Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kalem koleksiyonum

+9
egunns
mhaser
ertay
teng
peugeot206wrc
deka
watcher
Azizim
deha
13 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
deha

deha

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 7 Ocak - 10:25

Saatler kadar uzun bir geçmişe sahip olmasa da kalemler de ilgi alanıma giriyorlar. İlk önceleri muhtelif marka kalemler biriktirdim, Parker, Waterman, Pelikan vb.. Ancak ondan sonra Pelikan'ın Souveran serisinin gerçekten çok zarif olduğuna, Montblanc Meisterstück'ün de çok "havalı" olduğuna kanaat getirerek, sadece bu kalemleri tutup diğerlerini elimden çıkarttım. Bütün kalemlerin içerisinde en çok rahat ettiğim kalem ilk resimde sağ üst köşede görünen Pelikan'ın yine Souveran serisinden M450 dolmakalemdir ( ve onun kardeşi R450 Roler kalem). Dolmakalem merakı olanlar da muhtemelen teyid edecelerdir, 14 k yerine 18 k uç ile çok daha keyifli yazılabilmektedir. Ben genelde B, eğer yoksa da M ucu tercih ediyorum. F uçlar çok ince olmakta, BB ve daha kalın uçlar ile de yazdığınız okunmamaktadır. Çok farklı dolmakalemler kullanma şansım oldu şimdiye değin, ama M450'nin bütün yazdığm tüm diğer kalemlerden, hem tutum, hem ağırlık, hem yazım, hem de estetik olarak çok üstün olduğunu söyleyebilirim. Yani kalem almayı düşünenlere tavsiye ediyorum. İkinci sırada yazı olarak beğendiğim dolmakalem ise Montblanc 146. Bu da çok keyifli bir kalemdir.

Kalemleri çok kısaca tanıtacak olursam Pelikan'lar muhtelif dönemlere ait Souveran'lardır.
Monblanc'lar ise en küçük olanı Mozart, sonra Classique, Frederic Chopin, 146 ve 149'lar geliyor.

[img]Kalem koleksiyonum 0912120013Kalem koleksiyonum W1024[/img]

[img]Kalem koleksiyonum 0912120014Kalem koleksiyonum W1024[/img]
Azizim
moderator
Azizim

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 7 Ocak - 11:31

Bende de bir Cross 14 carat uçlu dolma kalem var ama kullanmıyorum 2-3 defa yazdım sadece.Rolling Eyes Koleksiyon harika kalemler ilgimi her zaman çekmiştir. ok1
watcher
Admin
watcher

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 7 Ocak - 11:33

Ufff pelikanlara bayildim, ne yazikki ben bir turlu kalemlerime sahip olamadim, simdiye kadar onlarca pelikan ve montblanc aldim en fazla iki ay dayandilar daha sonra kayboldular.
Cok guzel bir kolleksiyon olmus, tebrikler. prier
http://www.turksaatforumu.com
Azizim
moderator
Azizim

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 7 Ocak - 11:35

Mont Blanc kalemler harika offf keşke benim de bir Mont Blanc'ım olsaydı. :(
deka

deka

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 7 Ocak - 11:37

Bende de birkaç tane olacak,bulursam fotolarını ekliyeyim,ama tabiki koleksiyon değil, hediye olarak geldiği için saklıyorum,pilot kalemlerden sonra dolmakalemler kayboldu diyebilirim,ama kalın uçlu dolmakalemle izma atmayada bayılırım, helede siyah mürekkep olursa,ıslak imzanında zevki bir başka canım. fumeur
peugeot206wrc

peugeot206wrc

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 7 Ocak - 22:15

Bu da ayrı bir merak. Benim kullandığım kalemler hep eşantiyon kalemler oldu. Sanırım ilkokuldaki Dolma kalem ile el yazısı derslerinden beri elim dolmakaleme pek değmedi. Bir de tabii son buluşmada bizantolog abimin kalemiyle oynamıştım biraz.
deha

