Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)

+6
deka
M.Ali Sade
krytime
egunns
vervito
spywar
10 posters
YazarMesaj
spywar

spywar

seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Empty
MesajKonu: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 6:56

slm arkadaşlar.

yol göstermek açısından fikirlerinizi almak istiyorum.

öncelikle amacım otomatik bir saat almak ve devamlı saat al, sat gibi bir durumda olmayacağım sanırım, bundan dolayıda bütçeme göre iyi bir seçim yapmak istiyorum. yalnız bütçem 1500tl civarlarında ve peşin alıp belli oranda indirim yaptırarak almak istiyorum. bu yüzdende bütçeme göre hoşuma giden 3 model buldum. tabii bunları canlı olarak kolda falan görmedim, nasıl durur nasıl olur bilemiyorum. önce fikir alıp sonra canlı olarak bakarak ona göre karar vereceğim.

Orient CFT000001B
seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) CFT000001B-2

Hamilton Open Heart
seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) 210500124
Oris Williams F1 Team Skeleton Engine Date
seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) 979_buyuk

kafamda olan saatler bunlar.

orient in satış fiyatı 445 dolar, peşin alsam aşağı yukarı 500tl ye alınabilir.
hamilton 1250 -600 arasında değişiyor, gene bunu indirimli olarak 1000-1200 tl arasında alınabilir diye düşünüyorum.
oris ise 1800tl, bilmiyorum bunuda 1300-1500 civarlarında alınabilir diye tahmin ediyorum.

aslında saatler arasında fiyat farkları var özellikle orient ile diğerleri arasında 2 katından fazla bir fark var. madem 1500tl bütçe var orient ne alaka diyebilirsiniz. fikir almak istediğim yerlerden biride bu. şimdi orient in fiyatı makul bunu alıp otomatik saat hevesi alınıp daha sonra daha iyi bir saat alınmalı yoksa madem alıyorum bütçenin en üstüne kadar zorla aralarında ucuz pahalı ayrımı yapmadan hoşuna hangisi gidiyorsa onu al ve eğer bu orient olursa hem cebinde paranda kalmış olur mu dersiniz. tabii genel olarak saatler hakkında da yorum yaparsanız çok iyi olur, hamilton ve orient hakkında yorumları okumuştum ama oris in orjinal bir tipi var ama belki kötü yanları vardır yoktur bilemiyorum.

birde merak ettiğim Oris in kayışı kauçuk ve kayışı takma yeri düz değil doğal olarak kayış ihtiyacı olduğunda oris i getiren firmadan temin etme durumunda kalınacak, diğerleri gibi uygun herhangi bir kayış bulma durumu olmayacak, bu bir sıkıntı yaratır mı, yıllar geçtikçe kayış bulamama durumu oluşur mu oris ve oris gibi kayış takma yeri olan saatlerde.belki başka dezavantajlarıda olabilir kayış için uçuk paralar istenebilir vb.. hem bu açıdan bilgi almak istiyorum hemde kauçuk kayışların ortalama kullanım süresi nedir, kullanışlı mıdır bunlar hakkında bilgi almak istiyorum.
kayış hakkındaki bilgilerde seçimimi etkileyecek bu yüzden bunun hakkında da bilgi verirseniz çok iyi olur. Question
vervito

vervito

seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Empty
MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 8:22

öncelikle foruma hoşgeldiniz,
Alternatif olarak sunduğunuz her 3 model de birbirinden güzel.
her markanın da belirlediğiniz modelleri güzel ancak markalar arasında sınıf farkı var ki bu da zaten fiyatlarına yansımış. Madem 1500Tl gözden çıkarmışsınız en üst sınıf olan Oris'i alın derim ancak diğerleri kötü mü değil.
bir de alacağınız saati günlük kullanım için mi yoksa özel kullanım için mi alıyorsunuz o da önemli. giyim tarzı ves. Hamilton çok spor giyimle takılamaz kannımca. Diğerleri ise hem günlük kullanım için hem de klasik giyime de iyi kötü uyar. (artık günümüzde insanlar Hublot gibi kaba sana silikon kayışlı saatleri takım elbise ile takıyor ve hiç de sırıtmıyor).
günlük kullanım için aldığınız saatin kordonunun silikon olması da avantaj olacaktır. gündelik kullanılan deri kayışın ömrü en fazla 1 yıldır. ne kadar kaliteli olursa olsun.
Oris'in kordon olayında tek dezavantajı kordon bağlanma yerleri spesifiktir ve yeni kordon ihtiyacı doğduğunda markanın orijinal kordonundan almak zorunda kalırsınız bu da biraz tuzlu olabilir. emin değilim oris için. fiyatını bilmiyorum ancak araştırın derim. Ancak kaucuk kayışların omru dikkatli kullanıldığında 3 yılı rahat bulur.
tüm bunlara bakmayarak Orient'i de alırsanız hiç pişman olmazsınız ve 1000liraınz da cebinizde kalır o da başka tarafı.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 9:31

