Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Oris.

+30
m1cemi
everywhere
toro5
mundo
cemele
Axiaziz
bumblebee
cowboy
2FAST4U
teng
ertay
aaltindeger
certus
peugeot206wrc
solestar
hunterbjk
bravoecho
asiruh2009
watcher
egunns
navigator_
Polemik_
seastar1000
MortingenStrasse
forbidden
vervito
deka
bizantolog
tumer1903
donjohnson
34 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
donjohnson

donjohnson

Oris. Empty
MesajKonu: Oris.   Oris. Icon_minipostedPtsi 6 Tem. - 8:04

"mekaniksaat.blogspot.com" dan alınmıştır.

KULAKTAN KALBE: ORIS
1904 yılında doğan, adını ise kurulduğu bölgedeki vadiden alan Oris, zamanın şarkısını söylemeye başlayalı 100 yılı geçti ve üstüne yeni yılları eklemeye başladı.

Oris kelimesinin kökeni Orusz, su yolu, ırmak yani akarsu anlamında, sadece mekanik saatler üreten bir şirket için bundan güzel tarif de olmaz zaten. Zaman su gibi akıp gidiyor.

Oris saatleri 4 aileden mürekkep: Motor sporları, havacılık, dalış ve kültür. Benim ilgimi kültür ailesi çekiyor elbette. Bu ailede çoğunluk caz müzisyenlerinde. Ama arada bir matematikçi, bir de çok sevdiğim Bob Dylan da var. Bütün bu isimlerin ortak noktası klasik ve özgün olmaları. Oris tarafından hatıraları onurlandırılan, insan kalbine dokunan eserlerin yaratıcısı olan müzisyenlerin ismini sayarsak ne demek istediğim daha iyi görülecektir: Miles Davis, Charlie Parker, Dizzy Gillespie ve çok sevdiğim Duke Ellington, hepsi baba müzisyenler. Ayrıca Oris, Londra'da düzenlediği festivallerde Sabahat Akkiraz'ı da tanıtmış ve müziğimizin başka kulaklara da akmasına olanak sağlamıştı.

Oris saatlerine olan sevgim Tevfik Aydın’ın vitrinine bakarken çoğaldı. Hep söylüyorum yolum ne vakit Sirkeci’ye düşse bu saatlere bakmadan geçmez olmuştum. İlk başta kendine özgü duruşunu sevdim, sonra yavaş yavaş gönlümü çelmeye başladı. Bu saatlerin ortak noktalarını fark etmemek mümkün değil: Kendine güvenen, sakin bir duruşu olan ve hiç şaşırtma telaşında olmayan bir hava.

Böylece Oris hakkında daha fazla bilgi edinmeye başladım, fakat dergilerde gazetelerde insanın kafasına kakılan, gözüne sokulan saat markalarından biri olmadığı için daha bir sevdiğimi söylemem lazım.

Oris yalnızlığı seven, dirençli ve hiç yılmayan insanlara benziyor. Bir gün hayran olduğum Şule Gürbüz’ün bileğinde de kadınlara çok yakıştığını düşündüğüm oval biçimli bir Oris görünce daha bir sevindim.

Oris saatlerini bunca çekici kılan nedir diye düşünüyorum. Birincisi bu saatler çok temiz. Her Oris, su gibi çıplak ve açık. Zerre abartı yok, her parçanın bir amacı var. Temiz bir işçilik hemen göze çarpıyor. Bütün Oris’ler incelikli ama güçlü bir yapıya sahip. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi bir de her Oris saatinin arkasında duran bir fikir var, bir kişiden veya bir nesneden yola çıkarak tasarlanıyor. Burada şirketin yenilikçi tavrını takdir etmemek mümkün değil. Sınırlı sayıda üretilmiş modellere ağırlık verilmesi de güzel. Elbette saatin değerinin zamanla artıyor olması her koleksiyoncu için önemlidir, fakat koleksiyoncu olmayıp da sadece saatini sevenler için de bu keyifli bir unsur.

