Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Turksaat Icin Logo

+30
ofis
muaddib
hasanyuceer
cleric
MrWrong
HalitMurat
Maurice Lacroix
frown
kHanTW
Azizim
Winchester
saatmatik
MortingenStrasse
Murat Vurucu
propmatic
Drao
recklesstr
deka
cowboy
vervito
teng
egunns
toro5
krytime
crazyhours
bootsector
sifujack
borahan
GAREZ
watcher
34 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
Murat Vurucu

Murat Vurucu

Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 29 Ekim - 21:22

Borahan bey in çalışmasını biraz geliştirmeye uğraştım..
Fikir harika ancak ekstaradan bir yıldız ekleyip göz yormaya gerek yok bence...
Zaten kadran çerçevesi-ay benzetmesi harika
akrep ve yelkovan da yıldızı veriyor...
daha güzel bir yazı karakteri seçilebilir...
Ben bunu öylesine basit ve göz yormayan bir karakter olduğu için seçtim...Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Adszdkf
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 2:08

Murat bey bence dizaynınız müthiş görünüyor. Şimdiye kadar yapılan dizaynlar içinde en son bunu gördüm. Budur işte diyebildim.
Tebrikler alkisalkis
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 2:39

Logo için hemen birçok üyemizin arayış içinde olması sevindirici. Benim hatırlatmak istediğim nokta bu logonun uygulamada son derece küçük olacağıdır.
Neticede en fazla 3 mm civarında bir büyüklüğü olacaktır.(Omega'nın kadrandaki logosu 1.5-2 mm, tepedeki logoso 2,5 mm dir) O yüzden çok detaylı ve komplike logo çalışmalarını gitmemekte yarar vardır.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 4:46

hastanede dandik bir bilgisayardan giriyorum. resmileri göstermiyor. yada hastane internetinde problem var.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 4:47

emek ve zaman sarfeden arkaşlara teşekkur.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 6:41

Bence logo çok önemli bir konu, bundan sonraki projelerde aynı logonun kullanılacağını düşünürsek, parasını verip bir profesyonele yaptırmak çok daha mantıklı gibi.

Uğraşan arkadaşların da eline sağlık ayrıca
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 6:51

sakın gülmeyin Smile devlet hastanesinin dandik bilgisayarında paint ile yaptım. profesyonel program kullananlar bunu geliştirirse daha güzel bir görüntü ortaya çıkar bence
Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 4562
yarım oval gibi görünen şey aslında ağzı yukarı bakan hilal. v ortasında da bir T harfi. biraz Meistersinger logosundan birazda Tissotdan esinlenme Smile ama Rumi projesi için bence şart değil. LJC ultrathin'de JLC logosu var mesela ancak yazı olarak bir tek markanın ismi var. bizim saatte bir Turksaat yazısı (logo halini almış italik yazımız) bir de Rumi yazısı olacağı için bence kadran yeterince dolmuş olacak extra bir şey fazla kaçar gibime geliyor. ok1
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 6:57

Bu biraz çekiç orak olmuş ya Very Happy
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 7:14

vervitonun logo tasarımını gördüğüm zaman benzettiğim şeyler listesi:
1)Deriye giren iğne
2)Deriye giren çivi
3)Baz istasyonu(Ters tutulursa)
4)Paratoner(Ters tutulursa)
5)Tanjant Parabolünün ortasına giren iğne/çivi
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Önemli olan yarışmaktı alkisalkis
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 7:17

Bence şimdiye kadar yapılanların içinde tatbik kabiliyeti olan tek logo Vervito'nunki idi. Ama çizdiği hilal hilal gibi değil, çünkü çizim imkanları o kadar. Ama ben ne demek istediğini gayet iyi anladım. Aslında buna benzer bir saat logosu vardı ama hatırlayamadım.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 7:19

Hilal kısmının sıkıntılı olduğu konusunda hemfikirim Very Happy
Murat Vurucu'nun logosunu baya beğendim ama sanırım pek uygulanabilir bir şey değil değil mi?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 7:24

Evet, onu uygulamak mümkün değil. Saat logosu çok kompakt ve sade olmalı .
Aslında çoğu İsviçre markasının logosu yoktur.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 7:47

teng demiş ki:
Bence şimdiye kadar yapılanların içinde tatbik kabiliyeti olan tek logo Vervito'nunki idi. Ama çizdiği hilal hilal gibi değil, çünkü çizim imkanları o kadar. Ama ben ne demek istediğini gayet iyi anladım. Aslında buna benzer bir saat logosu vardı ama hatırlayamadım.
Ben vervitonun yapmak istedigini biraz yapmaya calistim ama teng'e katiliyorum, guzel bir sekilde yazilmis marka yazisi da yeterli olur.

Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Adszdk11
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 8:12

Herkes neden TS üzerine gidiyor da sadece T düşünmüyor. Bu çok daha vurucu.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 8:16

bence de TS hiç hoş değil,Trabzonsporu hatırlattığı gibi, diğer formuda çağrıştırıyor, ayrıca şık da değil, sade bir "T" çok daha yalın ve moda tabirle minimal, ayrıca yer uygun olursa tepeyede işlenebilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 8:46

ohoooo ben forumdan cikip ts ile logo yaparken fikir degistirmisiniz bile, ben de katiliyorum sadece T olmasina mesela ama simdilik fikir acisindan su eklediklerime bir bakin:
Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo110Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo210Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo310Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo510Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo410
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 9:08

ahanda sadece T ile

Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo610
deka

deka

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 9:14

"T" güzel, tek endisem Tissotun "T" si ile karışır mı?
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 9:29

Arkadaşlar tüm sanat camiasından özür dileyerek kendi çizdiğim birşeyi vereyim Very Happy
Photoshop taze bitti evde o yüzden paintle çizdim Very Happy
Anlayamayanlar için T nin üst kısmı hilal Very Happy
Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 FBq9m

Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 SRo52
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 9:48

Ben az önce aşağıdaki logo yu düşündüm. Çokta hoşuma gitti Very Happy basit ve işlevsel. Şekilde boş alanları zihinsel olarak birleştirerek otomatik saatlerde ki rotor u , Türk Saat in "T" sini hemde "S" harfini görebilirsiniz. Böyle bir logo başka bir marka da kullanılıyormu bilmiyorum biraz araştırdım stowa nın "S" sine benziyor ama bire bir aynısı değil. Bir de çizimim iyi olmadı,bilgisayardan pek anlamıyorum.

Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logowu

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 9:55

ben çok beğendim vervito nun çizimi
teng in dediği gibi bir kaç dokunuşla nokta atış olur...

bootsector unkide güzel ama o hilal biraz daha kıvrılırsa Günay restorant ın amblemıne benzeyecek...

bence T ve S yi aynı anda kullanmak zorunda değiliz

En son egunns tarafından C.tesi 30 Ekim - 10:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 9:56

Eh bi de ben yapmaya çalışayım.. Very Happy
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 9:58

@kry; bu logo bana rus markaları hatırlattı Smile
ama geliştirilirse güzel olur; bütünlük hakim ok1
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 10:03

Teşekkürler egunns. Bana da biraz Edox vari geldi. Ama dediğim gibi tepede filan çok rahat uygulanabilir, işlevsel Smile .
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 10:16

Bunun uygulanması imkansız gibi birşey yıldız yüzünden ama bir de buna bakın.
Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 GFYsk
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 11:22

yaptığım amatorün amatörün amatörü olan işin beğenilmesine sevindim Smile Bence de sadece T yeterlidir. ama dediğim gibi bu proje için klasik Turksaat yazımız yeterlidir. belki söylendiği gibi tepeye yapabilirsek çok güzel olur. şimdiden gelecek projelerde kullanılabilecek Logonun ilk sinyallerini verir gibi oluruz Wink
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 11:27

Türksaat yada TürkSaat şeklinde olması daha iyi olur marka ilk bakışta anlaşılmalı... yoksa satmaz...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 11:30

krytime, teng ve Murat Vurucu'nın çizimleri açılmıyor bende. yarın bakarım artık :(
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 11:35

firefox yada opera için: menü/ayarlar/tercihler/gelişmiş/ağ/vekil sunucular/otomatik vekil sunucu yazan yeri işaretle http://go.navige.com yaz... dene
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 20:17

Saate logo yapmayalım, italik "Türksaat" yeterlidir, sadece tepeye mümkünse "T" işleyelim.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 21:20

bu da çok hoş, diver modelimizde kullanırız çapayıda çağrıştırıyor Smile

bootsector demiş ki:
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 21:41

vervito demiş ki:
krytime, teng ve Murat Vurucu'nın çizimleri açılmıyor bende. yarın bakarım artık :(
benimki açılamaz, çünkü daha çizmedim ki
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 22:21

muratın logodan alıntı yaparak ay ve yıldızın farklı kombınasyonları
Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo4ob
http://www.boraeresici.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 30 Ekim - 22:29

Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo710Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo810Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo910Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo1010
Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo1110Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo1210Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo1410Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo1510Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo1610
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 31 Ekim - 2:27

Hilali çark şeklinde yapmaya gerek yok bence. ince bir hilal ve sade bir T harfi hilalin ortasında. Teng elle çizecek herhalde. eminim çok güzel bir şey çıkacak ortaya.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 31 Ekim - 2:44

egunns demiş ki:
bu da çok hoş, diver modelimizde kullanırız çapayıda çağrıştırıyor Smile

bootsector demiş ki:

Teşekkürler Smile
saatmatik

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 8 Kas. - 8:15

Merhaba Arkadaşlar

Bende www.saatmatik.com için bir logo tasarımı istiyorum. Ücreti ne kadar olur acaba ?

www.saatmatik.com
http://www.saatmatik.com
Winchester

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 8 Kas. - 14:50

saatmatik demiş ki:
Merhaba Arkadaşlar

Bende www.saatmatik.com için bir logo tasarımı istiyorum. Ücreti ne kadar olur acaba ?

www.saatmatik.com

Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logojq

Eğer isterseniz sadece 4,99 £ ücret karşılığı A4 cıktısını adresinize gönderebilirim. Ödemeyi havale yada paypal kullanarak yapabilirsiniz.

Şaka biryana konuyu okuduysanız eğer burada para karşılığı logo tasarlayan biri yok. Herkes kendisi çabalıyor. Eğer tanıyan biri varsa cevap verecektir elbette ama bence yanlış yerde sormuşsunuz.
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 9 Kas. - 6:56

Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Adszdkf[/quote]
alkisalkis
kHanTW

kHanTW

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 9 Kas. - 19:34

Bence de üzeridne çalışılması gereken logo bu, normalde ay yıldızın her yerde kullanılmasına karşı olsam da bu tasarım bence kavramı veriyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 9 Kas. - 21:02

Bu logo site logosu olabilir ama saatin icine gelecek logo olamaz cunku saat icinde saat olmaz.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 10 Kas. - 0:15

watcher demiş ki:
Bu logo site logosu olabilir ama saatin icine gelecek logo olamaz cunku saat icinde saat olmaz.

Bunu ben de bilmiyordum. Bu arada Mete abi Nusrat saati için benim dizayn düşünülebilir mi? Saatin arkası düz çelik olacaksa arkaya işlenebilir mi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 10 Kas. - 0:48

Senin dizayni biraz calisarak soyle birsey yaptim, bunu logo olarak kullanabiliriz.
Nusrata ise hele sira gelsin, bakacagiz ok1

Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo_t10
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 10 Kas. - 0:56

Markamızın yazım şekli her zaman aynı kalsın çok estetik bir hava katmış. ok1
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 10 Kas. - 1:29

Bence gayet güzel olmuş. okkiii
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 10 Kas. - 1:47

Mete abi madem böyle bir logo seçtik foruma o zaman forumun müziği de benden gelsin Very Happy
Quantic- Time Is The Enemy
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 10 Kas. - 6:07

logo tsarımında karakter farklılıklarını goz ardı etmemek lazım.
http://www.boraeresici.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 10 Kas. - 12:44

borahan demiş ki:
logo tsarımında karakter farklılıklarını goz ardı etmemek lazım.

Kesinlikle katiliyorum, ay icindeki T harfini turksaat karakterinin aynisi yapmak lazim ve de oyle yapacagim galiba, yapinca ilk firsatta buraya eklerim.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 10 Kas. - 22:43

watcher demiş ki:
Senin dizayni biraz calisarak soyle birsey yaptim, bunu logo olarak kullanabiliriz.
Nusrata ise hele sira gelsin, bakacagiz ok1

Turksaat Icin Logo  - Sayfa 2 Logo_t10
abi beyin okuma yöntemi uygulamışsın (benim beynimi) benim kafamdaki net olarak buydu ama çizemiyordum . burdaki t de alengirli olursa herhalde daha hoş olacak ok1
ha şunu da söyleyim bu olsun demiyorum benim kafamda çizdiğim buydu diyorum sevdim bunu diyorum i like this diyorum Smile

Turksaat Icin Logo
2 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Türksaat için tasarladığım 17 jewels saat
» Türksaat Forumu Seiko Mod - Turksaat Forum Seiko Watches Mod Project
» Turksaat Nusrat Aksesuar
» Replika Panerai 005 Logo
» Turksaat Montre24.com da