deha

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 7 Ocak - 22:36

Onbinlerce dolara satılan kalemler ile koleksiyon yapanları bir kenara bıraktığımız taktirde, düşük veya orta düzeyli bir bütçe ile kalem koleksiyonu yapmak mümkün. Ama önemli olan iki şey var, birincisi bir kulvar belirlemek, örneğin sadece dolmakalem, ya da sadece bir marka, ya da sadece bir renk, ya da dönem gibi. Bu yapılmadığı taktirde insan çok dağılıyor (tecrübe ile sabittir) ve toparlaması da zor oluyor. İkincisi ise mutlaka kalemlere karşı bir sempati beslemek, daha önceki yazımda en başta belirtmiştim, "saatler kadar olmasa dahi" diye, gerçekten de öyle ama insan dolmakalemin keyfini aldıktan sonra bir daha bırakamıyor.

Istanbul'da olan arkadaşlar çok şanslı, Sirkeci'de postahanenin yanında küçük küçük kalemci dükkan ve tamircileri vardır, burada ikinci el kalem bulabilirsiniz. Ya da tamir ettirebilirsiniz, Murat Usta vardır burada sizlere tavsiye edebilirim elinde sürekli ikinci el kalem de bulunur. Bütün yazar çizer takımı buraya gelir, dolayısıyla dükkanda tanınmış bir sima ile karşılaşırsanız şaşırmayın.
deka

deka

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedCuma 8 Ocak - 6:05

Kalem koleksiyonum Img0036oi Kalem koleksiyonum Img0035sb
Kalem koleksiyonum Img0041q
Kalem koleksiyonum Img0043p
Kalem koleksiyonum Img0043x
Kalem koleksiyonum Img0045du
bende birkaç kalemimin fotosunu ekledim.
deha

deha

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedCuma 8 Ocak - 20:27

Pelikan'larınız gerçekten çok güzelmiş, son markayı bilemedim. Sizde potansiyel var, bence devam ettirebilirsiniz, son derece keyifli bir merak. Saatlere nazaren arıza riski çok daha az, bakım gerektirmeyen ( dolmakalemler hariç ) daha az "masraflı" bir merak.
deka

deka

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedCuma 8 Ocak - 22:16

Dediğim gibi bunlar benim merakımdan ziyade çeşitli zamanlarda hediye edilen kalemler,Pelikanları bende beğeniyorum,hatda Pelikanları beni oyuna getirip bana seçtirdiler, fumeur ,en son kalem takımını ne olduğunu bende bilmiyorum,bu nedenle kartını yakın plan çektim ayrıca,dolmakalemin ucunda "IRIDIUM POINTGERMANY" ibaresi mevcut,zaten kartındaki ifadelere görede Almanya yapımı bir kalem olduğu anlaşılıyor,manevi değerini saymazsak, pek kıymetli birşey değiller kanaatindeyim, daha detaylı fotoları tekrar ekliyorum.
Kalem koleksiyonum Img0055to
Kalem koleksiyonum Img0056gz
Kalem koleksiyonum Img0057w
Kalem koleksiyonum Img0058sr
deha

deha

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 0:09

Daha önce resimlediklerim dışında bilimum Pelikan kalemim daha var, M250, K250, M150,K150 ama bendekiler siyah, mavi ve yeşil ren gövdeli. Bordo olanını hiç görmemiştim. Gerçekten güzeller, iyi günlerde kullanın ( veya saklayın ), devamını getirmeniz dileğiyle.
deka

deka

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 2:12

Evet dediğin gibi kullanma gerekliliği olmadığı için saklıyorum, kullanma durumlarında ihtiyacı farklı şeklillerde hallediyorum.
deha

deha

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 22:43

Daha önce sözünü ettiğim diğer Pelikan'ların resimlerini ekledim, 250 ve 150 serisi de gerçekten çok hoş, klasik çizgilere sahip. Bende Petrol yeşili, mavi ve siyah takımlar var. Siyah takımın biri 150 diğeri 250'dir, dikkat ederseniz, üst kapağın altı kısmında iki altın kaplama bant vardır, bir de kalemin ucu farklıdır ikisinde.

