Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Avicenna (Omega makineli)

+42
civciv
Drao
selcuk
deka
bytepire
mehmedkaya
trilobid
brkgler
nabsin
BR-02
riyafes
celahir
tmr5555
fevzi aker
osguner
nmbasan
asiruh2009
ofis
4.kuşak
hasangngr
GAREZ
confickerbelasi
barett
teng
watcher
erno
asderty
cleric
yusufduz
qazokmubec
SEBA
egunns
sandan
Revoirnat
ytk
christiano
mehmet_34
bootsector
MrWrong
borahan
frown
vervito
46 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
celahir

celahir

Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 20 Mart - 0:43

yedek liste var mıydı?
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 20 Mart - 0:58

sen başvur olması muhtemel...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
confickerbelasi

confickerbelasi

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 20 Mart - 1:57

belki şansına alırsın şimdiden bütün alıcılara hayırlı uğurlu olsun güle güle kullansınlar.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 20 Mart - 7:07

Arkadaslar, makinelerin parasini, isvicredeki bir banka hesabina adet basina 410 chf olarak direk yatirmamiz gerekiyor.
http://www.turksaatforumu.com
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 20 Mart - 7:14

Hadi o zaman..
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 20 Mart - 8:39

bu hesap ne acaba
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 20 Mart - 9:00

Uzun zamandır takip edemedik. İlk paraları yatırıyor muyuz?
Yada ne zaman tam nereye yatıracağız?

Ödemeler hakkında Ozel mail atılıp bilgi verilecek mı?
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 20 Mart - 9:57

Drao demiş ki:

Uzun zamandır takip edemedik. İlk paraları yatırıyor muyuz?
Yada ne zaman tam nereye yatıracağız?

Ödemeler hakkında Ozel mail atılıp bilgi verilecek mı?

Ben hergün takip ediyorum hahaha . Bugün bilgi verildi zaten. Heralde yakın zamanda detaylar belirtilir.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 3:42

HSBC hesabinda internet bankacılığında swift de 300€ da 20€ kesinti yapiyordu. Bu kesintiyi diğer bankalarda yapıyor muhtemelen. Bu kesintiden kurtulmanin bir yolu yok mu acaba? Bankacı arkadaşlar bir yol gösterebilirse güzel olur.

Proje 600€'dan fazla tutacak. 50 kişi olarak bankalara toplamda ortalama 2000€ vermiş olaağız. Bir çözüm bulalım,bu para illa ki gidecekse projeye gitsin, en azından ek kaynak olur.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 4:47

AKBANK'ı deneyin...
Revoirnat

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 4:55

selamlar, banka hesabını biryerde goremedim? Bir de odemeleri toplu yapsak hakikaten iyi olacak...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 5:16

Mr.wrong haklı, herkes ayrı ayrı gönderse 2000euroya yakın çöpe gidecek.
Meblağdan asılı olmayarak standart kesiliyor bu ücret. o yüzden mantıklısı türkiyede bir hesaba toplamak oradan toplu olarak swift ile göndermek.
asderty

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 5:19

İsviçredeki elemanlara sanırım toplu gönderim yaparız. Ama toplu gönderimde de banka komisyon alacak haliyle. 2 kere komisyon vericez gibi.

Bankalar euro havalede hem arıza çıkarıyorlar, hem de komisyonun suyunu çıkarıyorlar gerçekten, ama yapacak birşey yok. Arada bir iki tasarım resmi atılırsa moralimiz düzelir Very Happy
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 5:19

bence bunun için AKBANK'a hesap açın internetten ücretsiz işlemi yapın...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 5:21

Benim adıma yazılı saatlerden bir tanesini boşaltabilirim. yedek bekleyen varsa alabilir.
asderty

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 5:52

selcuk ve celahir soruyorlardı yedek listeyi posta
--------------
Zaten isviçreye tek tek gönderirsek adamlar karıştırabilirler...
4.kuşak

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 5:59

Bence de herkes buradaki bir hesaba havale yapıp öyle gönderilirse çok daha mantıklı olur kanaatindeyim. Yurt dışına tek tek havale yaparsak diğer arkadaşların da dediği gibi boşuna her havale için para ödenir. Sayın watcher ın ya da vervitonun hesabına gönderebiliriz (tabi kendileri için sorun olmazsa). Hatta göndermeden önce siz toplam meblağnın yurtdışına gönderilmesi masrafını da öğrenirseniz, ona göre üstümüze düşeni de ekleyip öyle makinelerin parasını göndeririz.
civciv

