Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Avicenna (Omega makineli)

+42
civciv
Drao
selcuk
deka
bytepire
mehmedkaya
trilobid
brkgler
nabsin
BR-02
riyafes
celahir
tmr5555
fevzi aker
osguner
nmbasan
asiruh2009
ofis
4.kuşak
hasangngr
GAREZ
confickerbelasi
barett
teng
watcher
erno
asderty
cleric
yusufduz
qazokmubec
SEBA
egunns
sandan
Revoirnat
ytk
christiano
mehmet_34
bootsector
MrWrong
borahan
frown
vervito
46 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
teng

teng

Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 0:41

Saatin resmini şimdi gördüm, ohha demek geliyor içimden. Bu kadar zevkli bir modeli bu kadar kütük bir saat yapmak için çok çaba harcamak gerek.
Hiç mi kültürümüzü bilmiyorsunuz ? ondan vazgeçtim klasik kültürden kırıntı bile alınamamış. Bordeaux Grand Cru şarabını maşrapada içmek gibi ne yaptığını bilememek bu, yazık.....

Saatin bizim Hezarfen'in taklidi olmasına gelince, alakası yok. Kaldı ki Osmanlı rakamları ile saat yapmak bizim patentimiz değil, isteyen yapabilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 0:45

Hezarfenin cok alt bir kopyasi gibi duruyor, kollar cok farkli, icindeki makine 2824 yani arkaya gercekten kapali bir kapak lazimmis, kasa kalitesi asla bizimkini tutmaz, ustelik polish degil, cam bizde safir ama ustelik bombe, arka cam da safir, kurma kolu ozel yapim, kasa ozel detaylar iceriyor, arka kapak yazilari vs turkce, kadrandaki yazilar, logo vs herseyi ozel...
yani cok siradan bir saate kadran eklenmis o kadar....

.
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 0:48

Yani teng'in de deigi gibi hezarfenin kopyasi bile sayilamaz, sadece yine teng'in dedigi gibi bizden esinlenip osmanli rakamlari kullanmis ki bu da bizim tekelimizde degil.
Bir diger durum da, bu saati yaklasik iki seneden fazladir sitesinde bulunduruyor, demek ki pek satilmadi...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 0:50

Yine baska birsey daha:
Hezarfeni ilk proje olarak baslattigimizda, degisik yerlere proje resimlerini gonderip fiyatlar aliyordum, bu arada angular momentum markasina da gonderip fiyat almistim, verdikleri fiyat saat basina 1.500-2.000€ arasindaydi, tabi ki gulup gectik ama hemen akabinde bir de baktik ki koleksiyonlarinda islamic watch adi altinda osmanli rakamli bir model beliriverdi...
riyafes

riyafes

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 0:57

riyafes

riyafes

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 0:59

Rumi ve Avicenna projelerinin çakmalarını görürsek şaşırmayalım.
Bu da TurkSaatForumu nun güçünü gösteriyor
Ne kadar özgün modeller yapılıyor ki taklit ediliyoruz.
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 1:15

evet evet garip ama, benzer birşeyle karşılaştırınca hezarfen in değeri daha anlaşılır oldu benim için. Bu arada değer derken paradan değil de; saatin, karakterli oluşundan bahsediyorum. Gerçekten bir ruhu var. Sn. watcher, aynen dediğiniz gibi benim de en dikkatimi çeken şeylerden biri, kurma kolunun özel dizayn olmasıydı. Sadece bu detay bile saati farklılaştırmış. Bu arada yakında beklediğim bir paket var yolda, geldiğinde; kendini saat sevdasına kaptırmış birinin bir kaç 'ay' içinde bir foruma üye oluşunu; replikadan vazgeçip orijinal bir japon otomatikle ilk tanışmasını VE DAHA FAZLA DAYANAMAYIP bir SWISS' e koşmasını anlatan bir yazı paylaşıcam sizlerle Smile

Ama vendetta bakışımızla çelişmeyen bir swiss tercihi oldu sn. teng. Geldiğinde tanıştırıcam biraz sabır Smile

Bu süre zarfında forumda yazdığım mesajları gözden geçirdiğimde, sanki burayı bir saat danışma bürosu olarak görmüşüm gibi bir izlenim bırakmış olduğumu farkettim, bunun için de kusuruma bakmayın Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 4:40

riyafes demiş ki:
o zaman bu firmanın yaptığı fikir hırsızlığıdır.