Olur da Bordo takımınızı ileride bir şeylerle değiştirmek isterseniz, görüşebiliriz. Very Happy

[img]Kalem koleksiyonum 004jxKalem koleksiyonum W1024[/img]
deka

deka

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 23:55

ok. ok1
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedC.tesi 9 Ocak - 23:58

Bende de bir ara orta boy Mont Blanc vardı kalk gidelim olduktan sonra bir daha pahalı kalem almadım. ama eskiz çalışmalarında akıcı bir rollerball kullanmanın keyfi bir başka oluyor. Sirkeciye her gidişimde köşenin yanındaki küçük dükkana uğrayıp kalem bakıyorum ama ne alacağımı bilemediğimden almadan çıkıyorum.Modern görünüşlü akıcı uçlu bir kalem almam için hangi markayı tavsiye edersiniz. Kaybettiğim zaman can sıkmayacak yerine yenisi alınabilecek bir marka?

Ayrıca şimdi kullandığımda FaberCastell uç var ama çabucak bitiyor gibime geliyor.

Bahsedilen Murat usta Postahaneyi geçtikten sonra büfeler var onu da geçtikten sonra sola bir yokuş var, o yokuş üzerinde küçük kalem tamirci dükkanları var, oradamı ?
deha

deha

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:39

Uç olarak sorarsanız kesinlikle ve şiddetle Parker Jel uç tavsiye ediyorum tükenmez - roller arası bir uç ama inanılmaz keyifli. Satın alırken ucunda küçük bir top vardır roller mürekkebin kurumasını engellemek için. Onun olmasına dikkat edin. Genelde Pelikan-Parker kalemlere uyuyor. Ben mesela Pelikan tükenmez içi olarak bu ucu kullanıyorum.

Kalemin kendisi konusunda ise, o kadar ne konuşamayacağım, Montblanc kaybetmek insanın içini cızlatır pahalı olması nedeniyle. Bu artık kişinin estetik tercihine kalıyor daha ziyade, Lamy de güzeldir, Waterman da, Parker de bana kalsa ben yine Pelikan derim. Bütün bunlar özel koleksiyon serilerinden seçmediğiniz taktirde orta düzeyde fiyatlara edinilebilecek ve tekrar yerine yenisi konulabilecek kalemlerdir.

Yer doğrudur, Murat Usta'yı orada sorun yerini gösterirler. Tabi önce "buyrun biz yardımcı olalım abi " muhabbetini atlatmanız kaydıyla.
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 0:44

Teşekkür ederim.
Yarın bir şekilde Sirkeci'ye yolum düşecek demektir.
Kalemi almak için tavsiye deceğiniz bir yer varmı ?
ertay

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:11

Parker jel uc mukemmel puruzsuz yaziyor. fakat MontBlanc taki denge ise apayri bir olay.
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:44

Evet çok dengeli ama cüzdan dengesini bozmak gibi yan tesirleri de var..
ertay

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 10:31

teng demiş ki:
Evet çok dengeli ama cüzdan dengesini bozmak gibi yan tesirleri de var..
nazar degmesin ama, MontBlanc platinum kalemimi 4 senedir kullaniyorum. MontBlanc bir kalem ortalama 250 EU civarinda, simdi diyeceksinizki kalemin kaybolma riski var, ne yapalim canim kalemide saat gibi kola takacak yada boyuna asacak halimiz yok. diable
deha

deha

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 0:08

Platinum Montblanc'ınızı yakından görmüştüm. İyi günlerde kullanınız. Yine de yavaş yavaş eskiden Cross nasıl idiyse, yavaş yavaş Montblanc da bu moda giriyor gibi. O nedenle Pelikan'ın daha "mütevazi" duruşu daha hoşuma gidiyor. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz, bir de ele oturması, eldeki ağırlığı, kalemin tutuşu çok önemli.

Geçen gün bir tane Visconti takım gelmiş Türkiye'ye limited edition. Özel kutusunda ve kapağı da kırmızı ve Türk bayrağı var üzerinde. Çok hoş duruyordu, ama 1 tane geldiği için satılmış olması muhtemeldir.
mhaser

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 0:41

Merhabalar,

Koleksiyon düzeyinde olmasa da benim de dolmakalem merakım var ve sürekli kullanan biri olarak gerçekten farklı bir hava oluşturduğunu söyleyebilirim. Hatta, bu havayı daha da arttırmak için özel renklerde mürekkepler araştırmaya bile başladım Smile Şu sıralar favorim Koyu Turkuaz renkli mürekkeple yazmak.

