Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vacheron Constantin Çin Malı

+6
Magneto
hasanyuceer
thedeep
deka
teng
cubido32
10 posters
YazarMesaj
cubido32

Vacheron Constantin  Çin Malı Empty
MesajKonu: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedPerş. 28 Ekim - 23:16

Selam,

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım, kısa süredir saatler ile ilgileniyorum, çok fazla bilgim ve tecrübem yok, Ankara'da bir saatıcıdan Vacheron Constatin Çin (satıcı bana italyan dedi) malı olduğunu düşümdüğüm bir saat aldım. Saat aşağıda linkini vereceğim saate çok benziyor mekanizmasıda sanırım aynı.
http://www.replicabags-1.com/replicavacheronconstantinwatch032-p-8843.html

Açıklamda Hareketi: Asya 21J otomatik hareket olarak gözüküyor, bu mekenaizmanın ismimidir? Nasil bir mekanizmadır?
Benim problemim acıkcası saat 24 saatte yaklaşık 1 dakika ileri gidiyor. Saati koluma takalı daha 5 gün oldu, daha yeni bir saat olduğu için satıcı bana ayar yapılması gerekebileceğini söyledi. Bu sapma sanırım normal değil. Ayar yapılması için nekadar daha saati kullanmamı tavsiye edersiniz. Bu saatin oturması için gececek süre nekadar olabilir? Bilgilerinizi benimle paylaşıp yardımcı olursanız çok mutlu olurum!
Saygılarımla,
teng

teng

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedPerş. 28 Ekim - 23:46

Satıcınıza da yalan yuva yapmış. İtalya'da replika saat yapılmıyor, hepsi Uzakdoğu yapımıdır.Bu mekanizmalı saatlerden Çin'de 10-20 dolara Türkiye'de ise 80 liraya çok almıştım.
Resimdeki mekanizma ile günde 30 saniye altında bir performans alacağınızı sanmıyorum. Bu mekanizma genelde günde 30 saniye kadar sapma yapar ve birçok saatçi de ayar tutmadığı için ayar yapmak istemez. Günde 60 saniye oldukça fazla olduğu için bence hemen ayarlatın 1-2 ay sonra tekrar ayarlatırsınız.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedCuma 29 Ekim - 3:38

Hakiki çin malı dediklerimizden, bence ayar yaptırın şansınıza tutarsa iyi, bu saate fazla masraf yapmayın derim.
cubido32

MesajKonu: Ayar Sonrası    Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedPerş. 11 Kas. - 7:49

Merhaba,

Saati aldığım satıcıya götürdüm, kendileri saati ayara gönderdiler ve 3 gün sonra saati geri aldım. İlk gün saati test ettim ve 24 saatte 40 sn ileri gitti bu sürenin büyük bir kısmı ise gece oluştu. Bende bundan yola çıkarak 2. gün saati gece çıkartığımda kulumda duruyormuş gibi bir pozisyonda bıraktım ve sabaha kadar yaklaşık 12 saatte 3 sn. ileri gittiğini gördüm ve gün boyunca kolumda durduktan sonra 24 saatte 15 sn. sapma olduğunu gördüm. Sanırım ayar yapılırken kolda duruş pozisyonunda ayar yapılıyor, böylece bu çin mallarında saatin duruş şeklinin sapma üzerinde etkisi olduğunu öğrenmiş oldum. Smile

Saygılar,
deka

deka

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedPerş. 11 Kas. - 11:15

Olay Çin malı olayı değil,tüm mekanik saatlerde geçerli bir durum,mekanik saatlerde yer çekimi etkin olduğu için saatin takılış sırasında her pozisyon düşünülerek gerekli hesaplamalar yapılır, örneğin saatin normal düz pozisyonda bırakılması durumunda saatin ileri gittiği, kurma kolu üzerine veya tam tersi sabit bir yere bırakılması durumunda geri kaldığı söylenir,ancak dediğim gibi kolda iken her türlü pozisyon mümkündür,değişkendir.
thedeep

thedeep

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 20:50

italyada replika saat uretilmedigi konusunda bilgi eksikligi var.cunku italyada replika saat uretiliyor hemde en basarili olanlari..genelde kibristaki dukkanlara satiyorlar,saticinin italya demeside bu yuzdendir.ama saat ordanmi gelmistir bilemeyiz tabi..
hasanyuceer

hasanyuceer

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 21:21

İtalya'da benim de bildiğim kadarı ile replika üretilmiyor. En iyi iki replika fabrikası Çin'de diye biliyorum.

