Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Omega Cal. 2500 Co-axial

+6
ertay
egunns
certus
barett
teng
merih
10 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
merih

Omega Cal. 2500 Co-axial Empty
MesajKonu: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 1:23

Arkadaşlar Cal.2500 OmegaDe Ville alalı 7-8 sene olmuştur. Aldığım tarihlerde bayağı pahalı bir saatti ve uzun seneler yağlanmaya, bakıma ihtiyaç duymadan, mekanik saatlerde mümkün olmayan hassaslıkta olarak tanıtılmıştı. Hassaslık tamam iyiydi hatta quartz saatten bile iyi olduğunu söyleyebilirim. Gelelim bu kadar pahalı ve de tanınmış bir markanın bu kadar sık tamire gitmesi ve Türkiye'de yapılamayıp, iki defa İsviçre'ye gitmesi. Neyse şimdi saat yapıldı bakalım ne kadar normal çalışacak ben de merak ediyorum. Ayrıca sadece bir bakımın bana 525 TL ye maaloldu. Ben daha evellde bu sitede Cal. 2500 lerin problemli olduğunu okumuştum. Bu konu da bilgileri olan arkadaşlar lütfen bilgilerini benle paylaşırlarsa memnun olurum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 2:09

İlk zamanlardaki co-axial'lerde sorun olduğunu ben de duymuştum.Ama artık o sorunların aşıldığını söylüyorlar.
merih

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 2:16

Sanırım bu problemler Cal. 8500 tamamen aşılmıştır. Yanlız tek tesellimiz çok fazla bakım ücreti ödesenizde, saatiniz arıza verdiğinde hiç değilse saatinizin arkasında duran büyük bir omega firması var.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 2:20

Omeganın servis ücreti ile yeni bir saat alınır. Benimki de biraz tozlanmıştı yani içine 320 lira sıkışmıştı, hemen alıverdiler.:-)) Ama saat günde 1 sn hata ya yapıyor ya yapmıyor.
bu ücretler gene iyi GG den 300 liraya alabileceğiniz bir omeganın bakımı yaklaşık 1000 tl ve üstü
merih

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 2:39

Evet doğru söylüyorsunuz.Omega saat almak bir dert, onu daha sonra kullanmak bir dert. Şu bir sene için de tekrar arıza yaptığında saationarım için verdiğim kişi kalibrenin fabrika tarafından değiştirilebileceğini söyledi. Bilmiyorum ne derece doğru. Ama ben tekrar bozulup, aylarca saatimi kullanamıyacak olmamı tabii ki tercih etmem. Fakat son zamanlarda aldığım(çoğu kronometre sertifikalı) mekanik pahalı İsviçre saatleri biraz beni hayal kırıklığına uğrattığından pahalı Japon(Ananta otomatik-spring drive olmayan) saatlere yöneltti.Belki de benim şansım yoktu.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 3:21

Bu büyük bir şanssızlık. Ama bu saatlerin derdi olduğu kadar keyfi de var. Grand cru şarap gibi. Saklaması bile dert ama kullanınca çektiğiniz eziyetlere değiyor. Omega De Ville nin kayışı herhalde 50 kayış arasından seçilebilir. Ya kadran o kadrana benzeyen başka bir saat biliyormusunuz.
Bende problem çıkartmayan saatler var değişirim yani diable diable
merih

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 3:33

Haklısınız bir saat sever olarak biraz serzenişte bulunmuştum. Ben de sizler gibi mekanik saat tutkunuyum. özellikle mekanik saatlerde saplar benim için çok önemlidir. gerçi yeni mekanik saatlerde bu sorun az çok çözülmüş gibi. Sizler gibi zengin kolleksiyona sahip olmasam da zaman için de mekanik saatlerimi sizinle yazarak paylaşacağım.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 3:40

Omega Cal. 2500 Co-axial 20090116coaxial3

maglesef gunumuzde bakim onarim fiyatlari gercekten saatin parasini geciyor.Yeterince deneyim ve teknige sahip profosyonel servisler acildikca bu fiyatlarin dusecegine inaniyorum ama saatiniz gercekten guzelmis.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 3:45