Ayrıca, imzalarınızı daha da size özel kılmak için; tüp içinde değil de, şise içinde satılan farklı renkte mürekkepler alıp, bunları farklı ölçeklerde karıştırarak kendinize has bir mürekkep rengi oluşturabilirsiniz, ki kaliteli bir dolmakalemi maksimum düzeyde keyifle ancak bu şekilde kullanabilirsiniz Smile

Ve tabii ki kişisel formülünüzü sadece kendinize saklamak kaydıyla...

Saygılarımla,

Murat Haser
deha

deha

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 0:53

Dolmakalemler konusuna bu kadar ilgili olup, kendinize has bir renk seçimi dahi yaptıysanız veya yapmayı düşünüyorsanız, kalem koleksiyonunun da çok fazla uzakta olmadığı kanaatindeyim.

Zaten başta bir tane iyi kalemim olsun diyor insan, sonra onun takımı olsun diyorsunuz, ardından da yanlarına kardeş olsun düşüncesi de olunca, bir bakıyorsunuz ortaya bir koleksiyon çıkmış bile. Age of Discovery serisinden sonra kalemler ile de benzeri bir yol izleyeceğinize eminim.
ertay

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 1:57

deha demiş ki:
Platinum Montblanc'ınızı yakından görmüştüm. İyi günlerde kullanınız. Yine de yavaş yavaş eskiden Cross nasıl idiyse, yavaş yavaş Montblanc da bu moda giriyor gibi. O nedenle Pelikan'ın daha "mütevazi" duruşu daha hoşuma gidiyor. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz, bir de ele oturması, eldeki ağırlığı, kalemin tutuşu çok önemli.

Geçen gün bir tane Visconti takım gelmiş Türkiye'ye limited edition. Özel kutusunda ve kapağı da kırmızı ve Türk bayrağı var üzerinde. Çok hoş duruyordu, ama 1 tane geldiği için satılmış olması muhtemeldir.
Güzel dilekleriniz icin tesekkür ederim.
bana göre Cross'un ayaga düsmesinin baslica nedeni, bir cok firmanin Cross marka kalemleri esantiyon olarak dagitmasi. (ozellikle de ilac firmalarinin)
Sizinde yakindan bildiginiz üzere, MontBlanc ile Cross'un en önemli farki, gövde malzemesi olarak Montblanc'in recine den yapilmasi, ve el yapimi olmasi.
Cross'un ise gövde malzemesi olarak, metal agirlikli olmasi. Elbetteki Cross'da recine gövde oldugu gibi, Montblanc'da da metal gövdeleri kalemler olmasina ragmen, ana menü olarak degerlendirildiginde ikiside tamamen birbirinden farkli siniflarda yer aliyorlar.
Bir aralar Writers Edition serileri ilgimi cekmisti. Fakat baslibasina apayri bir ugras alani.
Pelikan konusunda da tamamen size katiliyorum.
egunns

egunns

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPtsi 11 Ocak - 14:51

ortaokuldayken babama eşantiyon çeşit çeşit crosslar scrikssler gelirde bende binbir heves ertesi gün okula götürürdüm.....geçenlerde hanıma şirket isim ve soyadının yazılı olduğu cross kalem vermiş, hoşuma gitti
PELİKAN

