Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum

+2
sifujack
saglamer03
6 posters
YazarMesaj
saglamer03

jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Empty
MesajKonu: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 2:34

iyi günler...
Forumunuza yeni katıldım ve gercekten çok güzel bir site olmuş.
Sizlere jean jacot saat hakında biraz soru soracagım
arkadaşımın birinin elinde jean jacot marka bir saat gördüm ve çok hoşuma gitti bana satmasını istedim 100 tl istedi çok büyük bir ücret deyil ama ögrenci adamız sonuçta Smile bu saati kulannan varmı ömrü ne kadardır bilgi almak istedim
buraya koydugum resimdeki saatin kol saati olanı alacagım kol saatinin resmini bulamadıgım için bunu koydum ömrü nekadardır bu saatin jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Bbtdew2kkgrhqioki4eq4z9
bu (saaten çektigim resim deyil resimler internetten alıntıdır)
saatin arkasıda bu şekilde (saaten çektigim resim deyil resimler internetten alıntıdır)
jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Dscn6087
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 3:07

balansın açıkta oluşu çinlilerin saatlerini akla getiriyor, ismini aratınca da alınmaması gereken çin saatlerinden biri olduğu görünüyor ,bana kalsa makinesi bilinmedik çin saati alınmaz ,100 tl verecek olduktan sonra gerçek bir saat alınır ama bu kadar gösterişli olmaz tabi...mesela 150 tl civarına orient ve seiko alınır yıllarca kullanılır...
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 3:13

ya aslına bakarsanız bu saat aşırı derecede hoşuma gitti yani alıncak bitarafı yokmu alsam kac sene idare eder?
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 3:26

makinelerin zayıf tarafı çarkların oturduğu yuvalarmış,normalde bu yuvalara yakut taşı koyuluyor aşınmasın diye ama bazı ucuz çin makinelerinde taş yerine boyalı cam kullanılıyormuş,böyle olunca saatin ömrü birkaç ay ya da 1-2 yıl deniliyor ama tecrübem yok ,ustalarımız daha doğru bilgi verir buna benzer makineler için,bunun yanında biraz daha kaliteli makinesi olan çin saatleride varmış bunlarıda varsa kullanıcıları daha iyi anlatır

saat görünümü için belki alınırda benzer makineli olanları 20-30 usd civarıyken ,bu saat makinesini bilemediğim için 100tl etmez gibi geliyor bana
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 3:30

sifujack teşekkür ederim beni aydınlattın diger üstadlardanda yorumlarını bekliyorum teşekkürler
teng

teng

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 3:41

Çin malı saatler biraz şans işi. Bazıları birkaç sene sorunsuz çalışırken bazıları iki hafta sonra şişiyor. Gerçek anlamda resim veremediğin için daha net bişey söylemek mümkün değil.
deka

deka

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 3:46

Kısaca makinası seagull vs. değilse uzak dur,birkaç sene çalışabileceği gibi her an elinde kalabilir, saat tamircileride pek el atmak istemezler, çünkü bir tarafı düzeltirken başka bir tarafının bozulma ihtimali vardır.
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 4:03

bu saati yaklaşık 2 aydır kadar kullanıyor sizce maxsimum nekadar vereyim bu saate aynı markanın 4 köşeli olanı var ama herşeyi aynı onuda 1 senedir kulanıyor onada 60 istedi 100 tl istedigi saate son kac vereyim?
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 4:06

teng demiş ki:
Çin malı saatler biraz şans işi. Bazıları birkaç sene sorunsuz çalışırken bazıları iki hafta sonra şişiyor. Gerçek anlamda resim veremediğin için daha net bişey söylemek mümkün değil.
ağabey,sizdeki çin saatlerinin makineleri hangilerinden ve sapmaları nasıl,birde kaç yıllık saatler?seagullun kurmalı kronografı st19 ve unitas klonu st36 aklımı fena çeliyor ama birkaç yıl dayanacaksa da almak istemiyorum Suspect
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 4:10