Aslında bu mesele ciddi bir şekilde irdelenmeli. Mesela diyelim ki ben 5000 tlyi güç bela denkleştirip Moonwatch aldım. Bakım servisi bu kadar sık ve pahalı olursa kullanıcıyı yani bu durumda beni ciddi sıkıntıya sokar. Yani saat alırken sonrası da iyi düşünülmeli. Ama tabi şansınız yaver giderse ve özenli bir kullanıcı olursanız moonwatch 10 yılda bir de servise gidebilir ve bu durumda sizi fazla üzmez.

En son certus tarafından C.tesi 2 Ocak - 3:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
merih

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 3:47

teşekkürler Sn. Barett bu kalibreden sonra Omega Cal.8500 çıkarttı sanırın bu kalibrede oluşan hatalar tamamen giderilği gibi, Kalibrenin görüntüsü de daha kompilike ve hassasiyeti de takdire şayan.
merih

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 3:56

Sn. Certus tabii ki her Omega da aynı sorunlarla karşılaşacaksınız gibi bir durum yok. Belki de benim şansızlığım.Fakat sizlerin de bildiği gibi belli peryotlarla mekanik saatinizin bakımı gerekiyor(onuda saatiniz arıza verince yaptırın derim.) Pahalı markalarda bakım yaptırmak adeta yeni bir saat fiyatına geliyor.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 6:54

tayfun abi railmaster lardada sorun varmı; aman haa ilerde kısmet olurda alabilirsek astarı yüzünden pahalıya gelmesiiin

teng demiş ki:
İlk zamanlardaki co-axial'lerde sorun olduğunu ben de duymuştum.Ama artık o sorunların aşıldığını söylüyorlar.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 7:02

egunns... şimdi anlaşıldı niye oris ile mido'yu elden çıkardığın.. ufukta railmaster'ı görür gibiyim fumeur
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 7:09

ah be certus süprizi bozdun
haftaya alındı diye foruma süpriz yapıcaktım diable
planlar varda bu eylemi uygulamak zaman alıcak gibi

certus demiş ki:
egunns... şimdi anlaşıldı niye oris ile mido'yu elden çıkardığın.. ufukta railmaster'ı görür gibiyim fumeur
certus

certus

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 7:17

Ooo egunns ama o zaman süprizi ben ilan etmiş oldum, omega kokusunu 100 metreden alırım ben drunken ... hadi bakalım bekliyoruz sabırsızlıkla railmaster'ı.. railmaster, eminim ki senin kolunda george clooney'de olduğundan daha güzel duracak...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 7:33

ben bu gazla şimdi rotap ı açtırıp alırım saati diable

certus demiş ki:
Ooo egunns ama o zaman süprizi ben ilan etmiş oldum, omega kokusunu 100 metreden alırım ben drunken ... hadi bakalım bekliyoruz sabırsızlıkla railmaster'ı.. railmaster, eminim ki senin kolunda george clooney'de olduğundan daha güzel duracak...
certus

certus

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 7:41

Duur... gaz katsayını daha da arttırayım ozaman...
Omega Cal. 2500 Co-axial Mdmchann_OmegaRailmaster2
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 7:50

yani certus..taba kayış tutkunu sen bu siyah kordonluyu nerden buldun; bu saate taba yakışıyor yapıcak bişey yok; zaten orjinali taba.
bu saatte kasa boynuzlarındaki net ve keskin tasarıma bittim; benim için tek sıkıntı fiyatı haricinde full luminova olması
..evet konu hiç oldu, özür
certus

certus

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 8:09

egunns kordona dikkat etmemişim Rolling Eyes evet yani railmaster + tabadır olay. burdaki çakı teması cezbetti beni o yüzden bu fotoyu koydum. Bu arada bu resimdeki kayış nasıl derler daha bir sağlam, dayanıklı (robust) göstermiş saati. Ama taba'da çok daha zarif duracaktır bence.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 8:40

