Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Avicenna (Omega makineli)

+42
civciv
Drao
selcuk
deka
bytepire
mehmedkaya
trilobid
brkgler
nabsin
BR-02
riyafes
celahir
tmr5555
fevzi aker
osguner
nmbasan
asiruh2009
ofis
4.kuşak
hasangngr
GAREZ
confickerbelasi
barett
teng
watcher
erno
asderty
cleric
yusufduz
qazokmubec
SEBA
egunns
sandan
Revoirnat
ytk
christiano
mehmet_34
bootsector
MrWrong
borahan
frown
vervito
46 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
vervito

vervito

Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 1:05

asirush, özlettin kendini.
nmbasan

nmbasan

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 2:56

Sn. Vervito merhabalar.

Avicenna saat projesi benim foruma kayıt olma sebebimdi. Ama 1 sene önce imkansızlıklar nedeniyle hayata geçememişti. Şimdi projenin aktifleşmesine sevindim. Beni de listeye dahil ediniz lütfen.

Ön ödeme için ayrıntıları da ilerleyen günlerde netleştireceksiniz sanırım.
4.kuşak

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 3:31

watcher demiş ki:
Tasarim konusunda da bilgi vereyim, garez'in de gosterdigi ve buton kisminda olan tasarim kabaca cizilmis bir tasarimdir.
Kasa icin iki tane degisik tasarim hazirliyoruz, yine kadran icin de daha iyi gosteren tasarim hazirliyoruz, ama tum bunlari ancak proje ok oldugunda begeniye acacagiz.

Peki sayın watcher. Önceki tasarımda kasa 42mm di. Bu yeni yapılacak iki tasarımın birinde kasanın 44mm olma ihtimali var mı? Biliyorum işin aslı bir çok kişi daha küçük çapta olsun istiyor belki ama benim bileklerim çok kalın olduğu için kasanın büyük olması benim açımdan biraz daha iyi. Tabi 42mm olursa da sesimi çıkarmam. agliyor Very Happy Bir de şunu sormak istiyorum yedek kayış imkanı da olacak mı? Şu açıdan diyorum klipsli kayışlarda şeker hastalarının terleri asidik olduğu için zaman içinde kırılma oluyor. Bu açıdan yedek bir kayış olması faydalı olur. Tabi gidip dışarıdan da bir kayış alıp takabilirler ancak hani olursa da fena olmaz gibime geliyor. Tabi diğer arkadaşların da fikri önemli.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 3:44

Tum detaylara sonra bakariz, ama cap konusunda kimse endiselenmesin, oyle bir kasa tasarimi geliyor ki bomba...
Cok hosunuza gidecegine eminim ve yine capi sorun olmaktan cikaracak bir tasarim...
http://www.turksaatforumu.com
4.kuşak

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 4:10

Tamam sayın watcher size güveniyorum. Siz böyle dedikten sonra cidden iyi bir tasarım geleceğinden eminim.
osguner

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 4:19

Herkese selamlar;
Beni de listeye eklermisiniz? 24 numara olursa sevinirim. Kolay gelsin.

En son osguner tarafından C.tesi 25 Şub. - 5:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
cleric

cleric

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 5:17

[quote="watcher"]Tum detaylara sonra bakariz, ama cap konusunda kimse endiselenmesin, oyle bir kasa tasarimi geliyor ki bomba...
Cok hosunuza gidecegine eminim ve yine capi sorun olmaktan cikaracak bir tasarim...[/quote

artık proje hayata geçmezse çok üzülürüm.. rumiyi alanların 3 te 1 i alsa sayıyı tamamlıyoruz.. acaba haberimi yok herkesin hala..
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 5:26

ilk 24 doldu... twitter'a atayım mı?
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
4.kuşak

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 5:43

GAREZ demiş ki:
ilk 24 doldu... twitter'a atayım mı?