teng demiş ki:
resimdekinin aynısı sadece kola takılanı.herşeyi aynı.
deka

deka

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 4:13

saglamer03 demiş ki:
bu saati yaklaşık 2 aydır kadar kullanıyor sizce maxsimum nekadar vereyim bu saate aynı markanın 4 köşeli olanı var ama herşeyi aynı onuda 1 senedir kulanıyor onada 60 istedi 100 tl istedigi saate son kac vereyim?
Anladığım kadarı ile saat hoşuna gitmiş ve almak taraftarısın, ben olsam almam ama illa alacaksan da bu konu arz talep ve aranızdaki anlaşma meselesi genelde bu saatler -yerinde, çinde- çok daha ucuzken buralarda minimum 100 tl lerde geziniyor, bence 50-60 verin yeter, olmazsa biraz daha çıkarsınız. agliyor ne diyelim ki. by
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 4:14

saglamer03 demiş ki:
teng ve dekanın dediği gibi çinin kaliteli makinesi olarak seagull ve hangzhou markaları var,almayı düşündüğünüz saatlerin makinelerini araştırmalısınız netten,makineleri bunlardan biriyse fiyat uygun gibi

birde saatin arka tarafından makine resimlerini çekip buraya eklerseniz net birşey söyleyebilme imkanımız olur,çinliler birbirlerini kopyaladığından kadrana bakarak makineyi belirleyebilme ihitimalimiz daha zayıf oluyor
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 23:56

bu saatin arkası verdiğiniz arka resimdeki makine olamaz. jean jacot cep saati olan saatin içinde söylendiği gibi çin makinesi var. hangisidir bilmiyorum ancak muhtemelen seagull değil.
sizin verdiğiniz resimdeki mekanizma seiko otomatik mekanizmadır.
bu saate en fazla 50 lira verilebilir.
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 0:52

vervito demiş ki:
bu saatin arkası verdiğiniz arka resimdeki makine olamaz. jean jacot cep saati olan saatin içinde söylendiği gibi çin makinesi var. hangisidir bilmiyorum ancak muhtemelen seagull değil.
sizin verdiğiniz resimdeki mekanizma seiko otomatik mekanizmadır.
bu saate en fazla 50 lira verilebilir.
hocam ben zaten o resimleri internetten aldıgımı söyledim yani demek istedigim arkası ona benziyor ama bu yorumlardan sonra almaktan vazgectim swatch almayı düsünüyorum 300 tl filan civarında fonksyonel bir swatch tavsiyeniz varmı.
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 0:54

en üsteki resimdeki gibi bir saat analog olcak ama o içindeki kronometresi filan herşeyi çalışacak bir saat arıyorum
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 1:08

http://teknolojivesaatler.blogspot.com
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 5:19

saglamer03 demiş ki:
en üsteki resimdeki gibi bir saat analog olcak ama o içindeki kronometresi filan herşeyi çalışacak bir saat arıyorum swatch almayı düsünüyorum 300 tl filan civarında fonksyonel bir swatch tavsiyeniz varmı.
swatchtan memnun olandan var olmayanda ,çünkü pil kapağından su alıp bozulma problemi çok sık yaşanıyormuş,tabi bu şans,kimisinin 15 yıllık swatchında sorun yok kimi saatte 1-2 yılda sorun var

ben bu bütçeyle pilli saat olarak öncelikle ve sırasıyla pulsar ,orient ,citizen,casio bakardım...

En son sifujack tarafından C.tesi 23 Ekim - 6:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 5:47

o bütçeye alacağım saat kesinlikle otomatik Orient, Seiko veya Pulsar olur.