(Homage ve özel üretimleri saymazsak)

Konuya katkı yapmam gerekirse, ikinci el ilanlarında olan Rolex'te de 21J var. Bunun adı heryerde 21J geçiyor. Konuyu açan arkadaşın dediği gibi koldayken çok güzel değerlerde geziyor saat, fakat gece çıkarınca çok garip değerlere çıkıyordu. Daha sonra ben de koldaki gibi bırakmaya başladım, şu an günlük +20 saniyelerde.

Zaten sürekli takmadığımdan 2 gün sonra duruyor, yeniden ayarlıyorum Very Happy
http://www.techno-fi.net
thedeep

thedeep

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 21:37

kibrisa giren her bir replika italyadan gelir..kaliteside oldukca iyidir.turkiyeden kibrisa giden her magazin unlusu birer ikiser saat almadan gelmez.neden okadar cok seviyorlar saniyosunuz kibrisi? cunku kibrista hersey serbest!
teng

teng

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedCuma 16 Ara. - 22:18

İtalyan replika denilen şey şehir efsanesidir.Bazı replika satıcıları malını daha kaliteli göstermek amacıyla bu palavrayı kullanır..Replika saatlerin hepsi Uzakdoğuda özellikle Çin'de yapılır.
Magneto

Magneto

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedPtsi 26 Ara. - 17:09

thedeep demiş ki:
kibrisa giren her bir replika italyadan gelir..kaliteside oldukca iyidir.turkiyeden kibrisa giden her magazin unlusu birer ikiser saat almadan gelmez.neden okadar cok seviyorlar saniyosunuz kibrisi? cunku kibrista hersey serbest!

İtalya'da replika üretim yoktur . satıcıların insanları tabiri caizse KEKLEDİĞİ bir deyimdir yok italyan replikası vs. Tamamen safsata , O taklit saatlerin tamamı Çinde üretilir ki eğer İtalyaya girerken yakalanırsan çok ağır cezaları var .
brkgler

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedPtsi 26 Ara. - 18:35

yoksa Sicilya'daki domates mafyası saat işine mi el atmış Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedPtsi 26 Ara. - 19:41

brkgler demiş ki:

hahaha
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedSalı 27 Ara. - 10:09

brkgler demiş ki:

Ahahahahahahahahahh
Sicilya'da domates mafyası yok. O portakal mafyası olacaktı.
Kaynak: Godfather 1-2-3
Very Happy
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedSalı 27 Ara. - 10:35

vieux

Vacheron Constantin  Çin Malı Thegodfather13
http://www.google.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedSalı 27 Ara. - 10:47

Biraz sonra tıklayacak ..
brkgler

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedSalı 27 Ara. - 18:58

bootsector demiş ki:
brkgler demiş ki:

Ahahahahahahahahahh
Sicilya'da domates mafyası yok. O portakal mafyası olacaktı.
Kaynak: Godfather 1-2-3
Very Happy

temiz ellerde yakalananlar da domatesçiydi bende ordan esinlendim üstad Very Happy ama doğrusun portakal da tropik meyve hem Godfather serilerinde oynamışlığı var
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedSalı 27 Ara. - 23:05

Portakal filmin en kallavi oyuncusuydu. Baksana sanat için soyunmuş bile filmde...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedSalı 27 Ara. - 23:07

bootsector demiş ki:
Portakal filmin en kallavi oyuncusuydu. Baksana sanat için soyunmuş bile filmde...

Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin Çin Malı   Vacheron Constantin  Çin Malı Icon_minipostedÇarş. 28 Ara. - 3:02

Cok fenasiniz, allah sizin dilinize dusurmesin guluyor
http://www.turksaatforumu.com

Vacheron Constantin Çin Malı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vacheron Constantin
» Vacheron Constantin
»  Vacheron Constantin danışma
» Vacheron Constantin Replika
» Vacheron Constantin yeni ve enteresan