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 6:41

Garanti Bankası internet üzerinden en fazla 30 TL alıyor. Oradan da gönderim yapabilirsiniz. Hesabı olan bir veya birkaç kişi gönderim yapabilir mesela.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 7:24

Yarın garanti bankasında bir CHF hesabı açtıracağım. Herkesten o hesaba kısa bir süre içinde 410chf olarak parayı yatırmasını rica edeceğiz. Sonra toplanan parayı hızlıca isviçreye göndereceğiz.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 7:38

Geçen Rumi için gönderdikten sonra 20 Euro kesildiğini Axiaziz söyleyinceye kadar farketmedim bile. Gönderilen rakam bende 300 Euro olarak gözüküyordu. Bankayı aradım, benim maaş hesabım olduğu için HSBC'nin herhangi bir ücret almadığını bu kesilen rakamın yurtdışında ki "muhbir banka gibi bir şeyler söyledi" onların kestiğini söyledi. Yani gönderilen banka da komisyon alıyorsa bu rakam daha da artıyor. Şöyle komik bir senaryo buldum. Birisi 100 Euro yollamış karşıda ki hesaba 5 Euro geçmiş Smile Biraz ütopik ama gülümsetti beni.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=17797159&p=2

Üstte akbank'tan ve garantiden bahsedilmiş. Akbank ve garanti swift(döviz gönderiminde)'de bu muhbir bankalar vs. lerin kesinti yapmayacağını yada max 30 tl gibi rakamlarda olacağını garantisini veriyor mu? Havale, EFT gibi TL gönderimlerinde çoğu banka internet bankacılığında ücret almıyor zaten. Problem olan swift işlemi. Bunu netleştirebilirsek güzel olur.

Vervito'nun söylediğini bilmiyordum. Yanlış anlamadıysam 300 Euro yada 15000 Euro yollamak arasında fark yok, bu muhbir bankanın yapacağı kesinti 20 Euro da sabit kalacak? Eğer böyle ise türkiyede bir hesapta toplayalım. Herkes 20tl falan fazla yollasın. Ya da daha fazla bir rakam berlileyebiliriz. Kur değişimlerinden vs. oluşacak kayıpları önlemek için.Kur da astronomik değişimler olursa yine ekstra bir gönderim yaparız. Ekstradan biriken kısımda "çok büyük bir şey birikmeyecek zaten" projeye ek kaynak olarak aktarılır. Hem bizim vereceğimiz masraf yarıya düşer hem de projeye az da olsa ek yapmış oluruz.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 7:44

vervito demiş ki:
Yarın garanti bankasında bir CHF hesabı açtıracağım. Herkesten o hesaba kısa bir süre içinde 410chf olarak parayı yatırmasını rica edeceğiz. Sonra toplanan parayı hızlıca isviçreye göndereceğiz.

Bu açtıracağın hesaba CHF'yi yine SWIFT ile yollayabileceğiz ve bu masraf yine gitmeyecek mi? Axiaziz'in Euro hesabına SWIFT ile yollamıştım ve bahsettiğim kesinti yapılmıştı. Anladığım kadarı ile gönderim iki türk bankası arasında yapılsada, SWIFT işlemi yurtdışı bankaları aracılığı ile gerçekleştiriliyor ve kesintiyi onlar yapıyor. Bunlar pek bilgimin olmadığı konular yanılıyor da olabilirim.

TL hesabı oluştursan, herkes 20 tl fazla yollasa daha mantıklı gibi geliyor bana. Hem kesinti için vereceğimiz rakamın yarıdan azını vermiş olacağız hemde vereceğimiz bu ekstra miktar bankalara değil projeye gitmiş olacak.

Ayrıca TL hesabına internetten giriş yapma imkanın olursa. Bu hesap içinde yeni bir CHF hesabını hızlıca kendin tanımlayabilme imkanın vardır muhtemelen. Bizim tl hesabına gönderdiklerimizi bir kaç tuş ile internet bankacılığından TL den CHF'ye (bu TL ve CHF hesabın aynı ana hesabının içinde olacağı için sıkıntı olmaz muhtemelen, HSBC de böyle yapmıştım) o anki kur üzerinden çevirip CHF hesabında tutabilirsin.