PELİKAN

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 20:03

Günaydı Herkese.......
Cross ile ilgili yazılanların hepsine katılıyorum....Crossun ayağa düşme nedeni ertay bey in söylediği gibi promosuyon olarak çok tercih edilmesi(bunun nedeni de fiyatlarının çok uygun olması) ve fabrikasyon olması hiçbir özelliğinin olmaması....
Çok çabuk arıza yapması da cabası..
Türkiyenin tek uzman kalem servisi(mont blanc ve pelikandan sertifikalı) deha beyin de yazılarında yer verdiği Murat bey e hergün 10 tane cross kalem geliyorsa tamir için ayda yılda bir pelika geliyordur......Ve pelikanların çoğunluğu en az 15 yıllık ya da daha uzun kullanımlar sonucu problem çıkanlardır ki onlar da ya mürekkep kuruyup uç kanallarının tıkanması ya da akseuar değişi.....
Cross dolmakalem ucu plastikten oluşmaktadır.Pelikan özel kömürdür ve çok fazla kanala sahiptir.Pistonu çekmeden sadece mürekkep şişesine batırdığınız zaman bile uzun süre yazı yazabilirsiniz.
Erta bey in dediği gibi mont blanc ve pelikanları BMV ve MERCEDES olarak kıyaslar isek CROSS olsa olsa RENAULT olur.
Şık bir hediye için cross alanlar kullanmak için pelikan ya da mont blanc alır.
Deha Bey gibi yıllardır MONT BLANC kullanıp PELİKAN kullandıktan sonra kendime ne kadar eziyet etmişim diyen çok koleksiyoner var tanıdığım....
Pelikanın farkını ballpen ya da versil kalem kullananlar anlayamaz..zira ball penin güzel yazması refil ile ilgili,versatil ise min ile ilgili ama dolmakalem de kesinlikle uç ile ilgili ve sahip olduğunuz kalem yazınıza eşlik ediyor...Pelikan da tek kaleme sahip oluP birden fazla uç seçeneğe sahip olup M,B,EF,F,0B,OBB gibi tek kalem ile çok farklı özelliklere sahip kaleminiz olabilir.
Dolmakalem sevenlere kesinlikle 18 C tavsiye ederim.......
Ben demiştim gevezeyim diye......
Herkese keyif ve başarı dolu bir gün dileğiyle...
sevgiler
http://www.pelikan.com
PELİKAN

PELİKAN

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 20:07

Sayın Deka nın sahip olduğu Bordo-siyah 150 set üretimde olmayan kıymetli bir model....
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 21:44

Ben eskizlerde kullanmak üzere bir kalem sorduğumda arkadaşlar Parker jel önermişti. Pelikan'da bunun muadili varmı ? Dediğiniz çok uçlu kalemde parker jel gibi özellik varmı ?
Ayrıca birazdan çıkıp kalem alacağım Sirkeci'de nereden almamı önerirsiniz ?
Bu avatarınıza baktıkça biz gidip gidip kalem alırız Very Happy
PELİKAN

PELİKAN

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 22:42

Smile))))bence markası ne olursa olsunnn kalem alın:)
eski bir söz geldi aklıma KALEM KILIÇ'tan KESKİNDİR:)
Sevgili Deha Beyin bahsettiği Parker Jel yedekler maalesef artık üretilmiyor:(Babam da pelikan kalemin içinde parker bilyeli jel yedek kullanır ama artık belki kırtasiyelerin bir köşesinde var ise bulabilirsiniz.....
Parker jel yedek ballpen+jel refil karışımı olması nedeniyle bence de yazımı çok zevkli bir refill di...
Pelikan da jel yedekler var sadece ama yakın bir zamanda onun gibi yazan yedek yapılıcak.Eminönünde Çelik KIRTASİYE DE istediğiniz her çeşit kalemi bulabilirsiniz.ithalatçı bir firma ama kalem meraklılarına satış yapıyor...Pelikanın Türkiye Dağıtımcısı ve birçok markanın dağıtımını yapan firma...Deha Beyin selamlarını iletirseniz özel ilgi görürsünüz.....
Bahsettiğim çok uçlu kalem sanırım yanlış alaşıldı...Pelikan Dolmakalem 3 parçadan oluşuyor.Kapak,gövde ve uç olarak.uç vidalıdır.Aynı kalem de farklı uç seçenekleri kullanabilirsiniz....
Smile
PELİKAN

PELİKAN

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 22:48

Bu arada markası ne olursa olsun istediğiniz kalem markası hakkında öğrenmek istediklerinizi sorabillir siniz.....
SÜPER BİR FORUM işi gücü bıraktım yazılanları okuyrm sanki çok sevdiğim bir kitabı bırakmak istememek gibi bağımlılık yaptı.....
sevgiler herkese........
Deha Bey sizden de anılar bekliyoruz...
Ben dinledim ama buradaki herkesin okumasını istiyorum çok keyifli....Anılar ile ilgili bölümü tek solukta okudum ve saatin tamir edilmesini göremeyen öğretmen için çok üzüldüm:(
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 22:51