1500 tl bütçeyle bu 3 marka arasında bence oris tercih edilir
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 9:43

Oris F1 skeleton engine date nin metal kordonlu modelide var. Bence metal kordon daha uzun ömürlü bir kullanım sunacaktır ayrıca bana göre metal kordon daha şık duruyor.
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 9:52

Orient!

Hiç düşünme.
spywar

spywar

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 10:24

Hoşbulduk, teşekkürler cevaplar için.

@vervito Esas itibari gunluk kullanim icin alacagim. dediginiz gibi hamilton daha cok klasik giyime uygun digerleri her turlu kiyafette abes durmayacak sekilde ve bu yuzdende hamilton u en son ihtimal olarak dusunuyordum ama tabii kolda gormek farkli olabilir diye elemekte istemedim. Benimde dusundugum sekilde tavsiye sundunuz, en azindan hangisi olursa olsun kotu tercihler olmadigi anlasiliyor.

Ben oris in modelede gecen gun denk gelmistim hosuma gitti baya ama dedigim gibi kayis durumu kafama takildi. Dediginize gore kullanim suresi olarak derilere gore avantaji olacak ama kayistaki ozel durum orjinal kayisa bagli kalmayi zorunlu kilacak. Burada dezavataj olursa dediginiz gibi fiyati olacaktir heralde, bunuda ogrenmek lazim.
Peki fiyati haricinde ilerki yillarda kayis bulamama durumu soz konusu olur mu, hadi saatler yeni diye belli bir sure guncelligini korur ama yillar gectikce temin etme sikintisi yasanabilir mi, saat omurluktur ama ilerde kayisi bulamazsak kotu olur.

@egunns dedigim gibi tek tereddutum kayis konusu, cok hosuma gitti ama ilerde kayisin sikinti yaratmasindan cekiniyorum.

@krytime metal kordon sevmiyorum uzun omurlu olsada malesef kullanamam.

@M.Ali Sade oneriniz icin tesekkurler.

gormeden bilemiyorum ama hamilton klasik kactigi icin son ihtimal olarak dusunecegim.oncelikle orient ve oris arasinda gidip geliyorum sinif farki olsada, zaten oris in kayis konusu tam olarak karar vermemi engelliyor. o yuzden buradan alacagim tavsiye ve bilgiler yardimci olacak ozellikle oris tarzinda yada oris in kayisi hakkinda tecrubesi olan arkadaslarda bilgi verirse cok iyi olur.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 10:58

merih beyin yanlışlıkla Omega başlığına yazdığı mesaj :

"Bir alternatif de Orient'in 2010 da satışa sunduğu limitli modeli. Söz konusu saat bana göre oldukça güzel bir saat.Klasik model saatlerden hoşlananları tatmin edecek bir model. Elle kurmalı, takvimli ve saniye stop özelliği olan bir saat. Hem çelik kasalı, hem de altın kaplamalı olanı var.Ben saatin resmini koymayı beceremediğim için arkadaşlarımız size yardımcı olacaklardır büyük bir ihtimalle.Daha öncede saatten bu forumda bahsedilmişti. En kısa zamanda benim de sahip olmak istediğim bir model. En iyi kararı vermeniz dileğiyle."

vervito

vervito

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 11:05

merih bey Orient 60.yıl limited modelden bahsediyor.

Oris kordon konusunda tereddutde olmanıza çok hak veriyorum. ben şahsen Oris alcaksam bu tarz bağlantılı oris almam. benim takıntılı olmam ve her işmi garantiye alma huyumdan olabilir. ancak ne olacağı belli olmaz. köklü marka ve müşteri memnuniyetini önplanda tutan markadır. bu model üretimden kalksa bile belki yıllar sonra kordon bulunabilmeyi vaad ederler bilmiyorum ancak ben yine de güvenmem ve bu tarz lugları olan saatleri almam. Audemars Piguet bile olsa. Hediye etseler tabii ki hayır demem ama almam Smile
Bu yüzden Ben bu 3lüden görüntü olarak çok farketmeyecekse Orienti alırdım. 1000liram da cebimde kalırdı.
Ama Oris'in çelik kordonlusunu almak da daha mantıklı olabilir Oris'i daha çok beğendiyseniz. tabii o saatin ağırlığı da bonusu olur.
spywar