En son MrWrong tarafından Çarş. 21 Mart - 8:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : imla)
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 7:48

20 tl fikri guzel kalirsa ortak bir hesapta da diger projeler icin birikmis olur.
http://www.boraeresici.com
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 8:34

Hangi hesaba yatırılacak bu para. Ben vakıfbanktan internet bankacılığı kullanıyorum. Türkiye içi gönderilere para vermiyorum ama yurt dışı veya döviz olarak olunca ne olacak En mantıklı olan sanırım burada bir hesapta toplayıp oradan göndermek. Birçok kişi internet bankacılığı kullanıyor nede olsa..
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 8:35

Oncelikle bankalar pazarliga aciktir. Banka subesinde tanidigi olan varsa pazarlik yapilip tum baranin bir noktada paranin akumule edilip gonderilecegink soylemek etkili olur. Ikincisi ozel mustericilik uyesi olan varsa bu kisiler cok daha ucuza veya tamamen masrafsiz gonderi yapabilirler. Bu konuda isterseniz yarin isbank ile gorusebilirim.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 8:41

Ok ytk yarın seninle telefonlaşalım hocam.
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 8:43

Biz telefonlaşamayız güzel haberleri bekleriz artık Very Happy
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 9:09

Bu arada saat teslimi için tahmini olarak herhangi bir tarih var mı acaba?
asderty

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 10:51

Birkaç gün içinde toplarsak kur farkı fazla olmaz. Mümkünse ben de paranın tl olarak 20 veya 30 herneyse fazla gönderilmesi taraftarıyım. TL olursa birçok kişi gibi komisyonsuz havale yapıyorum, zaten 20 lira ordan kardayım...
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 11:36

bu konuda ve benzerlerinde herkesin farkli fikirleri olacaktir. bu yuzden en dogrusu organizasyonu yapan kisinin soyleyecegi nihai soze gore ilerlemek lazim bence.
celahir

celahir

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedÇarş. 21 Mart - 12:56

Vervito üstadıma nezaketi ve teklifi için çok teşekkür ederim. Esasen ben listeye dahil olmuştum ancak son iki üç hafta içinde proje için ayırdığım paranın üstünde bir tutarda öngöremediğim giderlerim oldu. Yedek listeyi sormamın amacı ise şayet projeden çıkmak durumunda kalırsam herhangi bir aksaklık veya gecikme olmadan yerimi başka bir arkadaşın dolduracağından emin olmak istedim zira son anda vazgeçip kimseyi zor durumda bırakmak istemem. Şansıma bir gün sonra Sayın Watcher tarafından ilk taksit duyurusu yapıldı. Ben pazartesiye (sanırım pazartesi ödeme için geç olmaz) kadar yerime geçmek isteyen olursa diye beklicem.Eğer kimse katılmak istemezse imkanlarmı zorlayarak taahhüdümü yerine getiririm insallah.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 5:15

O halde şuanda yedekte kimse yok maalesef.
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 9:13

Ya biri şu hesap numarası ile ilgili bilgi verebilirmi artık ???
pheeco

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 10:33

yedek liste veya vazgecen var mı? geç mi kaldım yine.rumiyi de böle kaçırdım
asderty

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 10:38

pheeco demiş ki:
yedek liste veya vazgecen var mı? geç mi kaldım yine.rumiyi de böle kaçırdım

Avicennayı almak için geç kalmadınız, hatta şu an SANIRIM 2 tane müsait var.

Havale işi yarın bitmez artık, haftaya kalacak herhalde. Kısa sürede toplarız umarım...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 11:49

@pheeco , isterseniz listeye alabilirim sizi.
nabsin

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 20:01

evet hacılar iş bankasında hesabı olmayanlar için en ucuz transfer yöntemi nedir. halk bankası 52 tl işlem parası istiyor. var mıdır daha uygun bir yöntem tavsiyesi
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 20:23

isbank bankamatikten yatirmak.. 3 lira alir. veya online subeden daha da az odersiniz..
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 20:30

Ya yazdıklarım görülmüyormu projeden falanmı çıkarıldım haberim olmadan. Arkadaşlar Paralar yatırılsın dendiğinden beri hesap numarası soruyorum. Hesap numarası bellimi değil neden kimse birşey söylemiyor....
nabsin

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 20:39

mehmet_34 demiş ki:
Ya yazdıklarım görülmüyormu projeden falanmı çıkarıldım haberim olmadan. Arkadaşlar Paralar yatırılsın dendiğinden beri hesap numarası soruyorum. Hesap numarası bellimi değil neden kimse birşey söylemiyor....