Teşekkür ederim,
Ben de uç sorusunu yanlış sorduğumu yazılanları tekrar okuyunca anladım. Naparsınız cehalet kötü şey, ama sizler yazılarınıza devam ederseniz birkaç haftaya kadar toparlarım Very Happy
Şimdi Çelik kırtasiyeye gitme zamanı...
PELİKAN

PELİKAN

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 22:57

Smile))estagfurullah.....
Burada olan herkes kesinlikle süper.....ÖNCELİK sevgili Deha Bey de olsa da:)
deka

deka

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedSalı 12 Ocak - 23:03

PELİKAN demiş ki:
Sayın Deka nın sahip olduğu Bordo-siyah 150 set üretimde olmayan kıymetli bir model....
Bu konuda detay bilgim ve tecrübem olmadığı için kıymetli olduğunu bilmiyordum, bu Pelikan seti 1997 senesinde Samsun'dan tayinim çıktığı zaman hediye edildi, hatda ben bana alınacağını bile bilmiyordum, bana seçtirdiler ve ben bu Pelikan ı seçmiştim. by
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 5:41

Şiştim ben, beret
Önce Sirkeci'de Çelik kırtasiyeyi bulamadım (çünküü Sirkeci'de değil Eminönü yazılmış atlamışım)
Daha sonra Parker Jel takabileceğim kalem baktım ama jel tükenmez orijinli olduğu için kapaklı kalemlere uymazmış. Ben de şimdilik jeli kullanabileceğim gündelik bir kalem baktım. orada Faber Castell marka bir kalem vardı işte bu olabilir. gündelik bununla yazarım sonra da iyi bir kalem alırım, bunun fiyatı nedir diye sorunca 275 tl dediler.
Bir an sessizlik oldu diable ama hiç bozuntuya vermedim fumeur . Satine çelik bir de Parker kalem alıp çıktım. Daha kalem işini öğrenene kadar bu beni idare eder. Şimdi bakıyorum ki jel uç Faber'in rollerball'undan daha keyifli yazıyor.
Ama tezgahtarın dediği doğrumu? kapaklı kalemlerde tükenmez jel olmazmı ?
PELİKAN

PELİKAN

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 6:12

Çok üzüldüm:(keşke google yazıp adresine baksaydınız ÇELİK KIRTASİYE diye........
Kapaklı kalemler roller kalem e giriyor,tükenmez kalem de kapaklı olmuyor.....Roller kalemler zaten jel ama ikisini karıştırmış PARKER JEL refill,o da stoklarda tükendiği zaman üretilmediği için mazi olucak maalesef.
Çelik kırtasiye 40 yıllık kalem konusunda uzman bir firma.Sirkecide kime sorsanız sizi yönlendirirdi,ama kısmet....
Faber serisini de önermem:)graf von güzeldir ama kullanışlı değil...
Bir daha ki kalem alışverişiniz de daha açıklayıcı bilgiler ile yardımcı olurum ve daha uygun fiyatlara almanızı sağlarım:)
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 7:22

Ama yıkılmadım ayaktayım, muhtemelen cuma günü tekrar gideceğim.
O zaman Çelik kırtasiyeyi bulurum ama ne alacağıma hala emin değilim.
Pelikan roller desem yeterli olmayacak galiba ?
Aslında sorduğumda Çelik kırtasiyeye yönlendirdiler ama ben zaten oradan geldiğimden geri dönemedim.
barett

barett

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 9:25

ertay

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 13:24

Tayfun abi illede jel uc istiyorsan, burada hala satiliyor, cunku bir iki ay once Staples'ten almistim. sayet orada bulamazsan soyle buradan bakayim.
egunns

egunns

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 14:50

evet pelikandan behsedilince şöyle lacivert renk sarı şerit pelikan dolmakalemler aklıma geldi
deha

deha

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 19:37

Benim bildiğim o modeller, sarı şeritli ama fon rengi lacivert değil de kırmızıydı galiba. Gerçekten çok güzeller, herkeste bir tane olmasını dilerdim.
PELİKAN