Bence atmayalım ya. Biraz daha beklersek devamı gelir diye düşünüyorum. İşin aslı bir tane de babama almak istiyorum, ki kendisi hekim olduğu için tam onluk bir saat, da malum bütçem yetmediği için liste hemen dolmasın istiyorum. diable Tabi diğer yandan da liste dolsun istiyorum proje başlasın diye. İşte böyle bir ikilemde kaldım.
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 6:20

merhaba vervito evet bir süredir.yoktum.forumun tekrar aktif olduğunu öğrenince fırsat kaybetmeden geldim tekrar slmlar.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 6:33

Çevremizi biraz harekete geçirelim sevgili dostlar.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 7:28

Sayın ofis ve sayın Mete abim,
Açıklamalar için ikinize de çok teşekkür ederim. Kusura bakmayın, en geç 6 ay ibaresini görmemişim.

Mete abi ben de çap konusunu düşünüyordum ama sen çapı sıkıntı olmaktan çıkaracak bir tasarımla geliyoruz deyince bütün endişelerim gitti ve onun yerine heyecan geldi Very Happy

Lütfen beni de 33 numaraya ekleyin...
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 8:41

40'ı istiyorum. Hanım acıdı ağzımın suyunun akışına hahaha
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:15

Ben bu twitter olayina karsiyim ya.. Bilmem ama bana yanlis geliyor saatlere bu sekilde PR yapmak.. Tabi ki sahsi fikrimdir. Bence forum ve etraftaki dostlara iletelim bu konuyu
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:18

o zaman sayıyı tutturmak zor olur... RUMI için kaç yeni üye var merak ettim... avicenna için hiç yeni üye başvurdu mu?
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:19

forum uyelerıne E posta ile zaten bır duyuru yaptık. yakın zamanda duyuruları bu sekılde düzenli olarak paylaşıyor olacagız.
yakın dostlara soyesek yeer zaten şimdilik çok büyük bir PR yapmaya gerek yok sayımız 20/50 olmuş durumda.
http://www.boraeresici.com
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:21

ben sizin kadar sabırlı değilim satışı hızlandırmak için twittlemekten yanayım...
fevzi aker

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:22

13 no boşta mı?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:24

ytk demiş ki:
Ben bu twitter olayina karsiyim ya.. Bilmem ama bana yanlis geliyor saatlere bu sekilde PR yapmak.. Tabi ki sahsi fikrimdir. Bence forum ve etraftaki dostlara iletelim bu konuyu

Ytk benden önce sen söyledin. Garez biraz sabredelim, forum üyeleri karnını doyurduktan sonra sıra dışardakilere gelir. diable Neticede bu bir forum saati.

Bu arada bir Po durumu söz konusu sanırım .. Suspect
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:26

teng demiş ki:
ytk demiş ki:

Ytk benden önce sen söyledin. Garez biraz sabredelim, forum üyeleri karnını doyurduktan sonra sıra dışardakilere gelir. diable Neticede bu bir forum saati.

Bence de hem ytk hem de Tayfun abi haklı. Şu durumda 4 günde zaten 28 kişi yazılmış saate. Kalan sayı 22...

Bir de PO durumu nedir Tayfun abi? Bilmediğimiz birşeyler mi dönüyor? Smile
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:26

teng demiş ki:
ytk demiş ki:

po ne demek?

@fevzi eker dolu boşta olan sayılar ilk sayfadan bakabilirsiniz...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:28

Fevzi bey, dostum egunns'u ben öyle sıradan yazmıştım 13 numaraya.. .eğer kendisi itiraz etmezse sizi alırım 13e, şimdilik sıradan yazdım sizi de.. sonra değiştiririz eğer sorun olmazsa. ok1
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:29

29 kişi olmuş Smile
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:30

Po yani omega planet ocean Smile
Evet sayin teng, ustelik hatirladigim kadariyla uzulerek belirtiyorum ki aldiginiz fiyatin da ciddi olararak altinda aldim galiba..
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:37

ytk demiş ki:
Evet sayin teng, ustelik hatirladigim kadariyla uzulerek belirtiyorum ki aldiginiz fiyatin da ciddi olararak altinda aldim galiba..