spywar

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 11:50

Merih beyden alinti yaptiginiz saat modelini dediginiz isimle arattim ama bulamadim.
Oris icin, metal kordon sevsem dusunurdum ama sevmedigim icin dusunmuyorum.
son dediklerinize gorede benimde dusuncemede uydugu icin şuan, orient i tak koluna hosuna gittiyse al, zaten fiyati makul, ilerde de oris tarzinda ve kayisi kafa karistirmayacak sorun yaratmayacak bir saat begenirsemde alirim seklinde fikir olustu.
Ama merak ediyorum sorup ogrenmem lazim, kayis konusunda ne diyecek ithalatci firma.
deka

deka

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 19:39

Bende Oris bunlar arasında ön plana çıksa da sırf kayışı yüzünden almam, alamam, bu takıntı bende rahatsızlık yaratır,sonuçda silikonda olsa kullanıma bağlı olarak birkaç sene sonra değişecek bir kayış,farklı seçeneğinin bulunacağını da sanmam,bu kayış deforme olup kopmasa bile görünümünde bozulmalar olacaktır, bu da değişim nedenidir, bunlar arasında kullanım amacınıza Orient hitap ediyor gözüküyor, ancak neden bunlarla kendinizi bağladınız, bence beğendiğiniz farklı modelleri de düşünün ve sorun derim.
merih

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 22:25

Sn.Spywar Googla girip 'Orient Watch 60 th anniversary' yazdığınızda bahsettiğim saat ekranınıza gelecektir.Tabii klasik bir saat olduğu için zevkinizi ne derece okşar bilemiyorum. Aynı zamanda Orient saatin Türkiye genel ithalatçısı olan Aslan Saat'in sitesinde de görebilirsiniz. Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 615 USD. Söz konusu saatin makinesinin 'in hause' olduğunu da belirteyim.
spywar

spywar

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 20 Kas. - 23:14

sayin @deka bu üc saat arasinda kalma sebebim butcemin ust limitine gore buldugum ve hosuma giden modellerin bunlar olmasidir,ozellikle ic mekanizmayi gostermesine gore sectim (ic mekanizmayi gosteren saatler gordukten sonra birazda kafaya koydum bu tarz modelleri) ve limitime gore hosuma gidecek tamamen klasik olmayan otomatik saat baska bulamadim belki vardir bilemiyorum, bu yuzden suan icin seceneklerim bunlar. Eger beklentime gore tavsiye edeceginiz model varsa bakabilirim.

@merih bey saate baktim, saat guzelmis ama tabii klasik bir saat ve ben daha cok gunluk, az cok her duruma uygun bir saat istiyorum. Tek saat degilde duruma gore takabilecegim saatler dusunseydim bu modelide dusunurdum.

yorumlara gorede, oris den vazgececegim sanirim ve aralarinda en ideal olan orient galiba
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedPaz 21 Kas. - 0:17

Sayin Spywar,
Saatiniz icin birtakim kriterler belirlemissiniz.
Fakat bu saatleri simdilik resimlerden secmissiniz, bu sizi yaniltabilir, Istanbulda bulundugunuzu goruyorum, size tavsiyem sirkeciye bir ugrayip degisik saticilarla gorusup degisik saatleri ve hatta mumkunse bu saatleri kolunuzda denemeniz.
Aynisekilde birebir pazarlik ta yapar ve fikir olusturabilirsiniz.
Yine tavsiyem saati bndan sonra hemen almayin, belirlediginiz saati burada yayinlayin ve saatin ozelliklerini buradan tesbit edin, en dogru alim tarzi bu olur gibime geliyor.
Kol yapiniz ve kol câpiniza hatta kendinize gore bir secim yapma imkaniniz olur.
Eger kriterlerinizde daha sonra yine alirim olsaydi size gozu kapali orient derdim, boylece otomatik saat dunyasina ilk adimi atmis olurdunuz ama simdilik baska saat almak sozkonusu olmadigi icin deneyerek almanizda fayda var bence.
Yine belki forumdan bir arkadas ta size eslik eder eger bunu ilan ederseniz.
Cok zevkli bir gun gecirir, arzunuza gore bir saat belirler ve saatlere daha cok yakinlasmis olursunuz.
Nacizane onerimdir Very Happy

http://www.turksaatforumu.com
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedPtsi 22 Kas. - 2:16