Avicenna (İbn-i Sina) Saat Projemiz başlığına tıklarsan orada ödeme adı altında yeni bir bir başlık var orada hesap numarası ve diğer bilgiler verilmiş dostum
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 20:55

mehmet_34 demiş ki:

http://www.turksaatforumu.com/t3787-odeme#67806

ok1
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPerş. 22 Mart - 21:01

Tamam şimdi banka ile görüşüyor ve CHF hesabı açıyorum. Sanırım pazartesi halletmiş olacağım. Birde bu bilgiler zaten vardıda ben göremiyorduysam kusura bakmayın. Bilgilendirme için ayrıca teşekkürler watcher
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPtsi 26 Mart - 23:14

Öncelikle bu projelerde emeği geçen herkese tebriklerimi iletirim. Forumda uzun zamandır yazılarını okusam da nedense beni çok cezbetmemişti. Mekanizma ve kullanılacak diğer malzemelerin kalitesi anlamında değil tabii ama, tarz olarak Smile

Geçenlerde yine nette yaptığım uzuuun 'saat-surf' lerimden birinde şöyle birşey karşılaştım. Ve bu başlıktaki arkadaşların ilgisini çekebilir diye düşündüm, karşılaştırma anlamında:

http://www.tourbywatches.com/shop/article_45/Tourby-Ottoman-Automatic---BB3c.html?shop_param=cid%3D312%26aid%3D45%26

almanlar da tarz olarak benzer bir ürün çalışmışlar, limited.. Bakalım beğenicek misiniz, bu arada ben incelediğimde bunu yapanların Almanya' da yaşayan Türkler olabileceğini düşünmüştüm. Her neyse, projeler için bir kez daha tebrikler..
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPtsi 26 Mart - 23:24

Tourby forumumuzun da bir uyesidir ve turk asillidir.
Bu saati bizim hezarfenden esinlenerek yapti, kendisiyle sitemkar tarzda neden bizi kopyaladigini sordugumuzda da son derece nazik bir sekilde kendisinin de turk ve saat imalatcisi oldugu icin babasindan gelen tavsiyelere uyarak bizim de yaptigimizi gorunce aynisini yaptigini ifade etti.
christiano

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPtsi 26 Mart - 23:36

Bu durumu çok hoş karşılamasam da en azından sözlü ya da yazılı olarak izin istenebilirdi diye düşünüyorum Suspect
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPtsi 26 Mart - 23:47

Kesinlikle haklısın,ancak saatin bizim saatle uzakdan yakından alakası yok,kaba saba çakma birşey olmuş, benzerlik sadece kadranın mavi oluşu (o da tutmamış) bir de rakamlar.
christiano

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPtsi 26 Mart - 23:51

Haklısınız üstad ama demek istediğim , ne kadar benzerlikleri az olsa da en azından "bu modelden esinlenebilir miyim? " gibi çok basit bir cümle.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedPtsi 26 Mart - 23:52

Aynen, ama nerdeee.
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 0:15

vay be ilginçmiş gerçekten de. Uzaktan yakından alakası yok doğru. Adam sadece temayı kopyalayıp, biraz daha 'spor' çalışmış. Biraz daha kalın ve spor bir kayış, flieger tarzı bir kasa, kısacası hezarfen gibi ağır ve klasik olmayan bir model.

ama yine de ben kasa arkasındaki osmanlı tuğrası işlemesini güzel bir ayrıntı olarak değerlendirdim. Neticede buna hezarfen' in yol gösterdiği bir ürün olarak bakmak daha doğru sanırım.

Biraz daha spor tarz seven kitleye osmanlı temasını sevdirme gibi bir ihtimal olur belki de.. Umarım bahsettiğiniz arkadaş, bu forumdan feyz aldığını anlatmayı unutmaz Smile

lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 0:17

bu arada son mesajımdaki ağır; filin çağrıştırdığı 'ağır' değil de, mercedes in çağrıştırdığı 'ağır' dı Smile
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 5 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 0:26

bir gerçek daha var ki kesinlikle hezarfen kadar özgün değil! flieger saate osmanlı rakamları çalışmak olmuş arkadaşınki. Ruh ya da karakter yok, biraz kolaya kaçılmış. alman pilot saati ruhu ile osmanlı rakamları çok çelişmiş. Evet bu gözle bakmayı akıl edememiştim ama gerçek bu. yazdıklarım yanlış anlaşılmasın; kimseyi yermek gibi bir amacım olmadığı gibi kimseyi övmeye de ihtiyacım yok. Ama yiğidin hakkını da vermek lazım. hezarfen kesinlikle daha değerli Smile

Avicenna (Omega makineli)
5 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-
» Omega Muzesinde Uzayli Bir Omega
» Valgranges Makineli saatler
» 63 $ otomatik Miyota makineli saatler
» PANERAI PAM 111 SWISS 6497-2 MAKİNELİ
» Hangzhou makineli iskelet saatler??