diable
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:43

ytk demiş ki:

O zaman gözüme gözükme diable
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 10:53

teng demiş ki:
ytk demiş ki:

O zaman gözüme gözükme diable

Şu fiyatı bir duysak ve aynı makinamı var (cahilliğime verin). Benim merak ettiğim bir kaç şey var omega modifiyeli diye makine 300 €'e yakın fazla para vereceğizya ne olacak o zaman lütfen cahilliğime vererek beni aydınlatabilirmisiniz acaba?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:00

top grade valjoux 7750 zaten 450 euro civarı ki.. Yani fazla birşeyin verildiği yok. hatta günümüzde 50 adet düz valjoux 7750 bile bulmak zor, hem ETA makine vermiyor hem de piyasa karışık bir hayli.... torpil tanıdık ves. olmadan elini kolunu sallayarak kimse makine alamıyor artık. çünki piyasada makine kalmadı elinde olanlarda fiyatlara talepten dolayı bir hayli zam yapmış durumda...
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:12

vervito demiş ki:
top grade valjoux 7750 zaten 450 euro civarı ki.. Yani fazla birşeyin verildiği yok. hatta günümüzde 50 adet düz valjoux 7750 bile bulmak zor, hem ETA makine vermiyor hem de piyasa karışık bir hayli.... torpil tanıdık ves. olmadan elini kolunu sallayarak kimse makine alamıyor artık. çünki piyasada makine kalmadı elinde olanlarda fiyatlara talepten dolayı bir hayli zam yapmış durumda...
hımmm beni vuran OMEGA oldu ne yalan söyleyim okkiii
birde 6 sizdeymiş vermezsiniz diye 40 demiştim ama ben yinede bir sorayım imkan dahilinde değil dimi Wink hani onu bana vermek gibi birşey yapmazsınız...

vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:18

mehmet_34 demiş ki:
vervito demiş ki:
hımmm beni vuran OMEGA oldu ne yalan söyleyim okkiii
birde 6 sizdeymiş vermezsiniz diye 40 demiştim ama ben yinede bir sorayım imkan dahilinde değil dimi Wink hani onu bana vermek gibi birşey yapmazsınız...

1 numara dışında istediğiniz sizindir değiştireyim mi?

Bir de arkadaşlar listeyi baştan sadece alacak olanlar listesi olarak açmıştık ancak karışıklık olmasın diye şimdiden güncelleyerek herkesi istediği numaraya taşımaya çalıştım.. ben online olmayınca diğer yönetici arkadaşlar da aynısını yapacaktır.
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 11:28

Tamam beni değiştir hocam. 40 memleketim Kırşehir ama Ankarada doğdum büyüdüm Ankara'ya olan sevgimde ortada birde 40 çok geride guluyor beni 6 ya alırsan sevinirim hocam (daha önceki numaralara hiç sulanmıyorum o kişiler benden daha önce zaten belirlemişlerdi yerlerini hak ettikleri yerdeler bence)
osguner

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 21:01

Arkadaşlar boştaysa beni de 35'e yazarmısınız ? (24. sıradaydım.)
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 9:49

Ben birşey soracağım. Kordonlar klipslimi olacak normal kordonmu? Mümkünse klipsli olsa benim hep çok hoşuma gider eminim sadece benim hoşumada gitmiyordur. Birde tarih göstergesi olacakmı acaba. Tabii paramız yeterse...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:00

Tarih gostergesi makinede var ama tasarimda yok, koymamistik , tasarimin dengesini bozuyordu, kordonlar kelebek toka yani klipsli olacak....
Hele ki fiyati da asagi cektik degmeyin keyfimize...