neyse certus , çakı taba Very Happy
certus mido ya kızıl kahve kordon taktım, " bugün taktığımız saat" bölümünden yorum yap bakalım

certus demiş ki:
egunns kordona dikkat etmemişim Rolling Eyes evet yani railmaster + tabadır olay. burdaki çakı teması cezbetti beni o yüzden bu fotoyu koydum. Bu arada bu resimdeki kayış nasıl derler daha bir sağlam, dayanıklı (robust) göstermiş saati. Ama taba'da çok daha zarif duracaktır bence.
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 10:39

@Merih
bende de 2500 kalibre makine olan aquaterra seamaster var. yaklasik 6 aydir kullaniyorum simdilik bir sorun yasamadim.
Fakat arizanin ne oldugunu yazmamissiniz. saatiniz ne gibi arizalar yapti? ve surekli ayni arizayimi yapiyor? yoksa degisik arizalarmi yapti? bunlari yazabilirseniz sayet, ileride bizimde benzer sorunlarla karsilasmamiz durumunda en azindan daha yol gosterici olur.
@egunns
Railmaster'in kasa ve boynuzlarinin net ve keskin tasarimina bittiginizi yazmissiniz.
bu durum sadece Railmaster'e has bir dizayn degil, Butun Seamaster ve Speedmaster lerin kasa ve boynuzlari ayni.
Railmaster'in ozellikle tarih olmamasi cok guzel, cunku cok sik saat degistirme durumunda tarih olmamasi daha iyi oluyor.
simdiden hayirli olsun diyelim o zaman. fiyat olarak en son ne kadar dediler?
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 11:22

ertay biliyorum ok1 bende sana ara ara saatini deri kayışla kullan diyecektim; çünkü o kasaya deri kayış müthiş gidiyor; bilezik tasarımı en çok sevdiğim olmasına rağmen kasayı gölgeliyor kanısındayım..(ama saati metal bilezikli almak ilerisi için daha mantıklı)
alıcı fiyatı almadım burdan ama 42 mm liğin listesi 3680 chf (deri), 39 luğu belki 100 chf daha ucuzdur
railmaster için midomdan sıkılmayı(ki vintage esintisiyle zor:) ),saatlerimi olabildiğince en aza indirmeyi ve para biriktirmeyi bekliyorum Smile
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 11:24

teng demiş ki:
Omeganın servis ücreti ile yeni bir saat alınır. Benimki de biraz tozlanmıştı yani içine 320 lira sıkışmıştı, hemen alıverdiler.:-)) Ama saat günde 1 sn hata ya yapıyor ya yapmıyor.
bu ücretler gene iyi GG den 300 liraya alabileceğiniz bir omeganın bakımı yaklaşık 1000 tl ve üstü

off bu mesaj beni 1 dakika falan kahkalarla güldürdü muhaha harikasınız

valla insanıın kolunda bir omega taşıması apayrı bir şey olsa gerek. o duyguyu henüz tadamadım ama önümde de uzun yıllar var, bi deville akar illa Very Happy
merih

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 21:57

Sn.Ertay yazınızda belirttiğiniz gibi siz de Cal. 2500 bir saate saate sahipsiniz. Güle güle kullanın. Benim saatim tahminen 7-8 senelik bir saat. Bildiğiniz üzere saat meraklıları aynı saati sürekli kullanmazlar. Benim de bir çok saatim olduğu için söz konusu saatimi sürekli kullanmamış olmam da sorun yaratmış olabileceğini de düşünüyorum. saatteki sorun hep aynıydı. Şöyle söyliyeyim, saat ilk arızayı full kuruluyken durarak verdi. Daha sonra iki kez revizyona girdiği halde saatin kurma tepesini hızlı olarak 4-5 kez açıp kapatığınızda saat bazen tutukluk yapıp çalışmıyabiliyordu. Yani kısaca saniye ibresi harekete geçmiyordu.Fakat saati hafif sallayınca saat tekrar çalışıyordu. Tabii ki bakım için bir çok para ödedikten sonra bu kabul edilebilecek bir durum değildi. Ancak bu uzun süren sorun, Türkiye'deki Omega servisi tarafından çözülemediğinden, iki kez İsviçre macerasından sonra başarılmış gibi gözüküyor. Şu anda saatin gelişi yaklaşık olarak bir ay oldu. Sürekli çalıştırıyorum. Herhangi bir arıza verdiği taktirde tabii ki sizinle tekrar paylaşacağım.
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 5:44