Bir de şirket politikası var ki bence asıl üzerinde durulması gereken belki de budur: Kaliteyi olabildiğince uygun fiyatla sunmak. Bazen gazetelerde dergilerde haberlere konu olan kimi saatlerin dudak uçuklatan fiyatlarını görünce şaşırmadan edemiyorum, elbette o parayı hak ediyorlardır fakat bu kadar ihtişamlı saatler amacından uzaklaşmış gibi geliyor bana. Oysa kaliteli bir sayısal fotoğraf makinesi (DSLR) fiyatına satılan Oris saatlerinin değil 1 fotoğraf makinesi, 10 fotoğraf makinesinden daha da uzun bir ömrü var.

Oris başka türlü bir şirket. Ürettikleri saatler ince bir zevkin ve kültür mühendisliğinin ürünü. Bu yüzden her çıkardıkları saat klasik oluyor. Çılgınca şeyler de yapmıyorlar, satışlarını artırmak için korkunç kampanyalar düzenlemiyorlar, hem müzisyenleri takdir ediyorlar hem müzikseverleri. Bu duruma en çok sevinen de müzik aşığı saatseverler oluyor.

Oris ülkemizde Pırlant tarafından temsil ediliyor. Pırlant 1976 doğumlu bir kuruluş. RobbReport dergisinde yayımlanan Hayrettin Akpınar söyleşisinden ve saat müzesi girişiminden söz etmiştim. Umarım bu müze gerçek olur, bir de temennim var Pırlant temsil ettiği gibi Oris gibi 100 yılı devirsin istiyorum. Türkiye'de köklü kurumların çoğalması toplumsal hafızayı da güçlendirir diye düşünüyorum. Hep sözünü ettiğim Tevfik Aydın kaç yılında kurulmuş diye baktım ve tarihi görünce paylaşayım istedim: 1889! Nice yıllara Smile

Oris. 733-7533-8555-RS
tumer1903

tumer1903

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPaz 12 Tem. - 22:01

abı guzel bılgı olmus ama fıyatları bıraz ucuklatan fıyatlarda bazen yanı 2000 lıradan baslıyor yınede ii bır rakam
bizantolog

bizantolog

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPaz 12 Tem. - 23:56

bilgisayar dergilerinde fiyat performans oranlaması yapılır ya işte orada fiyatına göre yetkinlik ölçüsü kurulur, Oris de saatler arasında fiyat/performans oranı en yüksek saatlerden biri... ben bu saatlerdeki özene ve kaliteye hayranım...
http://www.mekaniksaat.com
deka

deka

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 0:29

Oris ler için genel kanı olumlu ve beğenilen bir marka,elbette beğenilecek modelleride vardır,yakından görmediğim için işciliğe ve özene bir diyeceğim yok ancak,linki ve fotosu verilenler arasında dizayn olarak benim beğeni ve dizayn kriterlerime uyan model ben göremedim.Örneğin yuıkarıda fotosu görülen modelde standart kayış kullanma durumu söz konusu değil,bunun gibi.
vervito

vervito

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 3:34

en yakın hedefim Oris Skeleton.
bizantolog

bizantolog

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 3:48

benim de ilk hedefim Wink

saati almaya Tevfik Aydın'a gittiğimde seni de çağırmayı düşünüyorum, gelirsin sanırım...
vervito

vervito

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 3:56

abi var ya gönlümüz birmiş (ya da nasıl diyorlar bilmiyorum) aynı şey benim aklımdan geçmişti, almaya gittiğimde seni de davet etmek..seve seve gelirim. Ama pırlant'a da bakmak lazım aynı gün (distributor oldukları üçün belki daha ucuza verirler.) tevfik aydın nakit iskontoları çok düşük. gerçi sana belki özel indirimleri vardır 8)
bizantolog

bizantolog

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 4:03

Ben Tevfik Aydın derim, çalışanların güleryüzlü ve iligili tavırları hoşuma gidiyor, hem saatten de anlıyorlar Smile
vervito