alım satım bölümünde çok güzel bir certina var.
bence onada bir gözatın. liste fiyatı rahatlıkla 1000 lira ve üzeridir.
neredeyse orientin fiyatına, swiss made saat sahibi olmuş olursunuz. 1000 liranızda cebinizde kalır.
hatta üstüne orientide alın, 1500 liralık bütçenizden, 1000 lira civarına 2 saat almış olursunuz.
500 de cebinizde kalır. orienti günlük, diğerini özel günlerde kullanırsınız.
spywar

spywar

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedPtsi 22 Kas. - 6:41

sn. @watcher gormeden kola takmadan almayi dusunmuyorum dediginiz gibi.
Yanlis anlamadim demi Smile burdan teklif yapan bir uye olursa forumdan ona yardimci olmak icin baska bir uye ile beraber saat bakmaya mi gidiliyor.
Bakalim suan ki seceneklerim bunlardi ama saati alana kadar baska modeller bulursam onlari buradan soyleyeyip yorumlarinizi alirim, yalniz ic mekanizmayi gosteren modellere kafayi taktigim icin secenegimde az oluyor malesef.
musait oldugumda haftasonu sirkeciyi dolasacagim. yorumunuz icin tesekkurler.

@kelby saolun gordum saati, fiyati cok uygunmus. kararsizim tek saat olarak degilde dediginiz gibi 2li saat alimimda secenek olabilir ancak.
Murat Vurucu

Murat Vurucu

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedÇarş. 24 Kas. - 22:36

orienti dün annemin antika orientini servise bırakırken denedim...
gerçekten çok iyi
sarı kadranlısı ve beyaz kadranlısı çelik bilezikle hoş durmuyor ama siyah kadran siyah deri kayış gerçekten harika duruyor...
saatin kadran etrafında basit mil/km çevirici basit hesap işlemleri yapan şu dönen çarktan var(ismini bilemiyorum)
560 tl nakit fiyat verdiler bana...
spywar

spywar

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 27 Kas. - 0:18

sn. Murat Vurucu bugün bir saatçide orient i canlı olarak gördüm, taktım koluma, benim bilekler pek kalın değil bu yüzden nasıl olur bilemiyordum, kötü durmadı bileğe oturuyor. birde gerçekten fotolardakinden daha güzel duruyor saat.

saatçide fiyatı 445 dolar dı, nakit ödemeye 500tl ye bıraktı, belki kesin almaya gitsem 450 tl ye bırakabilir şansımı denerim Smile,

aslında sirkeciyi dolaşıp farklı modellere bakacaktım ama iç mekanizamyı gösteren ve makul fiyatlarda pek model bulamayacağımı düşünerek, hem fiyatı uygun hem otomatik güzel bir saat diye orient i almaya karar verdim. en son lise zamanlarımda casio g shock vardı, ondan sonra nerdeyse 8 senedir kolumda saat yok Smile

son olarak öğrenmek istediğim birşey var, örneğin bir telefon aldığımızda gidip vitrindeki ürünü vermiyorlar, depodan kutusu açılmamış veriyorlar böyle birşey yapmasalarda açılmamış kutuda talep ederiz.
saatlerdeki durum nedir, genelde vitrindeki ürünü çıkarıp mı veriyorlar yoksa açılmamış bir kutusa mı getiriyorlar saati. biraz takıntılıyımda bu konularda. vitrindeki ürün bile olsa bir sorun teşkil eder mi, sizler tecrübelisiniz aranızda saatçi arkadaşlarda vardır illaki, sizler alışverişlerinizi ne şekilde yapıyorsunuz açılmamış kutuda mı saat alımları yapıyorsunuz.yani genel olarak yapılan satış şekli nedir acaba.

belki saçma bir soru olmuş olabilir Smile
spywar

spywar

MesajKonu: Geri: seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)   seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris) Icon_minipostedC.tesi 27 Kas. - 5:24

arkadaşlar bu akşam orient i almış bulunuyorum, peşin 500tl ye aldım.

yalnız saati koluma takamadım Smile saatçi göstermişti ama bir türlü açamadım kayış deliğindeki aparatı, kılavuzda da kayışı takma hakkında bilgi yok, aldık ama takamıyoruz Smile

neyseki buldum forumdada böyle bir konu varmış oradan ilham alıp kayışı ayarlayabildim Smile

seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Burberry Bu7600 almak istiyorum, tavsiye lazım
» Bilgi Almak İstiyorum
» jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum
» CertIna DS-1 Tavsiye İstiyorum
» cortebert saat için tavsiye istiyorum