Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vacheron Constantin

+2
watcher
eterna
6 posters
YazarMesaj
eterna

eterna

Vacheron Constantin Empty
MesajKonu: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 23:51

Selam Değerli Dostlar,

Bir Vacheron C. hakkında fikirlenizi soracağım. Böyle çok özel markaları koluma hiç takmadığım için orjinalite konusunda bir fikrim yok açıkcası. Sanıyorum duayen dostlarımız bir bakışta anlar. Mümkün mertebe yakın resimler çektim.

Vacheron Constantin 42505787

Vacheron Constantin 22438481

Vacheron Constantin 11781505

Vacheron Constantin 18081238

http://sinanknives.blogspot.com/
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 23:57

Amanin, ucuz çin fake...
Hemen pas gec derim by
http://www.turksaatforumu.com
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 0:09

Sn. watcher üstad,

Hemen pas geçtim ok. Zaten alım satım söz konusu değildi. Bir tanıdığımda gördüm. Ve orjinal olduğu konusunda ısrarlı idi. Ben sadece bilmem kaç bin dolarlık bir saatin renk atmasının mantıklı olmadığını düşünmüştüm.

Sevgili üstad yani bu saat replika hem de ucuz bir replika öyle mi? Smile Zaten sizinle atışmak gibi bir hadsizlik yapmam ama yine de aramızda ne kadar fark var. Ben acaba falan diyorum saati elime alıp, siz resme bakıp ucuz fake diyorsunuz Smile

Kırk fırın ekmek olayı bu galiba.

Saygılarımla,

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 0:43

Dostum,
Aramizdaki fark, benim saat merakimin sizin yasinizla esdeger olmasi kadar vieux biere

Bu saatin orjinal bir fotosunu bulur bulmaz da eklerim ok1

makineden cok bariz hemen belli... Diger yanlarini geciyorum.

Yine renk atmasina dikkat etmedim ama bunun 18 ayar (750) damgasi tasiyan bir saatte mumkun olmayacagini da biliyoruz

Benden de sevgi ve saygilar dostum
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 0:49

Sn. watcher,

Doğrusunuz Smile

Müsait olduğunuzda orjinalinin resmini eklemenizi çok isterim. Ben aradım ama bulamadım.

Saygılarımla,
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 1:04

Gosterdiginiz model "vacheron constantin malte perpetual calender " ile " Répétition Minutes Quantième Perpétuel" modeli arasi birsey ve orjinal fiyatlari 100bin ile 400bin € arasi degisiyor, hepsi altin veya platin.

Bu model çinliler tarafindan artik oylesine kopyalanmis ki, çinde pazarlarda 10-15$ civari satiliyor, yani bu model oyle ust kalite replikalardan da degil.

Vacheron Constantin Vacheron-constantin-malte-perpetual-chronograph
The Vacheron Constantin Malte Perpetual Calendar Chronograph uses a manual mechanical movement which is 7.37mm thick and 27mm in diameter through the 1141 QP caliber. It has 21 rubies with a frequency of 18,000 vibrations per hour.

The functions available are the hours, minutes, seconds at 9, chronograph and perpetual calendar. It uses a column wheel mechanism for its chronograph. The 30 minutes subdial with blue steel hands is located at 3. It uses central chronograph hands. The date counter with moon phase is located at 6 which is based on a 950 platinum engraved disk finished by hand. The day and month display is positioned at 12. The crown is platinum and fluted. Its has a 48 hour power reserve. The dial is made of platinum 950 sand-blasted.

The case is 41.5mm in diameter and 11.0mm thick. It has a anti-reflective sapphire crystal that is scratch resistant. The case back is transparent with sapphire crystal. The water resistance is up to 30m. The strap is in Blue Mississipiensis Alligator leather with folding clasp in platinum 950 and a half Maltese cross.