egunns demiş ki:
ertay biliyorum ok1 bende sana ara ara saatini deri kayışla kullan diyecektim; çünkü o kasaya deri kayış müthiş gidiyor; bilezik tasarımı en çok sevdiğim olmasına rağmen kasayı gölgeliyor kanısındayım..(ama saati metal bilezikli almak ilerisi için daha mantıklı)
alıcı fiyatı almadım burdan ama 42 mm liğin listesi 3680 chf (deri), 39 luğu belki 100 chf daha ucuzdur
railmaster için midomdan sıkılmayı(ki vintage esintisiyle zor:) ),saatlerimi olabildiğince en aza indirmeyi ve para biriktirmeyi bekliyorum Smile
egunns,
evet size katiliyorum. ozelliklede Railmaster kahverengi deri kayis ile guzel cok guzel duruyor; cunku siyah kadran ile kahverengi kayis muthis gidiyor. sayet kayis siyah olsa idi bu kadar guzel durmazdi.
Bir aralar deri kayis almaya niyetlendim fakat klasik toka ile olani yoktu.Bende klasik tokadan hoslaniyorum. Ayrica fiyat olarakta cok yuksekti, yani saatin dorttebir fiyatina kayis almak mantikli gelmedi bana. Sayet ileride Railmaster alirsam, deri kayisli olarak alirim ve arasira burbiri ile degistiririm diye dusundugum icinde pek uzerinde durmadim. cunku ikisininde kayis ve kordonlari yani.
Sayet Railmaster almaniz durumunda, 39 mm. olan modeli tercih ederseniz daha dogru bir karar vermis olursunuz bana gore.
cunku bu saatelrin her iki ebatta olanini yan yana gordum; bilek yonunden bir sorunum olmasada 39 mm.alirdim. sebebine gelince, kadran detay yonunden cok sade bir saat oldugu icin, fazla buyuk oldugu oldugu takdirde ici bombos duruyor. (bu tabiiki kisisel bir dusunce)
fiyat olarak 39 mm. 42 mm. arasinda fark olacagini sanmiyorum. Almanya'daki brut liste satis fiyati 2.370 Euro
tez zamanda kavusmaniz dilegimle.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 5:55

Siyahın özel durumunu gözeterek, kahve-taba rengi ile ilgili bende birşeyler söylemek isterim, aslında bu tarz renkler başlıbaşına ayrı bir çekicilik merkezi, koyu olmadıkdan sonra nerdeyse yakışmadığı kombinasyon yok gibi,sadece kayış olarak düşünmeyin uygun renklerde vasat bir takım elbisede bile (siyah renkli elbiseleri hariç tutmakla birlikde bunlarla bile kullanıp yakıştıranlar var) gerek kemer, gereksede ayakkabı olarak değerlendirildiğinde inanılmaz bir şıklık ve güzellik yaratıyor, saat den de bahsetmeden geçmek olmaz ama, zaten durum ortada. ok1
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 7:03

Aslinda en sevmedigim renk kahverengi olmakla birlikte, kahverenginin uyumunuda hic bir renkte bulamiyorum. Hayatimda hic kahverengi elbise, gomlek, pardesu falan giymedim; cunku hic sevmiyorum. Fakat is deri urunlerine gelince degisiyor. cantadan tutunda derimonta kadar tum deri mamullerinde siyah deforme oldugu yada bir yerinde en ufak bir cizik olustugu takdirde cazibesini yitirirken, kahverengi nin eskimis hali bile ayri bir guzellik ve hava veriyor. Saat icin soylemek gerekirse, ister siyah kadran ister beyaz kadran olsun genelde Kahverengi kayis daha guzel duruyor diye dusunuyorum.
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 7:16