HEPINIZ BANA BIRER KAHVE BORCLUSUNUZ DOSTLAR
http://www.turksaatforumu.com
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:04

Nasıl ya? neler oluyor Mete abim Smile
Durum açıklamasını hangi tarihlerde bekleyelim?
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:05

Fiyatı aşağı çektik derken prier kiloylamı olsun kahve okkiii
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:15

Mete abi acil açıklama bekliyoruz vallaha oraya gelip kapına dayanırım, kapının önünde ağlar dururum. Lütfen abi Smile
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:22

Ama olmazki bu; yapılmaz ki bize agliyor .Bir açıklama Allah rızası için bir kelam eden olsun ya...
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:31

Sanırım şu anki Avicenna tasarımı bu mekanizmaya göre düşünülmemişti, yani tasarımın revize edilmesi gerekecek, peki yeni tasarımı gördükten sonra projeye dahil olma şansımız olurmu?
Normalde bu proje ile ilgilenmiyordum ama fiyatın aşşağı çekilme haberi ve tasarımın biraz değişeceği haberi birden ilgimi uyandırdı.
http://www.behance.net/timurpinar/frame
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:33

@tmr5555
Dostum forum olarak yeteneğine şahit olduk. Sen de bir şeyler karalasan biz de seni takdir etsek nasıl olur Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:36

Biraz sabırlı olalım arkadaşlar, durum netleşince açıklaması yapılır. Zaten eski fiyata razı değilmiydik ?? ?. Avantajımıza bir durum söz konusu iken bunun bizi üzmesi değil sevindirmesi gerekir diye düşünüyorum.
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:37

bootsector demiş ki:
@tmr5555
Dostum forum olarak yeteneğine şahit olduk. Sen de bir şeyler karalasan biz de seni takdir etsek nasıl olur Smile

Neden olmasın? olabilir.
http://www.behance.net/timurpinar/frame
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:39

Benim derdim bir tane de abim için sipariş verebilirmiyim. Fiyatı öğrenince hemen abime bilgi vereceğim. Fiyatın düşmesi beni en çok bunun için ilgilendiriyor....
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 10:49

hiç endişeniz olmasın...daha yerimiz var
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 11:20

Sağolsun dostlar duyuruyu yapma şerefini bana bırakmışlar ben de hastaneden şimdi geldim.
başlıkta fiyatı değiştirdim okkiii

ve ... ve...... makine başı ödeyeceğimiz tutar 340 euro oldu!!!!!!!!!!
Watcher'a emeğinden dolayı buradan hepimiz adına tekrar minnettarlık bildiriyorum.
4.kuşak

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 11:23

Ben de heyecanlandım şimdi. Eğer ki fiyatlar düşecekse babama da bir tane hediye almak istiyorum. Heyecanla beklemekteyim.
4.kuşak

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 11:25

Valla çok güzel haber bu. Cidden çok sevindim şimdi. Artık kaçışı yok bir tane de babama almam gerekecek. Yoksa baya sitem eder. vieux
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 11:26

Kararınızı verdiğinizde listeye ekleriz sizi de.
4.kuşak

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 11:29

Sayın vervito çok soru soruyorum kusura bakmayın. Daha önceki mesajlarınızda 1 hariç istediğiniz numaraya ekleyebiliriz demiştiniz. Şu anda böyle bir imkan var mı? Hani babam için de özel bir numara olsun istiyorum. Bilmiyorum çok şey mi istiyorum? Alabileceğim ya da alamayacağım numaraları bilirsem ona göre de babam için özel bir numara seçmek isterim.
christiano

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 26 Şub. - 11:35

Toplamda maliyetimiz ne olacak üstadlarım,ona göre bütçe ayarlamaya çalışıyorum Smile

Avicenna (Omega makineli)
2 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-
» Omega Muzesinde Uzayli Bir Omega
» Valgranges Makineli saatler
» 63 $ otomatik Miyota makineli saatler
» PANERAI PAM 111 SWISS 6497-2 MAKİNELİ
» Hangzhou makineli iskelet saatler??