Vacheron Constantin Vacheron-Constantin-30020-000P-7596
Bu da minute repeater

En son watcher tarafından Salı 7 Eyl. - 1:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 1:05

kullanılan makine seagull st16 sanırım modlu hali ,orta kalite çin replikalarında ve orta düzey çin markalarında kullanılan çinin ürettiği kalitesi fiyatına göre uygun bir makine,1 yılda dağılıp bozulacak bir makine değil ,bu makineye sahip saati olan abilerim kaç yıldan beri kullandığını yazsa iyi bir fikrimiz olur,genelde seikoya yakın kalitede deniliyor
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 1:12

sifujack demiş ki:
kullanılan makine seagull st16 sanırım modlu hali ,orta kalite çin replikalarında ve orta düzey çin markalarında kullanılan çinin ürettiği kalitesi fiyatına göre uygun bir makine,1 yılda dağılıp bozulacak bir makine değil ,bu makineye sahip saati olan abilerim kaç yıldan beri kullandığını yazsa iyi bir fikrimiz olur,genelde seikoya yakın kalitede deniliyor

Tabi ki sifujack arkadasimin dedikleri benden daha dogru olabilir, malum benim replika konusundaki bilgi ve tecrubem oldukca az ama orjinal olup olmadigini daha kolay anlayabiliyorum ve bir replika'nin kalitesini cok dogru degerlendiremeyebilirim ok1
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 3:56

yazında yanlışlık ya da eksikik yokki abi ,kimbilir bu saati kaç paraya satıyorlar halbuki bu makineli başka saatler 50-60 dolar Smile ,ben de kasayı camı kalitesini falan bilemem , makinenin resmi eklenmiş,bende etanın sahtelerine kanmamak için ararken seagulun çoğu makinesini gördüm,zaten dh dede konusu geçmiş,buraya getirilen orta kalite replikalarda bu makine varmış genelde ,eklenen replika resimlerinde hep bu makine vardı,yanlış hatırlamıyorsam bu makineye sahip saat teng abide varsa performans ve kalitesini en doğru şekilde anlatır,parnis ve alpha bu makineyi kullanıyor ,ebayde bu marka saatler 50-60 dolar dan başlıyor

teng

teng

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 4:22

Kullanılan makine Seagull değil, şimdi adını hatırlayamadım, aklıma gelirse yazarım. Çinlilerin herhalde en çok kullandığı makinedir. O makineden ben de de var.En ucuz makinelerden. Sanırım modifiyeye müsait bir makine çünkü bu tip saatlerde görüyorum. Citizen Miyota kopyası, ayırdedebilmek için rotorun üzerinde 3 puntoya bakın. Var ise Miyota değildir.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 8:41

Vacheron Constantin M177s-movement-fs

bu foto seagull st16 ya ait,ben de epey benzetmeştim bu yüzden ,demek seagul unde sahtesini yapıyorlar ,ne diyeyim ben bu çinlilere "pes"
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 9:23

teng

teng

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 10:01

sifujack demiş ki:
Vacheron Constantin M177s-movement-fs

bu foto seagull st16 ya ait,ben de epey benzetmeştim bu yüzden ,demek seagul unde sahtesini yapıyorlar ,ne diyeyim ben bu çinlilere "pes"
Seagull St 16 nın hangisi olduğunu şimdiye kadar ben de anlamadım.Araştırdığınızda 3 ayrı st 16 görüyorsunuz.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 0:42

seagull ise kötü değildir. parnis'in 1-2 saatini gördüm seagull idi makineleri. ancak alpha seagull dışında da makine kullanır. bu arada uzun zamandır yazacaktım hep unutuyordum. jump hour makineli uygun fiyata saat almak günümüzde zor maalesef ki, bu özellikli yeni bir saat almak isteyenlere Alpha markasının modelleri öneriliyor en azından arzunu bastırmak için.
-http://www.alpha-watch.com/sub.php?list=9
vintage swiss made bir jump hour da herzaman biraz kasılarak alınabilecek bir alternatiftir.
bu arada başlığı replika saat danışma'ya taşıyorum.
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 5:25

sifujack demiş ki:

teng'in söylediği gibi bu makina miyota'nın bir kopyası,bu tür makinaların miyota ve seiko kalitesine yakın olması bence pek mümkün değil.

Vacheron Constantin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vacheron Constantin
»  Vacheron Constantin danışma
» Vacheron Constantin Replika
» Vacheron Constantin Çin Malı
» alınık vacheron constantin TOURBILLON