En son vervito tarafından C.tesi 23 Ekim - 5:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 5:48

satılık saatler bölümümüze bir bakın. bütçenize ve gönlünüze uygun bir saat bulabilirsiniz.
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 5:49

abim bana kendi kulandıgı saaten almak istedi saatin resmini koyuyorum nasıl kullanışlımıdır birde bana fiyatini söylemedi nekadardır hangi internet sitesinden satin alabilirim teşekkürler...jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Asasasa
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 5:52

YRS421 modelmiş 375 tl civarinda saate degermi kulanışlımıdır acaba
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 5:54

bence o tarz saat yerine seiko bak daha iyi hemde pil derdi olmayan otomatik modelleri var...
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 22:39

pil sorun deyil nekadar zamanda bitecekki pili ?
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 22:54

saglamer03 demiş ki:
pil sorun deyil nekadar zamanda bitecekki pili ?

belli olmaz 3-5-10 yılda dayanabilir... pil, ortam ısısı ve mekanizmanın durumu çok etkiler...
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 23:33

3-5 yıl dayanacaksa benim için sorun olmaz zaten saat dayanıklı olsun o yeter nasıldır bu saatin dayanıklılıgı
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 1:39

pil kadar çabuk yolcu olmaz... en az 5 adet pil değişimi görür ama contasını sağlam tutarsa...
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 2:20

ben bir ürün alacağımda şu siteden ürün hakkındaki yorumları okuyorum Wink

http://www.sikayetvar.com/
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 2:27

sifujack demiş ki:

o site fos sadece reklam sitesi...
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 2:32

GAREZ demiş ki:
sifujack demiş ki:

o site fos sadece reklam sitesi...

çok yorum olduğu için ve okuduğum yorumlar geçek dışı gelmediği için diğer sitelere hiç bakmamıştım ,bu konuda hangi site daha iyi Question
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 2:35

genelde hepsi aynı... donanımhaber en sağlamı gerçek kullanıcı yorumu olur... sikayetvar.com sadece şikayet sayısı olarak ilgi oranını gösteriyor...
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 3:11

GAREZ demiş ki:
pil kadar çabuk yolcu olmaz... en az 5 adet pil değişimi görür ama contasını sağlam tutarsa...
saaten hiç anlamadıgım için bu terimi anlıyamadım conta saglam nedemek contası bozulsa tamir yaılmazmı tahmini kac sene gider bu saat ? pilsiz bu şekilde gösterişli bir başka önerebileceginiz saat varmı?
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 5:03

saglamer03 demiş ki:
GAREZ demiş ki:
saaten hiç anlamadıgım için bu terimi anlıyamadım conta saglam nedemek contası bozulsa tamir yaılmazmı tahmini kac sene gider bu saat ? pilsiz bu şekilde gösterişli bir başka önerebileceginiz saat varmı?

SWATCH servisleri pil kapağındaki contayı düzgün takamıyor ve bakımını yapmadan teslim ediyormuş... saat oradan su geçirip mefta oluyormuş... SEIKO ve diğer markalar bu açıdan rakipsiz... vieux
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 8:00

suyla pek temas edecegini sanmıyorum sadece abdest filan alırken suyla teması olabilir sizce bu saatin tahmininizce ömrü nekadardır.
saglamer03

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 8:01

ayrıca bakımdan kastetiginiz ne? seikolara http://www.konyalisaat.com.tr baktım en ucuzu 300 -350 den başlıyor onuları almam imkansız zaten secme şansım fazla yok dedigim saatin ömür nekadardır?
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum   jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 8:37

saglamer03 demiş ki:
ayrıca bakımdan kastetiginiz ne? seikolara http://www.konyalisaat.com.tr baktım en ucuzu 300 -350 den başlıyor onuları almam imkansız zaten secme şansım fazla yok dedigim saatin ömür nekadardır?

özel makinasında saatin test edilip pil kapağındaki contanın temizlenip takılması su geçirip geçirmediğinin test edilmesi contayı vazelinle silince kuruyup çatlamasını önlermiş oluyorsunuz diye bir iddia bile duydum...

eksik bakımda saat su alır ayrıca konyalı saatte seiko pahalı

jean jacot saati hakında bilgi almak istiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bilgi Almak İstiyorum
» seçtiğim saatler hakkında tavsiye ve bilgi almak istiyorum (orient, hamilton, oris)
» Bir Rolex Daytona almak istiyorum, hangisi??
» 11'' veya 13'' bir notebook almak istiyorum. Tavsiyeleriniz?
» Burberry Bu7600 almak istiyorum, tavsiye lazım