vervito

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 4:09

valla kanyon'daki pırlant'da ben tevfik aydından daha çok güleryüz ve ilgi alaka görmüştüm. ve oris dalgıç için verdikleri nakit fiyat ile tevfik aydın'ın verdiği fiyat arasında 250 lira fark vardı. satıcılardan Hakan beyi tanıyorum bir tek ve saat bilgisi oldukca iyidir beyfendinin. tevfik aydın'a da girdiğimde alıcı gözü ile bakmadığımı farkettikleri an ilgileri hemen sönüyordu. hem kanyon hem de sirkeci mağazalarında da aynı. daha ticari bir kuruluşlar gibime geliyor. amaçları saati bir an önce sana satmak. almayacağımı anladıkları an küfür edib kovacaklar beni mağazadan gibime gelmişti hatta en son sirkeci mağazasına gittiğimde Oris'i ve meister no.1(39mm) denemek için gitmiştim. valla benim için açıkcası fark etmez kim daha ucuza verirse ondan alırım ben. ahbabım olmadığı sürece güleryüz çok da önemli değil.
forbidden

forbidden

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 4:38

maksimum %30 indirim gördüm şu zamana kadar(tabi ki peşinde). daha fazla yaptırtanını duymadım.merak ediyorum aslında gerçek kâr oranlarını. %50 indirim mümkün müdür mesela?
vervito

vervito

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 4:41

%60 bile mümkün. Alışverişsaati bu hamiltonları nasıl satıyor sanıyorsunuz Smile
forbidden

forbidden

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 4:47

alışverişsaatinin hamiltonları geçen senelerin, bu senekiler küçük de olsa farklılıklar içeriyor modelleri aynı olsa bile.saatlerin iğneleri ve renkleri gibi.
forbidden

forbidden

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 4:49

bu arada almaya gittiğinizde ben de gelmek istiyorum üstadlar.o meistersinger leri bi daha kolumda görmenin fırsatıdır bu. Very Happy
vervito

vervito

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 8:54

tanışmamıza çok güzel bir vesile olmuş olur Smile seve seve
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 10:44

Oris'in modelleri hoşuma gidiyor gerçekten. Fiyatları da mâkul. Hoşuma giden modeli

Oris. 733_7591_40_54_LS

Oris. Fullsize1

Oris'in ayrıca Frank Sinatra serisi de var, her ne kadar o serinin modellerini beğenmesem de Sinatra'nın adını saatlere vermiş olması bir Sinatra hayranı olan beni mutlu ediyor.
bizantolog

bizantolog

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 17 Tem. - 19:46

ben de Bob Dylan hayranı olarak oris'in bu şahane adamın anısına bir saat çıkarmış olmalarına çok seviniyorum Smile
vervito

vervito

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 1:07

pırlant ile konuştum Bob Dylan modeli special edition olduğu üçün sipariş vermişler geldiğinde arayıp haber verecekler. ben de burdan sizlere duyururum artık. Smile
bizantolog

bizantolog

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPtsi 27 Tem. - 21:37

Geçmişten gelen bir güzellik:

Oris. Oris_11_02
vervito

vervito

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedSalı 28 Tem. - 4:16

Ne guzellik ama...
deka

deka

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedSalı 28 Tem. - 22:10

Bence güncel modellerden daha hoş.
bizantolog

bizantolog

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedSalı 28 Tem. - 22:52

Oris. Oris3

Bu saate de hastayım.
deka

deka

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 31 Tem. - 4:16

bak bu daha hoş,süperrr. alkisalkis
seastar1000

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 31 Tem. - 6:20

singapur da hong kong ta hatta usa da saat aldım daha bir cok ulkede saatler aldım.sirkeci tevfik aydın dan da saatler aldım bence musteriye ilgileri gayet guzel hatta mukemmel yada mukemmele yakın
hatta ben almayı dusunmuyorum saadece merak ettim bakmak istiyorum dedigimde bile yardimcı oldular
seastar1000

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 31 Tem. - 6:23

Yalnız eklemek gerek oradaki beyefendi Oris ve de adını tam olarak yazamayacagım maister bişeyler olan tek kollu saatleri çok seviyor ve de övüyor çok çok beğeniyor ve de bence Omega'lara haksızlık ediyor.

Neyse yasasın Omega'lar.
Yaşasın Omega Moonwatch'lar

Şu an bir Moonwatch 4000 tl'in altında haberiniz olsun.
Polemik_

Polemik_

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 31 Tem. - 7:06

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 23:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
bizantolog

bizantolog

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedCuma 31 Tem. - 21:00

seastar1000 demiş ki:
(...)oradaki beyefendi Oris ve de adını tam olarak yazamayacagım maister bişeyler olan tek kollu saatleri çok seviyor ve de övüyor çok çok beğeniyor (...)

