatin büyük saniyesi normalde işleyecek mi? Yoksa sadece chronoyu çalıştırdığımızda mı çalışacak acaba? Bu konuyu ciddi anlamda merak ediyorum da...
barett

barett

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 9:14

bootsector demiş ki:
Bu saatin büyük saniyesi normalde işleyecek mi? Yoksa sadece chronoyu çalıştırdığımızda mı çalışacak acaba? Bu konuyu ciddi anlamda merak ediyorum da...

saatin surekli calisan saniyesi kucuk saniyesidir ,ortadaki saniye chronograph saniyesidir sen istedigin surece aktif halde kalir yani bu projede bildigim kadariyla kucuk saniye kullanilmayacak
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 9:37

Ama kronoyu çok uzun süre çalıştırmak sakıncalı değil mi ?
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 9:41

Avicenna (Omega makineli) FUuhC

Bu fotoğraftaki hangi kısımlar saatte iptal olacak(görünmeyecek) ve normal çalışma esnasında saniye hangi numaralı kısımda çalışacak?
barett

barett

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 9:48

bootsector demiş ki:

Bu fotoğraftaki hangi kısımlar saatte iptal olacak(görünmeyecek) ve normal çalışma esnasında saniye hangi numaralı kısımda çalışacak?

eta 7750 kucuk saniye saat 9 yonundedir ve hep orada olmaya mahkumdur geek ya oylece birakir saniye aktif halde kalir yada gorunum ve dizayn acisindan kadrani kapatirsin saniyesiz olur yerini degistirmek gibi bir olasiligi yok ..... beret
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 9:55

Yok yerini değiştirmek konusunda birşey demiyorum. Sormak istediğim şuydu; 1. soru: saat 6-9 ve 12 yönündekilerden hangisi ya da hangileri iptal edilecek?
2. soru: normalde hangi saniye işleyecek? 2 ile işaretlediğim mi? Yoksa 4 ile işaretlediğim normal ve büyük saniye mi?
asderty

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 10:00

Şu andaki durumda 2 numaralı saniye iptal ve saniye de hiç yok.

İlave: 4 numaralı uzun saniye kolu kronometrenin...
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 10:05

Nasıl yani? Saniyesi olmayan otomatik saatimiz mi olacak?
Önceki Avicenna çizimlerinin hepsinde büyük bir saniye kolu vardı ama?
confickerbelasi

confickerbelasi

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 10:09

keşke param olsada alabilseydim ama yok güzel olucak bunu facebook'a atar alıcıların artmasını sağlar belki.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 10:12

saniye olacak ama chronograph için... 800€ olsaydı bende katılırdım...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
confickerbelasi

confickerbelasi

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 10:20

bu şekil olmuyor? bu şekilde saat,dakika,salise oluyor yoksa salise göstermiyor?
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 10:36

Avicenna (Omega makineli) Rsz_2n8nx
bu resme iyi bak tasarım budur...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
hasangngr

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 11:26

merhaba,benide eklermisiniz listeye!
4.kuşak

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 12:02

Ya iyi ki şu mail geldi. Bir de spam kısmına düşmüş farketmesem haberim olmayacak belki. Cidden heyecanlandırıcı bir haber. Ben de listeye eklenmek istiyorum ancak bir kaç sorum olacak. Bu 400-450 euroluk ön ödeme için son süre ne zaman. Yani 4 hafta falan olacaksa çok iyi olur. Bir de ondan sonraki ödeme de nakit şeklinde mi olacak ve hani ne kadar sürede ödememiz lazım kalan kısmı? Şartların uyması halinde ben de katılmak istiyorum. Ricam 25 numaraya eklemeniz beni. Doğum günüm ayın 25 i olduğu için güzel bir benzerlik olsun istiyorum. Teşekkürler.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 12:27

Öncelikli olarak üstadlarımızdan biri geldiğinde lütfen üstteki sorularla bizi aydınlatıversin. Bir de merak ettiğim şey; biz bu kadar hızlı bir şekilde bu projeye giriyoruz da hakikaten merak ettim. Acaba biz hiç hız kesmeden bu projede 50 kişiyi bulabilirsek saat ne kadar sürede elimizde olur?
Bir Hezarfen ya da Rumi kadar süre geçer mi? Yoksa mekanizma falan hazır olacağı için daha hızlı mı kavuşuruz saatlerimize?
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 19:35

@ bootsector

makine alındıktan sonra en geç 6 ay denilmişti.
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 20:50

çok güzel bir proje buarada foruma tekrar merhaba umarım daha sonra ki bir projede bende katılırım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 20:53

bootsector demiş ki:
Nasıl yani? Saniyesi olmayan otomatik saatimiz mi olacak?
Önceki Avicenna çizimlerinin hepsinde büyük bir saniye kolu vardı ama?

Cok somut bir sekilde aciklayayim:

Saatin saniyesi 9 yonundeki ibredir. Biz tasarimda bunu yapmadik yani saatte kucuk saniye kolu yok.
Ha saniye kolu calissin dersen kronoyu calisir vaziyette birakirsin, saniye gorevini gorur.
Buyuk saniye kolu krono gorevindedir ayni zamanda.
Anlayacagin baslat durdur fonksiyonlari olan ortada buyuk bir saniye kolu var.
Bunun surekli calismasinin da saate bir zarari yok.
Zamanlamaya gelince, tum paralar toplandiktan sonra yaklasik 6 ay.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) Icon_minipostedCuma 24 Şub. - 20:58

Tasarim konusunda da bilgi vereyim, garez'in de gosterdigi ve buton kisminda olan tasarim kabaca cizilmis bir tasarimdir.
Kasa icin iki tane degisik tasarim hazirliyoruz, yine kadran icin de daha iyi gosteren tasarim hazirliyoruz, ama tum bunlari ancak proje ok oldugunda begeniye acacagiz.

Avicenna (Omega makineli)
1 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-
» Omega Muzesinde Uzayli Bir Omega
» Valgranges Makineli saatler
» 63 $ otomatik Miyota makineli saatler
» PANERAI PAM 111 SWISS 6497-2 MAKİNELİ
» Hangzhou makineli iskelet saatler??