Piyasa yeni model arayisinda, tum creativite tikanmis durumda, birisi degisik ve yeni birsey yaptiginda hemen digerleri yeni birsey bulmanin heyecaniyla benzerlerini yapmaya basliyorlar.
Basel'deki taninmis bir markanin sahibi ile yaptigimiz sohbette cok ilginc bir anekdot anlatti.
Longines markasi eta grup'un icinde.
Longines olarak tutup bu markanin bir benzerini yapmislar.
Bunun uzerine adam mahkemeye basvurmus.
Tam bu sirada eta'dan bir telefon gelmis,
Hemen davayi geri cekmesini aksi takdirde bundan boyle ona asla makine vermeyeceklerini soylemisler.
Adam sizi bunun icin de mahkemeye veririm demis, aldigi cevap ise:
istersen ver ama tum bu surecte sana makine vermeyiz ve seni batiririz olmus.
Yani isvicredeki saat dunyasi da oyle gulluk gulistanlik degil.
Herkes birbirini taklit ediyor, gucluler istediklerini yapiyor gucu daha az olanlar ise kirintilarla yetinmek zorunda birakiliyorlar.
Pasta cok buyuk ve cok tatli, bu pasta etrafindaki paylasim savasi ise kiran kirana suruyor.

Bizim fikirlerimizi calsalar ne olur ki, bir zamanlar eger dogru hatirliyorsam Ajda Pekkan soylemisti:
Petrolumuz yok ama fikirlerimiz cok...
Bizde her zaman yeni fikirler olusur cunku biz binlerce meraklidan olusan ve kar amaci gutmeyen bir olusumuz.
Fikirlerimizi calsalar da yeni fikirler her zaman uretiriz ok1

.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 4:46

"Fikirlerimizi calsalar da yeni fikirler her zaman uretiriz "

Aynen öyle Smile
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 9:58

Fikirlerden bahsedelim o zaman biraz. Ben bu saat için küçük saniye olmalı diyorum. yani mevcut taslakta olmayan saniye kolu için söylüyorum (belkide yeni oluşacak tasarımda olacaktır) tarih göstergeside eksik kalmaz heralde.
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 10:09

bence bunlari projeler altinda tartisalim Smile
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 10:14

ytk demiş ki:
bence bunlari projeler altinda tartisalim Smile

Hadi tartışalım ben hazırım ki burada bilgili kişi varken söyleyebileceğimi zaten söyledim hahaha
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 10:17

Bu tasarımda olmayacak. Çünkü en başından beri bu modelin kronolu olmasına bakmayarak olabildiğine minimalist bir tasarıma sahip olmasını kararlaştırmıştık, ki, bu saati farklı ve özellikli kılan en önemli etkenlerden biri de budur.
Belki daha düşük bütçeli benzer bir model olur onda saniye kolu ve takvime yer verilebilir.
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 27 Mart - 10:38

yok zaten bu tasarim icin demedim ben de Smile genel olarak bunu yeni projeler bolumunde tartisalim demek istedim
asderty

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 28 Mart - 5:16

Bu şekilde biraz daha sade olması bence güzel. Ufak tefek değişiklikler olacak sanırım. Belki kollarda ufak rütuşlar, veya ince kolların renkli olması (önceki sayfalarda füme üstüne yeşil ve mavi kollar çok güzel gitmişti) Bir de kordonun duruşunda bir gariplik var gibi belki luglardamı acaba?

Neyse şimdi ortalığı bulandırmayım. Zaman geçtikçe heyecan yapıyor insan, dayanamadım yazdım Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 2:03

29 ve 32 numaralar bosalmistir, almak isteyen olursa yazilabilir ok1
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 4:36

Ya ben bu başlıkta hiç saat fotosu görmedim.
Görenler nereden görüyorlar acaba? Avicenna tasarım bölümü mü?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 4:40

Yarın ödemeleri gönderiyoruz isviçreye ödemesini yapmamış arkadaşlar lütfen biranönce ödemeyi yapınız.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 6:44

bootsector demiş ki:
Ya ben bu başlıkta hiç saat fotosu görmedim.
Görenler nereden görüyorlar acaba? Avicenna tasarım bölümü mü?

ilk sayfada resim olacak... google dns kullanırsan görebilirsin... ok1
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
asderty

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 4 Nis. - 7:02

bootsector sanırım tasarımın son hali var mı demek istedi. Ufak tefek 1-2 değişiklik olabilir diye birşeyler hatırlıyorum. Bu konuda bir çalışma var ise de henüz açıklanan birşey yok, yada ben de göremedim. Değişiklik düşünülmüyor da olabilir, veya şu peşinatı bir halledelim gerisi kolay diye düşünülüyor olabilir...