PELİKAN

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 21:54

Sayın teng siz bence Murat Bey den fikir alın.O size yardımcı olucaktır.......
Bahsedilen siteler gerçekten çok güzel benim de severek takip ettiğim siteler....Birde fountainpen hospitalın aylık bir dergisi var,kesinlikle harika............
Deha Bey lacirevert sarı şeritli siz de var diye biliyordum.......250 modeli?????
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 22:12

ertay demiş ki:
Tayfun abi illede jel uc istiyorsan, burada hala satiliyor, cunku bir iki ay once Staples'ten almistim. sayet orada bulamazsan soyle buradan bakayim.
Teşekkür ederim. Jel uç var, Benim aradığım jel ucu kullanabileceğim hoş bir kalemdi. Ama anladığım kadarıyla hepsi tükenmez gibi yani kapaklı değil.
Şimdiye kadar eskiz yaptığım Pentel kalem hariç benim diyebileceğim bir kalemim olmadı :( (birkaç kere kaybetmiştim, şantiyede herkes işi bırakıp aramıştı ) Kalemler de saatler gibi uzun yıllar ilgilenmediğim bir şeydi. Ama başladık bir kere. Artık gerisi zamanla olur.
deka

deka

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 23:20

Önemli olan başlamak, muhtemel koleksiyonunuz şimdiden hayırlı olsun. ok1
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedÇarş. 13 Ocak - 23:52

Bu sefer koleksiyon yapmayı düşünmüyorum. Wink
Kalemim bir tane olmalı diye düşünüyorum. Mesleki bir düşünce herhalde.
Sınıf arkadaşlarımda makineli tüfek tareti gibi yanyana dizilmiş kalemleri görünce takılırdım. İyi çizeceğinize güvenemediğiniz içinmi çok kalem bulunduruyorsunuz derdim..
Şimdiye kadar iki tane kalemim oldu biri Pentel'in kurşun kalemi öbürü de hediye gelen bir roller.
deka

deka

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 0:09

"....Kalemler de saatler gibi uzun yıllar ilgilenmediğim bir şeydi. Ama başladık bir kere. Artık gerisi zamanla olur."
Bu ifadeye dayanarak yorum yapmıştım. fumeur
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 0:24

Haklısın bu ifade esnek ok1
Ben kalemleri tanımak, bilgi sahibi olmak, neyi seçeceğini bilmek adına söylemiştim.
deha

deha

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 0:27

Bence de her türlü koleksiyon, ister saat, ister çakmak, pul, tespih, kalem ilk başta bir tane ile başlıyor. Sonra tesadüfen ya da beğeni neticesinde yanında bir tane daha bitveriyor. Sonra bir bakıyorsunuz toplamaya başlıyorsunuz. Olayın içine biraz daha detaylı gireyim diyorsunuz, katalog, internet vs.. tarıyorsunuz, sonra "hımm, şu daha iyiymiş diyorsunuz" ve iki tane daha yanına kardeş geliyor, sonra başka 4 tane derken elinizde ciddi bir portföy oluşuyor. Netice itibariyle, eğer ki ucundan tuttuysanız, bence kurtulmak zor, "bir tane olsun iyi olsun" insanı kesmiyor. Benden söylemesi ( tecrübeyle sabittir). Very Happy
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 0:33

Yapma yaw affraid Alışkanlık yapar diyorsun yani? Ben dün resmi olarak başladım ama
Olsundu kalem iyi şeydir, hem saatler kadar pahalı da değil. Çizer çizer dururuz diable
deka

deka

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 0:35

Saat gibi saklama, yengeyede birşeyler uydurma sıkıntıları da olmaz. fumeur
teng

teng

Kalem koleksiyonum Empty
MesajKonu: Geri: Kalem koleksiyonum   Kalem koleksiyonum Icon_minipostedPerş. 14 Ocak - 1:00

Aynen ok1

Kalem koleksiyonum
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Seiko koleksiyonum
» Pelikan Kalem'den merhaba:)
» Bir kalem takımı da benden olsun...
» Benzinger Usta, ince torna isinde ve kalem isinde üstüne yok F.A. `da