Ben "oradaki beyefendiye" katılıyorum Smile
forbidden

forbidden

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedC.tesi 1 Ağus. - 0:07

bizantolog demiş ki:
seastar1000 demiş ki:
(...)oradaki beyefendi Oris ve de adını tam olarak yazamayacagım maister bişeyler olan tek kollu saatleri çok seviyor ve de övüyor çok çok beğeniyor (...)

Ben "oradaki beyefendiye" katılıyorum Smile

Ben de "oradaki beyefendiye" katılyorum, saatlerine bayılıyorum. Very Happy
Misafir
Misafir
Anonymous

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedSalı 4 Ağus. - 5:19

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
forbidden

forbidden

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 3:17

Oris. Orisconstantine

http://bodohblog.blogspot.com/2006/03/oris-constantine-watch.html

keenu reeves in constantine filminde taktığı saat. yakın bir zamanda arkadaşım aldı 1200 ytl fiyatıyla, sade olmasına rağmen çok şık bir saat. oris düşünenlere önerilir.
deka

deka

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 3:38

Bak bu Oris güzelmiş, en azından klasik, en azından standart kayış takmaya uygun.
navigator_

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 10:47

Fotoları direk yükleyemedim, kusura bakmayın.Beğendiğim 2 model;

https://2img.net/r/ihimizer/i/refno67976144164mbblack.jpg/ ref no :679 7614 4164 MB

https://2img.net/r/ihimizer/i/63576134164m.jpg/ ref no:635.7613.41.64m

2. linkdekini geçen hafta denedim İzmir de Prılant 1400 TL gbi rakama bıraktı üstteki kronometreli olduğundan fiyat biraz daha artar tahminimce.Ancak Orisler gerçekden çok iyi işçilikle yapılmısa benziyorlar.
vervito

vervito

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 11:05

1400 çok iyi bir fiyat
navigator_

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedÇarş. 19 Ağus. - 11:19

Zaten dedğiniz gibi 2000 lerde açıyolar sonra bi bakıyosun 600-700 TL bi anda düşüyolar bence iyi pazarlıkla peşinde daha da indirilir gibi.Jazzmaster örneğinde olduğu gibi 2.500 Tl nerde, 1168 Tl nerde? El insaf yani...
egunns

egunns

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedÇarş. 26 Ağus. - 15:12

şiddetle katılıyorum...kanyon pırlantta ilgi alaka müthiş

FlyingOstrich demiş ki:
valla kanyon'daki pırlant'da ben tevfik aydından daha çok güleryüz ve ilgi alaka görmüştüm. ve oris dalgıç için verdikleri nakit fiyat ile tevfik aydın'ın verdiği fiyat arasında 250 lira fark vardı. satıcılardan Hakan beyi tanıyorum bir tek ve saat bilgisi oldukca iyidir beyfendinin. tevfik aydın'a da girdiğimde alıcı gözü ile bakmadığımı farkettikleri an ilgileri hemen sönüyordu. hem kanyon hem de sirkeci mağazalarında da aynı. daha ticari bir kuruluşlar gibime geliyor. amaçları saati bir an önce sana satmak. almayacağımı anladıkları an küfür edib kovacaklar beni mağazadan gibime gelmişti hatta en son sirkeci mağazasına gittiğimde Oris'i ve meister no.1(39mm) denemek için gitmiştim. valla benim için açıkcası fark etmez kim daha ucuza verirse ondan alırım ben. ahbabım olmadığı sürece güleryüz çok da önemli değil.
egunns

egunns

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedÇarş. 26 Ağus. - 15:15

ben 2.linktekini tercih ederdim

navigator_ demiş ki:
Fotoları direk yükleyemedim, kusura bakmayın.Beğendiğim 2 model;

https://2img.net/r/ihimizer/i/refno67976144164mbblack.jpg/ ref no :679 7614 4164 MB

https://2img.net/r/ihimizer/i/63576134164m.jpg/ ref no:635.7613.41.64m

2. linkdekini geçen hafta denedim İzmir de Prılant 1400 TL gbi rakama bıraktı üstteki kronometreli olduğundan fiyat biraz daha artar tahminimce.Ancak Orisler gerçekden çok iyi işçilikle yapılmısa benziyorlar.
navigator_