İlave: watcher üstad ilk sayfada 25 şubatta şöyle demiş : "Tasarim konusunda da bilgi vereyim, garez'in de gosterdigi ve buton kisminda olan tasarim kabaca cizilmis bir tasarimdir.
Kasa icin iki tane degisik tasarim hazirliyoruz, yine kadran icin de daha iyi gosteren tasarim hazirliyoruz, ama tum bunlari ancak proje ok oldugunda begeniye acacagiz."
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedCuma 6 Nis. - 12:01

bu arada 29 ve 32 numaralar bosta. isteyenler varsa haftaya ptesi bir odeme gonderimi daha yapacagiz, bu surecte eklenebilirler. yedek liste soranlar vardi cunku..
ekonomist

ekonomist

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedCuma 6 Nis. - 19:28

Toplam bedeli neydi bu modelin? 700-800 eruo denmiş de, kesin maliyet belli değil mi?
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedCuma 6 Nis. - 19:31

benim bildiğim 740 Eur olacak ama belki ufak tefek değişiklik olabilir üretim sürecinde ama ciddi boyutta olmaz..
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedPtsi 16 Nis. - 4:06

Arkadaslar, 29 ve 32 numaralar halen bosta, almak isteyen olursa dikkatinize...
charizard

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedPtsi 16 Nis. - 23:16

Çok ters bir zamanlama benim için. Galiba bu saate yetişemeyeceğim. Ama nacizane bir fikrimi sunmak istiyorum. Anladığım kadarıyla saatin arkasında metal kapak olacak. Bu metal kapağın üzerine işleme olacak. Kapağın üzerine istenilenin yanında saatin tam üretim tarihi ve ya sadece üretim yılı da yazılabilir.

Sıradaki projelerinize yetişmek isterim.
osguner

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 0:10

Makinaları alabildik mi acaba?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 0:18

[quote="watcher"]Arkadaslar, 29 ve 32 numaralar halen bosta, almak isteyen olursa dikkatinize...[/quote

29 ve 42 numaralar boşta.. Very Happy
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 0:44

makinalar alınmış olmalı... fotoları ( örnek ) vardı...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 0:52

Makineler alindi ok1
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 17 Nis. - 1:54

[quote="teng"]
watcher demiş ki:
Arkadaslar, 29 ve 32 numaralar halen bosta, almak isteyen olursa dikkatinize...[/quote

29 ve 42 numaralar boşta.. Very Happy

32 numara boşta sayın teng.. 42 sizde.. ?? scratch
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 21:49

29 numara BR-02 tarafindan rezerv edildi.

Artik bosta sadece 42 numara var.
celahir

celahir

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedPtsi 23 Nis. - 8:58

Arka cam olacak değil mi? Projenin ilk halinde mekanizmanın gözükmemesi düşünülüyordu ama şimdi bu düşünce değişti mi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedPtsi 23 Nis. - 21:01

Arka cam var bu kasalarda.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedPtsi 23 Nis. - 21:02

Arkadaslar, liste dolmustur artik bosta numara yok...
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedPtsi 23 Nis. - 22:46

eee hadi o zaman gözümüz aydin.........

yariladik sayilir.
charizard

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 24 Nis. - 22:38

Avicennaya biraz benzeyen bir saate rastladım.

Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 4vy6l
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 24 Nis. - 23:30

şu saniyenin olmayacak olması beni biraz düşündürüyor. hassasiyetçi bir insan olarak var olan bir özelliğin iptali nedense ters geliyor. bu karar kesin değil mi, hiçbir şekilde dönüşü yok yani?
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 1:37

qazokmubec demiş ki:
şu saniyenin olmayacak olması beni biraz düşündürüyor. hassasiyetçi bir insan olarak var olan bir özelliğin iptali nedense ters geliyor. bu karar kesin değil mi, hiçbir şekilde dönüşü yok yani?

geç kaldın karar verildi bile...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 4:36

yooo henuz karar tam verilmedi, hele bir kadran modelini gundeme getirelim bakariz, hem sonra bakarsin biraz fark verir iki cesit te yaptiririz
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 4:44

alkisalkis dimi yani......
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 5:40

Smile)) supersin mete abi Smile) valla iki tip olursa dadindan yenmez. Ama bilin ki her halukarda projemizin arkasindayim, ozellikle hezarfeni gordukce deli oluyorum, o gunleri nasil kacirdim diyorum.
Saygilar.
asderty

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 6:29

Bence 2 küçük kol daha güzel duruyor. Ne fazla sade ne fazla kalabalık gibi. Bir de 3 küçük kollu saatleri çok gördüğümden olabilir.