Sayin Merih,
iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim, saatinizin bu sefer duzelmis olmasini ve bir daha sorun cikarmamasini temenni ederim.
Bende surekli olarak kullanmiyorum, en fazla bir hafta kullaniyorum ve uzun bir zaman takmadigim oluyor. siz bir arizadan bahsediyorsunuz biliyorum. Fakat ben dikkatimi ceken yada bana oyle gelen farkli bir seyden bahsetmek istiyorum. Cok uzun bir zamanda sarj ediyormus gibi geldi bana. Diyelimki sabah koluma taktim, fazla kurmadim sadece bir iki tur kurdum diyelim, aksam yatarken cikardim sabah durabiliyor. Fakat bir kac gun kullandiktan sonra cikarirsam bayagi uzun bir sure calisiyor..benim vardigim sonuca gore, tam dolmasi biraz zaman aliyor gibi.
o yuzdende bir gunlugune falan takmiyorum. sayet bir kac gun falan kullanmayi dusunuyorsam takiyorum.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 7:22

Bir günlük süre aktivitenize göre değişmekle birlikde tam dolum için yeterli değil, bu gibi durumlarda akşam çıkartıyorsanız tekrar kurmanız gerekebilir, normalde en az 2 gün kurmaksızın takmanız halinde yeterli doluma ulaşır.
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 7:31

deka demiş ki:
Bir günlük süre aktivitenize göre değişmekle birlikde tam dolum için yeterli değil, bu gibi durumlarda akşam çıkartıyorsanız tekrar kurmanız gerekebilir, normalde en az 2 gün kurmaksızın takmanız halinde yeterli doluma ulaşır.
elbete bir gunluk sure yeterli degil biliyorum. benim anlatmak istedigim, mesela normal bir 2824 yada 7750 makine 12 saatlik bir aktiviteden sonra 15 saat calisirsa, Coaxial makina ayni aktivite ile 9 saat calisiyor. ama tam dolduktan sonra katolog degerine ulasabiliyor.
digerlerinde yarim sarj ile yarim katalog degerine ulasilirken, Coaxial 2500 de ulasilamiliyor. Yani Coaxial de iki yarim bir tam yapmiyor.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 8:05

Benim birkaç saat kullanmam yetiyor??
deka

deka

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 10:37

Demekki, hareket çok fazla. fumeur
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 11:19

teng demiş ki:
Benim birkaç saat kullanmam yetiyor??
abi senin eller devamli hareket halinde demekki. diable
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 11:31

@ertay; railmaster yorumunu çok beğendim ve aklımın bir köşesinde duracak...
saati yarın alıcak olsam benim görüşüm bilezikliye 39; deriliye 42 daha yakın;çünkü deri bilezikliden daha küçük izlenimi verir..(daha derili deneme şansım olması)...42 lik bilezikli denedim biraz büyük durdu...kasada bence sportif tatlar yoğun olduğu için bileğin aşağasındansa biraz bileğin üzerinde taşınmalı...yani 42 lik deri çok sırıtmaz gibi;
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:00

bilezikli railmaster varmı ???
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:05

var abi, ama daha 39 luğunu rastlamadım; 2 defada denk geldiğim 42 likti
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:08