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPerş. 27 Ağus. - 2:10

egunns 1. linkteki tcyhmeter olayı var fiyatta baya fark var 2. cisine göre. beğendiğin daha düz modeli.Makine süper bişy,kolda da harika duruyor.
bizantolog

bizantolog

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPerş. 27 Ağus. - 2:29

Ben karmaşık kadranları sevmem ama ikinci linkteki saat tasarım açısından filan hakikaten hoşmuş.
navigator_

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPerş. 27 Ağus. - 2:50

Bizantolog 1400 Tl gbi bişy dediler bana İzmirde.Ama hakkten çok hoş saat tasarım açısından.Burdayım diyor....
watcher
Admin
watcher

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPerş. 27 Ağus. - 10:07

Yahu turkiyede tum saatler avrupadan daha ucuza geliyor finalde...
Bu oris belcikada 1100 euro civari satiliyor
http://www.turksaatforumu.com
asiruh2009

asiruh2009

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPerş. 27 Ağus. - 23:38

bu nasıl oluyor her şeyde vergi rekortmeniyiz hayret....
bravoecho

bravoecho

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:59

neden olduğunu söyliyim: Unakıtan saatlerin vergi potansiyelini keşfedemeden kabineden uzaklaştırıldığı için HALA şanslıyız :sirtarma:
vervito

vervito

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 8:02

aman hocam sil bunu görürler mörürler şimdi zam yaprlar vergilere olan bize olur ))
hunterbjk

hunterbjk

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 3:52

saatlerin kar marjı ortalama TR de 1e1 dir o yüzden %100e kadar yolunuz var indirimde :sirtarma:
hunterbjk

hunterbjk

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 3:54

MortingenStrasse demiş ki:
Oris'in modelleri hoşuma gidiyor gerçekten. Fiyatları da mâkul. Hoşuma giden modeli

Oris. Fullsize1

Oris'in ayrıca Frank Sinatra serisi de var, her ne kadar o serinin modellerini beğenmesem de Sinatra'nın adını saatlere vermiş olması bir Sinatra hayranı olan beni mutlu ediyor.

şu skeletona ben de hastayım ve alınabilirliği en makbul skeleton bu sanırım fiyatıyla
bizantolog

bizantolog

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 3:58

Diğer çıplak saatlerde olmayan güzel bir özelliği de saati okuyabilmenin kolay oluşu Smile
hunterbjk

hunterbjk

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 4:13

bizantolog demiş ki:
Diğer çıplak saatlerde olmayan güzel bir özelliği de saati okuyabilmenin kolay oluşu Smile

evet dış sarmala rakamları koymaları da güzel olmuş , aramıyorsun akrebi yelkovanı Very Happy
deka

deka

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 4:48

bizantolog demiş ki:
aynen katılıyorum,özellikle bu model çok hoş. :ok3:
solestar

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 0:48

FlyingOstrich, bizantolog ve İstanbul'da oturan diğer değerli arkadaşlar,
Tevfik Aydın, Pırlant gibi yerlere gidip Artelier Skeleton için fiyat aldınız mı hiç?(özellikle çelik kordonlu için).
Bu saat en son kaça alınabilir bir fikir sahibi olmuşsunuzdur sanırım. Benim bulunduğum yerde böyle bir imkanım olmadığı için fiyat konusunda yardımınıza ihtiyacım var.
solestar

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 6:56

Oris ile ilgili bir site. İnceleme videoları falan var, ilginizi çekebilir.
http://www.friendsoforis.com
peugeot206wrc

peugeot206wrc

Oris. Empty
MesajKonu: Geri: Oris.   Oris. Icon_minipostedSalı 15 Eyl. - 6:48

Arkadaşlar düğün için aşağıdaki saat nasıl? Fiyat olarak 2400 TL liste fiyatı 1900'e indi ama sanırım 1700-1800'e kadar indirebilirim.

Oris. 51LcSoZ75kL._SS500_

Oris.
1 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-
» Oris F1 (+ Oris için uygun fiyat nereden alınır?)
» ORİS DİVER GMT
» Oris bilgi
» ORIS ALINDIIIIIII
» Oris, süper ve 1 günlüğüne 798 USD