Ama saniye kolu olmayıncada saat duruyor gibi görünüyor, o da bir gerçek. Önceden konusu geçmişti, krononun sürekli çalışması sorun olmaz denmişti sanırım. Bende kronoyu açık tutarım diye düşünmüştüm. Bu arada konuyu açmışken sorayım; kronodaki büyük saniye kolu bu saatte akıyormu, pilliler gibi kademe kadememi ilerliyor?

(Şu taslakları bir göreydik daha net konuşurduk ama diable diable )
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 20:37

bencede kadranda 3. kolu görmekten kendi adıma sıkıldım
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 20:44

Aslinda bu saatin hakki bizim ilk dusundugumuz gibi, yoksa uc kollu takvimli artik cok banal oldu, ben de kendim icin iki gostergeli alacagim, ama biz de herkesi bir sekilde tatmin etmek icin elimizden geleni yapacagiz.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 21:45

asderty demiş ki:
Bence 2 küçük kol daha güzel duruyor. Ne fazla sade ne fazla kalabalık gibi. Bir de 3 küçük kollu saatleri çok gördüğümden olabilir.

Ama saniye kolu olmayıncada saat duruyor gibi görünüyor, o da bir gerçek. Önceden konusu geçmişti, krononun sürekli çalışması sorun olmaz denmişti sanırım. Bende kronoyu açık tutarım diye düşünmüştüm. Bu arada konuyu açmışken sorayım; kronodaki büyük saniye kolu bu saatte akıyormu, pilliler gibi kademe kadememi ilerliyor?

(Şu taslakları bir göreydik daha net konuşurduk ama diable diable )

normal mekanik saatlerdeki gibi akıyor... bir kaç video olacak... youtubeta ararsan bulursun...

mekanizma o...
asderty

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 22:22

Sağol garez, video da koymuşun eline sağlık merci
charizard

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 23:07

Yanılıyorsam düzeltin ama diğer taraftan kronometre saniyesinin sürekli hareket etmesi zembereğin daha hızlı boşalmasına neden olacak. Bilmiyorum kullanıcılar açısından ne derece sorun?

Bir sorum da şu. Kronometrenin sürekli hareketi demek sürekli bir aşınma demek. Acaba saatin kronometre modülünde ya da kısmında kronometrenin fazla kullanılmayacağı düşünülerek aşınmayı azaltacak önlemlerin yeterince alınmamış olma ihtimali ya da gözardı edilme ihtimali var mıdır yoksa bunu düşünerek saatin diğer aksamları gibi ihtimam göstermişler midir? Sorum bu saate özel değil, genel olarak aklıma gelen bir soru.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 25 Nis. - 23:42

charizard demiş ki:
Yanılıyorsam düzeltin ama diğer taraftan kronometre saniyesinin sürekli hareket etmesi zembereğin daha hızlı boşalmasına neden olacak. Bilmiyorum kullanıcılar açısından ne derece sorun?

Bir sorum da şu. Kronometrenin sürekli hareketi demek sürekli bir aşınma demek. Acaba saatin kronometre modülünde ya da kısmında kronometrenin fazla kullanılmayacağı düşünülerek aşınmayı azaltacak önlemlerin yeterince alınmamış olma ihtimali ya da gözardı edilme ihtimali var mıdır yoksa bunu düşünerek saatin diğer aksamları gibi ihtimam göstermişler midir? Sorum bu saate özel değil, genel olarak aklıma gelen bir soru.

bence chronograph fonksiyonu surkli calisacak sekilde uretiliyor... sorun olmaz... chronograph fonksiyonunu sus diye koymuyorlar... vieux
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 0:15

7750 makinelerin bunca zamandir kullaniliyor olmasi bunlarin cok guvenilir ve saglam oldugu ispatlandigi icindir, bu arada 7750 makinenin yurtdisindaki takma adi da traktordur, yani durmaksizin sorun cikarmadan calisir.
Krono mdulleri de yine ayni sekilde bu makinede hic sorun cikarmaz, baska bazi modeller daha nazlidir mesela 2892 DD krono modulluler daha nazlidir, ve diger markalara gittikce krono modulleri naz yapabilirler.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna (Omega makineli)   Avicenna (Omega makineli) - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 26 Nis. - 0:17

Ha pardon, 7750'de modul yoktur, makine otomatik kronolu baslibasina bir makinedir, tipki el primero, landeron 48 ve turevleri, venus 175ve turevleri, valjoux 72 ve turevleri gibi.

Avicenna (Omega makineli)
6 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-
» Omega Muzesinde Uzayli Bir Omega
» Valgranges Makineli saatler
» 63 $ otomatik Miyota makineli saatler
» PANERAI PAM 111 SWISS 6497-2 MAKİNELİ
» Hangzhou makineli iskelet saatler??