Ben eskiden yoktu diye biliyorum.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:11

hemde ağırlığı titanium edasında..
ama bence deridir olayı
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:12

elbette o saat deri kayışla güzel.
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:14

teng demiş ki:
bilezikli railmaster varmı ???
var, ve genelde o saatlerde bilezikli tercih ediliyor; cunku cok daha uygun fiyata deri kayis ayarlanabiliyor, fakat sonradan metal kordon almaya kalkarsaniz cok pahaliya geliyor.
bana sorarsaniz Omega'larin orjinal kayislari guzel degil. et kalinligi olarak cok ince. kayista Breitling'in ustune tanimam, butun Breitling kayislari et kalinligi olarak dolgun.
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:17

yanlis anlasilmaya mahal vermemek icin hemen ilave edeyim.
saat deri kayis ile guzel, benim bilezik ile tercih ediliyor dememdeki gaye, sonradan alinmaya kalkilmasi durumunda acaip pahali oldugu, bastan alirken deri ile metal arasinda sadece 20 euro fark var.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:18

Breitling'in kayışları da pişirilip yenecek kalınlıkta yani.
Bence Breitling'in düz deri kayışları çok güze,l ama krokodilleri entipüften duruyor.
Omega kroko kayışları 50 metreden belli oluyor.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:18

ertay senin bilek ince; dolgun kayış gitmezki Smile
bende breitling kayışlarını sevmiyorum; ben diksem o beyaz dikişleri daha düzgün dikerim mübarek Smile
teng hocanın breitling kayışları için el dikimi dediğini hatırlar gibiyim
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:20

o fiyat farkının azlığı omega klipslerinin kalitesi ve özel tasarımındandır gibime geliyor;
ama sana katılıyorum

ertay demiş ki:
saat deri kayis ile guzel, benim bilezik ile tercih ediliyor dememdeki gaye, sonradan alinmaya kalkilmasi durumunda acaip pahali oldugu, bastan alirken deri ile metal arasinda sadece 20 euro fark var.
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:23

zaten railmaster gibi bir saate breitling kayisi formatinda bir kayis gitmez.
ama dolgun kayis kullanim acisindan iyi oluyor.
pisirip yenme olayina gelince, seferberlik zamani iyi olur. diable
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:24

Evet el dikimi olduğu için de başka bir havası var,makine dikse : bu ne yaaa eğri dikmiş deriz, el işi olunca herkes bayılıyor.
Fiyat farkı kaliteden değil Omega'nın fiyat politikasından. Bugün 400 tl verirsen dışarıdan en kral alligator kayışı alabilirsin. omega herhalde bunu yarı fiyatına maledebilir. ama satarken 'gacırt kid' oluyor diable
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:28

egunns demiş ki:
o fiyat farkının azlığı omega klipslerinin kalitesi ve özel tasarımındandır gibime geliyor;
ama sana katılıyorum

ertay demiş ki:
diyelimki bastan bilezik ile aldiniz sonradan + deri kayis ve klips aldiniz ve toplamda 2.500 euro maloldu diyelim.
ayni olaya bastan deri + bilezik seklinde baslarsaniz 2.700 mal oluyor diyelim. (rakamlar faraziye tabiiki.)
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:30

200 euro'ya omega'dan zırnık alamayız fumeur
klipsi bile 300 chf gibi birşeydi
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:33

daha üst düzey markalarda bilezik farkı 1000 doları geçebiliyor
ertay

MesajKonu: Geri: Omega Cal. 2500 Co-axial   Omega Cal. 2500 Co-axial Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 12:38

omega'dan bir sey alma anlaminda degil benim soyledigim.
illaki sonradan metal dusunulecekse, bastan alindigi takdirde daha uygun olacagini belirtmekistedim.
yani metal bilezikli de alinsa sonradan deri alinacaksa, yada deri olarak alisada sonradan metal bilezik alinacaksa, satin alma kombinasyonu nu deri+ bilezik seklinde degilde bilezik+deri seklinde kullanmanin dogru olacagini soylemek istiyorum.
bana sorarsaniz, bende railmaster dusunmeme ragmen, isterse arada 1.000 eu fark olsun ben metal bilezikli almam.

Omega Cal. 2500 Co-axial
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Kokulu Omega , Co-axial :)
» Omega Seamaster Professional Co-axial Chronometer
» Omega Co-Axial calibre Çalışma Prensibi
» Omega de ville central tourbillon co-axıal chronometer
» Omega Speedmaster 125