Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bilgi Almak İstiyorum

4 posters
YazarMesaj
haydar.

haydar.

Bilgi Almak İstiyorum Empty
MesajKonu: Bilgi Almak İstiyorum   Bilgi Almak İstiyorum Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 1:21

Herkese merhaba saat almaya karar verdim ve kısa bir araştırmadan sonra siteye üye oldum. Saatler konusunda pek bilgili değilim yardımlarınız bekliyorum.

Aklımda Timberland ve Diesel marka beğendiğim bikaç model var onlar hakkında yorumlarınızı varsa ayrıca saat tavsiyelerinizi rica ediyorum.

http://www.edipsaat.com/default.asp?git=9&urun=259931#.
http://www.edipsaat.com/default.asp?git=9&urun=259939#.
http://www.edipsaat.com/default.asp?git=9&urun=259937
http://www.hediyesaati.com/product_info.php/products_id/9743-DIESEL-DZ1295

Bunlar beğendiğim bi kaç model. Forumu biraz araştırdım. Saatler iki tipmiş quartz ve mekanik olarak sanırım. Bu gösterdiklerim hangi tip ve ne gibi dezavantaj olabilir bu iki tip arasında.

Bütçe aralığımı 300-400 olarak belirledim. Yukarıdaki modellerde uygun geldi bana. Ancak site hakkında bi bilgim yok o yüzden soruyorum bu saatlerin çakma olma olasılığı varmıdır?

Biraz uzun ve karışık oldu farkındayım kusura bakmayım ama bilgi almak istiyorum sizden. Teşekkürler...
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Bilgi Almak İstiyorum   Bilgi Almak İstiyorum Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 3:07

300-400 aralığında, sıfır mekanik saat bulma olasılığı pek yok, temiz 2. el bulabilirseniz uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız.
teknik konularda ustalarımız bilgi verecektir, forumuda okursanız yeterince kaynak mevcuttur. lakin benim şahsi fikrim diesel markasından uzak durmanız yönünde olacaktır. o paraya çok güzel seikolar bulunabilir.
genel kanı şudurki; isviçre saati almaya paran yetmiyorsa o zaman bir seiko al.
yada forumun alım satım bölümüne bakabilirsin. orada birkaç ilan mecuttu. hele çok güzel bir hamilton varki, aynısından bende var olmasına rağmen almamak için kendimi zor tutuyorum.
haydar.

haydar.

MesajKonu: Geri: Bilgi Almak İstiyorum   Bilgi Almak İstiyorum Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 3:27

@kelby
Cevap için teşekkürler.
Mekanik olması olmazsa olmaz bir özelliklmidir? Yada mekanik olmaması çok mu dezavanatjdır?
benim yukarıda gösterdiklerim mekanik değil sanırım. Onlardan almamı tavsiye etmiyorsun sanırım.
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: Bilgi Almak İstiyorum   Bilgi Almak İstiyorum Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 4:19

Edip saat'den alacağınız ürünler çakma olmayacaktır. Peşinde ikramlarının mevcut olduğu tecrübe ile sabittir Smile
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Bilgi Almak İstiyorum   Bilgi Almak İstiyorum Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 4:26

pil içeren her saat quartzdır, buna eco-drive ve kinetik teknolojileri dahildir.
gerçek saat severler tarafından ömürleri kısa, bozulmaya müsait, parasını haketmeyen ve ruhsuz saatler olarak bilinirler (her saati kastetmiyorum, genel olarak söyledim)
mekanik saatler ise pil içermez, tamamen çarklardan, yaylardan ve benzeri metal parçalardan oluşur. enerjisini zemberek adı verilen bir yayın yavaş yavaş boşalmasından alır. kimi saatlerde zemberek el ile kurulur ( genelde eski tip saatler böyledir, kiminde ise saatin en arkasında bulunan ve genellikle yarım ay biçiminde olan rotorun, elimizin kolumuzun hareketiyle kendi kendine dönmesiyle kurulur, bu saatlerede otomatik denir.
kaliteli bir otomatik saat, titiz kullanılıp aradada bakımları yapılmak kaydıyla çok uzun yıllar tıkır tıkır çalışır. üst sınıf bir isviçre mekanik saatini üç nesilin kullanması mümkündür. tabiki bu saatler doğal olarak pahalıdır, (bu söylediklerime çin malı otomatikler ile moda markaların otomatikleri dahil değil)
neyse, sen biraz forumu araştır ve oku kafanda bazı şeyler netleşecektir. ondan sonra bütçene göre mekanikmi yoksa quartzmı istiyorsun, hepberaber fikir veririz.

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bilgi Almak İstiyorum   Bilgi Almak İstiyorum Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 4:44

kelby demiş ki:
pil içeren her saat quartzdır, buna eco-drive ve kinetik teknolojileri dahildir.
gerçek saat severler tarafından ömürleri kısa, bozulmaya müsait, parasını haketmeyen ve ruhsuz saatler olarak bilinirler (her saati kastetmiyorum, genel olarak söyledim)
mekanik saatler ise pil içermez, tamamen çarklardan, yaylardan ve benzeri metal parçalardan oluşur. enerjisini zemberek adı verilen bir yayın yavaş yavaş boşalmasından alır. kimi saatlerde zemberek el ile kurulur ( genelde eski tip saatler böyledir, kiminde ise saatin en arkasında bulunan ve genellikle yarım ay biçiminde olan rotorun, elimizin kolumuzun hareketiyle kendi kendine dönmesiyle kurulur, bu saatlerede otomatik denir.
kaliteli bir otomatik saat, titiz kullanılıp aradada bakımları yapılmak kaydıyla çok uzun yıllar tıkır tıkır çalışır. üst sınıf bir isviçre mekanik saatini üç nesilin kullanması mümkündür. tabiki bu saatler doğal olarak pahalıdır, (bu söylediklerime çin malı otomatikler ile moda markaların otomatikleri dahil değil)
neyse, sen biraz forumu araştır ve oku kafanda bazı şeyler netleşecektir. ondan sonra bütçene göre mekanikmi yoksa quartzmı istiyorsun, hepberaber fikir veririz.

bravo alkisalkis
http://www.turksaatforumu.com
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Bilgi Almak İstiyorum   Bilgi Almak İstiyorum Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 4:54

Estağfurullah, sizlerden öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz Mete abi study
haydar.

haydar.

MesajKonu: Geri: Bilgi Almak İstiyorum   Bilgi Almak İstiyorum Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 5:27

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. En azından şu an aradaki farkı anladım.

Kime sorduysam yukarıdaki saatleri seiko tissot gibi markalara yönelmemi tavsiye ettiler.
Bendeki bütçeyle yani taksitle falan olursa 450 civarı bi paraya bu kaliteli markaların modellerini alabilirmiyim?

Aradığım kriterler metal kordon olmasın ufak olmasın köşeli çerçeve olmasın çok sade olmasın biras spor bi tarz olsun istiyorum. Ancak daha bulamadım iyi markaların bu tip saatlerini. Varsa bildiğiniz paylaşın lütfen.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bilgi Almak İstiyorum   Bilgi Almak İstiyorum Icon_minipostedPtsi 9 Ağus. - 11:59

Butceniz icinde bir tane hamilton satilik saat bolumumuzde var, tavsiye ederim, yoksa ben alicam Very Happy
http://www.turksaatforumu.com

Bilgi Almak İstiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum
» seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)
» Bir Rolex Daytona almak istiyorum, hangisi??
» CertIna DS-1 Tavsiye İstiyorum
» Burberry Bu7600 almak istiyorum, tavsiye lazım